Хроніка бібліотечного життя


Вшанування Героїв Майдану в с. Солоне

    Вже не побачить батько і не зустріне мати …
    Живого сина в світі вже нема
    Ми будемо їх вічно пам`ятати
    Героям України честь і хвала!
    Такими словами розпочався вечір вшанування Героїв Небесної Cотні "Небесна Сотня у вирій полетіла" в бібліотеці-філії №47 с.Солоне. Користувачі бібліотеки вшанували їхню пам`ять хвилиною мовчання і запалили свічки.
        М.О.Корсак нагадала присутнім про ці страшні дні. Ми пишаємося героями, які примножують славу нашої держави, відстоюють її територіальну цілісність і незалежність, борються, щоб на нашій святій землі панували мир, злагода і добро.

        Завершився вечір прекрасним віршем "Пам`яті Героїв",  який прочитала для присутніх користувач бібліотеки А.І. Качалуба.


Година-реквієм
«Ріка нашої пам’яті»

Під такою назвою пройшов масовий захід підготовлений працівниками селищної та шкільної бібліотеки ЗОШ І-ІІ ст. №1, який розпочався Гімном України. 
Метою масового заходу було вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, виховати почуття любові до своєї Батьківщини, формувати почуття національної гідності на кращих прикладах мужності й звитяги, виявлених нинішніми захисниками Вітчизни, виховати шану й повагу до героїв АТО.
З вступним словом виступила Марічак М.І. - провідний бібліотекар селищної бібліотеки смт. Дубове.
Учасники заходу: Григоряк Лідія, Шародій Аліна, Леспух Іванна, Руснак Яна, Марічак Дарина, Мотринець Ангеліна, Піцур Андрій декламували вірші про Україну та героїв Небесної Сотні.

Під звуки мелодії «Пливе кача» Героїв вшанували хвилиною мовчання.



До річниці кривавих подій на Майдані у бібліотеці с.Терново відбулась година-реквієм. Бібліотекарі разом з користувачами бібліотеки вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за Незалежну Європейську Державу. Імена героїв патріотів назавжди закарбує історія, бо герої не вмирають, вони житимуть в нашій пам’яті вічно.





Працівниками Солотвинської бібліотеки-філії  №9 спільно  зі вчителем історії ЗОШ І-ІІІст.№1 Тракслер К.І., було проведено годину мужності:
«Славімо відважних!» на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоююючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять славних Героїв Небесної Сотні. Демонструвався документальний фільм, присвячений трагічним подіям на Майдані. Події на Майдані та на Східному фронті проявили вражаючу незламність, патріотизм та хоробрість українських захисників, які ціною свого здоров’я і життя боронять від агресора незалежність та цілісність нашої країни.






Працівники бібліотек району активно долучаються до збору продукції нашим героям - воїнам АТО.
На фото працівники районної бібліотеки упаковують продукцію зібрану від всіх працівників бібліотек Тячівщини  в зону АТО.
Ми  вдячні нашим працівникам!


      

  "Час і досі не загоїв рану –
Цей одвічний біль Афганістану"

Пам’ять! Гірка пам’ять війни! Вона ніколи не згасне. Вона ятрить мозок, збуджує уяву.
Чимало літ минуло відтоді, як вийшли з Афганістану війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. Не можуть матері забути загиблих і покалічених синів, а дружини та діти – своїх чоловіків та батьків.
В нашу селищну бібліотеку,15 лютого, ми запросили очевидців тих лихоліть. Це наші односельці-дубівчани воїни-афганці:  Руснак Іван Іванович, Бердар  Василь Васильович, Цубера Іван Іванович, Носа Юрій Юрійович, Сойма Іван Юрійович, Цубера Михайло Михайлович, Сойма Михайло Іванович, які згадали події тих років та вшанували хвилиною мовчання загиблих друзів.

                                             Зав.філією  Жидак Г.Ю.    



                                              

Літературно-патріотична композиція відбулася в бібліотеці с. Кричово під назвою «Чиїх батьків ми діти» до 2-ї річниці героїв «Небесної сотні»




Вже традицією стало кожного року проводити зустрічі з воїнами Афганцями. Працівники культури сіл Ганичі та Солоне організували в бібліотеці села Солоне вшанування воїнів Афганців за сценарієм Афганістан -моя кривава рана” з нагоди відзначення 27-ї річниці виведення військ з Афганістану.
  Із вступною привітальною програмою воїнів Афганців вшанували працівники сільського будинку культури Н.В.Фіцай Т.М.Бердар та завідуюча бібліотекою села Ганичі М.І.Фіцай.
 Гості та присутні на святі пом`янули загиблих воїнів хвилиною мовчання. Про ці страшні та незабутні дні війни ділилися спогадами воїни Афганці :
С.С.Ковач; І.В.Бердар; В.П.Аннишинець; В.В.Лазорічок.

    Під кінець заходу учасники художньої самодіяльності заспівали многая літ,та щиро спілкувалися з учасниками бойових дій за святковим столом.






Літературний вечір «Рідна мова з пісні і любові»
була органзована працівником бібліотеки с. Кричово, яка відбулася в школі з учнями старших класів



                                    

« Стріла Амура»

14 лютого весь світ святкує День всіх закоханих, коли кожен може наважитись відкрити своє серце такому ніжному і трепетному почуттю як кохання, подарувати валентинку (символ Св. Валентина), квіти, іграшку чи зізнання в своїх щирих почуттях.      Працівниками будинку культури та бібліотеки с. Руське Поле з гуртківцями художньої самодіяльності Куцина Інна, Петечук Наталія, Бонка Дарина, Петечук Вікторія проведено  літературно–музичну композицію  «Стріла Амура».  
Напередодні свята  в  бібліотеці було проведено майстер – клас по виготовленню листівок та валентинок, які були використані для літературно-музичної композиції.







Розважальне шоу КВН " На крилах кохання" присвячений дню Св. Валентина відбувся у клубі с. В. Уголька. 
Організаторами свята виступили працівники клубу та бібліотеки.










Провідним бібліотекарем бібліотеки-філії с. Теребля був проведений вечір-пам’ять до вшанування пам’яті до дня виведення військ з Афганістану. На зустріч були запрошені афганці - Куцина Василь, Даруда Микола, Бухало Михайло. Ведуча  вечору Чопик Валерія ознайомила присутніх з коротенькою історією, а виступаючі  Чопик Вікторія та Даруда Андріана деламували зворушливі вірші.





 Валентинкове дерево прикрасили в бліотеці 

с. Бедевля







Подарунок, зроблений своїми руками

В бібліотеці с. Петрушів спільно з клубом пройшов майстер-клас до Дня Святого Валентина.



В бібліотеці-філії смт.Тересва проводиться благодійна акція "Збирай кришки на протези для бійців АТО". Користувачі бібліотеки активно долучаються до цієї акції



Акція в бібліотеці с. Бедевля


с. Терново


В бібліотеці с. Калини–Заріка  було проведено майстер-клас «Від щирого серця» зі створення незвичайних паперових валентинок







В бібліотеці с. Велика Уголька проведений майстер - клас 
по виготовленню листівок та валентинок  до Дня Св.Валентина



--
Кохання - найзагадковіше з усіх людських почуттів.

    Воно надихало поетів і художників , музикантів і скульпторів на створення шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року - День Святого Валентина. Цього холодного дня навіть повітря сповнене любовю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинками, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни. 
   Напередодні свята в бібліотеці-філії с.Терново пройшов майстер-клас. Бібліотека запросила користувачів на творчу годину, де всі виготовляли різноманітні романтичні листівки.




Свято Валентина для найрідніших


      День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свят— неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю щорічно14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.
  В любові зізнаються і маленькі школярі. Щоправда не другій половинці, а любимій матусі, дорогій бабусі. Напередодні дня всіх закоханих в бібліотеці відбувся майстер-клас з виготовлення «валентинок». Діти з радістю готували подаруночки своїм найріднішим.




  

До дня Св. Валентина організовані виставки-натхнення в бібліотеках

"Все починається з любові" с. Ганичі
 та  с. Солоний
 смт. Тересва

"На крилах любові" с. Красна



Працівники культури с. В. Уголька проводили репетицію до Дня Св. Валентина - розважальний КВН




БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ в бібліотеці с. Красна
Тільки вчора в бібліотеці, на  блозі бібліотеки в соціальних мережах з’явилася інформація про благодійну акцію 
«ПЛАСТИКОВІ КРИШКИ
ДЛЯ ПРОТЕЗІВ ПОРАНЕНИМ  В АТО» в Краснянській бібліотеці.   А вже сьогодні в бібліотеку завітали постійні читачі з пластиковими кришечками в кишені.


В кінотеатрі імені Т.Г.Шевченка пройшла підсумкова нарада про роботу закладів культури і мистецтв Тячівського району за 2015 рік та завдання на 2016 рік. У роботі наради взяли участь начальник управління Закарпатської ОДА – Юрій Федорович Глеба, керівник апарату Тячівської РДА – Богдан Юрійович Макусій та керуючий справами районної ради Іван Іванович Папп.
- Про роботу відділу культури за 2015 рік та завдання на 2016 рік – доповів начальник відділу культури Тячівської РДА – Василь Антонович Гудак;
- Про роботу районного методичного центру та клубних закладів району по культурному обслуговуванню сільського населення за 2015 рік – доповіла директор районного методичного центру – Наталія Йосипівна Сасин;
- Про діяльність ЦБС Тячівщини – доповіла директор ЦРБ – Інна Степанівна Ключкей;
- Про роботу дитячих шкіл мистецтв Тячівського району – доповіла провідний методист районного методичного центру – Олеся Іванівна Сасин.



Щоб відзначити 80-ти річчя М.П. Тиводара - доктора історичних наук, професора УЖНУ в бібліотеці с. Бедевля огранізували перегляд літератури





Акція  «Збирай кришки! Допомога - починається з тебе»

У п’ятницю перед будинком культури на площі Поштовій працівники центральної районної бібліотеки та районного методичного центру провели благодійну акцію  «Збирай кришки! Допомога - починається з тебе», яка вже декілька місяців в Україні набирає оберти, це акція від благодійного фонду ОВЕС «ПЛАСТИКОВІ КРИШКИ ДЛЯ ПРОТЕЗІВ ПОРАНЕНИМ В АТО».
Ведучі акції працівники центральної районної бібліотеки - Леся Патяник та Наталія Нодь запросили присутніх приєднатися до Всеукраїнської акції. Мета акції – збір пластикових кришечок у спеціальні контейнери та подальша їх утилізація. На один протез руки потрібно близько 500 тисяч кришок.
Що більше добровольців, візьмуть участь у цій справі, то більшій кількості воїнів АТО вдасться повернутися до нормального життя». У програмі взяли участь солістка села Вонігово Олеся Лунгу та танцювальний гурт «Фортуна» м. Тячів (керівник Жанна Поор)
До акції приєдналась анімаційна команда турбази «Великий» с.Калини, яка провела рекламну програму про заклад відпочинку, та роздала флаєри прохожим про Всеукраїнську програму «Збирай кришки на протези для воїнів!»
Ми дуже були вдячні всім присутнім, які долучились до акції в підтримку наших воїнів – героїв, наших земляків.











В суботу,6 лютого 2016 р.,мешканці селища Солотвино зібралися на свято проводів (відлякування) зими— (фаршанг).
Помилуватися на яскраві святкові костюми, незграбно потопати під запальні ритми живої музики прийшли люди різного віку. Почалося свято виступом духового оркестру смт. Солотвино. Перед шанувальниками народних мелодій також виступив Угорський Народний Ансамбль із с.Вишково «Вішкі бічкашок», які провели майстер клас по вивченню народних пісень і танців угорців. Також були представлені угорські національні страви. Діти виступили із виставою, проводилися конкурси,ігри. Бібліотечні працівники смт. Солотвино теж активно долучилися до святкування.

Звичайно, сучасність диктує свої правила: деякі зі старих обрядів відходять у минуле, деякі "підлаштовуються" під реалії нового світу. І тим не менш народна культура і в наші дні є важливою складовою життя.





 «Скорботна  свічка  пам
`яті  святої»   за  такою  назвою  працівники культури с. Ганичі підготували  та  провели  годину  вшанування присвячену   Міжнародному  дню  пам`яті  жертв Голокосту.  
Присутні  та  користувачі  бібліотеки  дізнались  як  жилось та  чим  займались  євреї  Закарпаття,  зокрема  нашого  села.  Фіцай  Н.В., Фіцай  М.І.  та  Бердар  Т.М.  розповіли  присутнім  про страшну  трагедію  1944  року,  коли  протягом  трьох  тижнів ( з 15 травня – 7 червня 1944 р. ),  більшість  євреїв  було  вивезено  в  м. Освенцім  і  знищено  в  газових  камерах.  А  ще  відомі  факти  активної  допомоги  русинів  євреям  з  метою  їх  порятунку. Русини переховували євреїв як могли,  а  жителька  с. Ганич Плиска  Василина у  віддаленій  хаті  переховувала  декількох  євреїв, тож у січні  2010 року  орденом  України  за  мужність  було  нагороджено  6  Закарпатців, які  переховували  євреїв  у  тому  числі  була і Плиска В. нині  покійна.



Протягом січня місяця в Тячівській ЦРБ на абонементі, користувачі мали змогу ознайомитися з літературою до ювілейних дат: українського  поета П. Тичини "Поет багатьох поколінь" до 125-річниці від дня народження та світового письменника Дж. Лондона "Життя сильніше за смерть" 140-річчя від дня народження.
Поет  П. Тичина  не тільки бачив пробудження українського народу, а й оспівував його як найвищий прояв ментальності, сформованої віками й пов’язаної з ідеалом державності. Єдність людини й природи, Землі й Космосу, життєдіяльності й слова, мудрості і краси - ось невтомна жага          П. Тичини. Доля Павла Тичини – то доля його нації. Є в ній трагічні сторінки, болісні невдачі, але домінує жага життя, енергія творення, високий ідеал справедливості, а тим самим геній безсмертя.
Джек Лондон – один із найпопулярніших письменників, творчість якого широко відома українському читачеві. У своїх творах Д. Лондон оспівував людську чесність, мужність, любов до життя, відданість дружбі, нездоланність у боротьбі. Його кращі твори, сам дух художньої спадщини,  віра в просту людину і високий поклик на землі – це голос життя, що завжди живе і буде жити серед  людей.






Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 р. Дату 27 січня обрано не випадково: цього дня радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцім (Польща). З 2006 року цей день відзначається в усьому світі.
У широкому розумінні, Голокост – це геноцид євреїв, циган, масові вбивства поляків та ін. Усього нацистами було страчено 11 мільйонів людей, з яких безпосередньо євреї становили приблизно половину.

