пʼятниця, 31 січня 2020 р.

Сьогодні,  31 січня в Тячівській районній бібліотеці відбулося засідання робочої групи з метою покращення роботи з громадськими організаціями, співпраці з об’єднаними територіальними громадами  та залученням грантів у розвиток культури району.










четвер, 30 січня 2020 р.

Цими зимовими днями відвідав бібліотеку с. Велика Уголька довгожитель села, якому невдовзі виповниться 91 рік Богдан Петро Васильович - засновник бібліотеки на селі. Тому і не дивно, що переймається справами бібліотеки. На фото Петро Васльович перглядає нові надходження

До відзначення в Україні дня пам'яті героїв Крут клубно-бібліотечні працівники с.Руське Поле провели такі заходи: для всіх бажаючих був продемонстрований пізнавальний кінофільм «Пам’ятаємо про Крути», присвячений далеким подіям на невеликій станції Крути 29 січня 1918 року. До перегляду документального фільму з серії «Україна – забута історія» долучились відвідувачі бібліотеки та учасники гуртків будинку культури. Гуртківці провели інформаційну годину "Пам'ятай про Крути", також до уваги присутніх організовано книжкову виставку "Нас торкається подих століть" в розділі "Минуле з гірким присмаком" представлені книги про подвиг героїв Крут. Під час заходу увагу було привернуто до теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.




В бібліотеці с. Ганичі проведено історичну годину пам'яті жертв Голокосту "Скорботна свічка пам'яті святої". Зав. бібліотекою Марія Фіцай розповіла про страшні події масового знищення євреїв , як в фашиських таборах було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей. Не обминуло страшне жахіття Голокосту євреїв, які проживали на Закарпатті . Цікавою була розповідь зав. клубом Наталії Фіцай, про те як жили та чим займалися євреї Закарпаття та зокрема в селі Ганичі.

У січні 2010 року Орденом України "За мужність" було нагороджено шість Закарпатців, які рятували та переховували євреїв, в тому числі і односельчанка, нині покійна Василина Плиска. Присутні масового заходу запалили свічки пам'яті на знак вшанування тих, хто став жертвами Голокосту, увійшовши у безсмертя та вшанували їх хвилиною мовчання.






29 січня в бібліотеці-філії с. Калини було проведено історичну годину до Дня пам’яті полеглих у бою під Крутами 1918 року.




29 січня в будинку культури с. Нересниця проведено тематичний вечір "Вони загинули за Батьківщину" до 102-річниці битви під Крутами. Ведучі: директор СБК Гасинець М.М. та вчитель історії Свистак Л.Ю. розповідали присутнім про подію під Крутами. Діти читали вірші про героїв Крут.
Зав. бібліотекою Тяско Н.В. оформила книжкову виставку "Бій під Крутами". На завершення вечора запалили свічки та вшанували пам'ять героїв Крут хвилиною мовчання.



середа, 29 січня 2020 р.

В День пам'яті бою під Крутами в бібліотеці смт. Тересва проведено історичну годину "Незламні  духом"



КРУТИ – МОЛОДА КРОВ

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни. Назва невеликої станції Крути, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.
В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.
28 січня у Краснянській бібліотеці користувачі переглянули документальний фільм «Крути  – молода кров». Протягом фільму присутні вслухалися у кожне слово та вдивлялися у кожен кадр, щоб запам’ятати все що сталося 102 роки тому з юними патріотами нашої держави.

вівторок, 28 січня 2020 р.

27-28 січня на базі Тячівської центральної районної бібліотеки відбулося введення статистичних показників в електронну систему ЕСМАР







29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Бій під залізничною станцією Крути належить до однієї з найбільш трагічних сторінок української історії. Але трагедія була не лише в тому, що під Крутами загинув цілий Студентський Курінь. Справа, за яку вони полягли, є справді священною, тож  смерть трьохсот борців на полі бою не можна сприймати лише як трагедію.
Сьогодні, 28 січня в Тячівській районній бібліотеці учням 10-А класу Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст.  №1 ім. В. Ґренджі-Донського був продемонстрований документальний фільм "Крути. Історія пише". Про події, які сталися цього дня учнів повідомила зав. відділом обслуговування ЦРБ  Леся Патяник. Також присутні мали змогу ознайомитись з документами представленими на книжковій виставці "Під Крутами пішли в безсмертя".
Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.






понеділок, 27 січня 2020 р.



27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році та вперше скромно відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства - Голокост. Поволі відходить страх… Пам’ять поступово заспокоюється… Натомість виникає переживання, що невдовзі все це стане «історією», тобто перестане бути безпрецедентним актом знищення мільйонів невинних людей. Молодь – повинна знати, пам’ятати ці страшні сторінки історії людства, нашої історії. Ми маємо зробити все, щоб Катастрофа не була забута, адже віра, історія, лихоліття, відродження ідуть поруч і створюють єдину картину життя.
На сьогодні, Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ травматичної події для всього людства. Зараз чимало із сучасників, батьки і діди яких не мали жодного відношення до винищення єврейського населення під час Другої світової війни мають сильні та емоційні спогади про нього, тому Тячівська районна бібліотека нагадує про ці страшні події,  викладкою тематичної виставки під назвою "Трагедія, історія, пам’ять", на якій зібрано документи тих подій.



