вівторок, 28 червня 2016 р.

В бібліотеці с.Калини №22 з участю  Калини–Заріка була проведена інформаційна бесіда на тему «Що таке Конституція. Основні права людини».
Були запрошені працівники  сільської ради та поштового зв’язку. За бесідою були обговорені основні закони Конституції України. 

                                                                     

До Дня Конституції України в бібліотеці-філії с. Терново в читальному залі оформлена книжкова виставка під назвою "Конституція - паспорт держави" та проведено інформаційну годину "Конституцію вивчаємо,памятаємо,поважаємо". Діти дізналися про історичний шлях від першої Конституції України П.Орлика, аж до сучасної Конституції України. Під час заходу виявилось,що діти добре знають свої права і обов’язки. На заході відчувалось, що користувачі вболівають за свій народ і свою країну.





пʼятниця, 24 червня 2016 р.


До дня Конституції проведено бібліотечний урок «Конституція-основний закон моєї держави»  поєднаний з конкурсом читців - декламаторів на патріотичну тему «Свята і єдина моя Україна». 

 До привітального слова було запрошено працівників сільської Ради, які підкреслили що, незнання Конститкції і прав громадянина  не звільняє від відповідальності. Членами журі  секретар, вихователь ГПД, бібліотекар.










ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ

Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. Конституція – це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрями свого подальшого розвитку та існування, гарантії прав і свобод громадян у суспільстві.
Україна свого часу створила першу європейську конституцію – «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького» Пилипа Орлика. Цей документ на десятки років випередив розвиток західноєвропейської правової думки, заклавши дійсно демократичне підґрунтя в процесі українського державотворення.
Історія українського державотворення певною мірою непослідовна. Конституція Пилипа Орлика створювалась у засланні для держави, якої фактично не існувало. Чотири радянські конституції, попри усталений стереотип, що «вони були непогані, але не виконувались», − не були конституціями, як такими, взагалі. Вони не несли юридичного підґрунтя для інших законодавчих актів та не реалізовували, наприклад, принципу розподілу влади.
Саме тому Конституція України незалежної стала, насамперед, правовим актом держави  і символом громадянського суспільства. Діюча нині Конституція України набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України – 28 червня 1996 року.

З нагоди свята  Тячівською ЦРБ була організована книжкова виставка "Конституція – оберіг нашої держави", яка була перенесена до фойє районного будинку культури. 



День молоді. Свято традиційно святкують в останню неділю червня відповідно до указу Президента України від 22 червня 1994 року N 323/94 "Про День молоді". Свято було встановлене "на підтримку ініціативи молодіжних об'єднань і організацій України".
Будь-яке суспільство практично на 1/3 складається з молоді, тому не дивно, що питання, пов’язане з роллю молоді у суспільному житті, є настільки актуальним. Адже молодь – це той соціальний фундамент, на якому будуються засади майбутнього суспільства, його ціннісних орієнтирів та загальносуспільних тенденцій.  Суспільне життя є багатогранним і складним явищем. Молоді належить чільне місце у формуванні суспільних явищ і процесів

Якщо говорити про українське суспільство, то роль молоді в ньому важко переоцінити. Старі підходи замінюються новими віяннями і визначне місце в цих процесах належить саме молоді. Проблеми молоді, її світогляд, її прагнення – все це так чи інакше буде відбиватися на українському суспільстві якщо не сьогодні, то не в далекому майбутньому. На сьогоднішній день молодь залишається тією рушійною силою, яка може кардинально вплинути на суспільне життя України, може визначити нові пріоритети та тенденції до розвитку як економічного, так і соціально-політичного. Не враховувати роль молоді – значить не враховувати реальну потенційну можливість суспільства. Адже саме молодь виступає тим рушієм, що формує майбутнє будь-якої країни. 


середа, 22 червня 2016 р.

22  червня проведено історичну годину "На всі часи, на всі віки у спогадах живі" до вшанування пам’яті про загиблих у війні 1941-1945рр. та панахиду біля пам’ятника С.М.Вайди в с.Дулові 



вівторок, 21 червня 2016 р.