До цієї страшної дати Тячівською ЦРБ було організовано акцію "Голокост як попередження людству". 






Година державності в Буштинській бібліотеці-філії №7
 з нагоди Дня Соборності 

Соборність - одвічна мрія, яку плекав український народ протягом усієї історії боротьби України за незалежність.
З нагоди свята Соборності і Свободи України у Буштинській бібліотеці-філії №7 було проведено урок державності «Суверенна і єдина рідна ненька Україна». На заході буди присутні учні гімназії – інтернату разом з учителями Рошко Я.І. та Мельник А.І.
Про історію України та значення соборності українських земель для українців розповіла вчитель Рошко Я.І. «Боротьба українського народу за соборність своїх земель - одна із важливих сторінок нашого минулого, яка торкнулася і сьогодення» - наголосила Яна Іванівна.
Даний захід бібліотечні працівники організували і провели з метою виховання національної свідомості, патріотизму учнів і людської гідності.   

Зав. бібліотекою смт. Буштино                            Наталія Орос





Під Крутами пішли в безсмертя

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Втрати сягали: до 250 юнаків, одна рота (до 30 людей) студентів і 10 старшин. Бойовий наказ наша молодь виконала.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. "Понад все вони любили свій коханий край", — писав Павло Тичина.  Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
Україна пишається молодими Героями, тому цю дату відзначають неабияк, а з великою пошаною і любов'ю. Тячівська районна бібліотека  пропонує вашому перегляду в читальній залі виставку – екскурс "Під Крутами пішли в безсмертя" на якій представлені друковані документи про події 1918 року.
В бібліотеках – філіях проводяться  години пам'яті "Вони славу здобули біля Крут", "На Аскольдовій могилі Український цвіт", тематичні вечори спогадів "Героям Крут присвячується","Нам незабути славу Крут".
Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.


До дня Соборності України та 70-річниці утворення Закарпатської області у складі України в бібліотеці-філії смт.Солотвино, було оформлено виставку-екскурс: «Україна: шлях до Незалежності».
Не можна бути справжнім громадянином своєї країни, коли ти не усвідомлюєш свого коріння, не знаєш історії свого народу.
З метою виховання національної свідомості людської гідності; формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини
В бібліотеці також було проведено патріотичну бесіду: «Мій дім — моя Україна».



 У великому залі районної державної адміністрації відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня Соборності України. Урочистості відкрив голова районої державної адміністрації Демянчук В.Ю. Художню програму заходу окрасили виступи вихованців Центру дитячої та юнацької творчості м.Тячів (керівник Берец М.), солістка з с.Вонігово Олеся Лунгу та юна поетеса з смт.Буштино Ангеліна Вовчок. Від учасників урочистих зборів представники районної та місцевої влади поклали квіти до памятника героїв небесної сотні і Т.Г.Шевченка.
У фойє адмін будинку розміщена книжкова виставка "На шляху до СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ", організована Тячівською ЦРБ.




   
   В будинку культури с.Терново до Дня Соборності України був проведений концерт, на якому були присутні працівники бібліотеки та її постійні користувачі. Також на концерт завітав гурт "Шарж", який виконував патріотичні пісні про Україну. 




        В бібліотеці-філії с. Колодне до дня Соборності України оформлено книжкову виставку "Україна - шлях до мети" та проведено історичну годину "Духавна єдність українців".




     До 125-ї річниці від дня народження П.Г.Тичини бібліотека с.Терново ознайомила користувачів з викладкою літератури під назвою "Павло Тичина - сьогодні і назавжди". Бібліотекарі розповіли користувачам про основні події життя відомого поета, перекладача та громадського діяча.



Подарунок для районної бібліотеки

Сьогодні, 22 січня, до нашої бібліотеки завітав провідний інженер відділу науково-дослідної роботи і сталого розвитку Карпатського біосферного заповідника Регуш В.В., який подарував районній бібліотеці підписку Всеукраїнського екологічного науково-популярного журналу  "Зелені Карпати" та регіональну екологічну газету "Вісник Карпатського Біосферного Заповідника". Також в подальшому обіцяв подарувати всім бібліотекам-філіям району журнали "Зелені Карпати".
Карпатський біосферний заповідник створений у 1968 році, з 1992 року входить до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Загальна площа 53 630 га. Заповідник є одним із найбільших природоохоронних, науково-дослідних та еколого-освітніх центрів в Україні. Створений Указом Президента України на базі Карпатського природного заповідника та землях інших землекористувачів у 1993 році. Входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.
У 1997, 2002 та 2007 роках нагороджений Радою Європи Європейським дипломом, у 2007 р. у складі українсько-словацької номінації «Букові праліси Карпат» ввійшов до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України. Розташований на територіях Виноградівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області, його адміністрація розміщена в м. Рахів.
Біосферний заповідник репрезентує все природне та ландшафтне різноманіття Українських Карпат – від Закарпатського передгір’я до субальпійського та альпійського поясів. В його межах знаходиться гора Говерла тa інші найвищі вершини Українських Карпат (Петрос, Бребенескул, Ребра, Гутин-Томнатик, Поп Іван Мармароський, Близниці, тощо), Географічний Центр Європи, найбільші в Європі ділянки букових та буково-ялицево-смерекових пралісів, знаменита Долина нарцисів, найбільші карстові печери Українських Карпат, багато інших унікальних природних і культурних об’єктів.





День Соборності України - майже 100 років тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тільки віднедавна. Лише за умов державотворчих процесів в Україні цей день набув своєї чинності. Так трапилось, що  протягом  багатьох століть історичного розвитку Україна не мала власної державності i єдиної території. Українські землі у різні часи належали багатьом державам: найбільше Росії, Литві, Угорщині, Речі Посполитій, Румунії, Чехословаччині, Османській імперії.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Тому, в останні дні січня традиційно відзначається це свято. Цій знаковій події присвячена книжкова виставка "На шляху до Соборності України", оформлена в читальній залі Тячівської районної бібліотеки . Сподіваємося, що представлені видання, допоможуть читачам книгозбірні не лише краще пізнати історію, а й сприятимуть піднесенню їх національної свідомості.
 Історичні години "Сила великої злуки", тематичні полиці "Соборність. Єдність. Незалежність",  акції  єднання "Об’єднуймось, як колись" оформлені та проходять і у бібліотеках-філіях району. Користувачі  мають змогу доторкнутися до знаменних подій початку ХХ століття, переглянути книжкові виставки, прийняти участь у масових заходах.



Днями працівники культури з с. В. Уголька  вітали з прекрасною датою, довгожителя Шобей Михайла Васильовича з 90-річчям. Бажали Михайлу Васильовичу, щастя, здоров’я, миру, злагоди, довгих літ життя.


"Закарпатські Василі - письменники краю" під такою назвою в бібліотеці села Терново оформлено в читальній залі книжкову виставку присвячену Дню Василя та  Старому Новому Року. Користувачам бібліотеки було надано інформацію про письменників рідного краю, які носять ім’я Василь. 





Лунала коляда в с. В. Уголька




Колядували і в Вишоватому
Один з найзнаменніших і найвеличніших празників святкового календаря це Різдво Христове, що в народі йменують просто Різдвом. Понад півтора тисячоліття з року в рік увесь християнський світ з радістю і благоговінням відзначає день приходу на світ Сина Божого. Український народ має винятково гарні й багаті традиції святкування Святого вечора та Різдва.
Зимові свята пов’язані з приємними сюрпризами, надіями на чарівне виконання бажань, вірою, що все загадане здійсниться. Тому і наші  різдвяні посиденьки супроводжувався   розвагами,  колядуванням та розповідями про Різдво.
Найбільшою радістю на Різдво вважається прихід колядників із зіркою. Бо зірка означає очищення дому від усього поганого, що було у старому році та знамення всього доброго світлого, чистого, мирного. Зірка в українських колядках славить той день, ту годину, коли народився найкращий із людей – Христос, який уперше приніс на землю філософію любові – любові людини до людини – та заперечення усього зла на землі.



Різдвяна коляда в бібліотеці с. Криве  "Христос народився - славімо його!" 








ХАЙ РІЗДВО У ВАШУ ХАТУ ПРИНЕСЕ ДОБРА БАГАТО
Різдво Христове - це одне найбільших християнських свят, яким усі віруючі люди вшановують сина Божого Ісуса Христа. Він прийшов на землю, щоб показати людям істинне милосердя , навчити пробачати, показати їм правильний шлях у житті. На Різдво бібліотекар разом із своїми молодшими користувачами від усієї душі колядували і щедрували жителям села Лази.


Працівниками бібліотеки-філії смт. Дубове, було організовано спільно з активними користувачами бібліотеки Різдвяні колядування


 Новорічні щедрування на турбазі "Великий"  організували будинок культури та бібліотека с. Бедевля




«Добрий вечір Тобі, пане господарю»

У c. Красна відбулися Різдвяні колядування. Бібліотека, спільно зі школою та будинком культури, підготувала цікавий сценарій привітань, віршів та щедрівок, а також музичний супровід колядок: «Ой чи є чи нема, тай господар дома», «В нашім селі, у горах високих», «І у вас і у нас, хай буде гаразд». Колядування відбулося в селищній раді, загальноосвітній школі, дошкільному закладі, бібліотеці, ДП «Мокрянському ЛМГ» та в багатьох інших. Гостей радо приймали та щиро дякували за колядування напередодні одного з найбільших свят у християнстві – Різдва Христового.





"Свято наближається" під такою назвою в бібліотеці с.Терново пройшов майстер-клас. Користувачі бібліотеки вирізали новорічні ангели, сніжинки, місяці та цими прекрасами зробили патріотичну ялиночку.





Наближається свято і все частіше звучать ці вітання: «З Новим роком!»,  в душі оживає казка. Хоч на одну мить, свято Нового року повертає нас у чарівну казку, повертає в пору дитинства і юності, до тих дивних і неповторних хвилин щастя, яке ми вже колись відчували. 
З такмими словами розпочалося свято до Нового Року з користувачами бібліотеки с. Топчино. Всі були вдягені в святкові костюми та розповідали новорічні вірші та щедрівки, не тільки на українській, але й на румунській мові.





2016


До нашої бібліотеки завітали щедрувальники
 Колектив книгозбірні радо зустрічав колег, які щедрували, колядували, посівали та бажали мира, добра та злагоди!










Напередодні Нового Року  у книгозбірню району завітали казкові герої!
29 грудня, відбулося Новорічне свято «Святковий диво-час». Традиційно кожного року відбувається дійство у бібліотеці. Юні користувачі прийшли у святкових костюмах, танцювали, співали, розповідали вірші, щоб порадувати та звеселити Діда Мороза і Снігурочку. Також на святі розважала дітлахів жартами Баба Яга та Розбійник.
Кожен знає, що в реальному житті немає фантастичних героїв. Але не в цьому суть, головне, щоб у реальному світі був спокій, мир, злагода та любов, щоб все в житті закінчувалось так, як у казці. Саме в цьому і полягає суть людського щастя. А Новий 2016 рік хай принесе у кожну домівку на своїх крилах синій птах – птах щастя і кохання.

З Новим 2016 роком!









24 грудня, в Тячівському  професійному ліцеї відбувся  Новорічний Вогник, на який завітали і працівники ЦРБ, з якими тісно співпрацює ліцей. Кожна група підготувала чудові новорічні виступи з вітаннями. Не обійшлося свято без казкових героїв – Діда Мороза  і Снігуроньки.
 Присутніх у залі привітала заступник з навчально-виховної роботи Тячівського  професійного  ліцею  Лариса Григорівна Дерен, яка побажала усім міцного здоров’я, миру та злагоди, успіхів у роботі та навчанні, щастя, сімейного затишку і благополуччя.  






«Святий Миколаю, на тебе чекаю!», під такаю назвою у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Ганичі пройшло велике святкове дійство до дня Святого Миколая, яке  провела завідувачка бібліотеки-філії с. Ганичі - Фіцай Марія Іванівна.




До дня Святого Миколая в бібліотеці-філії с. Новоселиця було проведено літературне свято «Розкажу Миколаю, про що я читаю».  З нагоди цього свята в бібліотеці зібралися діти , які дуже люблять читати.  Всі учасники старанно готувалися, читали книги та журнали вдома, приходили до бібліотеки і навіть створювали власні твори. Це свято показало, що всі діти – чемні, старанні, талановиті, і тому святий Миколай всім неодмінно принесе подарунки – адже вони на це заслуговують. А  ми, в свою чергу, побажали їм всім міцного здоров’я, успіхів у навчанні, здійснення найзаповітніших мрій та творчих злетів.





Зустріч  творчих людей в бібліотеці селища Дубове

20 грудня, цієї неділі, в бібліотеці-філії смт. Дубове відбулася зустріч творчих людей. На зустрічі були присутні: Габор Іван Іванович – доцент УЖНу, кандидат філософських наук, голова Закарпатської Народної Ради, Сойма Марія Юріївна – вишивальниця с. Красна, Грицан Марія Юріївна – поетеса, вчителька с. Красна, Носа  Михайло Іванович – поет  селища, викладачі ДШМ, користувачі бібліотеки.
На зустрічі обговорювалися важливі питання, зокрема, про створення Спілки творчих людей Дубівщини, при об’єднанні громад, до якої будуть входити сс. Дубове, Красна,  Калини, Калини-Заріка, Ганичі, Ганичі-Солоне.  Також на зустрічі декламував власні вірші поет-початківець Рибар Максим Михайлович.
Працівники бібліотеки Жидак Ганна Юріївна та Марічак Марія Іванівна  презентували виставку «Українська патріотична книга»,  літературу  до якої надав Габор Іван Іванович. Зустріч було запропоновано проводити й надалі та поетапно втілювати в життя творчий проект.






В бібліотеці-філії с. Лази відбулося свято Миколая
На початку заходу бібліотекар розповіла історію виникнення свята Миколая.  Користувачі книгозбірні (4-Б клас, класовод Мурга Т.М.) розіграли сценку,  декламували вірші та співали пісні.  На захід були запрошені батьки,вчителі та учні школи.
В кінці свята користувачі отримали солодкі подарунки подарунки від Миколая.






До дня Святого Миколая відбувся літературний ранок в бібліотеці-філії с. Топчино





Користувачі бібліотеки, не тільки відвідують книгозбірню для пошуку нової інформації, але  й допомагають віднайти у своїх старих архівах цікаву інформацію, яка стане в нагоді всім. Так, нещодавно, активним користувачем  Одовічуком Ярославом Володимировичем було надіслано відомості про пам’ятник Тарасу Шевченку у місті. На фото учні школи біля оновленого пам’ятника Т. Шевченку травень 1968 р. 