пʼятниця, 24 січня 2020 р.


«Соборну славу вознесімо, соборну волю бережімо!» під такою назвою була проведена година державності в Солотвинській ЗОШ І-ІІІст. №1, до якої долучилася і селищна бібліотека.
Присутнім  було проведено короткий  екскурс в історію свята. Учні школи виступили з літературно-музичною композицією.
На завершення заходу присутні заспівали Гімн України, взявшись за руки, створили Ланцюг Єдності до дня Соборності України.
Перше масштабне відзначення свята Соборності в Карпатській Україні, відбулося 22 січня 1939 року  в місті Хусті. Це найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців. Для участі в ній до столиці Карпатської України з’їхалися понад 30 тисяч осіб.
Закарпатці нагадують про волю українців, висловлену на з’їзді Всенародних зборів у Хусті 21 січня 1919 року про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України.
В Солотвинській бібліотеці-філії №9 було розгорнуто експрес-виставку: «Соборна мати Україна, одна на всіх, як оберіг», яка пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Адже сила держави в єдності!









"Соборна Україна – одна на всіх, як оберіг"
22 січня весь український народ відзначив День Соборності України - День української єдності та свободи. Для жителів України цей день є важливим національним святом.
Клубно-бібліотечні працівники будинку культури с. Ганичі провели тематичний вечір присвячений Дню Соборності України. Директор БК Н.В. Фіцай та зав. бібліотекою М.І. Фіцай згадали події, які передували об'єднанню України в одну державу, розповідали дітям про те, що соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об'єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.

четвер, 23 січня 2020 р.



«Об’єднуймось, як колись»

Історія України – це історія народу, який протягом багатьох століть боровся за свою незалежність та єдність. Ідея єдності нашої держави була однією з найзаповітніших мрій українців.
22 січня 1919 року в Києві було урочисто проголошено Універсал соборності, в якому говорилось про те. що однині воєдино об’єднаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західна та Східна. Тепер є єдина, незалежна Українська республіка. Слово соборність включає у себе єдність і згуртованість.
І от 22 січня ми відзначаємо День соборності України. Це надзвичайно важлива дата в історії нашої держави. Тепер Україна – одна з найбільших Європейських держав, її площа – 604 тисячі квадратних кілометрів, на ній проживає понад 110 національностей, і всі є громадянами України, які творять сьогодення своєї країни. Отже складаючи павутинку ми сказали, що Україна соціальна, незалежна, демократична, правова, суверенна, а тепер додамо – СОБОРНА.
Україно, соборна державо,
 Сонцесяйна колиско моя,
 Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,
 Завойована в чесних боях.
 Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.
 Ти совість народу, незгасна зоря,
 Живи й процвітай, Україно моя,
 Для миру, для щастя, любові й добра.
У Краснянській бібліотеці була проведена година єдності.


середа, 22 січня 2020 р.


Україна – квітуча держава. А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою та щасливою. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І ось, 22 січня 1919 року, злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України.
Сьогодні, 22 січня саме з нагоди дня Соборності України з ранку бібліотечні працівники дорослої та дитячої бібліотеки у читальній залі Тячівської центральної районної  бібліотеки  подивилися  фільм «Злука. День соборності України», де виголошення ідеї соборності стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності, залишив дітям подих свободи та глибоку віру у гідне  майбутнє нашої країни. Фільм також буде  транслюватися протягом дня.


День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято день Соборності  України. Саме  тоді на площі перед Київською Софією відбулася надія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.
Ця подія ознаменувала собою здійснення віковічних мрій багатьох поколінь українців. Адже соборність нашої держави означає цілісність нашої землі та єдність наших прагнень на шляху до розбудови квітучої і заможної України. Взаємна готовність працювати над тим, щоб у нашому спільному домі панували мир, закон і благополуччя, невіддільна від почуття національної свободи та гідності. 
В Тячівській центральній районній бібліотеці увазі користувачів представлена книжкова виставка-інсталяція "Ідейні витоки української державності", також транслюється протягом дня відеофільм "Злука. День соборності України".



понеділок, 13 січня 2020 р.

четвер, 9 січня 2020 р.

             До 85-річчя від  дня народження  видатного поета -шістдесятника Василя Симоненка у відділі абонементу Тячівської  ЦРБ діє виставка-спогад "Життя, мов спалах блискавки".  Своєю гарячою і пристрасною натурою, великий патріот  В. Симоненко увійшов в літературу, як поборник правди і добра. Крім віршів, Симоненко писав новели, сатиру, прозу. Був автором численних статей, рецензій, публікацій.
Василь Симоненко, як загальновизнаний поет брав участь у літературних вечорах і творчих дискусіях, виступав перед молоддю  прагнучи  пробудити в душах  ровесників національну самосвідомість.  Життя його як блискавка яскраво спалахнуло і швидко  згасло. 
       Запрошуємо всіх читачів завітати до Тячівської ЦРБ для ближчого знайомства з творчим надбанням Василя Симоненка.

                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...