вівторок, 15 жовтня 2024 р.




Інформаційна довідка

18 жовтня - Європейський  день боротьби з торгівлею людьми

         18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми.  Це явище порушує права людей, принижує їх честь і гідність. Кожного року в світі мільйони людей шукають кращої долі та потрапляють у трудове рабство. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.

         За даними ООН, постраждалі від торгівлі людьми особи з принаймні 127 країн експлуатувались у 137 державах світу.

         За даними Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) — Агентства ООН з питань міграції в Україні, за 30 років від торгівлі людьми в Україні постраждали близько 300 тис. осіб.  За даними Міжнародної організації праці (МОП) у світі близько 40 млн людей перебувають у рабстві, з них 71% – це жінки, а одна з чотирьох жертв – діти. Крім того, зараз у світі використовується праця приблизно 152 мільйонів дітей віком від п’яти до сімнадцяти років.

         Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми.

         Наша країна  докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми», впроваджений Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

         Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

         Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

         Масштаб торгівлі людьми дуже високий і  більшість постраждалих осіб не володіють інформацією і не звертаються по допомогою.

         10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми

  • Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
  • Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
  • Торгівля людьми - найбільш доходна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
  • Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.
  • У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
  • У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
  • Злочинці - як правило, люди, яких жертви добре знають та довіряють їм.
  • Коли люди стають об'єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
  • Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
  • Торгівля людьми - це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.
  • Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

         Якщо знайшли роботу за кордоном - переконайтеся, чи все безпечно.

1) перевіряйте інформацію заздалегідь.

2) підписувати лише документи, складені зрозумілою вам мовою;

3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;

4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;

5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;

6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);

7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомляє, що ви потрапили в небезпеку.

         Пам'ятайте, в Україні понад 12 років працює система допомоги постраждалим особам та передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до 15 років для злочинців за торгівлю людьми.

 Матеріал піготовлено 

КЗ "Публічна бібліотека Тячіської міської ради"




 

Немає коментарів:

Дописати коментар

                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...