Невмируща слава – слава героям-воїнам УПА.



«Здобудеш Українську державу,
або загинеш у боротьбі за неї »
 Євген Коновалець


 На межі століть коли Україна була поділена між різними державами-сусідами 14 червня 1891 р. в галицько-українському селі Зашкові поблизу Львова, народився Євген Коновалець. В сім'ї галицької інтелегенції, де дід о. Михайло Коновалець був довгі роки греко-католицьким парохом, а батько Михайло був управителем місцевої народної школи, Євген Коновалець отримав з молоком матері любов до України, яка на той час перебувала під окупацією.
 У своєму рідному селі Зашків закінчив Євген Коновалець в 1901 р. народню школу. По закінчені народньої школи Євген переїзжає до Львова,
де він навчається українській Академічній гімназії, яку він закінчив 1909 р. В науці Євген був весь час одним із найкращих учнів. Як повторював не раз Євген Коновалець своїм товаришам гімназистам, - «Українці, мусять бути добрими учнями, мусять засвоїти собі знання якнайкраще, якнайосновніше, якнайбільше, щоб надолужити те, що нам пограбувала неволя». Але в вимогах супроти себе самого й супроти своїх товаришів Євген Коновалець не спиняється на конечності належного засвоєння собі шкільної науки. Він звертає увагу на те, що сучасне політичне положення українського народу зобов'язує морально теж кожного українського студента, а то вже й гімназиста, бути активним працівником на народній ниві; суспільно-політичні ж українські діячі не сміють бути дилетантами, неуками; вони мусять мати належні підстави політичної освіти. А тому вже в сьомій гімназійній бере Євген Коновалець активну участь у праці таємних студентських гуртків, ціллю яких було ширити політичну свідомість й політичну освіту. Символ української нації Модним були в той час як в Галичині так й великій Україні соціалістичні кличі. Але в Євгена  Коновальця не викликали вони захоплення ніколи. Організація Українських Націоналістів (ОУН) та Українська Повстанська Армі (УПА), що це?.. І хто її створив? Найважливішою підпільно-революційною організацією, що діяла між двома світовими війнами, а також під час Другої світової війни й після неї і, що поважно причинилась до виникнення УПА, була й є ОУН. Її ініціатором і організатором був полковник Євген Михайлович Коновалець, один з найвизначніших старшин Української Армії, колишній командир корпусу Січових Стрільців. Значення цієї організації, що діяла на українських землях полягає в тому, що вона була не тільки підпільно-конспіративною організацією. Але й стала ідеологічно-політичним рухом, що відіграв важливу роль в політичному розвиткові українського народу.
До  125 річчя від дня народження Євгена Коновальця найвизначнішого старшини Української Армії, колишнього  командира корпусу Січових Стрільців Тячівською ЦРБ було підготовлено книжкову виставку "Невмирущий борець за волю України". Бібліотеку відвідали учні Тячіківської школи з вчителем Богданою Душною, які оглянули виставку, на якій були представлені історичні книги про ті події,  де завідуюча відділу обслуговування провела виховну годину " Невмируща слава – слава героям-воїнам УПА" .




пʼятниця, 17 червня 2016 р.

 Бібліолавочка - це новий підхід до вирішення актуальної проблеми активного та корисного читання дітей та дорослих у комфортних умовах – влітку на вулиці, а взимку у Куточку читання та отримання потрібної інформації.

 Ідея «Бібліолавочки» бібліотеки №75 с.Вишоватий  є інноваційною, оригінальною, нестандартною та виходить за межі звичних норм, тому що ми хочемо бачити свою бібліотеку сучасною. Для урізноманітнення літнього відпочинку дітей і дорослих, з метою ознайомлення з цікавими книгами та журналами філія  започаткувала нову форму роботи –«бібліолавочка». Це літня читальна зала під відкритим небом. На свіжому повітрі​ !Тож запрошуємо всіх охочих до нас приєднуватись! 






четвер, 16 червня 2016 р.