17 грудня,  відбувся звітній концерт працівників культури. Бібліотечні працівники прийняли активну участь у звітньому концерті. Наші колеги виступали  з пісенними номерами на сцені, а всі інші долучилися до краєзнавчої виставки. 


Всеукраїнський  тиждень права у районній бібліотеці

Правове виховання є одним із напрямків загального процесу виховання молоді, що містить у собі правову освіту, вихованням поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій.
      Як привернути увагу школярів та студентів до правової освіти? Цим питанням переймаються не тільки педагоги а й працівники районної бібліотеки. Такою була й мета правового брейн-рингу «Права і обв’язки громадян, діти та їхні права», у якому взяли участь учні професійного ліцею м. Тячів. Захід  було проведено в читальній залі  районної бібліотеки й приурочено до Всеукраїнського тижня права. Відкрила змагання викладач суспільних дисциплін Л.М. Бокоч, яка наголосила, що правова освіта та правове виховання молоді в дусі поваги до законодавства завжди є пріоритетними державними завданнями.
Поділившись на дві команди, з тематичними назвами «Закон» в якій приймали участь учні 10 групи: Василь Майор, Роман Шелемба, Василь Онищенко, Максим Ковач, Іван Мікловш  та «Феміда» - 17 група: Ольга Дьодяй, Світлана Палко,  Ганна Козурак, Тетяна Олашин, Марія Дяблюк. Ліцеїсти активно боролись за першість, демонструючи свою обізнаність з предмету, який почали вивчати ще в школі, за гравців вболівали учні 10 групи (майстер в/н Патрус М.М.). Ведучі заходу Максим Мироненко та Марія Костевич підготували завдання для своїх одногрупників. Журі складалось з заступника з НВР Л.Г. Дерен, провідних бібліотекарів М.Ю. Гуцул та І.М. Мийсарош. Найбільше балів отримала команда «Феміда». Звичайно, обидві команди отримали призи. Доповненням заходу  слугувала розгорнута книжкова виставка «Ваше право знати» , де зібрані друковані матеріали по праву. Завідуюча відділу обслуговування Леся Патяник підготувала для присутніх анкети по соціологічному опитуванні «Право і я».








В бібліотеці с. Калини–Заріка було проведено анкетування «Книга та  інтернет: спільники чи суперники». Метою анкетування було з’ясування ролі і місця книги та Інтернету в житті підлітків. В користувачів, на їхню думку, Інтернет та книга – спільники  і доповнюють одне одного. Діти вважають, що в бібліотеці повинен бути Інтернет. В соціологічному опитуванні зв’яли участь учні 9 класу.



Їхні душі зранені мирним атомом
14.12.15. в Буштинській бібліотеці-філії №7 було проведено годину памяті «Їхні душі зранені мирним атомом», до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Організувала та провела захід завідуюча бібліотекою Орос Н.В.Були запрошені учні школи гімназії-інтернату та вчителі: Репринцева В.І. та Рошко І.І. Свою історію перебування під час ліквідації на Чорнобильській АЕС розповів запрошений місцевий житель Чернишов Анатолій Леонідович. Він розповів про руйнівні наслідки катастрофи і важливість почуття відповідальності кожного з нас. У відповідь глядачі зацікавлено слухали, задавали питання та підтримували розмову. Також був зачитаний вірш «Чорнобильська біда». Під кінець заходу Анатолія Леонідовича привітали квітами, як учасника ліквідації аварії на ЧАЕС і подякували за виділений час і змістовну розмову.
                                                                                

                                                                                                    Аліна Вовчок 





Служив батько… служить син Василь і онук Ігор.
      Після восьмимісячної служби тарасівчанин Сасин Василь Васильович повернувся до рідної хати із  зони АТО у відпустку. Ця  подія  не залишилась поза увагою сільського голови Любові Василівни Руснак та бібліотекаря Галини Михайлівни Марційчук, які 9 грудня організували зустріч з Василем Васильовичем і читачами бібліотеки.    
 Він, як і батько Сасин Василь Ілліч, коли йому виповнилося 20 років пішов в армію, служив на Одещині. Так сталося, що був очевидцем та учасником страшних подій 1956 в Угорщині. Тоді був поранений лікувався у військових госпіталях. У березні 1957 року приїхав додому.  Працював у сільському клубі завідувачем клубу, після в Тарасівській школі вчителем історії. В 1973 році обирають головою сільської ради. Зараз проживає в рідному селі на пенсії. Та в його душі нетлінною є любов до України до рідної землі до свого роду.  
    Важко повірити Василю Іллічу, що його син Василь і онук Магей Ігор Іванович служить на сході України під Маріуполем.  Після закінчення відпустки боєць відправиться до своєї непростої роботи охороняти кордон держави. Побажали витримки і найшвидшого повернення додому.
   Діти радо вітали героя щирими словами,  віршами і піснями. Для підняття настрою воїнів  користувачі бібліотеки написали листи - побажання. Учасники зустрічі вшанували героїв небесної сотні і тих, хто загинув в зоні АТО хвилиною мовчання.
   Любов Василівна розповіла про нашого героя. З самого початку конфлікту в нашій державі Василь був активним він був на Майдані в місті Київ. Після за покликом свого серця пішов добровольцем в АТО. А тепер служить в Донецькому прикордонному загоні водієм - механіком бетеера  на блокпостах під містом Маріуполем. В свій вільний час від служби під гітару, яку взяв з рідного дому співає пісні і пише вірші один з них він прочитав нам і текст залишив у бібліотеці  «Я стою на блок посту». Розповідаючи про військові будні, немов поділився з нами часткою своєї енергії й силою духу й  оптимізму. Гості щиро переймалися його прагненням захистити Батьківщину й вірою в перемогу. Щирі слова подяки воїну за вірність, служіння Україні її захист в годину випробування висловила голова сільської  ради і вручила подарунок і грошову винагороду від сільської ради. 
Мацола В. Я. побажала Божої опіки в справі захисту рідної землі і побажала скорого повернення додому і закінчення війни. Бібліотекар Г.М. Марційчук передала листи – побажання, щоб передав своїм побратимам в Донецький прикордонний загін, від кращих читачів бібліотеки: Мацола Каріни, Мацола Євгенії, Сасин Галини, Мацола Руслана, Сасин Дарини, Марційчук Діани, Дьордяй Діани, Пеньори Марії, Руснак Наталія, Фіцай Вікторії…


 Провідний бібліотекар                                                           Г.М.Марційчук






До дня прав людини в бібліотеці с. Терново оформлена тематична поличка "Ви маєте право" та проведено інформаційну хвилинку з користувачами бібліотеки під назвою "Твої права і відповідальність"



10 грудня,  до Міжнародного дня боротьби з корупцією  в бібліотеці  смт. Усть-Чорна відбулася бесіда з учнями старших класів під назвою «Менше корупції, або більше можливостей» 



До Міжнародного дня боротьби з корупцією  в бібліотеці  смт. Дубове  відбулася бесіда  "Менше корупції, або більше можливостей" 



"Чорнобиль немає минулого часу" 
Під такою назвою відбувся  вечір-вшанування ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. На вечорі були присутні учасники  ліквідації Бедей-Банк М..І, Тиводар І.І. та Токар В.М.






«Чорнобиль – скорбота пам’яті»
 З нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в бібліотеці–філії с. Руське Поле проведено літературну годину «Чорнобиль  – скорбота пам’яті». Під час заходу ведучі  Бонка  Дарина  та  Петечук  Наталія  повідали про те, що вже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця і змушують озирнутись у той страшний  рік  А ще  розповідали про Прип’ять – місто-привид, яке залишилось  покинутим  на кілька десятків років, про трагічну  годину масштабної аварії. Говорили й  про те, що чорна дата страхітливого календаря ще багато років нагадуватиме людям про знівечені долі, спорожнілі оселі, сльози матерів, діти яких полягли  у двобої з чорнобильським лихом. Пам’ять – це єдине, що ми можемо  віддати героям, які за покликом рідної землі вступили у палаючий реактор на захист рідного народу. Бо ці люди, не шкодуючи сил і життя, виконали присягу на вірність народові України. 





До дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС бібліотека-філія с.Терново з користувачами бібліотеки провела годину спілкування під назвою "Чорнобиль очима дітей" та оформлена тематична поличка "Чорнобиль - екологічна катастрофа".


3 грудня - Міжнародний день людей з особливими потребами                   
З нагоди Міжнародного дня  людей з особливими потребами працівники центральної районної і дитячої бібліотеки, методичний  центр  відділу культури навідалися у соціальний центр для молодих людей з особливими потребами «Парасолька» у м. Тячів.
До вихованців центру звернувся з щирими словами побажання добра і злагоди в.о.заступника голови райдержадміністрації – Василь Калинич. 
Було  підготовлено  розважально-ігрову програму «Ми – рівні», яку з радістю сприйняли вихованці «Парасольки». З музичним вітанням перед присутніми виступили викладачі Тячівської дитячої школи мистецтв Кароліна Зомборі та Владислав Бурдюк. Після закінчення розважальної програми ведучі - Наталія Нодь та Михайло Рудик запросили всіх зробити фото на згадку та пригоститися тістечками і фруктами.




2 грудня відбулася планова нарада бібліотечних працівників

 На нараді обговорювалось ряд питань, зокрема про підготовку до звітності, повідомила директор ЦБС  І.С. Ключкей;  про електронну звітність в програмі ЕСМАР повідомила зав. методичним відділом Нодь Н.К.
На нараді було показано презентації по електронній звітності та історію бібліотек. Бібліотечним працівникам були роздано календарі  знаменних і пам’ятних дат на 2016 рік, книги-ювіляри наступного року та план робочих годин на 2016 рік.



СНІД – біда одна, проблема спільна.

Перше грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Уперше ця дата, яка відзначається з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, з’явилася в календарі першого грудня 1988 року. Тоді у світі ВІЛ-інфекцією були заражені близько 7 мільйонів осіб. Через 5 років їх було уже 14 мільйонів, сьогодні – понад 50 мільйонів. І це тільки за офіційними даними. Отже, понад 50 мільйонів жителів нашої планети інфіковані вірусом набутого імунодефіциту людини.
Бібліотечні працівники, саме ми,  доносимо до своїх користувачів різну інформацію, зокрема і про СНІД. Тому сьогодні 1-го грудня  було запрошено учнів старших класів  ЗОШ №1 ім. С.Гренджі – Донського  до районної бібліотеки для дорослих, де було проведено тематичну годину «Обери життя» нашими  працівниками головним бібліотекарем районної бібліотеки Сливка А., . та  провідним методистом  РМЦ Гуйван Т.,  які донесли до всіх присутніх жахливі факти та наслідки цієї хвороби.
Після заходу було  продемонстровано документальний фільм про людей які заразилися хворобою і живуть сьогодні серед нас. Фільм став своєрідним застереженням молодим людям, не бути легковажними, адже життя одне і потрібно його прожити гідно та розсудливо. Ніколи  не знаєш, яка біда очікує на тебе за наступним поворотом життя…
Доповненням до всього почутого та побаченого стала виставка-роздум «СНІД – біда одна, проблема спільна», учні  підходили і з зацікавленістю вчитувалися в книги. Багато думок і запитань звучало біля вистаки, але висновок можна зробити один: Не бути байдужими, адже це людська доля, яка може спідкати кожного!






В бібліотеці-філії с. Бедевля проведено годину-реквієм "Збудуймо пам'яті негаснучий собор" до дня пам'яті жертв голодомору





"Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали люди вічно" під такою назвою в бібліотеці с. Терново проведено годину пам'яті до дня пам'яті жертв Голодомору



20 листопада в бібліотеці-філії с. Угля відбулося вшанування пам’яті жертв голодомору, після чого учасники заходу вийшли до пам’ятника на акцію «Засвіти свічку».







20 листопада Всесвітній день дитини. З цієї  нагоди бібліотека-філія с.Вишовате   провела зустріч з вихованцями ДНЗ №3, діти з цікавістю роздивлялись книжкову виставку "Для вас малюки цікаві книжки",а потім  задоволенням слухали та відгадували уривки казок "З якої це казки?" . Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закладемо, залежить не тільки майбутнє нашої країни, а й майбутнє всього нашого світу.           

Коли страждає світ дорослих, страждає й світ дітей.Ми всім їм бажаємо щастя, усім: і чужим і своїм, і щасливим і нещасним, і радісним і сумним, і багатим і бідним. Давайте будемо пам’ятати, що допомагаємо дітям ставати людьми. А тим, ким вони стануть, залежить і від нас. Нехай ростуть здоровими, і будуть коханими, і будуть справжніми людьми.





Такий народ загинути не може!
18 листопада в Буштинській бібліотеці-філії № 7 відбувся масовий захід «Такий народ загинути не може», присвячений другій річниці революції Гідності та Свободи.
Організували та провели захід: Орос Н.В.  та Герчак О.І. На зустрічі були присутні учасники АТО: Вісторобський І.В.,та Ільков П.М. Воїни захоплююче розповідали про пережиті події учням гімназії та загальноосвітньої  шкіл.  Користувачі бібліотеки зацікавлено слухали воїнів та задавали питання.
На святі  були присутні представники влади:селищний голова Паш І.Ю. та його заступник Багачик Р.С. До виступів приєднались та  декламували вірші учасники літературного об’єднання «Ліра», серед них: юний декламатор Артем Коротков, а читали власні вірші поетеси краю Наталія  Орос та Анна Розман і юна початківець декламатор Аліна Вовчок. Учень гімназії Йосип Вовчок прочитав власні вірші в стилі «Реп». У кінці учні вшанували пам'ять загиблих героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, біля Обеліска Слави. 
                                                         Стаття Аліни Вовчок







Революція гідності це — політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. «Революція гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людяності та гідності.                                                      
Не залишається поза увагою ця подія і в Тячівській районній  бібліотеці для дорослих.                                                                                                                           21 листопада у центральній районній бібліотеці відбувся захід «Україна – це територія гідності та свободи». Біля пам’ятника загиблим воїнам користувачі та працівники бібліотеки читали вірші та запалили свічки героям. Також перед тим як вийти до пам’ятника всім присутнім було представлено перегляд  уривку відео факту про ті страшні події, які відбувались на майдані.                                                                                                                                  У читальній залі бібліотеки  діє розгорнута  книжково-ілюстративна виставка   « Герої не вмирають» .










Працівниками культури в с. Грушево було влаштовано флеш-моб 
до Дня гідності та свободи







До Дня революції гідності і свободи у бібліотеці с.Велика Уголька була проведена година пам'яті
На заході - вшанувували патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - у лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювали любов до Батьківщини.




