вівторок, 31 травня 2016 р.

31 травня― Всесвітній день без тютюну

Паління цигарок – одна з найшкідливіших звичок, що негативно впливає на здоров’я не тільки самих курців, але й оточуючих. Зараз вона перетворилася в епідемію, що поширюється не тільки серед чоловіків, жінок, а й серед підлітків і дітей.
Для того, щоб зберегти здоров’я, бути успішним у житті, створити гарну сім’ю, потрібно не піддаватися тютюновій спокусі― було наголошено на інформаційному коктейлі:
                   «Шкідливі звички― шлях у безодню»,
 який було проведено в Солотвинській бібліотеці-філії №9
для юнацтва.
Доповненням до заходу була виставка-застереження:
«Життя― в твоїх руках».
Здоров’я— найбільша цінність кожної людини. Шкідливі звички руйнують наше здоров’я, призводять до хвороб, втрати мрій, дорогих людей. Тому необхідно протистояти пропозиціям щодо куріння, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин! Від нас залежить, який шлях оберемо. Тож будьмо здоровими!





понеділок, 30 травня 2016 р.

Анонс
масових заходів Тячівської ЦБС
з 30 травня по 5 червня 2016 року

31 травня - Бесіда-роздум «Тютюнопаління або здоров’я – вибирай сам» до Всесвітнього дня без тютюну - Бібліотека-філія с. Буштино;        
31 травня - Бесіда-діалог «Вибір кожного: здоров’я чи хибна мода на тютюн» до Всесвітнього дня без тютюну - Бібліотека-філія с. Бедевля;
31 травня - Усний журнал «Шкідливі звички – шлях у безодню» - Бібліотека-філія смт. Солотвино;        
1 червня - Година цікавих повідомлень «Екологія і здоров’я людини» до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища  - ЦРБ;
1 червня - Музично-розважальна програма «Діти – надія України» до Дня захисту дітей  - Бібліотека-філія с. Ганичі; 
1 червня - Літературно-музична композиція  «В день дитинства – в селах і містах розливайся,пісне,на вустах!» до Дня захисту дітей  - Бібліотеки-філії;
3 червня - Виставка-вернісаж «Довкілля – безпечне існування людства» до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища ЦРБ;
5 червня - Бесіда «Ми люди поки є природа» до Всесвітнього дня захисту навколишнього середовища - Бібліотека-філія с. Петрушів;
5 червня - Огляд періодичних видань «Останні новинки» - Бібліотека-філія с. Терново.         

четвер, 26 травня 2016 р.

Наші бібліотечні працівники с. Топчино та Н. Апша на святі Марцишор
 оформили краєзначі виставки








У четвер, 26 червня, відбулася виробнича нарада бібліотечних працівників. На нараді було обговорено ряд питань директором ЦБС І.С. Ключкей, зав. ЦДБ В.В. Федина , зав. методичним відділом Н.К. Нодь, зав. відділом обробки та комплектування О.І. Сутула, зав. відділом обслуговування Л.М. Патяник, а саме:
1.       Підготовка до районного звітнього концерту, який відбудеться  1 червня;
2.       Підготовка до ІІ етапу конкурсу  до 160-річчя від дня народження І.Я. Франка;
3.       Підготовка до районного семінару на тему "Трансформація бібліотечного фонду в сучасних умовах", який відбудеться 23 червня на базі бібліотеки смт. Дубове;
4.       Підготовка бібліотек до обласного конкурсу "Бібліотека року";
5.       Підготовка та проведення заходів до дня Конституції, дня Молоді;
6.       Аналіз місячних планів та звітів;
7.       Аналіз анкетувань;
8.       Списання книжкових фондів та ін.
На нараді було роздано методичні рекомендації до Всесвітнього дня здоров’я та до Міжнародного дня захисту дітей, підготовлених працівниками ЦРБ та ЦДБ.

Приємним завершенням наради було привітання з ювілеєм зав. бібліотеки-філії с. Грушово Пермінової Н.М.




середа, 25 травня 2016 р.






