четвер, 28 липня 2016 р.

Хрещення Русі – єднальне свято


День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича відзначається 28 липня. І тому в цей день працівниками районної бібліотеки було представлено книжкову виставку під назвою  "Хрещення Русі – епохальна подія в історії" про ці доленосні події,  на якій було зібрано чималу кількість книг; вона слугувала додатком до круглого столу, який провели працівники відділу культури Тячівської РДА в картинній галереї  ім. Ш. Голлоші.
Запровадження християнства - це епохальний поворот в історії Давньоруської держави, який не тільки суттєво вплинув на всі сфери тогочасного суспільного життя, а й надовго визначив характерні особливості вітчизняної моделі історичного розвитку.
Прийшовши до влади, Володимир Великий спробував провести релігійну реформу, суть якої полягала в модернізації язичництва, запровадженні на Русі культу єдиного бога - громовержця Перуна. Ієрархія новоствореного пантеону відповідала розкладу політичних сил у країні, адже верховним божеством було визнано не полянського Даждь-бога, а новгородського Перуна.
У 988 р. князь Володимир проголосив християнство державною релігією Київської держави і енергійно взявся запроваджувати нову віру.



четвер, 21 липня 2016 р.

Сьогодні, 21 липня,  в Тячівській районній бібліотеці  проведено наступний кущовий семінар–тренінг на тему "Бібліотечно-інформаційне обслуговування: актуальні та результативні форми роботи".
 На семінарі були присутні працівники бібліотек–філій Дубівського куща (бібліотеки сіл Дубове, Красна, Комсомольськ, Лопухово, Усть-Чорна, Калини, Калини-Заріка, Ганичі-Солоний, Чумальово).

Провели семінар завідуюча довідково-бібліографічним відділом Г.П.Волос, завідуюча відділу обслуговування Л.М.Патяник. З працівниками було проведено тренінг по опису та вливанню карток в картотеку та правильне оформлення та складання книжкових виставок. 










Працівники бібліотеки-філії с.Терново привітали з Днем народження Сабадиш Марію Степанівну, якій виповнилося 21 липня 90 років.


середа, 20 липня 2016 р.

У" Міжнародний День шахів" бібліотекарі провели мінітурнір для середньої групи користувачів Тересвянської філії №10. Хтось вже дуже добре розуміється  та грає в шахи, а когось ми навчали азам цієї чудової гри.




неділя, 17 липня 2016 р.


План масових заходів 
Тячівської  ЦБС 
до 1028 –річниці 
Хрещення Київської Русі
п/п
Назва заходу, форма проведення
Дата
Відповідальні
Місце проведення

1.

Тематична полиця «Свята моя Київська Русь»

27.07.


Куцин М.В.

ЦДБ

2.

Історична година «День Хрещення Київської Русі»

27.07.

Шелемба Є.І.

Бібліотека-філія
с. Широкий Луг

3.
Година спілкування
 «День Хрещення Київської Русі-України»

27.07.


Кричфалушій Н.С.

Бібліотека-філія
с. Кричево

4.
Книжкова виставка «Хрещення Київської Русі – єднальне свято»

28.07.


Патяник Л.М.

ЦРБ

5.
Інформаційна година «Хрещення Київської
Русі-перша сходинка до духовності"

28.07.

Куцин М.В.

ЦДБ

6.
Година цікавих повідомлень «День Хрещення Київської Русі- України»

28.07.

Церкуник Н.І.
Бібліотека-філія
с. Терново

7.
Історична довідка «День торжества православ’я»

28.07.

Новаленко А.В.
Бібліотека-філія
смт. Тересва

8.
Година духовності
«Матір моя – Україно,будь єдина,у віках благословенна,навіки Всевишнім захищена»

29.07.

Бенца М.В.

Бібліотека-філія
с. Кричево-Росош


пʼятниця, 15 липня 2016 р.

          
     "Подаруй книгу українському воїну" - під такою назвою  триває Всеукраїнська акція зі збору книг для військових, ініційована Міністерством культури України у 2015 році.
     В ході реалізації акції всі бажаючі мають змогу приносити до нашої бібліотеки  кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.

 Бібліотекарі щиро вдячні всім, хто взяв участь в цій важливій для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців справі.
    Запрошуємо тячівців і надалі підтримати Всеукраїнську акцію «Бібліотека українського воїна»!