17 листопада в бібліотеці-філії с. Колодне відбулася патріотична година 

''Гідність та Свобода - майбутнє України''  



В бібліотеці-філії с. Бедевля 

відбулася літературно-музична композиція 

"Рідна мова - життя духовного основа"




Свято рідної мови в ЦРБ

Українська мова споконвіку була однією з найгарніших та наймелодійніших світу. У всіх народів рідна мова — це не лише засіб спілкування, це — Дім буття, це — національна сутність. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Тож  9 листопада цього року в районній бібліотеці пройшов масовий захід під назвою «Рідна мова – краю батьківського пісня» до  Дня української писемності  та мови.   На заході прозвучали віші та пісні до нашої неповторної і єдиної української мови, та були продемонстровані   презентації на слайдах  які підготували учні 7 групи професійного ліцею м. Тячів з викладачем філологом української мови і літератури Ледней Н. П. та секретарем керівником комп’ютерного набору Ташликович М.М.
Тож збережімо духовний заповіт наших поетів любити свою землю, любити рідно слово, як зберегли нам наші батьки й діди рідну мову в страшні часи лихоліть.




У гостях Ганни Василівни
Осінь – це чарівна пора року, вона спішить порадувати людей своєю красотою.
Якось одним прекрасним осіннім днем, Куцин Оксана Іванівна  бібліотекар с. Калини-Заріка разом з активними користувачами Куцин М. М., Куцин О.,  Черевко Я. та Черевко Н.  вирішили зробити прогулянку в гори і провідати жительку с. Калин 90-річну Черевко Ганну Василівну.
Вже цілих 70 років проживає у старенькому будиночку  Ганна Василівна. Ми застали її за читанням молитви. Вона була і здивована, і дуже рада, що до неї завітали гості, що про неї не забувають. На свій вік вона має добрий зір, чудову пам’ять, лише поганий слух, і важка праця напевно дуже скривила її хребет. Вона розповідала про важку працю в гірських умовах, як не легко ростила трьох дітей сама. Діти повиростали, кожен пішов своєю стежкою, але кожен допомагає своїй старенькій матусі.
Потрібно частіше відвідувати старших людей, не забувати про них.



Зустріч з закарпатським фіглярем Михайлом Михайловичем  Чухраном.

Вчора, 4 листопада, в районній бібліотеці відбувся вечір-зустріч з закарпатським письменником, поетом-гумористом, головою районного науково-культурологічного товариства ім. Духновича Чухраном Михайлом Михайловичем. У його творчому доробку є такі збірки як «Міські мотиви», «Потятко», «Про мене, про тебе, про нас», «Сім тайстринок».
Поет приїхав не один а з групою підтримки, його другом та колегою, керівником апарату РДА Виноградівського району, головою Закарпатського обласного науково-культурологічного товариства ім. Духновича Проданом Юрієм Юрійовичем та лауреатом дев’яти Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів, конкурсів виконавців сатири та гумору, дипломантом другої премії Всеукраїнсьткого фестивалю театрального мистецтва м. Очаків з с. Довге Іршавського району - Мельник Юрієм Юрійовичем.     
Народився Михайло Чухран  в Королеві, що на Виноградівщині, у сім’ї залізничника та бібліотекарки, тому й досі полюбляє читати книги. У той час декретні відпустки були дуже короткими, то змалку ріс практично у бібліотеці й вчився ходити, тримаючись за книжкові стелажі. За сімейною легендою, під час таких походів випадково стягнув на себе товстезний том творів Гоголя, тож любов до літератури буквально втовклася в голову з пелюшкового періоду життя. Потім, підростаючи, повторив шлях мільйонів радянських інтелігентів – довго вчився.
Напочатку свята ведучі Н.К. Нодь та М.А. Волос коротко ознайомили присутніх з біографією письменника та його творчими доробками. Після до слова було запрошено і самого автора, який детально розповів про свої злети і падіння на творчому шляху, а запрошені Ю.Ю. Мельник та Ю.Ю. Продан зачитували вірші зі збірок поета.
Привітав автора і наш письменник Град М.І., який подарував свою нову книгу та Джон Бузаш.
Присутніми були задані автору безліч запитань, на які охоче відповідав Михайло Михайлович.
Після завершення вечору директор ЦБС І.С. Ключкей подарувала на згадку про приємну зустріч фотоколаж нашого міста та вишиваний рушник.
Сам автор подарував районній бібліотеці книги «Сім тайстринок» та «Потятко», а Продан Ю.Ю. подарував Орфографично-орфоепичный Словарь русинського языка, Граматика русинського литературного языка, Русинсько-російсько-українсько-латинськый Словарь лінгвістичної термінології та Правила русинського правописаня.









Свято осені відбулося в бібліотеці с. Криве












«Сила нескорених»

З нагоди відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва, в День Покрови ,Солотвинська бібліотека-філія №9 спільно із ЗОШ І-ІІІст.№1, провели патріотичний вечір  «Сила нескорених». Ці знаменні дати нерозривно пов'язані між собою, символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію. Адже Божа Матір – це заступниця і покровителька наших козаків.
       Про історію виникнення козацтва розповів філолог школи Сурмій В.М.
Вчитель історії Тракслер К.І. продемонструвала короткий фільм про УПА.
        Із покоління в покоління ми боронили свою землю, боронимо її  і сьогодні.Сучасні герої України – хлопці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери, на плечах яких тривається наша армія.Зі щирими словами вдячності за відвагу, мужність та героїзм, присутні привітали односельчанина учасника АТО, капітана медичної бригади Литвина С.А., який розповів про нелегке життя бійців.
Користувачі бібліотеки декламували патріотичні вірші та співали пісні.
        Завершився захід Гімном України.
           Шануймо тих, хто пройшов війну! Та пам'ятаймо тих, хто заради нас віддав своє житття.
             І сьогодні ми звертаємося до Матері Божої з проханням про мир, добро, благополуччя , про гідне щасливе майбутнє нашого народу. Аби на людей зійшла благодать, а душі наповнилися любов'ю, щирістю і всепрощенням. 




Ми козаки - гордість України

13 жовтня 2015 року з метою розширення знань учнів про запорізьких козаків, їх традиції, побут, звичаї; виховання шанобливого ставлення до запорожців, спонукання до наслідування їх кращих рис характеру; сприяння вихованню почуття патріотизму, осмисленню себе, своєї особистості як частки великого українського народу, гартування молоді фізично і морально; виховання в учнів почуття колективізму і взаємодопомоги в Тячівському професійному ліцеї  відбувся виховний захід «Ми козаки – ми гордість України!» до якого долучилася і наша районна бібліотека.

Учні демонстрували свої знання з історії козацтва: співали козацькі пісні, провели конкурс на знання пам’ятних місць та знаменних дат славного шляху наших героїчних предків. Працівниками було підібрано матеріал до  проведення заходу та оформлено тематичну полицю до козацтва.





Працівники бібліотеки с.Терново завітали в дитячий садок №2. Сасин Н.А. провела огляд улюблених дитячих журналів "Малятко " та "Барвінок". Наталія Андріївна зробила огляд найцікавіших статей та зачитала цікавинки та загадки з дитячих журналів. Дітки скориставшись нагодою переглянули всю підписку журналів. Було дуже цікаво дітки відгадували загадки та впізнавали героїв казок.



Днями в бібліотеці – філії с. Криве пройшов майстер – клас по виготовленню з паперу «Голуба Миру». Ці птахи є символом любові й ніжності. Виготовляли  голубівучні 4, 5, 8 класів Кривської ЗОШ. Діти і дорослі  з турботою ставляться до цих птахівсподіваючись на добро й мир на планеті.З давніх-давен в українських оселях часто зображували голубів серед квітів на печі, рушниках. Вони були оберегами від пожежі. Люди вірили: у кого в оселі є голуб, того супроводжуватимуть у житті успіх, щастя.





29 вересня в Буштинській селищній бібліотеці-філії №7 було проведено літературне свято, присвячене Всеукраїнському дню бібліотек. На заході були присутні учні гімназії та середніх шкіл, деякі з них читали власні поезії. Як виявляється, Буштино – селище, в якому живе багато молодих, щойно віднайдених талантів.  Діти із задоволенням прислухались до виважених слів працівників бібліотеки Наталії Василівни Орос та Ольги Іванівни Герчак. Деякі вірші наповнені патріотичним настроєм, і видно, що юні буштинці з розумінням ставляться до актуальної зараз теми війни на сході України. Свою творчість проявили учасники літературного об’єднання «Ліра» Аліна Вовчок, Артем Коротков та інші. Насамкінець Наталія Василівна читала власні вірші, що дуже тепло відгукнулися в дитячих серцях. Присутні привітали педагогів із наступаючим професійним святом – Днем учителя, побажали їм здоров’я, успіхів і творчих здобутків.





З нагоди всеукраїнського дня бібліотек в с. Велика Уголька працівники культури вшанували першого працівника бібліотеки Богдан Петра Васильовича. У 1953 році бібліотека була відкрита у власному будинку Петра Васильовича, в якій нараховувалося 575 книг.




1 жовтня клубно-бібліотечні-працівники села Ганичі та Солоний привітали на дому Візічканич Марію Василівну з Днем людей похилого віку.


З нагоди «Всеукраїнського дня бібліотек» у бібліотеці-філії №65 с. Підплеша з дітьми була проведена година спілкування «Твій друг», а також було запрошено ветерана праці Шелевер Е.П.


Вирувало свято книгозбірень
Урочисті збори з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек відбулись сьогодні, 30 вересня врайонному будинку культури. Святкування зібрало працівників усіх бібліотечних закладів району, яких з професійним святом привітали представники влади та колеги.  
Передусім учасники заходу вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих військовослужбовців та мирних жителів на Сході України.
Найперше з вітальним словом виступив в.о. заступника голови державної адімінстрації Василь Калинич, який відзначив вагомий внесок бібілотекарів у розвиток українського державотворення, виховання освіченої, свідомої нації. Також привітав всіх бібліотечних працівників району  від імені голови райдержадміністрації Василя Дем’янчука, висловив вдячність за їх щоденну наполегливу працю. Відтак Василь Юрійович  вручив грамоту державної адміністрації  директору центральної бібліотечної системи Інні Ключкей.
 Зі щирими словами привітань на адресу бібліотекарів виступили також директор центральної бібліотечної системи Інна Ключкей, начальник організаційного відділу Тячівської районної ради Олександр Козарь та начальник відділу культури Василь Гудак, які також вручили грамоти бібілотечним працівникам  району. 

Супроводжувалось урочисте дійство виступами талановитих виконавців Тячівщини: Даринки Лисюк, Марічки Фіцай та Мирослава Швалі. А працівники Тячівської районної бібілотеки порадували присутніх цікавими книжково-бібліотечними анекдотами і жартами.










28 вересня  2015 року  юні користувачі дитячої бібліотеки  та користувачі Тячівського професійного ліцею пройшлися центральною вулицею  міста з вітальними вигуками та вітальними листівками  про бібліотеку.  Молодь  прийшла до районної бібліотеки з привітаннями. Наймолодші вітали цікавими віршиками про роботу бібліотеки та працівників зокрема, а  активні користувачі вітали неабияк, а ритмічним хіп- хопом . Всіх винуватці свята пригощали  солодощами.  Після була проведена вулична акція, студенти  роздавали вітальні листівки перехожим у формі  книжки.








До Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці с.Тернові проведено акцію "Подаруй бібліотеці книгу" .
 Користувачі бібліотеки із задоволенням дарували книги. Також  працівники книгозбірні привітали колишнього бібліотекаря Мазур Ганну Іванівну з наступаючим  святом, адже  вона  пропрацювала сорок років у філії.





Нарада бібліотечних працівників
Сьогодні, 21 вересня, відбулася планова нарада бібліотечних працівників. На нараді було обговорено ряд питань стосовно роботи бібліотек.
На нараді виступили: Ключкей І.С. – директор ЦБС, яка повідомила про підготовку до річних планів та звітів, як письмових так і в електронному варіанті, підготовку до опалювального періоду та проведення ряд акцій до Всеукраїнського дня бібліотек.
Сутула О.І. – зав відділом обробки та комплектування літератури, про акти списання літератури.
Федина В.В. – завідувач ЦДБ, про збір від філій матеріалів по патріотичному вихованню дітей.
Нодь Н.К. – зав. методичним відділом, про місячні плани та звіти бібліотек, підготовку тематичних полиць до виборів та роботу з переселенцями.
Патяник Л.М. – зав. відділом обслуговування, про проведення анкетувань в бібліотеках та їх повний аналіз.

На нараді було постановлено, затвердити графік курсів по комп’ютерній грамотності бібліотекарів.




Працівники культури прийняли участь у святкуванні Дня міста. 
Так, Тячівськю ЦРБ було оформлено книжкову виставку в галереї  "Тячівщино - росяниста зірнице" та  прийняли участь у майстер-класі по виготовленню "голубів миру".









До дня фізичної культури і спорту України було проведено флеш-моб працівниками культури с. В. Уголька з учнями старших класів. Залучали всяти всіх охочих участь у змаганнях "Закарпатського квадро-,вело-,мото- турніру та виставки",  який буде проводитись 12-13 вересня в с.Терново




Обговорення творів О.І. Купріна 
в головній книгозбірні району

В районній бібліотеці відбулося обговорення творів О.І. Купріна з нагоди ювілею, а саме 145-річчя з дня народження видатного письменника. Відомий славний майстер російської реалістичної прози, закоханий в Україну та її людей, які надихали його творити на літературній ниві.
На зустріч були запрошені студенти професійного ліцею  разом із  заступником по навчально-виховній роботі  Дерен Ларисою Георгіївною. Зустріч пройшла в теплій атмосфері, присутні із задоволенням ознайомилися з біографією поета, з його життєвими та творчими здобутками. Також провідний бібліотекар Гуцул Марія Юріївна організувала тематичну полицю «О.І.Купрін - психолог та поет кохання».

Після обговорення всім присутнім була проведена невелика екскурсія по бібліотеці, де студентів ознайомили з правилами користування бібліотекою та послугами, які надає книгозбірня.






З прекрасною датою з 90-річчям вітали працівника культури  вдову ветерана війни Гередчук Марію Іванівну наші працівники  села В.Уголька




Роки війни – століття пам’яті

Однією з скорботних подій 20 століття та найболючіших ран людства була Друга світова війна. Цього року Україна і  весь світ, відзначає ювілейне 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-річницю завершення Другої світової війни.
З  нагоди Великої Перемоги, в центральній районній  бібліотеці організовано розгорнуту книжкову виставку «Роки війни – століття пам’яті», де представлені книги, які дають змогу користувачам ознайомитися з минулим нашої країни, відтворити колорит епохи, передати атмосферу страшної війни. Адже пам’ятати ті дні, шанувати людей, які вибороли Перемогу – це наш обов’язок.
Також в бібліотеках-філіях проводяться різні масові заходи, історичні та літературні години, зустрічі-вшанування  ветеранів війни на дому.