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

«В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний   в  нас   клич   і   порив:
Ніколи,  ніколи не буде Вкраїна
Рабою     фашистських     катів»
Микола Бажан

Війна – це найстрашніша трагедія людства. Вона приносить людям лише величезні жертви, страждання і горе. Особливо жахливою стала Друга світова війна.
22-ге червня 1941-го року, 4:00 ранку мить..., шквал крові, болю і смерті. Цей ранок трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, коли німецька армія вторглася на територію СРСР/УРСР. Україна першою серед республік СРСР відчула її гіркий смак.  Але в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами. З того часу минуло 75 років. Сьогодні цей день відзначається щорічно як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Найжорстокіша й найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. За даними українських істориків, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 мільйонів осіб. Свій внесок у перемогу над фашизмом зробили і наші земляки. Понад 50 тисяч закарпатців воювало на фронтах проти нацизму. Багатьом героям, полеглим на полях битв, не судилося побачити Велику Перемогу. Серед них і понад 7 тисяч закарпатців, які полягли у запеклій боротьбі з жорстоким ворогом. Своєю хоробрістю, героїзмом і відвагою наші ветерани, довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам. Події Другої світової війни не перестають вражати силою народного духу, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин.
Сьогодні вже мало залишилося в живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано в наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках.
Бібліотеки Тячівської ЦБС не залишаються осторонь відзначення пам’ятних дат історії нашої країни. Саме тому, напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в бібліотеках проводиться ряд заходів, присвячених цій даті.
У Тячівській районній бібліотеці діє книжкова виставка-пам’ять «І пам’ять про війну нам книга оживляє...». На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, фотоальбомів, які і сьогодні тривожать душу, викликають сум і сльози. У бібліотеках-філіях проводились: виставка-перегляд с. Терново «Герої житимуть вічно», виставка-реквієм с. Красна «Вогонь війни у пам’яті навічно»; бібліографічні огляди с. Новобарово «Подвиг народу – пам’ять поколінь», с. Теребля «22 червня – День скорботи»; інформаційні бесіди с. Дулово «Друга світова війна і доля народів України», с. Ш. Луг  «22 червня 1941 року: відновлення правди історії; години пам’яті с. Колодно « Пам’яті загиблих будемо гідні», с. Угля «В серцях і книгах пам’ять про війну», с. Лази «Вони змогли перемогти».

Зав. довідково-бібліографічним відділом                          Г.П. Волос

понеділок, 13 червня 2016 р.

Анонс прогнозованих заходів
 Тячівської ЦБС
до  дня Конституції та дня Молоді

Дата проведення
Назва заходу

Години
Місце проведення
Відповідальні
1
2.
3.
4.
5.





Протягом  місяця
Тематична полиця
«Конституція – паспорт держави»
---
Бібліотеки
 сс. Чумальово, Дулово, Лопухово, Біловарці, Буштино, Терново, Калини, Дубове
Орсаг Н.А., Данч Г.І.
Калинюк М.С., Решетар Н.Ю., Герчак О.І., Церкуник Н.І.,
Михалчич Н.М.,
Жидак Г.Ю.
17 червня
Книжкова виставка "Все для молоді і про молодь"
---
Бібліотека с. Ш. Луг
Шелемба Є.І.
26 червня
Година історії "Конституція – основа моєї держави"
11.30
Бібліотеки
сс. Р. Мокра, Лази
Попина І.І., Токар Т.В.
26 червня
Літературна година "Молодість не повернути"
12.00
Бібліотеки сс. Вонігово, Калини
Мотря Н.І., Михалчич Н.М.
26 червня
Інформаційна година "Конституцію вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо"
13.00
Бібліотеки сс. Терново, Бедевля
Сасин Н.А., Пастернак А.М.
27 червня
Година спілкування "Юний цвіт нової України"
12.30
Бібліотеки сс. Лопухово,  К.-Заріка
Калинюк М.С., Куцин О.І.
27 червня
Флеш моб "Розквітай, прекрасна Україно"
13.00
Бібліотека
с. Угля
Немеш Л.В.
28 червня
Бесіда
«Держава – закон – громадянин»
12.00
Бібліотеки
сс. Красна,
Г. – Солоний, Округла
Грицан О.Д., Корсак М.О., Габор Н.Й.
30 червня
Бесіда "Свої права ти  добре знай, їх шануй та захищай"
12.30
Бібліотеки сс. Топчино, Колодно
Дан М.Ю., Немеш М.П.


