понеділок, 27 червня 2022 р.

 



       День Конституції України — одне з найважливіших державних свят, засноване на честь прийняття головного закону незалежної країни — Конституції України. 

Конституція України — основний закон держави України, ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. Чинна Конституція України складається з преамбули (вступна частина) 14 розділів, в яких зібрана 161 стаття, а 15 розділ містить 17 перехідних положень.

Основний Закон визначає організацію та функціонування державної влади, основи взаємовідносин особи і держави.

Конституція ґрунтується на верховенстві прав і свобод людини. Закріплює відповідальність держави перед людиною, що є ключовим принципом утвердження та забезпечення її прав і свобод.

Конституція визначає основи державного ладу країни. Так, Україна є суверенною і незалежною, унітарною, демократичною, соціальною, правовою державою у формі республіки.

За історичними мірками наш Основний Закон — зовсім молодий документ, але корені його глибокі, як глибокими є корені української нації. Перебуваючи у складі СРСР Україна послідовно мала чотири конституції, прийняті в 1919, 1929, 1937 та 1978 роках. Свою нову Конституцію наша країна приймала пізніше інших республік колишнього СРСР, маючи можливість врахувати їхній досвід конституційного творення.

Перша відома кодифікація українського права «Руська правда», «Литовські статути», які увібрали в себе правові традиції Київської Русі та середньовічної Європи, акти періоду Гетьманщини - конституційні акти, що ставили Україну в один ряд з іншими європейськими країнами.

Особливе місце у цьому історичному переліку займає Конституція Пилипа Орлика під назвою "Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького". Вона була підписана 5 квітня 1710 року гетьманом Пилипом Орликом і стала символом козацької державності та демократії. Це був один з перших у Європі правових актів, який закладав основи республіканської форми правління.

Із проголошенням 1991 незалежності постала потреба затвердження державного устрою на конституційному рівні. Конституційна криза 1993–1995, пов’язана з розподілом повноважень між Парламентом і Президентом України, зумовила дострокові вибори Верховної Ради України та Президента. Для виходу з кризи до прийняття повноцінної Конституції 08.06.1995 ухвалено Конституційний договір між Верховною Радою та Президентом. Договір регулював основні принципи діяльності центральної влади та місцевого самоврядування.

 Відразу з проголошенням Конституції втратили чинність Конституція УРСР 1978 та Конституційний договір 1995. Почалося формування нормативних та організаційно-правових механізмів його реалізації.

28 червня 1996 року після завершального редагування тексту Верховна Рада остаточно прийняла Конституцію України, а 12 липня її урочисто підписали Президент України і Голова Верховної Ради України. Основний Закон нашої держави, гарантуючи громадянам загальновизнані права та свободи, закріпив ідеали справедливості та рівності, які сповідують усі цивілізовані країни світу.

 КОНСТИТУЦІЯ – ОБЕРІГ НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Україна... В одному цьому слові й для нас і навіть для чужинців бринить музика смутку і жалю.
Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю. Шлях України позначений високими степовими могилами, руїнами та прекрасними піснями... Але 24 серпня 1991 року Верховна Рада України проголосила Акт незалежності України та створення самостійної держави – України.
А у державі має бути затверджений Закон, за яким вона існує.
Таким Законом є Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.
Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Вистраждавши, виборовши собі волю, Україна має тепер свою державну мову, свої державні символи: Герб, Прапор, Гімн, які уособлюють її історію, її сутність.

середа, 22 червня 2022 р.

 

Був літній день, червневий день погожий,

Був ясен світ, і мирний труд спокійний,

І от біда – нечувана, страшна,

Вірвався зойк розпачливий – війна.

 

22 червня 1941 року розпочався найкривавіший період у трагічній історії Другої світової війни, яка завдала нашому народові страшних та непоправних втрат - забрала життя мільйонів українців, дощенту зруйнувала міста і села. 