Зустріч з воїном АТО СП "Січ"
до Дня незалежності в бібліотеці смт. Дубове
21 серпня  відбулася зустріч з бійцем СП "Січ" Бережник Іваном Миколайовичем, який з радістю відвідав книгозбірню та розповів про життя бійців АТО, які знаходяться на Сході України
Опісля діти вирізвували сердечка, писали на них свої побажання бійцям, які Іван Миколайович обіцяв передати воїнам.





До 24-ї річниці Незалежності України в бібліотеці с. Широкий Луг було оформлено книжкову виставку Стань же окрасою цілого світу – наша свята Україно.
     З дітьми було проведено бесіду Україна - від ідеї до життя”.




 "Назалежна Україна - обличчя нової епохи" патріотична година в бібліотеці с. Лази
Україна- країна трагедій і краси,країна гарячої любові до народу, довгої вікової героїчної боротьби за його волю.Україна- це всі ми разом , в радощах і турботах , в реальних діях за майбутнє нашої Батьківщини.
Любити свою Батьківщину, знати її історію, шанувати пам,ять пращарів- означає бути патріотом, берегти та примножувати все те краще, що зберегли для тебе інші. І для цього , передусім треба бути достойним громадянином своєї держави.

20 серпня в бібліотеці с. Лази була проведена патріотична година під назвою  «НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНА – ОБЛИЧЧЯ НОВОЇ ЕПОХИ» ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ З УЧНЯМИ 10-А КЛАСУ.

НА ЗАХОДІ БУЛИ ПРИСУТНІ УЧИТЕЛІ ІСТОРІЇ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ВСІМ ПРИСУТНІМ БУЛИ РОЗДАНІ АНКЕТИ ДЛЯ ЗАПОВНЕННЯ "Я-ПАТРІОТ".













  Незалежній Україні присвячується
  24 серпня Україна відзначатиме 24-річницю ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ. За цілісність України,її суверенітет та незалежність,багато людей готові стати на захист рідної Батьківщини,відстоювати свою свободу, відновити мир та спокій для свого народу. Тож, працівниками культури сіл Ганичі та Солоне проведено усний журнал ‘’Багатство нашого народу’’за сторінками:
1.  ‘’Хліб – усьому голова’’.
2.’’Калина,червона калина’’.
3.’’Рушники,рушники - то матусі моєї роки’’.
4.’’Пісня – душа народу’’




В бібліотеці та будинку культури оформлено виставку робіт з вишивки 

"І світу не пізнаєш ,не знаючи свого краю"


Акція «Любіть Україну»
Напередодні Дня прапора та Дня незалежності України в с. Красна відбулася патріотична акція «Любіть Україну». 
В приміщенні сільської бібліотеки було проведено майстер-клас з плетіння браслетів з резинок із національною символікою, а також були зроблені бантики з синьо-жовтих стрічок. Все що було виготовлено було подаровано жителям та гостям села. Люди з цікавістю і щирим подивом дивилися на дітей і дякували за подарунки.





В бібліотеці-філії с.Терново 

проведено до Дня незалежності України

 акцію "Подаруй своє серце"

діти виготовляли з паперу сердечка і писали на них найкращі побажання своїй країні








 В бібліотеці с. Ганичі, сьогодні, 18 серпня було проведено годину спілкування "Про все цікаве на планеті,читай в журналі та газеті" 

Юні користувачі бібліотеки на зустрічі мали змогу розв’язувати кросворди, робити саморобки та дізнатись про дивовижний світ природи, події у Державі, про веселих чомучок, навіть рецепти літніх страв. Бібліотекар закликав присутніх частіше зветратися до періодичних видань, адже не тільки повчально, але й дуже цікаво. 

   

 Акція МИРУ
                в бібліотеці Калини-Заріка
                 « Бажаємо тобі, Моя країно…»


Цієї неділі, 16 серпня, в бібліотеці-філії с.Калини-Заріка відбувся майстер-клас по виготовленню голубів миру з паперу.

         На крилах птахів діти писали побажання своїй країні, і розмалювали їх, адже голуб це посередник між небом і землею, тому слова дітей обовязково долинуть до небес і небо подарує нашій землі мир, взаєморозуміння та благополуччя.






Репетиція до дня Незележності в бібліотеці с. В.Уголька



З нагоди славного ювілею Г. Габор-Рак
 працівники бібліотек-філій с. Дулово Данч Г.І.  та с. Теребля  Куцина М. М. привітали на дому письменницю, поетесу і просто чудову жінку! 





"Дзвінкою піснею заспівала над краєм" 
до ювілею Г.Габор-Рак


Моя Теребля

Теребля - красуня,
Мов рідна мати,
Вода прозора в берегах.
Теребля - це пісня крилата,
Що в серці моєму
Вічно жива…

Теребля... Звичайне гірське село, що загубилося поміж стрімких гір, потічків сріблястих, потонуло в густій зелені садочків. Відоме здавна в світі своїми солоними озерами, цілющою мінеральною водою. Гордістю тереблян вважається А. Патрус - Карпатський, який прославив, оспівував красу свого краю, чарував словом, кликав за собою у нелегку дорогу життя, заставляв любити, вірити й надіятись.
У цьому селі в затишній, старовинної архітектури хаті, що схожа на сотні інших, народилась 65 років тому (14 серпня 1950 року) і росла, а потім з неї в світ пішла Ганна Габор-Рак, яку змалку полонила краса бескидів, верхотур, полонин сизих. Як тільки розпочалась навчатись у школі, мудрі педагоги неодноразово читали на уроках поезії їхнього земляка, яким гордились, пишались, адже він прославив село на весь колишній Радянський Союз. Маленькій, допитливій Ганні навіки припали до душі рядки, які славили Карпати і їх красу, вкоренились глибоко - глибоко і посіяли зерна, які уже в 10-12-річному віці виллються в самостійні вірші, котрі друкуватимуться у дитячих газетах країни, районній і обласній періодиці.
І стала Ганна Габор-Рак разом із сільчанином Василем Бухалом карбувати свій стиль, продовжувати задумане Андрієм Патрусом-Карпатським, оспівувати те, що не встиг завершити усіма знаний, знаменитий поет, утішати поетичним словом розчарованих, славити у віршах народ, якого не змогли зламати ніякі бурі і негоди, що вирували в краї споконвіків? Для цього й шлях обрала в житті нелегкий - стала учителькою.
Ганна Рак – вчитель - методист із 30- річним педагогічним стажем, відмінник народної освіти України, викладач української мови, української і зарубіжної літератур Тереблянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Друкується в пресі з 1970 року.
До читача прийшли дві збірки  Ганни Рак перша це - «Перша струна», друга «Моя праотча сторона». У збірках переплелися любов до рідної Тереблі і любов до всієї України, поєдналися невтішні тривоги і жадання весни. Прості й одвічні істини, викладені у віршованих рядках Ганни Рак, безперечно, знайшли відгук в серцях вдячних читачів.
«Слова, як люди». У цьому виразі закладено глибоке ставлення авторки до поетичної творчості. Із цією проникливою любов'ю до слова Ганна Рак йде по життю, даруючи своїм учням, друзям, усім читачам маленькі часточки своєї душі.
В день Вашого ювілею побажаємо Вам міцного здоров'я й життєвих сил, радісних подій і звершень, бадьорості духу й краси! Нехай на Вашому життєвому шляху будуть тільки приємні зустрічі, а оточуючі приділятимуть належну увагу Вашій прекрасній душі, красі й жіночності. Хай квітами стелиться Ваша життєва дорога, завжди оточують Вас добрі-щирі друзі. Щастям повниться життя, весняним повноводдям буяє здоров’я.


24 серпня День  Незалежності України
День Незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

В районній бібліотеці оформлено ілюстративну – книжкову виставку «Україна: шлях до Незалежності». Яка користується попитом протягом місяця серпня, користувачі неодноразово підходять і цікавляться новими книгами на виставці. Також в бібліотеці проводиться соціологічне вивчення «Патріотизм це…». З метою визначення ставлення молоді до загальнонаціональної ідеї як об’єднуючого чинника у вихованні патріотизму.



Читання на галявині біля храму.

9 серпня бібліотекар бібліотеки - філії с. Лази Т.В. Токар  відвідала вихованців недільної школи Лазівського Храму Вознесіння, вона принесла з собою багато цікавих книжок, дитячих та пізнавальних. Разом з наставником недільної школи О.В. Балашова провели вікторину відгадай загадки,  також  діти мали домашнє завдання, принести з собою улюблену книгу і розповісти про неї. На закінчення всі пригощалися печивом і тістечками.



Зустріч з учасником АТО жителем села Терново Мурга Валерієм Петровичем.
Днями пройшла зустріч в сільській раді села Терново з Валерієм. Жителі нашого ніколи не стояли осторонь подій  які відбувалися в нашій державі, тож коли був виданий указ Президента про мобілізацію наш односельчанин В.П. Мурга пішов захищати східні кордони нашої України. Привітали воїна в.о. сільського голови Цубера Г.Ю., бібліотечні, клубні працівники села та присілків, вірші виконували Сасин М., Янчій В.
Виступив і сам Мурга В.П., який поділився з присутніми своїм враженнями про бої на сході.
Тож сьогодні ми всі хочемо привітати нашого воїна – земляка, найщирішими словами вдячності за його відвагу, мужність та героїзм.
В кінці зустрічі у виконанні Євгенії Рекіти прозвучали пісні у дарунок всім присутнім.





День пам’яті рівноапостольного князя Київського Володимира Святославовича відзначається 28 липня. Він був внуком святої княгині Ольги, день пам’яті якої відзначають 24 липня. Князь Володимир не тільки сам навернувся до християнства, але й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі. У зв’язку з цим 28 липня в Україні — державне свято — День Хрещення Київської Русі.
28 липня  бібліотеку с. Лази відвідали діти недільної школи Храму Вознесіння зі своїм наставником доцентом Карпатського інституту підприємнитства Балашова Юлія(Олена) Валеріївна, яка принесла з собою дуже багато цікавих книг, дитячих та дуже стародавніх видань. Також була проведена вікторина про Хрещення Києвської Русі, діти були активні .Після заходу всі пригощалися тістечками та цукерками



23 липня у бібліотеці -  філії с. Ганичі було проведено годину духовності «Стежки що ведуть до Бога» яка є традицією бібліотеки , до якої залучились й гості  з Словаччини. 




 «Краща дружба – це дружба з книгою!».
Працівники Тячівської  районної бібліотеки для дорослих  разом  з  дитячою бібліотекою провели вуличну акцію    «Краща дружба – це дружба з книгою!».
Метою проведення акції є відродження соціальної ролі книги та читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення  людини. Зміцнення ролі бібліотек по обслуговуванню дітей юнацтва та дорослих користувачів.
Були представлені книги художні, по мистецтву, історичного характеру та література про рідний край. А працівники дитячої бібліотеки також представили дитячу літературу зокрема казки, та книги по розважальній тематиці.
Колектив бібліотеки переконаний, що книга, незважаючи на високі новітні технології, залишатиметься хорошим другом для кожного, читання даруватиме радість і приємні миті, наснагу до пізнання нового і непізнаного та побажали всім гарного літа і цікавих книг!












Мислитель і борець за національну ідею


(До 70-річчя з дня смерті Августина Волошина)


Волошин Августин Іванович — український політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, греко-католицький священик.

Народився 17 березня 1874 р. в с. Келечин Волівського округу (нині — Міжгірського району) на Закарпатті, в сім'ї сільського священика. Освіту здобув у семінарії та у Вищій педагогічній школі в Будапешті, після чого брав активну участь у культурному русі краю.1917—1938 — директор вчительської семінарії в Ужгороді; автор ряду підручників.

Активною політичною діяльністю в українських громадсько-політичних організаціях Закарпаття почав займатися з 1919. Заснував і очолював Народно-християнську партію (1923—1939), від якої обирався послом до чехословацького парламенту (1925—1929). Був провідним діячем Учительської Громади Підкарпатської Руси.

26 жовтня 1938, після того як, празькі влади заарештували прем'єр-міністра Андрія Бродія, оголосивши його угорським шпигуном, і розпустили уряд, Волошин був призначений новим прем'єр-міністром автономного уряду Карпатської України, а 15 березня 1939 став президентом цієї держави.

Під час окупації краю Угорщиною емігрував разом з урядом за кордон і поселився в Празі.

У травні 1945 заарештований радянськими спецслужбами.

Помер у московській Бутирській в'язниці 19 липня 1945 року.

5 березня 2002 року Президент України Леонід Кучма підписав указ про надання Августинові Волошинові посмертно звання «Герой України» з удостоєнням ордена Держави.

Тячівська центральна районна бібліотека для дорослих та бібліотеки-філії не стоять осторонь таких подій. До 70- ої річниціз дня смерті Августина Волошина українського, політичного, культурного, релігійного діяча, "Августин Волошин-президент Карпатської України» бібліотечні працівники провели  бесіду біля тематичної полиці в нашій бібліотеці. Також  в бібліотеках були оформлені книжкові виставки " Тернистим шляхом до справедливості і правди ", та проведення історичної години,"Життя і помисли президента Карпатської України".



19 липня проведено Ігри на природі, плетіння вінків "Cамоцвіти землі української". бібліотека села Колодне-Угля.








16 липня  2015 року відбувся районний семінар-тренінг на тему "Сучасні концепції та підходи в обслуговуванні юнацтва".

Базою проведення семінару стала бібліотека-філія с. Терново, в якій нещодавно проводився ремонт приміщення, завдяки сприянню відділу культури РДА: були поміняні вікна на металопластикові, двері вхідні та міжкімнатні, підшито стелю, зроблено косметичний ремонт.
Відкрила семінар директор ЦБС Ключкей І.С., яка привітала всіх присутніх бібліотечних працівників  та побажала їм плідної праці.
Опісля привітала учасників семінару  в.о. голови сільської  ради Цубера Г.Ю., яка вручила грамоту колективу бібліотеки-філії с. Терново, за їхню активну роботу в розвитку культурного життя мешканців села.
З консультацією  «Інтерактивні форми і методи масової роботи з молоддю» виступила зав. відділом обслуговування ЦРБ Патяник Л.М., яка підготувала невеликий тренінг бібліотечним працівникам.
«Соціальні пріоритети інформаційного обслуговування молоді у бібліотеках»  таку тему розкрила  зав. довідково-бібліографічним відділом Волос Г.П.
Консультацію на тему «Формування етико-естетичних ідеалів молодіжного соціуму: методичні рекомендації»  озвучила зав. методичним відділом ЦБС Нодь Н.К.
Працівниками  с. Терново (Церкуник Н.І.), с. Колодно  (Немеш М.П.) та с. Красна (Грицан О.Д.) було підготовлене домашнє завдання,  обмін досвідом на тему «Робота бібліотек-філій по проведенню традиційних та новітніх форм масової роботи».
Також відбувся перегляд кінострічки Заяць І.М. «Історична спадщина села Терново».
На підсумках семінару кожен бібліотечний працівник мав змогу задати запитання, які його цікавлять, обмінятися думками. Також були роздані методичні рекомендації підготовлені методичним віддділом ЦБС.
Приємним завершенням семінару стало привітання провідного бібліотекаря бібліотеки-філії с. Терново Сасин Н.А. з ювілеєм, вручення їй подарунку та грамоти від відділу культури РДА.
















