четвер, 28 грудня 2017 р.

 Майстер-клас  «Новорічні прикраси»
Новий Рік – це одне з найбільш таємничих, урочистих і родинних свят,коли прикрашають в домівках на дворі вбирають дерева.  Бібліотекар  бібліотеки-філії с. Чумальово Орсаг Н.А.  запропонувала користувачам зробити гарні новорічні прикраси, якими можна прикрасити будь де і провела з ними майстер–клас «Новорічні прикраси». Читачі бібліотеки з задоволенням навчалися робити сніжинки якими прикрасили клас.




Новий рік ось уже стукає всім нам в двері, в сторіночки соціальних мереж, на біл-бордах і вітринах вулиць.

Дійсно, це свято з давніх часів вважається самим довгоочікуваним, найулюбленішим. Його з нетерпінням чекають всі - наївні і завжди юні дорослі, не по-дитячому серйозні малюки, грайлива молодь. Тому напередодні Нового 2018 року працівники ЦРБ влаштували для всієї бібліотечної родини новорічне костюмоване свято "Під чарами новорічних мелодій".


А справжнім подарунком для присутніх став - Дід Мороз, який приїхав не самий, а цілою командою: Снігурочкою, Сніговиком, Бабою Ягою (персонажами були працівники районного методичного центру).










вівторок, 26 грудня 2017 р.

   День Святого Миколая вся дітвора з нетерпінням чекає. Тож, в цей день клубно – бібліотечні працівники с. Ганичі провели літературний ранок «Святий Миколаю на тебе чекаю». На свято завітав Святий Миколай з подарунками. Діти з задоволенням слухали про життя Святого та його добрі діла, які він творив. Свято завершилося літературною композицією. Кожен учасник одержав солодкі подарунки від Святого Миколая.



«Скоро, скоро Новий рік»

   Новий рік – найулюбленіше і найбільш очікуване свято для всіх. А напередодні свят всі мріють про чудеса.   Клубно-бібліотечні працівники с. Вишоватий пропонували не чекати дива, а створити його власноруч. Для цього потрібне лише бажання, фантазія та гарний настрій.







неділя, 17 грудня 2017 р.

«Уклін тим, хто приборкав ядерну стихію»

14 грудня 2017 року в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХIХ століття, що сталося 26 квітня 1896 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України.
З нагоди цієї дати в Тячівській районній бібліотеці представлена користувачам виставка-спомин: "Чорнобиль усім нам болить".
Чорною плямою лягла Чорнобильська трагедія на нашу Україну і вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварій на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, віддаючи своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи.




пʼятниця, 15 грудня 2017 р.

В бібліотеці-філії с. Лопухово проведено інформаційну годину проти насильства "Захисти себе" та "СНІД – загроза  людству" спільно з соціальним педагогом Косюк Галиною Михайлівною


четвер, 14 грудня 2017 р.

Ой, Андрію дай нам надію! З нагоди свята працівники бібліотеки - філії с.Терново спільно з будинком культури влаштували справжні українські вечорниці до свята Андрія Первозванного. Дівчата взялися ворожити на свою долю. Ворожили на ім’я судженого, на тарілках, кружках, щоб знати, що чекає їх найближчим часом. А щоб все дізнатися про судженого ворожили на предметах, наприклад: якщо дівчина витягла з коробки медичну слухалку-це означає, що буде твій наречений лікарем, цвях значить буде роботящим....Щоб знати котра перша з дівчат вийде заміж , складали чоботи до порога. Чий перший на поріг стане та і заміж швидше вийде. А найцікавіше дівчатам було дізнатися в скільки років вийдуть заміж. Для цього на волосі дівчини, підвішували обручку, скільки разів обручка повернеться і в такому віці дівчина вийде заміж. Українські пісні, народні звичаї та обряди, жарти, ворожіння дівчат- такими цікавими та веселими були Андріївські вечорниці для всіх присутніх.








Ой Андрію, Андрію, даруй нам надію"
В будинку культури с. Ганичі відбувся вечір народних традицій Андріївських вечорниць. Це величне свято працівники культури сіл Ганичі та Солоне відзначають щороку 13 грудня в день Андрія Первозванного,                                    покровителя українського народу.                                                                                       

       Свято подарувало молоді радість та веселий настрій, а літнім жінкам чарівну згадку про молодість. Дівчата зібралися, щоб повеселитися, співати, попрацювати, а ще поворожити на свою долю.
Хай лунають вечорниці по всій Україні,
посміхнуться українці в єдиній родині,
не згасає наша пісня, пісня солов'їна,
і дарує людям щастя щедра Україна!



