середа, 27 червня 2018 р.

Працівники районної бібліотеки для жителів та гостей міста підготували та провели акцію до дня Молоді та дня Конституції України "Молодь: все починається з неї", на якій перехожим були роздані листівки з привітаннями та святкові кульки









Основа життя - мій закон основний.
                      День Конституції. День Молоді.

Україна... В одному цьому слові й для нас і навіть для чужинців бринить музика смутку і жалю.
Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю. Шлях України позначений  високими степовими могилами, руїнами та прекрасними піснями... Але 24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави – України.
А у державі має бути затверджений Закон, за яким вона існує.
Таким Законом є Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.
Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи: Герб, Прапор, Гімн, які уособлюють її історію, її сутність.
Сьогодні поряд із державним святом ми відзначаємо День молоді. Держава вірить в свою талановиту і працелюбну українську молодь, яка матиме гідне життя і світлу долю. Але їй ще треба навчитися жити  за законами Конституції. Молодь – це майбутнє держави. Конституція України охороняє її інтереси, їх право на освіту і гармонійний розквіт життя. У Тячівській центральній районній бібліотеці представлена користувачам та гостям бібліотеки розгорнута книжкова виставка "Конституція  України – наш закон, наша сила".


понеділок, 25 червня 2018 р.

       Щорічно останньої неділі червня в Україні відзначають День молоді.

До дня Молоді бібліотека с. Калини–Заріка запросила на вечір-зустріч «Все для молоді і про молодь» молодих користувачів весело провести свій вільний час.
       Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Юність і молодість – це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. А ще в бібліотеці молодь  поділилися своїми літературними вподобаннями .





До 22-ї річниці Дня Конституції України в бібліотеці-філії смт. Тересва оформлено виставку-перегляд 


Нові книги шукають свого  читача!
Акція у с. Вишоватий




 Дарування книг у бібліотеку — це давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду. А дарунки газет  у бібліотеку — це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. А факт надходження дарів у бібліотеку — це показник престижу бібліотеки, її місця у суспільному житті.
Тячівська районна бібліотека для дорослих, а саме відділ обслуговування  щиро вдячні за підшивку подарованих  газет "APSA" з 2001 по 2017 рік, отримані від голови товариства румун Закарпаття «Дачія» Іона Ботоша. Висловлюємо свою подяку за внесок у формування фонду бібліотек.


субота, 23 червня 2018 р.

Знову скорбота вділа чорну шаль,
                                Знову скорбота запалила свічку!..

Щороку, 22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.
Для України ця дата - національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси. З  більш детальнішою інформацією можна ознайомитись в Тячівській районній бібліотеці на виставці "Роки війни – століття пам'яті".
День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни всі ми вклоняємося тим, кому випала доля на власні очі побачити її жахіття. Вічна слава і шана усім, хто боровся і продовжує боротися за мир в Україні.

пʼятниця, 22 червня 2018 р.

21 червня 2018 року на базі Буштинської бібліотеки-філії (завідуюча бібліотеки - Орос Н.В. та провідний бібліотекар - Герчак О.І.) відбувся семінар-практикум бібліотечних працівників Тячівської ЦБС на тему "Соціально-психологічні особливості спілкування бібліотекаря і дитини"
Відкрили семінар: Ключкей І.С. - директор Тячівської ЦБС, Магула О.В. - головний спеціаліст відділу культури Тячівської РДА. Привітав бібліотекарів та побажав плідної праці Паш І.Ю. -  голова Буштинської селищної ради.
Консультації надали:
- "Бібліотека на допомогу соціально-психологічній адаптації дитини" - Федина В.В. - завідувач Тячівської районної бібліотеки для дітей. 
«Бібліотечна робота з дітьми: дитина у світі права» - Сасин А.В. - провідний бібліотекар Тячівської районної бібліотеки для дітей.
- "Розстановка та основні розділи бібліотечного фонду, систематизація за таблицями УДК - врахування вікових особливостей користувачів" - Сутула О.І. - завідуюча відділом обробки та комплектування літератури Тячівської ЦБС.
Власним досвідом ділилася завідуюча бібліотекою-філією с.Бедевля - Пастернак П.М. за темою "Бібліотека - територія читання та творчого розвитку дитини".
З роботою бібліотеки-філії смт.Буштино ознайомила завідуюча бібліотеки - Орос Н.В.
Для бібліотекарів району були проведені:практикум "Класифікація та опис нових надходжень до бібліотеки за УДК"  (пров. Сутула О.І. зав. відділом обробки та комплектування літератури) та рольова дискусія "Цінний бібліотекар", де за 5 хвилин кожен мав презентувати свого колегу (пров. Федина В.В. зав. ЦДБ).
Бібліотекарі переглянули фольклорне дійство "Буштинські побрехеньки " у виконанні фольклорного гурту "Буштинські газдиньки", який діє при бібліотеці. 
Також працівникам були надані методичні матеріали, які розробили зав. методичним віддлом Н.К. Нодь та головний бібліотекар Сливка А.В.: інформаційно-методичний лист до року німецької мови в Україні, інформаційно-методичний лист до 120-річчя від дня народження Еріх Марія Ремарка німецького письменника, заходи до дня Конституції та дня Молоді, також програму обласного дослідження „Роль бібліотек у формуванні екологічної культури населення”, анкетування по екології та умови конкурсу "Краща сільска бібліотека року - 2018".