На знак вшанування пам'яті всіх борців, які загинули в час воєнного лихоліття визволяючи рідну землю від нацистських загарбників у КЗ "Публічна бібліотека Тячівської міської ради " оформлено виставку-пам’ять "Пам'ятаємо трагічну дату …"  Матеріали виставки розповідають про початок війни, перебіг  та наслідки цього трагічного періоду для України, висвітлюють питання про справжні причини війни та історичне значення перемоги.

 



понеділок, 20 червня 2022 р.

"Бібліомандри" тривають…

"Бібліомандри" тривають… 

Проєкт "Сучасні бібліомандри", який реалізується в рамках конкурсу соціальних ідей в Закарпатській області,  здійснювався протягом 2 днів.

За допомогою команди проєкту  31 травня проведено популяризацію новинок "Open-Air", локацією проведення заходу було обрано бібліотеку-філію для дітей. Та 1 червня "Читання Non-Stop", вдало співпало  зі святом Міжнародного дня захисту дітей, що відбувалось на площі Поштовій нашого міста.

 Крутезний настрій першого дня вирував на бібліотечному дворику, адже завдяки яскравому оформленню, сучасній українській музиці, що звучала,  гарному настрою команди і сприятливій погоді, перехожі підходили та активно долучалися до заходу.  Надзвичайно приємно було спостерігати за  спілкуванням  людей різного віку, які почували себе комфортно, синячи в зручних кріслах – пуфах.  Згодом сам дворик трансформувався в місце для активних ігор як молоді так і дітей. Відвідали захід не лише мешканці, а й гості нашого міста, тобто ВПО.  

1 червня проведено  "Читання Non-Stop" , яке представлене  виставкою книг-новинок  "Будь в тренді – читай українське".   Серед усіх локацій, що були  на площі, наша локація стала однією з популярних, адже команда вдало поєднала популяризацію книги з настільними іграми та позитивним настроєм.  Цікавилась новинками літератури  переважно молодь,  та  не залишились осторонь також діти та люди середнього та старшого віку.

 Завдяки цим заходам бібліотеки нашої громади значно поповнились новими користувачами та отримали чимало  хороших відгуків. Нам вдалося залучити  до  читання  українських книг ще більше людей, в тому числі чимало дітей.

Ми переконані, що книга об'єднує людей незалежно від соціального статусу, розташування чи віку. І сподіваємось, що завдяки нашим заходам багато хто відкрив для себе сучасні українські книги, та змінив свою думку щодо читання, адже це і було нашим завданням.

 

Проєкт реалізується в рамках конкурсу соціальних ідей у Закарпатській  області за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні в партнерстві з ГО «Молодіжна платформа»

 

#activecitizensua #sc3 #pitching #youthplatform #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом.

 





 




четвер, 16 червня 2022 р.

Знаєте, що потрібно для гарного літнього відпочинку?

 

Знаєте, що потрібно для гарного літнього

 відпочинку?

Ми знаємо точно - це чудовий настрій, бажання пізнавати щось нове,  і це обов’язково – цікава книжка!

Для своїх читачів на час літа, ми організували книжкову

 виставку-настрій, на якій  представлені найцікавіші, на наш

 погляд, книжки з «літнім настроєм».









 

Тож запрошуємо вас до Тячівської публічної бібліотеки обрати книжки, які і навчать, і розважать, і зроблять ваше літо ще кращим!

 

понеділок, 6 червня 2022 р.

З професійним святом PRESS!

Працівники КЗ "Публічна бібліотека Тячівської міської ради" часто співпрацюють з представниками ЗМІ, яких запрошують на різноманітні соціокультурні заходи. З журналістами в нас склалися  не тільки ділові, а і дружні стосунки. Тому, у цей святковий для Вас день бажаємо великих тиражів, поповнення читацької аудиторії, розширення кола друзів, а також міцного здоров'я, особистого щастя, сімейного благополуччя, нових цікавих тем, гострого пера, сміливих проектів та наполегливості в досягненні нових висот на ниві журналістики.

Нехай же ваша інформація завжди буде найсвіжішою і найцікавішою, а життя сповнене тільки приємних новин!
День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів. Це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.






                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...