В Руськомокрянській бібліотеці– філії №83 проведено акцію «Подаруй книгу українському воїну». До акції долучилися жителі села Д. І. Попина вихователь ГПД Руськомокрянської ЗОШ та студентка Прокопенко Д. А.
Книги подарували: О. Гончар «Людина і зброя», В. Шкляр національний бестселер «Чорний ворон».


Акція "Бібліотека українського воїна" відбулася і в бібліотеці с. В. Лази




В рамках Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна" цього тижня в сільській бібліотеці-філії с. Руське Поле пройшла акція "Подаруй книгу українському воїну". Всі небайдужі та патріотично налаштовані громадяни села мали можливість долучитися до акції і принести художні твори та науково-популярну літературу до бібліотеки, з метою передачі воїнам, що перебувають в зоні АТО, щоб підтримати бойовий дух українських військових.



СПЛІТАЮ ВІНОК ІЗ ПОЕЗІЙ, ПРОЗИ Й ПІСЕНЬ.Ювілейна творча зустріч з  Юлією Драгун

30 червня в районній бібліотеці пройшла ювілейна  зустріч з нагоди 60 – річчя з закарпатською письменницею, поетесою, казкаркою, драматургом  Юлією Юріївною Драгун. Прийшли на свято привітати ювілярку виконуючий обов’язки голови Тячівської районної ради Грабар Ігор Іванович, який нагородив  Драгун Юлію Юріївну нагрудним знаком за розвиток Тячівщини, депутат районної ради начальник відділу охорони здоров’я Яринич Федір Михайлович, начальник відділу культури Тячівської РДА Гудак Василь Антонович, директор Тячівської ЦБС Ключкей Інна Степанівна, директор районного методичного центру Сасин Наталія Йосипівна, депутат обласної ради начальник відділу освіти  Думнич Марія Василівна, яка вручила поетесі почесну грамоту обласної ради, головний спеціаліст управління освіти Фера – Клемонца Оксана Юріївна , методист Рошко Марія Іванівна та методист Мельник Ганна Петрівна, Данилюк Михайло Васильович, письменники нашого краю Анна Розман, Ганна Рак, Марія Грицан, Наталія Орос, Тетяна Микуляк, Аліна Новаленко, Михайло Град, Джон Бузаш, Галина Василівна Гордійчук вчитель музичного мистецтва Новоселицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, автор музики на тексти письменниці. А також до привітань приєднались  друзі та рідні ювілярки, бібліотечні працівники району та бібліотек – філій, для  іменинниці було вручено багато квітів,  подарунків.
Юлія Юріївна Драгун народилась 25 червня 1955 р. в с. Новоселиця, в сім’ї колгоспників. Творчість дуже любила: залюбки читала газети й журнали, складала пісні, вірші, записувала на папірці. За важкою працею всього не зберегла, але в пам’яті залишила назавжди. В зрілому віці ввійшла в літературу. У світ вийшли її сім книг: «Хто раніше всіх встає», «Зернятка мудрості», «Горнятко доброти», «Посміхайтесь добрим людям», «Веселіться, Верховинці», «Карпатська цілюща криниця» та  «Кошик, повний доброти» – чеською мовою. Також готуються до друку ще три книги Юлії Драгун  «Дорога до криниці доброти», «Мереживо чудесних мрій», «Дочка Верховини».
Концертний репертуар підготували користувачі Новоселицької бібліотеки - філії  які виконали пісні на слова Юлії Драгун, музика Галини Гордійчук. Прозвучали і пісні у дарунок ювілярці  від Горбей Віталія лауреата І премії міжнародного фестивалю конкурсу Закарпаття «Едельвейс - 2015» та Лавришинець Марини студентки Ужгородського коледжу культури і мистецтв спеціальність «Бібліотечна справа». «Новосільські вечорниці» з книги ювілярки «Веселіться Верховинці» виконали працівники Бедевлянського будинку культури.  Ведучі свята були головний бібліотекар Сливка Альона та завідуюча відділу обслуговування Патяник Леся. На екрані було показано відео - презентацію про творчість Юлії Юріївни і вірш у виконанні самої авторки на фоні Новоселицької  природи.













"Конституція - основний закон моєї держави"

В бібліотеці-філії с. Р.Мокра відбулася літературно-музична композиція та була оформлена книжкова виставка «В моїм серці Україна», на якій присутнім розповіли про історію створення Конституції України, основні її засади.
В заході взяли участь  Вінтун Я., Олашин К., Павлюк А., Дінслер О., Країло Б., Країло Н. Ведучими літературно-музичної композиції були бібліотекар І.І. Попина та вчитель початкових класів Д.І. Попина. 




З навчальним візитом до Тячівської ЦРБ завітали представники 

бібліотек з різних регіонів України

В Тячівську районну бібліотеку 25-26 червня в рамках професійного навчального візиту «Ознайомлення з досвідом реалізації проектів в бібліотеках Закарпаття» завітала делегація бібліотекарів  з усіх регіонів  України.
Темою було ознайомлення з проектною діяльністю Тячівської ЦБС та проект «Бібліотека – громада: відкритий простір для діалогу» про яку розповіла директор ЦБС Ключкей І.С. Детальніше про проектну діяльність не тільки бібліотек, а взагальному доповів Рибар Л. з Агенції регіонального розвитку Тячівського району. 
Після виступів було підбиття підсумків навчальної поїздки та планування подальших кроків, де кожен учасник візиту поділився проектною діяльністю своєї бібліотеки та презентував роботу бібліотеки вцілому. Далі колеги поділилися враженнями від Закарпаття та бібліотек, де вони побували. Всі учасники навчальної поїздки отримали на згадку про м. Тячів колажі з місцевими краєвидами та солодощі.
Для учасників навчального візиту була влаштована екскурсія по бібліотеці, де всі охочі мали змогу поставити працівникам бібліотеки питання, які їх цікавлять. Ознайомилися з роботою кожного відділу, видавничою діяльністю, рекламою бібліотеки та бібліотечних послуг, інноваційними методами роботи, які впроваджує наша бібліотека, довідковим апаратом, поповненням фондів та багато ін. Також вони відвідали дитячу бібліотеку та 26 червня бібліотеку с. Р.Поле.








Сьогодні,  22 червня, відзначається День скорботи та вшанування жертв війни в Україні. 

Працівники районної бібліотеки  о 10.30 год за к.ч. вшанували пам'ять загиблих у війні 1941-1945 років хвилиною мовчання та прийняли участь у урочистому покладанні квітів до пам’ятника Степанові Вайді та обеліску воїнам визволителям.

21 червня працівники культури с. Росош привітали працівників у білих халатах з Днем медичного працівника 


   22 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ СКОРБОТИ І ВШАНУВАННЯ ПАМ`ЯТІ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні у читальному  залі діє виставка-пам`ять  «РОКИ ВІЙНИ - СТОЛІТТЯ ПАМ`ЯТІ».
«Вічна пам'ять полеглим на полі бою,
Честь і слава - живим героям!»
Пам'ять людська! Через велетенський швидко плин десятиліть прориваються до тебе спогади  - миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни.
Страшне слово „війна" увірвалося в життя людей 22 червня 1941 року. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.
Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
На виставці  представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, газетних вирізок  тощо,  яка буде діяти до кінця червня . Також в бібліотеках  району викладені тематичні полиці  з нагоди вшанування пам’яті жертв війни «Їх подвиг не померкне у віках».



Презентація книги «Велика боротьба»»


Сьогодні, 16 червня в районній бібліотеці відбулася презентація книги о. С. Папа «Велика боротьба». Цим виданням сповнюється  бажання автора, а перед читачем постає широка панорама історії Закарпаття. Як виглядала ця ВЕЛИКА БОРОТЬБА, і в чому вона полягала, читач довідається зі сторінок цієї книги.
Видання побачило світ з ініціативи академіка Національної Академії Наук України Миколи Мушинки, який написав передмову до книги, також за підтримки Закарпатської обласної  організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Закарпатської округи  Пласт-НСОУ та видавництва «Ґражда». Видано за сприяння благодійного фонду ім. Олександра Хіри.
На презентації були присутні громада міста, священики, представники громадськості: зокрема, перший заступник голови РДА Дем’янчук В.Ю., начальник відділу культури Гудак В.А., редактор видавництва «Ґражда», голова Закарпатського ПЛАСТу - Андрій Ребрик, отець Іван Зубальський, журналіст, громадська діячка Ірина Гармасій, Іван Фіцай - директор греко-католицького благодійного фонду ім. Олександра Хіри м. Тячів, які були запрошені до слова.
Ведучі презентації Нодь Н.К. та Патяник Л.М. пройшлися по всіх 10 розділах, які представлені в книзі. Також була продемонстрована  презентація книги на слайдах та оформлена книжкова виставка «Велич і трагедія Карпатської України».













    В Солотвинській бібліотеці популяризували 
здоровий спосіб життя
 З метою популяризації здорового способу життя Солотвинська бібліотека-філія №9 провела брейн-ринг «Курити ― собі шкодити» до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням. В читальній залі бібліотеки було оформлено книжкову виставку «Життя ― в твоїх руках». Діти виступили з інсценівкою про історію вживання тютюну та шкідливий вплив куріння на організм людини.
     Розвивати в учнів навики свідомо керувати власною поведінкою, робити правильний вибір на користь здоров′я наголосив у своєму виступі дільничний смт.Солотвино Палінкаш В.В.

Користувачі активно відповідали на запитання бібліотекаря, охоче спілкувалися.







В бібліотеці-філії с. В. Уголька

 була проведена екскурсія для 
учнів школи





  До Міжнародного дня друзів була проведена вулична акція Тячівською ЦРБ

 «Подружись з бібліотекою та книгою». 
Працівники  бібліотеки вітали перехожих та роздавали свої  візитівки з адресою та послугами бібліотеки.






Конкурс малюнків на асвальті "Хай сяє сонце на землі,хай щасливі будуть діточки" 
та проведено ігри з дітьми






В с. Підплеша до дня захисту дітей було проведено дитячі розваги, ігри. Діти розказували вірші, співали пісні за межами бібліотеки під назвою "Хай сяє сонце в світі, щасливі будуть діти"




Бібліотека філія с.Велика Уголька провела
До Міжнародного дня захисту дітей,  дитячий ранок
 "Хай сонце і квіти всміхаються діти"





Бібліотека  філія с.Підплеша  
З нагоди 70-річчя визволення Закарпаття і України від фашиських загарбників було проведено  годину пам’яті «Любіть цю землю і бережіть вона одна на цілім світі»

Працівник бібліотеки с. Чумальово 

провела разом з активними користувачами  флеш-моб "Ми за мир на Україні"!


Головну книгозбірню району на один день перетворили на колибу з посиденьками!

26 травня районну бібліотека створила справжні цімборські посиденьки. Поетичні читання, жарти, закарпатські співанки все це відбувалось в книгозбірні цього дня.
Власні вірші читали письменники Тячівщини - Юлія Драгун, Валентина Спащук,  Наталія Орос, Михайло Град. Також зав. довідково-бібліографічним відділом Галина Волос  прочитала жартівливий вірш про роботу бібліотечних працівників.
В’язанкою закарпатських пісень потішили фольклорний колектив «Буштинські газдині», «Грушівські кумочки»  з супроводом  Ю. Крегула та  Мирослав Шваля.    
Бібліотекарі та клубні працівники району розповіли про книжкові цікавинки, які варто почитати, поділилися враженнями від прочитаних книг, дискусували, читали жарти, фіглі, згадували про давнішні звичаї та традиції. А «Грушівські газдині» відтворили посиденьки в давнину.
Після «Буштинські ґаздині» разом з «Грушівськими кумочками» запросили всіх охочих до танцю під жартівливі коломийки, де всі гарно розважилися.
Наприкінці свята директор ЦБС привітала іменинників, які святкували день народження цього дня – це Пермінова Н. та Рекіта Г. та запитала всіх присутніх про враження від посиденьок.
На святі було багато присутніх, як і колег, так і користувачів бібліотеки. Ведучі свята Нодь Н.К. та Патяник Л.М. наголосили про значення книги в житті людини та як може книга вплинути на долю кожного з нас.












А ви, вдягли вишиванку?!

Так, як сьогодні День вишиванки! З цієї нагоди  працівники районної бібліотеки для дорослих протягом дня були вдягнені у вишиванки та обслуговували своїх користувачів.
Адже, з далекого минулого прийшло до нас рукоділля  -  в’язання, вишивання, різьблення, ткацтво.  Виникло воно з любові до рідної землі і батьківської оселі. Нас, українців, по вишивках і чарівних рушниках-оберегах упізнають в усьому світі! Тож приєднуйтеся до нас!




На пл. Поштовій - танцювали, малювали, розважалися!

Серед усіх геніальних винаходів людства одне з найважливіших місць займає сім'я, родина. "Від родини йде життя людини", "Без сім'ї немає щастя на землі", - говорять на Україні.
Тож сьогодні 15 травня відбулося свято сім'ї, яке поєднало в собі і день планування сім'ї.
 Акція «Від родинних цінностей – до багатства нації» відбулася за фінансової підтримки БФ «Центр громадських ініціатив» в рамках акції «Майбутнє варто планувати».
Були почуті поради провідного спеціаліста відділу соціальної роботи центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Продан Сніжани Миколаївни. Активно всі присутні долучилися до флеш-мобу, який для них провела викладач ДШМ по хореографії Роман Ольга.
Також молодь приймала участь у конкурсах та розвагах, які підготували працівники бібліотеки. Ведучі акції Нодь Н.К. та Патяник Л.М. всім учасникам дарували подарунки  та солодощі.
До акції долучилася і ЦДБ з молодшими користувачами бібліотеки, які створили цікавий колаж з фотографії своїх родин та малювали малюнки на асфальті на тему «Щаслива родина».


