  14 липня 2016 року на базі бібліотеки-філії та клубу смт. Дубове відбувся районний семінар клубно-бібліотечних працівників району на тему: «Організація роботи клубно-бібліотечних закладів в умовах адміністративно-територіальної реформи».
Про роботу бібліотеки розповіла завідуюча бібліотеки-філії смт.Дубове - Жидак Г.Ю. Про роботу будинку культури смт. Дубове прозвітувала директор закладу -  Гарагаль М.І.
З музичними номерами виступили Горбей Віталій, Носа Мар’яна, гурт «Каприз», користувачка бібліотеки Магула Аліна розповіла вірш І.Франка «Три долі». Працівники культури переглянули виставу «Мамочки» (М.Грицан) та відеокліп  за участі гурту «Каприз» із І.Пилипцем
Клубні та бібліотечні працівники розділилися по секціях.
Директор РМЦ Сасин Н.Й. з клубними працівниками розглядали наступне:
- діловодство та архів у клубних закладах;
- контрактна форма роботи клубних закладів району;
- підсумки звітів перед населенням.
Семінар-тренінг "Трансформація бібліотечного фонду в сучасних умовах розвитку бібліотек" розпочала директор Тячівської ЦБС Ключкей І.С.
Консультації надали:
-         «Облік документів у бібліотеці: значення та вимоги» - Нодь Н.К. – зав. методичним відділом ЦБС
-         «Бібліотечний фонд: поняття, функції, властивості. Склад, структура та принципи формування» - Сутула О.І. – зав. відділом обробки та комплектування літератури ЦБС;
-         «Особливості розстановки фондів для дітей» - Федина В.В. – завідувачка ЦДБ
-         "Висвітлення бібліотечного фонду книжковими виставками " - досвідом роботи  бібліотеки-філії с. Р. Мокра  ділилася провідний бібліотекар Попина І.І.
Бібліотечні працівники практично займалися під час тренінгу «Облік надходжень та вилучення  їх з фонду бібліотеки», який проводила зав. відділом обробки та комплектування літератури ЦБС Сутула О.І.

Запитання, відповіді, обмін думками та підсумки семінару підвела директор ЦБС – Ключкей І.С.
Приємним завершенням семінару було привітання ювілярів.










                       Хрещення Київської Русі - єднальне свято

  Понад одинадцять століть тому східні слов'яни створили свою першу державу. Літописи та інші пам'ятки давньоруської літератури називають її Руссю, або Руською землею, вчені-історики - Київською, або Давньою Руссю.   Вона належала до найбільших, найкультурніших, найрозвиненіших економічно й політично держав середньовіччя.
Джерелами відтворення історії Київської Русі є писемні й речові (археологічні) пам'ятки. Київська Русь була могутньою державою середньовічної Європи, яка відігравала велику роль як в історії східнослов'янських народів так і в світовій історії.
Традиції Київської Русі виявилися настільки живучими й міцними, що дійшли до наших днів, здобувши нове життя в матеріальній і духовній культурі українців, росіян і білорусів.
В читальній залі нашої  бібліотеки  розроблена і викладена ілюстративно-книжкова виставка з назвою "Хрещення Русі – епохальна подія в історії"  де протягом двох тижнів користувачі бібліотеки матимуть змогу переглянути виставку.



вівторок, 12 липня 2016 р.


Земля квітучої краси

Закарпаття - це чудовий край з мальовничими ландшафтами, які приваблюють туристів не тільки з України, а й з усього світу. Це край з всесвітньо відомими мінеральними джерелами, край садівництва і виноградарства. Закарпаття - це край "зеленого золота" - лісів, садів і виноградників, край мальовничих гір і долин, багатих цілющими мінеральними джерелами.
Своєрідна краса природи, м'який клімат, курорти й архітектурні пам'ятники, чудесні літні і зимові маршрути, зручні шляхи сполучення - усе це зробило область краєм масового туризму. Щорічно область відвідує багато іноземних туристів.
Закарпатська область має розвинуту промисловість, сільське і лісове господарство. Далеко за межами області відомі закарпатські вина, мінеральні води, продукція лісової і деревообробної промисловості, художні вироби з дерева та інше. 
Цікава і історія Закарпаття. Закарпатська область з її лісистими горами і швидкими ріками, з потопаючими в садах і виноградниках, обновленими містами і селами, історичними пам'ятниками, курортами і будинками відпочинку є одним із найкрасивіших куточків України.
Це одне з небагатьох унікальних місць, які цікаві для туристів у всі сезони.

Отже, Тячівська районна бібліотека пропонує користувачам книгозбірні  книжкову подорож цікавими книгами про мальовничі Карпати. Якщо ви тут ще не були - приїжджайте і ви не пошкодуєте!








пʼятниця, 8 липня 2016 р.

В будинку культури с. Угля спільно с працівниками бібліотек с. Колодно та с. Угля  було проведено родинне свято "Із бабусиної скрині"




До Міжнародного дня сім*ї в Руськомокрянській бібліотеці проведено 
годину мистецтва «Моя сім’я, моя родина».






четвер, 7 липня 2016 р.

Сьогодні, 7 липня,  в Тячівській районній бібліотеці  проведено кущовий семінар–тренінг на тему "Бібліотечно-інформаційне обслуговування: актуальні та результативні форми роботи".
 На семінарі були присутні працівники бібліотек–філій Тереблянського куща (бібліотеки сіл Буштино, Вонігово, Теребля, Дулово, Колодно, Угля , М. Уголька, Кричово.

Провели семінар завідуюча довідково-бібліографічним відділом Г.П.Волос, завідуюча відділу обслуговування Л.М.Патяник, завідуюча дитячою бібліотекою В.В.Федина.








                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...