середа, 13 грудня 2017 р.

Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов'язано безліч неординарних звичаїв.

Сьогодні, у  це свято і  наші бібліотечні працівники району та  бібліотек- філій зібралися і спробували відтворити цю традицію. Розповідала зав. відділом обслуговування Леся Патяник про те,  як і де було це свято започатковано. Продовжували про розповіді традиції бібліотечні працівники , як на  Україні побутувало дуже багато найрізноманітніших ворожінь, розповіли лише маленьку часточку ритуалів та обрядів "Андріївських вечорниць" наших предків. Проте і досі "Андріївські вечорниці" - це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, який охоплює не тільки молодь, а і старше покоління. Було запрошено колектив "Буштинські газдині", які відтворили Андріївські вечорниці  в сучасному стилі. З плином часу несуттєво змінюються деякі обряди, однак традиція відзначати свято Андрія жива до сих пір. 











Сьогодні, 13 грудня, в районній бібліотеці була проведена заключна виробнича нарада 2017 року.
Директор ЦБС І.С. Ключкей  повідомила присутніх бібліотечних працівників про Графік здачі звітності, основні принципи планування на наступний 2018 рік та звітів за 2017 рік, здачу звітів в електронній програмі ЕСМАР.
Також на нараді було оголошено про підсумки районного заочного конкурсу творів-роздумів (есе) "Мій вибір моє майбутнє!" та повідомлено переможців - роботи яких відправляться на область.
Завідуюча дитячою бібліотекою Федина В.В. розповіла про план заходів до Св. Миколая та Новорічно-Різдвяних свят.
Завідуюча відділом оброки та комплектування літератури Сутула О.І. нагадала всім про списання літератури  та зачитала графік звірки бібліотечних фондів на майбутній рік.
Всім працівникам були роздані норми робочого часу на 2018 рік, Календар знаменних і пам'ятних дат на 2018 рік та Календар краєзнавчих і пам'ятних дат  2018 року, які було підготовлено працівниками ЦРБ.

Так, як цей день співпав з святом Андрія, то продовженням наради стало краєзнавче дійство  про обряди та звичаї проведення  свята.




10 грудня― Міжнародний день захисту прав людини.
В рамках Тижня права, на базі Солотвинської ЗОШ №1, разом із бібліотекою, проводився правовий брейн-ринг:
«Я людина, я маю право...» для юнацтва.
Захід проводився з метою популяризації підвищення зацікавленості та інтересу молодого покоління до правових знань.
Присутні були ознайомлені з історією розвитку прав людини у світі, з правами, які мають громадяни України, та правами, які мають діти в нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини.
Учні були поділені на дві команди, їм задавались цікаві запитання пов’язані з правами людини.
Людина від народження має певні права, які гарантовані Конституцією і захищаються державою. Їх потрібно знати й реалізовувати, але пам'ятати, що поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.







понеділок, 11 грудня 2017 р.

 25 листопада по 10 грудня відбувається щорічна акція "16 днів проти насильства", ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.
Традиційно наша районна бібліотека приєднується до заходів Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жіночої та чоловічої статі, недопущення випадків насильства щодо дітей.

Працівники відділу обслуговування районної бібліотеки: Леся Патяник зав. відділу обслуговування та провідні бібліотекарі Ірина Мийсарош, Марія Гуцул відвідали Тячівський професійний ліцей, де учням були роздані анкети для заповнення про дослідження з питань обізнаності підлітків з проблем жорстокого поводження з дітьми та підлітками в сім'ї та навчальному закладі і проявів насильства в суспільстві "Моє життя в сім'ї та суспільстві" і також було переглянуто короткометражні фільми "Коло насилля", "Світ має бути без насилля".







До Міжнародного дня прав людини в рамках Всеукраїнської акції  "16 днів проти насильства" клубно-бібліотечні працівники с.  Ганичі ( М. Фіцай, Т. Бердар, Н. Фіцай) провели в бібліотеці  бесіду  "Прояви насильства над дитиною - порушення прав людини".



                                                                Інформаційна довідка «Незламні кіборги» День вшанування пам'яті за...