«Материнська любов – найсвятіша»

Під такою назвою в Буштинській «літературній світлиці» було проведено свято до дня Матері . Усі слова вдячності, любові, поваги  були присвячені єдиній на світі - Матері. Діти свої почуття висловлювали через вірші, пісні, які матері розчулено слухали. Доповненням до свята слугувала виставка – імпровізація «Мати . Сім’я. Родина» присвячена «Тижню української родини» Свято не обійшлось без солодощів.


До Дня пам’яті та примирення відбулося покладання квітів до пам’ятника та вшанування ветерана на дому  

в с. Криве







«Серце матері - невичерпне джерело чудес» 

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
10 травня в будинку культури відбувся урочистий концерт приурочений найріднішим, найкращим у світі мамам. Зала будинку культури вщент заповнена глядачами. Розпочався концерт урочистим привітанням. Завідуюча будинком культури Марія Михайлівна Сойма привітала всіх присутніх зі святом, а багатодітним мамам вручила подарунки. Також з привітаннями звернулася до глядачів в.о. голови сільської ради Ганна Миколаївна Куцин та поетеса Марія Іванівна Грицан. Зі сцени лунали привітальні вірші читачів бібліотеки, пісні у виконанні дітей усіх вікових категорій. Завершився концерт виконанням коломийок «Народна в’язанка» про наше село та його чудових жителів у виконанні місцевого хору. 







Лiтературно-музична композицiя 

"Величаемо тебе, Мамо"
 була проведена в клубі с. Бедевля спільно зі школою.



Свято Матері в бібліотеці с. Лази

До Дня Матері 10-го травня в бібліотеці с.Лази проведено родинне свято з учнями 2-Б класу(Класовод Буковська Т.С) "Мама в світі найрідніша", діти підготували своїм мамам пісні, вірші. В кінці подарували власноруч виготовлені квіти. На святі були присутні мами,тати, бабусі та дідусі, і навіть молодші сестрички та братики.






9 травня бібліотекар філії с. Біловарці разом з активними користувачами книгозбірні прийняли участь у вшануванні пам’яті загиблих героїв




День пам’яті та примирення

 8 травня в Україні відзначається День пам'яті та примирення з нагоди перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко.
У цей день в с. Красна згуртувалася вся громада села. Цього року як ніколи гостро відчувається втрати тисяч українців, адже в Україні всі відчули на собі, той біль, що був колись перенесений в часи Другої світової війни.
До Обеліска слави прийшли працівники сільської ради, будинку культури, бібліотеки, вчителі та учні, вихователі та дошкільнята, священик, старожили та мешканці села.
В організації цього свята активно допомагали усі працівники культури с. Красна.
Урочисті привітання, вірші та пісні лунали цілим селом.
Священик прочитав літургію за всіх хто загинув тоді і в цей час.





Бібліотекою-філією с. Біловарці був органзований флеш-моб 

до Дня пам’яті та примирення







Вітаємо! Хрипта Дариназ с. Лази  зайняла І місце на обласному рівні на конкурсі "Книга пам’яті мого роду"



Берегти родинну пам'ять про учасників та свідків Другої світової війни покликаний Всеукраїнський конкурс "Книга пам'яті мого роду" районний етап якого пройшов у Тячівській районній бібліотеці для дітей. Юні читачі бібліотеки села Лази зі своїми батьками, бабусями та дідусями готували роботи у двох номінаціях: сімейна книга та відеокнига. Розповіді старших членів родини стали основою цікавих сімейних літописів. Так п'ятикласник Микола Волос склав книгу саморобку про свого прадідуся, який учасником бойових дій і зазнав поранення. Учениця 3-А класу Хрипта Дарина зайняла І місце на обласному рівні за книгу саморобку про свого прадідуся і дядька, який є учасником АТО.




В с.Лази вшановували пам’ять визволителів


У рік 70-річчя  Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам'яті та примрення. Заходи,які відбуваються в Україні в ці дні, покликані гідно вшанувати подвиг українського народу, повагу усім борцям протит нацизму, увічнити па'мять про загиблих воїні , жертв війни, воєнних злочинів проти людяності, скоєних у роки війни та консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України."Роки війни- століття пам'яті" таку назву має книжкова виставка, що діє в бібліотеці-філії №27 с.Лази, документальні матеріали представлені на виставці - це історія життя, подвигів і вчинків тих, хто воював на фронтах війни.8 травня, в актовій залі школи, учні 1-4 класів розказували вірші про війну, співали пісні, виконали Гімн України, вшанували пам'ять хвилиною мовчання загиблих. 9 Травня був молебен біля пам'ятника, були присутні вдови ветерані , яких привітали наймолодші вихованці дитячого садка.


Засідання круглого столу під назвою

 "Роки війни - століття пам’яті"

8 травня в конференц залі ресторану "Феєрія"  відбулося засідання круглого столу, де бібліотечні працівники пройшлися по сторінкам історії нашого краю та України.






Зустріч з ветераном Паш.В.П.

7 травня в бібліотеці-філії смт. Буштино відбулась зустріч з ветераном ІІ світової війни Паш В.П. котрий розповідав присутнім учням гімназії історію свого життя та перебіг тодішніх подій. Члени літературного клубу "Ліра" читали вірші. Всі присутні були дуже задоволені цією зустріччю та бажали ветерану, ще довгих літ життя та здоров’я.



Вшанування на дому ветерана 
ІІ світової війни смт. Солотвино
Вже стало доброю традицією вшанування на дому ветерана ІІ світової війни, жителя смт.Солотвина  П.П.Керестень (02.09.1924 р.н.), яке організувала Солотвинська бібліотека-філія №9 разом з учнями ЗОШ І-ІІІст.№1. Пам′ять про ветеранів війни має бути вічною у вдячних людських серцях і не тільки память, але й повсякденна турбота про них.



В бібліотеці-філії смт. Солотвино вібувся конкурс малюнків "Війна очима дітей"





Вшанування на дому ветерана ІІ Світової війни Дудаш Михайла Івановича 25.08.1924 р.н. з с. Добрянське директором ЦБС Ключкей І.С., зав. бібліотекою-філією с. Добрянське



Майстер клас по виготовленню маків, проведено 
з користувачами бібліотеки с.Велика Уголька


4 травня в бібліотеці-філії с. Криве 

був проведений майстер-клас по виготовленню памятного знаку "Мак пам’яті" 




Цього року Україна відзначає День Перемоги
з новим символом — червоним маком...
Червоний мак традиційно символізує для Європи пам'ять про героїв, загиблих у боях ХХ ст.
З нагоди Дня Перемоги в сільській бібліотеці с. Новоселиця було проведено майстер-клас  по виготовленню символу «мак» з бісеру  до закінчення Другої Світової війни.  У даному майстер класі  взяла участь майстриня по бісероплетінню  Дремлюга Василина  вона докладно показала як виготовити мак та навчила цьому мистецтву  користувачів бібліотеки:  Драгун Наталію, Томишинець Тамару,  Томишинець Аліну та Томишинець Марію.
У бісероплетінні найбільш поширена схема маку з чотирма пелюстками і окремо відпрацьованої серединки, всі елементи спочатку робляться окремо, а потім з’єднуються в готову композицію.
Червоний мак — не лише європейський, але й український символ, адже в нас здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров.


До Міжнародного дня солідарності трудящих проведено годину праці-плетіння вінків в бібліотеці-філії смт. Усть-Чорна


3 травня в сільському клубі с. Вишоватий  прошов майстер-клас з виготовлення емблеми пам'ятного знаку "Мак пам'яті".

Виготовляючи квіти, діти уважно слухали розповідь про ідею застосування червоного маку в якості нового для українців символу, адже в нас здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита кров. Після майстер-класу діти охоче роздавали емблеми перехожим людям.








3 травня в бібліотеці філії № 27 с. Лази пройшов  урок патріотизму " Будь патріотом своєї країни". Бібліотекар розповідала відвідувачам про любов до Батьківщини, любов до історії свого народу, пошану до ветеранів Другої Світової війни та учасників АТО. Позікінченні урока діти малювалималюнки до дня Перемоги і символ примирення маки!




02.05 проведено майстер-клас під гаслом "1939-1945. Памятаємо. перемагаємо".

З учнями школи проведено виготовлення червоних маків. в Углянській бібліотеці



02.05 в бібліотеці села Колодне проведено літературну годину 

"Подвиг народу-память поколінь"  з учнями 6-го класу




2 травня в с. Петрушів виплітали вінки на галявині



Виготовлення маків в бібліотеці 

та акція "Подаруй квітку маку"

 на підтимку воїнів АТО


1 травня в районній бібліотеці зібралися працівники районної бібліотеки, бібліотек-філій сіл Дулово, Теребля, Грушево, Новобарово, Вільхівці, В. Лази, Вонігово, Тересва, Добрянське, Бедевля та працівники районного методичного центру відділу культури для того, щоб провести майстер-клас по виготовленню маків.  Також всім працівникам були роздані методичні рекомендації по проведенню 70-річниці Перемоги у ІІ Світовій війні. Після чого всі вийшли на пл. Поштову, щоб привітати перехожих з наступаючими святами та подарувати їм ці символи, а точніше продати, а вилучені кошти передати в АТО.











Бібліотекою с. Комсомольськ 1 травня 2015 року було проведено зустріч на дому з ветераном Другої Світової війни Росадою М.Ю. 
Її було поздоровлено і вручено невеличкий подарунок і квіти. 



Запис до бiблiотеки юнака з Луганська Родмологова Константина.





В бібліотеці-філії с. Терново була проведена година спілкування з учнями молодших класів, після чого всі присутні малювали малюнки до ІІ Світової війни.





В бібліотеці с. Красна відбулося родинне свято, де всі охочі на папері відтворювали маки.



В селі В. Уголька працівники культури організували  акцію посади квітку «Квітучий сад». Завідуюча бібліотекою  Апшай Ганна та завідуюча клубом Угляй Марія, спільно з користувачами бібліотеки та відвідувачами клубу взяли активну участь у проведенні акції. Дорослі зробили клумби, обрізали сухе гілля, а діти висаджували квіти. Маємо надію, що всі перехожі будуть милуватися нашою спільною роботою, і наступного разу ще більше жителів села долучаться до акції.  







Працівники культури в с. Колодно 
привітали учасника Чорнобильської трагедії

Працівники культури с. Колодно 26 квітня привітали на дому учасника Чорнобильської трагадії Бенца Петра Михайловича. Доземно схиляємося в подяції перед ліквідаторами страшної аварії, перед живими, перед памяттю до часу померлих від радіаційного смерчу. 


В бібліотеці с. Угля 26 квітня була проведена вікторина 
для користувачів бібліотеки "На казковому полі"




В бібліотеці-філії смт. Тересва 26 квітня відбулася бесіда присвячена 29 річниці аварії на ЧАЕС
 "Знов чорнобиль волає до нас"



Година пізнання "Земля тривоги нашої" 
до Дня Чорнобильської трагедії була проведена  у неділю 
в клубі  с. Новобарово, яку організувала бібліотекар Слиган С.В.

Працівники культури с. Колодне 
21 квітня вітали старожила села

Привітання на дому старожила села Колодне з 90-річчам Немеш Ганна Василівна, в якої троє дітей, вісім онуків і 16 правнуків.
Вони теж були присутні на дні народження, і всі разом заспівали "Многая літ" іменинниці. 



В бібліотеці  с. Бедевля організована тематична виставка 
"Чорнобиль - наш бiль i печаль"



Планова нарада бібліотечних працівників

24 квітня в районній бібліотеці відбулася планова нарада бібліотечних працівників. На нараді було обговорено ряд питань, які цікавлять та хвилюють бібліотечних працівників.
Про звітність перед населенням бібліотек-філій інформувала директор ЦБС Ключкей І.С.
Про аналіз планів та звітів на місяць бібліотек-філій доповіла зав. методичним відділом Н.К. Нодь.
Підвів підсумки начальник відділу культури В.А. Гудак.
Також він привітав ювілярів з днем народження: Грись Х.І. провідного бібліотекаря бібліотеки-філії с. Тисолово та Попович Ф.Д. зав. бібліотекою-філією смт. Солотвино, якій вручив почесну грамоту.
По завершені наради всім працівникам були роздані методичні рекомендації до Чорнобильських днів.






В бібліотеці с. Лази відбувся вечір-реквієм 
до дня Чорнобильської катастрофи

Вечір-реквієм до дня Чорнобильської трагедії «Портрет темряви. Українці в пеклі» відбувся в бібліотеці-філії с. Лази, з учнями 9-а класу на якому була представлена виставка-спогад «Пропусти Чорнобиль крізь серце».
У квітні українці кожного року вшановують світлу пам'ять тих, хто ціною свого життя, здоров’я врятував світ від екологічної катастрофи. 




Бесіда біля полиці до Чорнобильської катастрофи 
в бібліотеці с. Терново

29 років виповнюється від часу катастрофи на Чорнобильській  АЕС. Кажуть, час – найкращий лікар:  забуваються зневаги, прощаються негідні вчинки, зарубцьовується старі рани та не підвладна людська пам'ять, яка береже в собі чорнобильську біль.
«Чорнобиль . Трагедія. Пам’ять» - під такою назвою у нашій бібліотеці оформлено тематичну поличку, біля якої було проведено бесіду з користувачами. Чорнобиль – це зразок суспільно-економічної формації, її неспроможність і нездатність керувати складними науково-технологічними процесами, і найголовніше її духовне каліцтво.



На кіно-тусовці «2» вирували емоції

22 квітня в районній бібліотеці о 16.00 год. відбулася Кіно-тусовка «2»,  на якій переглядали фільм «ДОГОВІР НА ВАГІТНІСТЬ». Захоплююча розповідь з дуже чітким акцентом на те, чи потрібно статеве життя починати в шкільному віці. Кіно-тусовка відбулася за фінансової підтримки БФ «Центр громадських ініціатив» в рамках акції «Майбутнє ватро планувати», тобто був організований солодкий стіл для всіх присутніх.
Зі вступним словом та привітанням запрошених виступила зав. методичним відділом Нодь Н.К. Також перед переглядом кінострічки були продемонстровані соціальні відеоролики про зародження дитини та про планування сім’ї.








Зустріч з учасником АТО в бібліотеці с. Дулово

22 квітня в приміщенні бібліотеки-філії №21 с. Дулово завітали учасники АТО 128-ї окремо моторизованої бригади - односельчанин І.І. Ярема зі своїм товаришем, який  приїхав в гості з Вінницької області С.І. Колотило. Присутні уважно слухали розповіді  про життя бійців там, на передовій. По закінченні зустрічі гостям побажали повернутися додому живими, неушкодженими та з перемогою!