З умовами конкурсу "Краща сільська бібліотека року" ознайомила бібліотечних працівників директор ЦБС І.С. Ключкей.
Про програму обласного дослідження „Роль бібліотек у формуванні екологічної культури населення” та терміни проведення розповіли зав. методичним відділом Нодь Н.К. та завідуюча відділом обслуговування Тячівської ЦРБ Патяник Л.М.

Підвели підсумки семінару-практикуму директор ЦБС І.С. Ключкей та зав. ЦДБ В.В. Федина.














середа, 20 червня 2018 р.

Сьогодні в бібліотеці смт. Тересва  керівник  громадської організації  "Злагода" Банаяй О.І., провела робочу зустріч з представниками організації, під час якої обговорювали план дій на літній період.



понеділок, 18 червня 2018 р.

Завідуюча бібліотекою-філією с.Лази Токар Тетяна разом з користувачами читальні побували в гостях у ткалі Маринець Марії. Пані Марія  з майстринею Бедей Ганною показали майстер-клас. Всі охочі спробували посидіти за верстатом, майстриня п. Ганна навивала кросна, з яких виходили  гарні доріжки.











День Скорботи навічно в серцях

 Нам не забути днів війни...
У нашій пам’яті вони.
І ті герої незабутні,
Що з нами йдуть в віки майбутні

Життя швидкоплинне, із кожним роком Друга світова війна все далі іде в історію. І з кожним роком ми, на жаль, втрачаємо наших дорогих ветеранів – живих свідків тих подій, хто воював, йшов на смерть за свою країну, за рідний край.
День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала мільйони життів.  У Другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Свій внесок у перемогу над фашизмом зробили і наші земляки. Жертвами війни стало понад сто тисяч закарпатців, понад сім тисяч з них загинуло. Тому про мужність і героїзм, проявлений нашим народом у перемозі над нацизмом людство має пам’ятати. Кожен із нас має берегти в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали нашу Батьківщину. Глибока вдячність тим, хто вистояв і переміг у війні, хто віддав своє життя в ім’я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів.
До Дня Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні та з метою увічнення пам’яті героїв Другої світової війни, залучення до активних форм громадського і патріотичного виховання молоді у бібліотеках Тячівського району планується провести ряд заходів:
-  книжково-ілюстративні виставки «Так починалася війна», «Україна в полум’ї війни 1941-1945», «Пам’ятати завжди», «Миттєвості війни», «Сторінки історії розповідають»;
-  виставку-пам’ять «Дорогами війни – дорогами безсмертя»;
-  виставку-спомин «Пам’ять і біль України»;
-  перегляди літератури «Збережемо пам’ять про подвиг», «Герої війни – наші земляки»;
-  патріотичні години "День скорботи навічно в серцях»;
-  уроки пам’яті «У назвах вулиць – імена героїв»;
-  години історичної пам’яті «Перемога: не забудемо нікого і нічого», «Внесок народу України в перемогу над фашизмом»;
-  бібліографічні огляди літератури «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо», «Щоб пам’яті вогонь не згас».
-   
Бібліотекарі району також організовують подорожі-екскурсії, покладання квітів до пам’ятних знаків загиблих земляків у Другій світовій війні, проводять хвилини пам’яті «Пам’ять про них невмируща», «Пам’ятаємо про ваш подвиг визволителі».
Події  Другої світової війни не перестають вражати силою народного руху, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин. Своєю хоробрістю, героїзмом і відвагою наші ветерани, довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам.


Зав. довідково-бібліографічним відділом          Г.П. Волос


 Бібліотекар с. Вишоватий привітала медиків  Вишоватського ФАП  з професійним святом "З Днем медичного працівника!"


неділя, 17 червня 2018 р.


Вихователі Нересницького дошкільного закладу привели вихованців старшої групи на екскурсію в сільську бібліотеку та будинок культури, де працівники ознайомили діток з роботою закладів.






Директор Нересницького СБК Гасинець М.М. та зав. бібліотекою Тяско Н.В.провели акцію милосердя "Ми помічники", з нагоди 90-річчя від дня народження жителя села Кошілка В. В. Наразі він проживає один, але його навідують діти та онуки. Працівники культури допомогли п. Василеві  прибрати подвір"я і огород.







пʼятниця, 15 червня 2018 р.


Шановні користувачі! Пропонуємо вашій увазі виставку - подорож з назвою  "Мальовничими стежками краю" по цікавим та визначним місцям нашого чарівного рідного Закарпаття.
Сподіваємось, що наше бачення рідного краю та наші враження спонукають Вас відвідати ці чудові місця, полюбити мальовничі краєвиди, архітектурні пам’ятки, доторкнутися до історії  краю.

Працівники Нересницького СБК та бібліотеки Тяско Н.В. і Гасинець М.М. провели вечір-зустріч із старожилами села "Закарпатська минувшина". Запрошені Цямко М.П.- пряділя та Гасинець В.П.- вишивальниця розповіли  і показали присутнім, як у минулому жінки пряли,ткали, вишивали...







                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...