четвер, 25 квітня 2019 р.



Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих

Традиційну назву цього місяця як «травень», в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава.
Після оранки земель і посіву ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть хороший врожай. Наприклад, стародавні греки в цей день наряджали смужками вовни своєрідну священну сосну Аттіса, яка символізувала чоловіка матері-Землі - Кібели, в честь його воскресіння. Сосну урочисто несли до храму, і танцювали навколо неї.
Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах. В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.
Сучасна історія свята свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.

До дня Чорнобильської катастрофи бібліотека-філія смт. Буштино провела екологічні діалоги  "Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті"




Чорнобильська катастрофа - катастрофа всього світу.

26 квітня 1986 року... Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.
Історики думають, що це від слова «чорнобильник», як в давнину називали полин. І так само, як той гіркий полин, доля краю не була легкою. Але минало лихоліття, приходив мир, і знову щедра земля дарувала людям свої невичерпні багатства.
Безкраї простори колись родючої землі тепер порожні, забруднені, мертві…
Чорнобильська трагедія пройняла всі сфери життя – від академічної науки до побуту людського життя.
Запрошуємо користувачів відвідати  відділ абонементу Тячівської центральної районної бібліотеки для перегляду книжкової виставки приуроченої  дню Чорнобильської катастрофи під назвою "Біль і тривоги Чорнобиля…"  






середа, 24 квітня 2019 р.


Унікальний витвір українського мистецтва – писанка. Їй присвячуються вірші та пісні. Проводяться наукові дослідження та пишуться цілі трактати. Писанка – справжня гордість нашого народу!
24 квітня у Тячівській районній бібліотеці був проведений майстер-клас  з писанки – дряпанка до Великодніх свят.
Майстер-клас провела вчитель трудового навчання  Тячівківської  ЗОШ I-II ст., Костак  О.Й.  Дана техніка полягає у вишкрябуванні  на зафарбованій поверхні яйця ажурного, здебільшого геометричного орнаменту. Інструментом для виконання такої роботи може слугувати голка, шпилька, цвях. Таким чином на кольоровому тлі створюється білий орнамент.
У майстер-класі взяли участь учні Тячівського професійного ліцею під керівництвом заступника директора з виховної роботи  Балошової  Ю.В., та працівники районної  бібліотеки.










 "Писанка мальованка – кращої немає!"
     У бібліотеці с. Ганичі  презентовано  виставку писанки. Адже з глибини століть  дісталася нам у спадщину дивовижна писанка.  Жоден Великодній стіл  не обходиться без писанки. Тому писанка в Україні здавна є  найщирішим  Великоднім дарунком дітям. А візерунків писанкових  зараз дуже багато, а у сиву давнину писанки писали з звичайного яйця різноманітними узорами.  А зараз з чого тільки не побачиш, з дерева, писанка – мальованка, з бісеру, квілінгу  та  декупажу, адже наш народ має великий талант.





23 квітня в бібліотеці с.Калини- Заріка відбувся майстер-клас з малювання писанок «Намалюю писанку, намалюю», читачі бібліотеки з натхненням працювали творили власні писанки збагачували свої знання про народні традиції.






вівторок, 23 квітня 2019 р.


У  бібліотеці-філії с. Підплеша  на передодні  великодніх  свят для користувачів бібліотеки було проведено майстер-клас "Писанка мальованка"



З 19 по 30 квітня у бібліотеці-філії с. Красна діятиме виставка великодніх писанок.




22 квітня  відзначається Всесвітній день Землі. В цей день бібліотека-філія  спільно з сільським клубом с. Вишоватий підготували екологічний  бумеранг   "Смачний напій шкідлива тара" та  книжково-ілюстративну викладку літератури" В долонях Всесвіту Земля" Цей день є святом чистої води, чистої землі та чистого повітря, святом, що покликане об`єднати людей у справі захисту довкілля, нагадати про те, що планета потребує турботи і захисту. Усе, що створила природа, є початком чогось нового. Але ми, люди, у процесі життєдіяльності створюємо сміття, яке не знаємо куди подіти. Крім цього діти дізналися про шкідливість пластикових пляшок з яких ми п’ємо смачні напої.  Діти зробили певні висновки про те, що берегти довкілля може кожен із нас своїми простими діями.  Сподіваємось, що зустріч залишить добрий слід в серці кожного присутнього та надихне на бережливе ставлення до природи та навколишнього середовища.



