Нові надходження

                  
             Касдепке, Г. Міфи для дітей: 20 найпопулярніших грецьких міфів [Текст] : оповід. / Г. Касдепке. - Львів: Урбіно, 2018. - 200 с.
            Гжегож Касдепке знайомить дітей з Олімпом, горою, де живуть грецькі боги, які без угаву бенкетують і веселяться. А ще - із Грецією звичайних смертних, де живуть люди й міфічні створіння. Робить це автор так кумедно й так незвично, що цю книжку із задоволенням читатимуть не лише дітлахи!


            
              Лоренс, С. Дивовижні жінки [Текст] / С. Лоренс. - К. : КМ-БУКС, 2019. - 128 с.
            Захопливі життєписи 50 жінок, які розширили уявлення про межі можливостей людини. Серед них - Бейонсе, Опра Вінфрі, Серена Вільямс та багато інших. Ці жінки досягли значних успіхів у спорті, науці, мистецтві, політиці та історії. Дізнайтеся більше про жінок, які багато зробили для людства, змінили хід історії і надихнули цілі покоління.

       Пригоди Барона Мюнхаузена [Текст] / переказ Т.Вакуленко. - Х.: ВД "Школа", 2019. - 192 с.
         До уваги читачів пропонується найбільш повна версія пригод дотепного вигадника і кмітливого мисливця - барона Мюнхаузена.
    Шаповал, Ю.І. Мить історії: 366 мініатюр про людей і події [Текст] / Ю.І. Шаповал. - К.: Парлам. вид.-во, 2019. - 400 с.
      Ця книжка відомого українського історика є результатом його подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо. Кожна мініатюра - це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому - і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Кожній мініатюрі відповідає один день календаря, що додає книжці додаткової внутрішньої динаміки та інтриги.

          Таїрова-Яковлева, Т.Г. Гетьмани України. Історії про славу, трагедії та мужність [Текст] / Т.Г. Таїрова-Яковлева. - К.: ТОВ "Вид.-во Кліо", 2019. - 424 с.
         У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України XVII-XVIII ст. Ознайомлюючись з їх долею, читач зможе відкрити для себе маловідомі та забуті сторінки української історії.

                                        


        Мартін, Дж.Р.Р. Вогонь і кров. За триста років до "Гри престолів" [Текст]: роман / Дж. Мартін. - К.: КМ-Букс, 2019. - 672 с.
       Під пером славнозвісного автора "Пісні льоду й полумя" оживає захоплива історія Таргарієнів. "Вогонь і кров", що за масштабами не поступається "Історії занепаду й загибелі Римської імперії" Едварда Гіббона, це перший том вичерпної двотомної хроніки Таргарієнів, яка дозволить читачеві по-новому поглянути на мінливу, частенько криваву, але незмінно яскраву історію Вестеросу.         Грабовський, С. Генії проти ідіотів: Алгоритми української історії [Текст] / С. Грабовський. - К.: "Стилос", 2019. - 448 с.
         Що реально внесла Україна у світову колиску талантів та досягнень? Ким та чим насправді варто пишатися нашому народові? Хто вони - ті генії, які є нашою славою? Україна в цьому сенсі досі "невідома самій собі", вона живе в полоні міфів, котрі утворюються як прихильниками "Сходу", так і "Заходу". Водночас спроби офіційного визначення "великих українців" обходять увагою багатьох унікальних особистостей, народжених на наших теренах. тільки нині вони повертаються з багаторічного забуття, щоби постати перед нами в усій величі свого таланту.                                            
Щоткіна, К. Хроніки Томосу [Текст] / К. Щоткіна. - Х.: Віват, 2019. - 304 с.
                                          
  У книжці наведено відомості про виникнення, формування і становлення української церкви, висвітлено гострі питання, що назрівали протягом століть: еволюції та незалежності української кафедри, втрачених і збережених традицій, зв'язку політичних і церковних векторів розвитку нації...
     


     
        

        Доленга-Мостович, Т. Знахар [Текст]: роман / Т. Доленга-Мостович. - Львів: Урбіно, 2018. - 304 с.
          Довоєнна Польща. Родинна трагедія змінює все життя геніального хірурга Рафала Вільчура. Від нього йде кохана дружина, забравши із собою маленьку доньку. Того ж таки дня професор Вільчур опиняється на вулиці, де волоцюги побачивши в нього велику суму грошей, вивозять його за місто і, вдаривши по голові, покидають непритомного. Отямившись, Вільчур не пам'ятає, хто він і де живе. Так починаються довгі роки його поневірянь...

  

    Шевченко, Т. Думи мої... [текст]: вибрані поезії / Т.Шевченко; упоряд. Р. Чилачави. – К.: Дніпро, 2013. –   212 с.
         У книжку ввійшли вибрані поетичні твори класика української літератури Т.Г.Шевченка українською та грузинською мовами. У виданні використані роботи із спадщини Т.Г.Шевченка - художника.      
      Коваль, М.В. Невідома Україна: історія фортифікації ХХ ст. Міфи і реалії [текст] / М.В. Коваль. – К.: Вид-во "Фелікс", 2013. – 368 с.
    Україна - унікальна не тільки своїм геополітичним розташуванням держава. У жодній країні світу не зібрано на такій незначній за площею території такої величезної кількості різнорідних за формою і будовою фортифікаційних об'єктів. Видання розраховане на фахівців-істориків та археологів, викладачів, студентів та тих, хто цікавиться археологією та історією України.


   
     Шкіря, В. Таємниця Смерекового замку [текст]: казки / В.Шкіря. – Ужгород: Карпати, 2013. – 232 с.
    До цієї збірки увійшли кращі твори знаного закарпатського прозаїка Василя Шкірі, чиї авторські казки однаково адресовані як малятам, так і дорослим.
     Яневський, Д.Б. Проект "Україна". Відомі історії нашої держави [текст] / Д.Б. Яневський. – Харків: Фоліо, 2014. – 287 с.
    У книжці розповідається про те, що відбувалося на Україні з Х ст. до об'єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського, а потім - до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва.    Естерхазі, Петер. Небесна гармонія [текст]: роман / П.Естерхазі. – Харків: Фоліо, 2013. – 415 с.
    Цей роман називають одним із найколоритніших європейських романів за останні 50 років. В ньому  Петер Естерхазі з іронією відтворив історію своєї сім'ї, знаменитої угорської родини, що протягом століть переживала як високі злети, так і стрімкі падіння.     
   Третяк, А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні [текст] / А.Третяк. – К.: АВІАЗ, 2013. – 168 с.
     Книга розрахована для дітей молодшого шкільного віку. Для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини.
   

  Працівники відділу класифікаційних систем Книжкової палати України провели у  науково-практичний семінар    " Методика індексування в...