середа, 8 червня 2016 р.

РАЙОННИЙ ОГЛЯД-КОНКУРС 

"З ВІРОЮ В СИЛУ ДУХА НАРОДНОГО"

Цьогоріч виповнюється 160  років від дня народження геніального поета, справжнього патріота українського народу - Великого Каменяра - Івана Яковича Франка. За Указом Президента 2016 рік проголошений Роком І.Я.Франка.
З  нагоди цієї визначної події було проведено районний огляд-конкурс читців-декламаторів творів І.Франка "З вірою в силу духа народного". 7 червня зібрала нас у читальному залі районної бібліотеки для дорослих проста і добра людина, а водночас геніальний поет, справжній патріот українського народу - Великий Каменяр.
Учасниками конкурсу стали користувачі бібліотек-філій та районної дитячої бібліотеки - діти різної вікової категорії.  
Ведучі - провідні бібліотекарі дитячої бібліотеки Ганна Сасин та бібліотеки для дорослих Наталія Стойка розповіли коротку біографію поета, класика української літератури, геніального письменника, перекладача, публіциста, громадського і просвітницького діяча, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців. Було продемонстровано показ слайдів з уривками його життя. 
Користувачі читали вірші  І.Франка, твори Ю.Ю.Драгун, яка присвятила збірку поезій Франкові з нагоди ювілею, М.І.Грицан, присвячені Великому поету та власні твори про поета продекламувала Аліна Вовчок (смт.Буштино), а журі визначали найкращих. До складу журі входили: Ключкей І.С. -  директор ЦБС, Драгун Ю.Ю. – дитяча письменниця, Федина В.В. – завідуюча ЦДБ, Нодь Н.К. – завідуюча методичним відділом ЦРБ, Волос Г.П. – завідуюча бібліографічним відділом ЦРБ та Патяник Л.М. – завідуюча відділу обслуговування ЦРБ.
Найкращими визначили: 
І місце – Олексій Роман  (бібліотека-філія с. Ш.Луг)
ІІ місце – Бенца Богдана (бібліотека-філія с. Кричево-Росош)
ІІІ місце розділили між собою Токар Емілія (бібліотека-філія с. Добрянське) та Ферима Вероніка (бібліотека-філія с. Красна).

 Всі учасники отримали дипломи за участь та книги, закуплені за кошти відділу культури Тячівської РДА. За призові місця декламатори отримали грамоти та книги від закарпатської письменниці, поетеси, казкарки, драматурга, нашої землячки з села Новоселиця Ю.Ю.Драгун підписані на згадку самою авторкою.














пʼятниця, 3 червня 2016 р.


Анонс  заходів
Тячівської ЦБС
з 6 по 12 червня 2016 року

Протягом тижня - Книжкова виставка «Мистецька Україна Івана Франка» до 160-річчя від дня народження - ЦРБ, бібліотеки-філії;
8 червня - Бесіда «Принади літнього дня» - Бібліотека-філія с. Ганичі;      
7 червня - Районний огляд-конкурс читців-декламаторів  «З вірою в силу духа народного» до 160-річчя від дня народження І.Я.Франка - ЦРБ;
9 червня - Тематична полиця «Природа благає про допомогу» до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища    - Бібліотеки-філії сс. Петрушів, Вишоватий, Терново     ;
10 червня - Виставка літератури «Симфонія незалежної держави» - Бібліотека-філія с. Широкий-Луг;
12 червня - Бесіда «Договір,що змінив нашу долю» до 71-річчя возз’єднання Закарпатської України з Україною - Бібліотека-філія с. Лази.  


                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...