Сьогодні, 25 травня, 90-та річниця загибелі Симона Петлюри


Українські мечі перекуються на рала тільки тоді,
 коли гасло — Незалежна Держава Українська —
  перетвориться в дійсність і забезпечить
 отому ралові можливість зужиткувати рідну          
 плодючу землю з її незчисленними багатствами
                                         не для потреб третього або другого з     половиною чи якого іншого Інтернаціоналу,
 а для устаткування
і зміцнення власного державного добра
 і збагачення рідного народу.
                                                                  Симон Петлюра





           Народився Симон Петлюра 23 травня 1879 року в історичному центрі Східної України   — Полтаві — у козацькій родині, що у свій час перебралася із села  в місто. Як і всі діти з небагатих родин, закінчив початкову парафіяльну школу, потім учився в духовній семінарії, доступної для всіх станів. На той час Полтава була одним із осередків національно-патріотичного життя України, з сильними українськими традиціями і самобутністю.
Симон Петлюра почав свою політичну кар’єру вступом до Революційної Української Партії. В 1901 році його відрахували за організацію таємної студентської групи й революційну пропаганду соціалістичного руху. Ховаючись від поліції, Петлюра виїхав на Кубань в Єкатеринодар (після 1920 р. Краснодар), де працював учителем і створив революційну групу «Чорноморська громада».
90 років тому, 25 травня 1926 року, у Парижі трагічно загинув державний і політичний діяч, організатор українських збройних сил, головний отаман армії УНР, борець за незалежність України Симон Петлюра.
Як нагадує видання «Меморіал», цього дня в Парижі на розі вулиці Расін та бульвару Сен-Мішель агент НКВС Самуїл Шварцбард сім разів стріляв у неозброєного Петлюру, який у цей момент роздивлявся книжки біля книгарні.
Фактично одразу пораненого отамана переправили до найближчої лікарні «Шаріте», але лікарі не змогли врятувати життя Петлюри.
Поховано Симона Петлюру на кладовищі Монпарнас у Парижі, а його вислів «Ми виступили на арену історії тоді, коли світ не знав, що таке Україна… Єдино боротьбою, упертою і безкомпромісною, ми показали світові, що Україна і її народ живе і бореться за свою свободу й державну незалежність» назавжди залишився в пам’яті українців.


   

вівторок, 24 травня 2016 р.

24 травня - День слов’янської писемності і культури встановлений  відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004.

Щорічно, цього дня  у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.
Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року.  Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» . 
На сьогодні, близько 252 мільйонів людей  послуговуються кирилицею, як національним алфавітом. 1 січня 2007 року кирилиця стала 3-м офіційним алфавітом ЄС, після латини і грецького письма.
До Дня слов'янської писемності бібліотеками району оформлено тематичні полиці "Дорогами тисячоліть до слов’янської писемності…"


пʼятниця, 20 травня 2016 р.

День Вишиванки у бібліотеці
Одягнімо, друже, вишиванки –
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки.
А для себе, вірний друже мій.
Одягнімо вишиванки, друже,
Як одвічний предків талісман.
Хай не буде сере нас байдужих
І один в нас буде отаман.
Одягнімо в свята і неділі,
В будень, за потреби одягнім
І відчуєм – вороги безсилі
Зруйнувати український дім.
Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ –
Молодих, відважних, дужих,

У єднанні на сто тисяч літ.

    Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання, чи політичних поглядів. Адже вона пройшла крізь віки і нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до своїх дітей, до всіх, хто не черствіє душею.
    19 травня, в районній бібліотеці для дорослих, була проведена година спілкування до дня Вишиванки. На захід були запрошені учні Тячівського професійного ліцею, групи №7 разом із класними керівником Кость Н.С. та майстром виробничого навчання Губанова Л.Л. під керівництвом заступника навчально-виховної роботи Дерен Л.Г.
       Ведучі свята: Мацола Т., Бенчак Я., Негря Д. і Дебич Н. ознайомили присутніх з історією і походженням свята, збереження народних традицій українців, візерунків вишиванки, а найголовніше підкреслили, що українці єдині. 
   Опісля зав. довідково-бібліографічним відділом Волос Г.П. провела вікторину «Що ми знаємо про вишивку?». По закінченні вікторини учні мали змогу детальніше ознайомитись з бібліотекою і записатись  у книгозбірню.
 Доповненням до години спілкування слугувала книжкова виставка «Вишиванки – візерунки долі…». Поряд із книжковою виставкою була представлена виставка рушників - майстринь Тячівщини. 

Провідний бібліотекар                           Мийсарош І.М.








середа, 18 травня 2016 р.

КОЛЕКТИВ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ ЩИРО ВІТАЄ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ВИШИВАНКИ!


Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято,  яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). В 2016 році День вишиванки припадає на 19 травня.
Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен українець одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. 
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

З НАГОДИ СВЯТА В РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ О 11.00 ГОД. ЗА К.Ч. ВІДБУДЕТЬСЯ ВІКТОРИНА ТА ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ ВСІХ БАЖАЮЧИХ, ТАКОЖ ЗАПРОШЕНІ СТУДЕНТИ ТЯЧІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ!

Для знайомства користувачів, учнів 7 класу, з творчістю Закарпатських майстрів-ювілярів художньої літератури для дітей, Солотвинською бібліотекою-філією №9 було проведено літературну вітальню:
«Закарпатські письменники-ювіляри— дітям».

(І.Долгош, Л.Повх, Д.Кешеля, Г.Малик, С.Жупанин та ін.)
Творчість Закарпатських митців слова проникнута ідеєю народності, любові до рідного краю та народу.
Для користувачів молодшого та середнього шкільного віку складено інформаційний список літератури «Острів дитинства», за творчістю Закарпатського поета Василя Галаса.
Полюбивши книгу і читання в ранньому віці, людина неодмінно пронесе цю корисну звичку через усе життя і гарантовано буде успішною, цікавою та гармонійною особистістю.
В краєзнавчій кімнаті бібліотеки оформлено виставку-знайомство:
«Література рідного краю».
Розділ: «Закарпатські письменники— дітям», присвячений Закарпатським письменникам-ювілярам 2016 р.

Ці книги— для родинного читання. На юних користувачів та їхніх батьків чекають яскраві, незабутні рядки, що не залишать байдужими їхні серця.



Сім’я і родина – це найдорожче для кожної людини. Народна мудрість говорить: «З родини йде життя людини». Традиційно 15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним положенням родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.  В Україні залишається традицією сімейна мораль, коли з великою пошаною ставляться до старших, поважають їх, допомагають їм. З цієї нагоди в РБ оформлена книжкова виставка « З родини йде життя людини», мета якої – прояв любові та вдячності до тих, хто дав нам життя, поставив на ноги, чиї дні і ночі були заповнені турботою про нас. Пам’ятайте: батькам дорога любов та добре слово дітей.


понеділок, 16 травня 2016 р.

"Без сім’ї немає щастя на землі" під такою назвою в бібліотеці-філії с.Терново проведено вечір-розповідь до Міжнародного дня родини

Розповідь йшла про сім’ю, родину, що добре, коли в сімї панує мир і злагода, взаєморозуміння, повага, кохання, вірність, теплота, затишок. Прочитано було безліч прислів’їв та приказок про родинні стосунки. Вечір доповнила книжкова виставка "Читаємо всією сімєю".





четвер, 12 травня 2016 р.

8 травня, в будинку культури с.Ганичі відбулося урочисте свято з нагоди святкування Дня Матері "Беригиня роду людського". 

Програма свята розпочалася з виступу співочих груп церкви ЄХБ. З привітальним словом виступив сільський голова А.В. Фіцай. На свято був запрошений голова Тячівської РДА В.Ю . Демянчук, який привітав усіх присутніх. Святкову програму продовжили клубно-бібліотечні працівники з активістами та користувачами бібліотеки  Завершилося свято роздумами на тему "Мама від Бога".




Днями до районної бібліотеки поступила нова партія літератури, яку отримано від Національного Культурногого Фонду Угорщини  в рамках проекту «Марої-програм».

 Завдяки проекту районна бібліотека для дорослих, дитяча бібліотека та бібліотека-філія смт. Солотвино отримала цікаві книги угорською мовою, які було обрано зі списку представлених, на суму 500 тис. форінтів. 

 Бібліотеки вдячні представникам проекту!








вівторок, 10 травня 2016 р.

В Солотвинській бібліотеці-філії №9 проводився конкурс малюнків«Війна очима дітей» до Дня пам’яті та примирення та Перемоги над нацизмом у ІІ Світовій війні. Так, користувачі бібліотеки висловили своє бачення та важливість миру в своїй державі.









 Відзначення Дня пам’яті та примирення та  Перемоги над нацизмом у другій Світовій війні  в с. Біловарці


понеділок, 9 травня 2016 р.

Працівники бібліотек району, 7 травня, активно долучилися до свята "Весняний полонинський хід" в смт. Дубове. 
Працівники оформилисвяткові краєзнавчі виставки, які ззадоволенням розглядали гості свята.








                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...