середа, 26 липня 2023 р.

 

 

28 липня  ми  відзначаємо День Української Державності.

Не випадково свято було встановлене у День Хрещення Київської Руси-України, адже історія українського державотворення веде свій відлік ще відтоді. За понад тисячу років української державності нашим пращурам не раз доводилося зі зброєю в руках боронити нашу країну.

         На передодні свята пройшов майстер-клас по виготовленню значка державної символіки України. Захід пройшов в ресурсній кімнаті КЗ «Публічна бібліотека Тячівської міської ради», де були присутні працівники бібліотек-філій та  працівники клубних закладів громади.

Метою майстер-класу є виховання поваги до державних символів України.  Ми пишаємося, що ми – Українці! Жодний ворог, жодний агресор не похитне нашу країну, не знищить українську державність.  Ми неодмінно вистоїмо, ми обов’язково переможемо, ми все відновимо і відбудуємо. Тому що ми – Українці!


Зі святом вас, друзі! З Днем Української Державності! З Днем Хрещення Київської Руси-України!



 










 




пʼятниця, 14 липня 2023 р.

15 липня - День українських миротворців

 

Українські військові не лише захищають власну землю від російського агресора, а й виконують завдання в найгарячіших точках світу. Участь наших військових у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки зміцнює авторитет України як надійного партнера на світовій арені.

За роки незалежності понад 45 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України виконували завдання з підтримання миру й безпеки у більш ніж 25 міжнародних операціях у різних регіонах планети та у 18 різних країнах світу. Нині наші миротворці беруть участь у двох міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН та НАТО у складі двох національних контингентів.

Історія Дня українських миротворців

Україна приєдналась до участі в міжнародних операціях з підтримання миру й безпеки 1992 року після затвердження Верховною Радою України Постанови «Про участь батальйонів Збройних Сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії».

Уже наступного дня Міністр оборони України підписав наказ про формування миротворчого підрозділу. 240-й батальйон було сформовано в рекордно короткий термін — за три тижні. Формували його особовим складом, який підбирали з різних військових частин України.

15 липня 1992 року два літаки з передовою групою батальйону на борту здійснили виліт з дніпропетровського аеродрому в напрямку Боснії. Передова група налічувала 42 військовослужбовці. Після приземлення у місті Сараєво українські миротворці відразу опинилися в епіцентрі бойових дій. . Попри надзвичайно складні умови наші миротворці якісно виконували поставлені завдання. Тільки за чотири місяці вони провели більше ніж 800 конвоїв із гуманітарним вантажем!

Українські миротворці виконували бойові завдання в країнах колишньої Югославії (Боснія та Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія й Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Кот-д’Івуар, ДР Конго, Південний Судан, Дарфур), у країнах Близького й Середнього сходу та на Кавказі (Південний Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак, Грузія) та багатьох інших регіонах світу. 58 військовослужбовців ЗС України віддали життя, виконуючи завдання з підтримання миру та безпеки.

5 цікавих фактів про українських миротворців

  1. - Герой України, назавжди 34-річний підполковник Тарас Сенюк брав участь у миротворчій місії в Іраку, в Косові. У районі бойових дій на Донбасі був командиром 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади.
  2. - Першим місцем, куди відправили миротворців з України, стала колишня Югославія. Тоді, у 1992 році, український батальйон сформували всього за три тижні.
  3. - Український контингент вперше прибув до Косова у складі миротворчої Місії ще у 1999 році. Відтоді майже півтори тисячі українських військових забезпечували мир та безпеку на Балканах.
  4. - Екіпажі українських вертольотів провели у небі понад 50 тис. годин. Льотчики перевезли майже 20 тис. пасажирів і близько 7 тис. тонн вантажів.
  5. - Загальна кількість українських військовослужбовців, які брали участь у миротворчих операціях, становить понад 45 тисяч.

вівторок, 4 липня 2023 р.

 



"Творчість, пошук, натхнення"

 

 Відзначаємо  140- річчя  від дня народження        

  Ф.К. Кафки зарубіжного письменника

 

Франц Кафка – австрійський письменник, один з фундаменталістів модерністської прози. Творча спадщина письменника включає в себе три незакінчених романи, кілька збірок новел і притч, афоризми, листи і щоденники. За життя опублікував лише кілька збірок і оповідань, які не притягали особливої ​​уваги до його творчості. Основна слава прийшла посмертно, коли всупереч заповіту, його душоприказник не став знищувати рукописи, а опублікував їх.

Народився в Празі 3 липня 1883 року в єврейській родині. Батько був комерсантом із середнім достатком. Навчався в початковій школі, після закінчив гімназії в 1901 році. Потім він вступив до Карлового університету в Празі, після чого став доктором права.

У 1906 році отримав ступінь доктора юридичних наук, почав кар’єру в страховій фірмі. Взагалі завжди дуже роздратовано ставився до своєї роботи і не вважав її чимось важливим. Більшу частину зусиль докладав до літературної діяльності. Перебував на дрібних посадах до самого відходу на пенсію.

У 1909 році були надруковані два уривки з незакінченого оповідання «Опис однієї боротьби».

1911 рік – подорожував по Італії, Франції, Швейцарії.

У 1912 році почав роботу над романом «Зниклий безвісти» (пізніше названим «Америка»), написав новели «Вирок» і «Перевтілення».

Публікація збірника «Споглядання» припала на 1913. А в 1914 році почав писати роман «Процес».

У 1919 році була опублікована збірка новел «Сільський лікар», і було написано оповідання «Лист батькові».

У 1922 році через хворобу, був змушений вийти на пенсію. Почав роботу над романом «Замок», підготував до друку збірку новел «Голодарь», повість «Дослідження одного собаки», оповідання «Нора».

 

 

 

                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...