четвер, 20 червня 2024 р.


Протягом тижня з 10 по 14 червня 2024 року працівники КЗ "Публічна бібліотека Тячівської міської ради" та бібліотек-філій громади брали участь у тренінгу «Здобуття цифрових навичок бібліотечних Хабів цифрової освіти, всі учасники тренінгу  отримали сертифікати.
Цифровізація світу неминуча. Онлайн-технології стають невід’ємною частиною життя кожної людини. Надання державних послуг та сервісів онлайн віднині є звичною практикою. Задля забезпечення доступності усіх переваг цифрової держави рівень цифрової грамотності населення має бути достатнім для комфортного та повноцінного використання онлайнових державних послуг.Цифрова освіта в сучасному суспільстві є важливим здобутком необхідним навичок у щоденному використанні соціальних мереж.
 В еру мобільності та Інтернету важливо вміти орієнтуватися морі інформації, щоб не втратити в цифрові пастки.
 
Хаби цифрової освіти — це місця, куди може завітати кожен громадянин, безкоштовно отримати доступ до сайту Дія. Цифрова освіта та пройти навчання з цифрової грамотності.
 
На базі нашої бібліотеки уже два роки  діє "Хаб цифрової грамотності". Хоч молодь і юнацтво добре оріентуються в інтернет- мережі,  а є люди які  навіть, відправити просте повідомлення в месенджер чи вайбер є чималою проблемою. Саме для вас, шановні відвідувачі нашої бібліотеки,пропонуємо послуги з освоєння  знань та вмінь у користуванні інтернет послугами.












середа, 12 червня 2024 р.

 

Історична довідка

                  День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні


Щороку, 22 червня, український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів жертв Другої світової війни. Пам'ятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245\2000 “Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні”.

    Вшанування пам'яті жертв війни є надзвичайно важливою та обов'язковою складовою суспільного життя в Україні. Україна віддавала велику жертву під час різних війн у своїй історії, і вшанування пам'яті тих, хто положив своє життя на вівтарі боротьби за незалежність та свободу країни, є нашим моральним обов'язком.

Кожен рік, країна вшановує пам'ять про тих, хто відстояв свободу та переміг нацизм у Другій світовій війні. Цей день став символом героїзму та мужності українського народу, який підкорився тоталітарному режиму та постраждав від його розправи. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.

    Таким є Український вимір Перемоги. Крім цих загальновідомих подій, сьогодні українці майже кожен день шанують пам'ять мільйонів людей, які не тільки загинули в Другій світовій війні, а й зараз втрачають своє життя внаслідок штучно створеного конфлікту.

    Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов’язком кожного із нас є – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір. Вшановуючи пам’ять минулого, ми ніколи не забуваємо про сьогодення!

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!






Книга «Августин Волошин: шлях у безсмертя» з нагоди 150-річчя з дня народження знаного українського педагога та вченого, громадсько-політичного, культурного, церковного і державного діяча, Президента Карпатської України та Героя України (посмертно) Августина Волошина побачила світ в Ужгороді 23 квітня 2023 року, а в червні 2024 року і в Тячівській публічній бібліотеці. Це унікальне видання про життя й діяльність Августина Волошина над якою працювали відомі громадські діячі – Павло Федака та його син Павло.

 


                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...