«Хто полюбить книгу,
той далеко піде у своєму розвитку.
Книга рятує душу від здерев’яніння.»
Т.Г. Шевченко

23 квітня Всесвітній день книги та авторського права.
У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року.
Це один із знакових днів у нашому міжнародному календарі. Талант письменника - яскрава демонстрація духовного начала всього людства. Уміння висловити свої почуття і переживання, думки і образи, події і відносини, і багато чого, що так чи інакше зв’язується з людським світоглядом - справжній дар. Сказати і бути почутим, знайти розуміння і відгук у серцях вдячного читача - це мета будь-якого автора. Далеко не всім вдавалося досягти її. А деякі навіть випереджали свій час, будучи натхненниками і законодавцями нових підходів, і нових поглядів.
Книга - це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.
Сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово. Нехай ваш талант і надалі продовжує служити збереженню і примноженню духовного багатства кожної держави і світу в цілому! Бажаємо всім шанувальникам книги нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Сподіваємось, що придбана у цей день нова книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа. Зі святом Вас!


Щорічно у квітні відзначається День Землі та день Довкілля.
19 квітня бібліотекар бібліотеки –філії с. Калини –Заріка Куцин О.І. організувала екскурсію «В чудовий світ природи». Екскурсія спрямована поглибити знання учнів про неповторність і красу природи рідного села.  Також була проведена акція «Чиста Україна - чиста Земля».





середа, 17 квітня 2019 р.

Весь літературний світ у квітні цього року відзначає важливу дату- 455 років від дня народження  англійського поета зі світовим іменем В.Шекспіра.Тож бібліотека смт. Тересва провела літературні читання  знаменитих сонетів Шекспіра біля тематичної полиці



"Диво із див – українська писанка"
Як і в українській вишиванці, різні магічні знаки набули свого відображення в орнаменті писанки, історія якої сягає сивої давнини і пов'язана з уславленням весняного пробудження усього  живого на землі.
За давніми віруваннями наших пращурів, яйце – це символ Всесвіту. У писанкових орнаментах дуже поширеним є зображення сосонки–трави, що найпершою з'являється на піщаних ґрунтах і плететься, наче змійка. Найдавнішими вважаються крашанки – це писанки одного кольору. Згодом виникли багатоколірні писанки. Але колір в писанці з'явився не лише заради краси, а й отримав своє символічне значення, походження якого не випадкове.
Багатоколірна писанка є символом родинного щастя, миру, добробуту. Жовтий, золотистий, оранжевий кольори писанки означають тепло, надію, небесні світила, врожай в господарстві. Червоний колір символізує добро, радість, життя, для молодих – надію на щасливий шлюб. Зелений колір означає весняне пробудження природи. Блакитний небо, повітря, а також здоров'я.  
До Великодніх свят у Тячівській районній бібліотеці в читальному залі  експонується пасхальне деревце, яке прикрашене кольоровими писанками. Чудові, дивовижні, гарні, барвисті, яких ще слів потрібно дібрати, щоб змалювати красу великодніх писанок. Яскравим доповненням  слугує книжково-ілюстративна виставка "Диво із див – українська писанка". На виставці представлені  широкому колу  читачів  бібліотеки книги з історії виникнення писанок, їх символіки, кольорів, орнаментів та звичаїв пов'язаних з писанками. А також можна ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят. Запрошуємо усіх користувачів відвідати книжково-ілюстративну виставку, яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння.







 В бібліотеці-філії с.Тарасівка діє Великодня виставка писанок «Писанка-мальованка» 


Районна виставка "Писанка-мальованка"









15 квітня відбулася виробнича нарада бібліотечних працівників. На порядку денному постали наступні питання:
Відзначення бібліотеками району  ювілейних, святкових і пам’ятних дат квітня місяця;
Підведення підсумків роботи бібліотек за І квартал 2019 року;
Збір матеріалів та фотографій з історій роботи бібліотек та бібліотечних працівників для розробки слайд-презентації;
Створення презентацій по краєзнавчій роботі і туризму та ін.
В нараді прийняли участь директор Тячівської ЦБС І.С. Ключкей, зав. відділом обробки та комплектування літератури Сутула О.І., зав. методичним відділом Нодь Н.К., зав. ЦДБ Федина В.В.




Чарівна краса народної вишивки!

15 квітня в центральній районній бібліотеці відбулося відкриття творчої виставки народної умілиці Христини Бігун, з с. Німецька Мокра. 
Христина Юріївна вишиває картини, ікони,  скатерті, серветки, рушники, подушки та багато ін. Присвятила себе мистецтву вишивки після виходу на пенсію.
Христана Юріївна Бігун
Її роботи славляться популярністю серед односельців,  а також туристів як з України, так і з далекого закордону. Вона часто дарує свої роботи на згадку знайомим та друзям! Її вишивка не лише є прикрасою оселі, але активно використовується в побуті. 
Запрошуємо всіх відвідати чарівну вишивку авторки!




                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...