"Рідний край по над усе"

В бібліотеці-філії відбулася година спілкування "Рідний край понад усе"




Народні традиції та звичаї проводили в с. Дулово

Цієї неділі в бібліотеці-філії с. Дулово зібралися на літературну годину для того, щоб ще раз поринути в історію давніх звичаїв та традиції. 


Газдиня з нашої вулиці

Обмін досвідом по випіканню Пасок проводили в с. Колодно. "Газдиня з нашої вулиці " під такою назвою сільські газдиньки разом з працівниками культури навчалися та обмінювалися рецептами випічки Великодніх пасок.


"Пасхальна веселка" 

Напередодні Пасхальних свят Лазівська бібліотека разом з учнями 2-Б класу ( класовод Буковська Т.С.) підготували своїм читачам справжній Великодній подарунок. 
Діти підготували вірші про великодні свята! Бібліотекар та класовод розказали дітям про історію та звичаї великодніх свят. Після чого учні малювали писанки на свій погляд!





Писанка – чарівне слово для всіх християн

Так розпочинався захід в с. Красна. Щоб традиції наші не зникали в будинку культури 7 березня відбувся масовий захід  під назвою «Українська писанка,  як дитяча пісенька».  Запрошеним бібліотекар Олеся Грицан розповідала про писанку та її велике значення в християнстві та у всьому світі,  про види писанок та методи виготовлення їх. Привернули увагу слухачів легенди про походження писанки. Бажаючі, котрі знали якісь оповідки або легенди про писанку з радістю розказували їх.  По-завершені заходу всі діти малювали писанки, Великодні кошики. Звичайно жоден масовий захід в с. Красна не відбувається без урочистого виконання гімну України.












Розмальовували писанки 
в с. Широкий Луг




Про історію створення Писанок
 слухали в с. Петрушів









Готувалися во Великодніх свят 
в бібліотеці с. Калини-Заріка





В бібліотеці-клубі с. М. Уголька 
вчилися розписувати Писанку






В бібліотеці с. В.Уголька 
готувалися до Великодніх свят




Гуртківці власноруч  виготовляли  “ Скарбницю Великодніх писанок» в бібліотеці – філії  с. Руське  Поле.

Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Кожна писанка - це ніби маленький світ. Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеке минуле і пов'язана з ритуалом весняного відродження на землі. Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов'янська жінка. Сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам старшого покоління у багатьох давніх осередках цього виду мистецтва. Оригінальний орнамент писанок, не тільки чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він несе прадавні символи світорозуміння і природи, єднає з традицією минулого. Українська писанка в світі є символом нашого народу.  В неділю  зав. бібліотекою  І.В.Роман та художній керівник будинку культури  С.І.Орос  с. Руське Поле  провели майстер клас   по виготовленню  писанок  з бісеру. Дітям було цікаво, вони з захопленням вкладали в писанку свою фантазію. З  чарівних писанок  виготовлених гуртківцями оформлено виставку  «Скарбниця Великодніх писанок»






«Воскресіння Господнє завітало у наш край»

Великдень , Христове Воскресіння, людство відзначає цей день уже тисячі років. З кожним роком голосніше і голосніше лунають у наших містах і селах голоси Великодніх дзвонів, сповіщаючи   всім радісну новину. З року в рік увесь християнський світ повторює слова світло - сяйного ангела «Христос Воскрес!»
Щоб гідно зустріти світлий Великдень, треба добре підготуватися до свята. Працівники Буштинської  бібліотеки – філії №7 до цієї дати підготували урок духовності «Воскресіння Господнє завітало у наш край» який відбувся 2 квітня. В бібліотеку завітали учні 5-7 класів з класними керівниками  Я.І. Рошко, В.І.  Репринцева  Буштинської гімназії – інтернату.
Урок духовності провів настоятель храму Жен – Мироносиць о. Іоан Коротков, який вустами духівника розказав більше про світлий празник Великодня. Також юна поетеса А. Вовчок продекламувала новий вірш про Великдень.



«Книга вчить як на світі жити»

 1 квітня у  бібліотеці с. Ганичі підготовили та провели  літературну годину «Книга вчить як на світі жити» та гумористичного – розважальну програму до дня сміху «Смійтеся на здоров’я» яка приурочена дню дитячої книги. Масовий захід був проведений бібліотечними, клубними та шкільним працівниками. У програмі звучало святкове привітання і гумористичні сценки гуморески П. Глазового  «Як лякати вовка « «Кухлик» А. Далик   «Покатав»  «Радикуліт» та інш. Було  представлено тематичну полицю  «Книга  - мудрість століть».  Метою проведення цього заходу було розширити та поглибити знання користувачів, про джерела надходження книги. 




В бібліотеці-філії с. Теребля 

вчилися випікати Паски


Бібліотекарі бібліотек-філій с. Теребля Куцина М.та с. Дулово  Данч Г. провели майстер-клас по випіканню Пасок в бібліотеці с. Теребля. Присутніми були учні Тереблянської ЗОШ.




Писанкова веселка в с. Вишоватий


2 квітня в сільському клубі пройшов майстер-клас "Писанкова  веселка." Діти ознайомились з традиціями українського народу, символами, оберегами. Вчилися  техніці  писанкарства та повністю поринули в творчість.  Позакінченні майтер-класу присутні з захопленням демонстрували створені власними руками витвори.




Створювати диво власними руками намагалися в книгозбірні


Коли приходить весна в Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, сідають люди у своїх оселях біля печей, свічок і беруться за давнє-предавнє ремесло - розписування писанок. Звичай писання писанок українцями знаний усіма слов'янами, румунами, греками, німцями, литовцями, латишами. До XIII ст. писанки були знані в цілій Європі та Західній Азії.
Сам звичай писанок має витоки з символічного значення яйця, яке майже у всіх народів світу вважалося джерелом життя, символом початку життя, символом сонця. Безліч легенд і міфів народів світу пов'язані з культом яйця.
Сьогодні, 2 квітня в районній бібліотеці пройшла година цікавих повідомлень «Традиції та звичаї розпису писанки», на якій були присутні учні 10 класу  Тячівської ЗОШ №2.
 Ведучі,  зав. методичним відділом Наталія Нодь та зав. відділу обслуговування Леся Патяник розповіли про традиції писанкарства, про історію і легенди виникнення писанки та провели гру-вікторину.
На годину цікавих повідомлень була запрошена викладач ДШМ Любов Михайлівна Циркуник, яка не тільки детальніше ознайомила з традиціями та звичаями створення писанок, але й показала приклади розпису їх. Учням були роздані аркуші паперу, де вони змогли відтворити свої почуття та попрактикуватися у створенні своєї власної писанки.
Присутнім була представлена виставка великодніх експозицій та презентація «Орнаменти писанкарства. Символи в писанкарстві.»
На пам'ять про зустріч всім присутнім були подаровані привітальні листівки до дня Великодня.











Майстер-клас з Світланою Криванич
в бібліотеці с. Чумальово

В бібліотеці-філії №37 с.Чумальво було проведено майстер-клас з Світланою Криванич. На зустрічі вона розповідала та ділилася досвідом викладання бісеру на писанці. Присутні із задоволенням слухали майстриню та переймали її досвід, адже Світлана Василівна,  бездоганно володіє бісерною технікою. Її пасхальні яйця облиті воском дивують людське око.
Медик за фахом,  ще в дитячі роки задивлялася  як створює писанки мама та тітка. Ще тоді в неї виникло бажання творити, дивувати та відкривати браму у світ прекрасного.  Вона вкладає іскорку душі в кожну писанку.
Мініатюрні шедеври Світлани Криванич - це курячі, лебедині, страусині, качачі, гусячі яйця. Кожне яйце відрізняється неповторним візерунком. Вони неодноразово були представлені на  виставках в Німеччині, Чехословаччині та Україні.
     



Молодших читачів знайомили з бібліотекою

31 березня в бібліотеці-філії с. В. Уголька відбулася екскурсія з учнями 1-3 класів присілка Балівське







Створити диво власноруч 

намагалися в с. Р. Поле


Пройшов уже той час, коли люди писали одне одному справжні листи чорнилом чи просто ручкою на аркуші паперу. Коли читали їх і відчувався запах, дотик та навіть настрій, з яким було написано лист. Усе це було так важливо. Можна було ці листи перечитувати безліч разів і тримати в особливому місці…
До чого це ? Хочемо сказати, що і листівка ручної роботи може  викликати  до себе таке ставлення. У ній завжди присутні почуття. У неї  можна  вписати особливі слова, і її ніколи не викинуть, не забудуть, а навіть більше, її поставлять на видне місце та час від часу будуть відкривати, згадуючи про того, хто її подарував. Листівка  ручної роботи – завжди більше, аніж просто подарунок! Це спосіб передати свої почуття по-особливому.
Тому, 29 березня, зав. бібліотекою-філією Роман І.В. та  художній керівник будинку культури  Орос  С. І. провели з учасниками клубу за інтересами « Диво» майстер-клас по виготовленню листівок  -  квіткові композиції по техніці  «квілінг».



 В Біловарцях вчилися мистецтву розпису  Великодніх писанок

Познайомитися з стародавньою символікою розпису яєць саме до Великодніх свят, завідувачкою бібліотеки–філії  с. Біловарці   була організована зустріч на дому, з народною умілицею села по розпису писанки.
На цій зустрічі майстриня розповіла що великодні сувеніри вона розписувала в  українському народному стилі, який перейняла ще від своєї бабусі. Розмальовувати почала дуже рано, приблизно з десяти років. Техніка  розмальовування писанки передавалася  від покоління до покоління. Робота ця вимагає великого терпіння  і  до   неї    треба ставитися з великою любов’ю. І найголовніше не можна починати таку важливу роботу без Молитви. Писанки дозволяється красити у будь – який день Страсної седмиці. Для цієї святої справи окрім яєць, потрібні були і непочата вода, непочатий вогонь, нові горщики, нова полотняна серветка, бджолиний віск,свічка, фарби та кісточка – вилка, узята з півнячих грудок. Звичайно ж, з часом правила писання спростилися. Але традиція проминула всі труднощі і змогла вижити й донині.



Вікторина "Загадки життя О. Духновича"  

до 150-річчя від дня смерті Закарпатського діяча

в с. В. Уголька



 29 березня  в бібліотеці с. Колодне проведено бесіду:

 “Для природи не неси шкоди” 

по блогустрію та санітарній очистці села



                  Майстер-клас по виготовленню писанок
               "Котися писанко, коти!" в с. Грушово





Літературна година відбулася 

в бібліотеці-філії с. Бедевля 29 березня

"Вже весна воскресла, нам свята принесла!"





Репетиція Новобарівських вечорниць


29 березня зібралися працівники культури с. Новобарово, щоб провести репетицію вечорниць.




Репетиція скубілля в с. Терново



В бібліотеці с. Терново презентували 

книжку М.М. Пойди

 "... І даль журавлина озветься"


В Тернівській бібліотеці відбулась презентація поетичної збірки М.М. Пойди «… І даль журавлина озветься».  Познайомитися з творчою добіркою письменника прийшли всі не байдужі до творчості М.Пойди.
На вечері-зустрічі поет ділився роздумами про майбутнє, читав свої вірші, підіймав настрій усім присутнім. Привітав поета заступник голови сільської ради М.М. Палагусинець, який працював з поетом над випуском газети «Вісник Тернова». На кінець користувачі бібліотеки декламували вірші поета М.М. Пойди.









В бібліотеці відбулася кіно-тусовка

Вчора в районній бібліотеці для дорослих відбулася інформаційна зустріч. На початку зустрічі всіх привітала зав. методичним відділом Н.К. Нодь, яка розповіла  та заінтригувала присутніх фільмом та запрошувала всіх відвідувати бібліотеку, яка є не тільки інформаційним центром, але й центром дозвілля, відпочинку.
Продовжила тему зустрічі Гасинець К.П. - лікар акушер-гінеколог, яка розповіла «Як не потрапити на гачок». Присутні задавали безліч запитань, на які лікар з задоволенням відповідала.
Після завершення бесіди всі переглянули кінострічку «ДЖУНО», яка у 2008 році отримала нагороду Оскар «За кращий оригінальний сценарій». Вечір розпочався о 17.00 за к.ч. Це чудова практика збирати молодь вечорами в бібліотеці, адже, де може бути краще місце для спілкування та розвитку.
Захід відбувся в рамках акції «Майбутнє варто планувати» за підтримки Благодійного фонду «Центр громадських ініціатив». Для молоді був організований солодкий стіл, де всі могли пригоститися різними смаколиками.














Про таланти 

сіл розповідали в Углі

В клубі села Угля днями зібралися працівники бібліотечних та клубних установ, щоб донести всім присутнім про таланти свого рідного села. Захоплюючими розповідями  ділилися з присутніми працівники бібліотек сіл Угля, Колодно, Дулово, Теребля, М. Уголька та працівники клубу с. Углі


«Зустріч з «Кіборгом»

Днями  користувачі бібліотеки зустрічали незвичайного, але шановного гостя. До нас завітав боєць АТО, захисник Донецького аеропорту  наш земляк Савула Ярослав Іванович. «Справжній «кіборг» - захоплено  шепотіли діти і задавали безліч запитань. Боєць стримано посміхався у відповідь і задовольнив увагу слухачів розповіддю про нелегкі будні на передовій, про важливість нашої підтримки та ще багато цікавих епізодів з життя в АТО. На жаль зустріч швидко минула, адже пан Ярослав приїхав по роботі у відрядження і не міг приділити нам більше часу. Та фото на пам'ять було зроблено. Користувачі бібліотеки побажали всім захисникам України здоров’я, і повернутися з перемогою додому!

"Карпатська Україна. Трагічна сторінка української держави"

     В бібліотеці-філії с. Чумальово відбулася бесіда біля тематичної полички до 76-ї річниці Карпатської України. Всі присутні користувачі з цікавістю слухали розповідь завідувачки бібліотекою Орсаг Н.А. про відомі сторінки в історії України і почерпнули для себе багато нової інформації. Адже ті події перегукуються з подіями теперішніми.



Вшанували пам’ять борців 

за волю Карпатської України

В суботу працівники Тересвянської селищної ради спільно з користувачами бібліотеки-філії № 10 провели урок пам’яті біля пам’ятника «Хрест» борцям за волю України приурочений 76-й річниці бою під Хустом. Замісник селищного голови Половко В.І. розповів присутнім про події на Красному полі у березні 1939 року, які крізь десятиліття несуть нащадкам заповіт про важливість  відстоювання незалежності та свободи  рідної землі. Далі вихованці драмгуртка «Радість» Фреїшин М., Тяско М., Фера А., Горват Віталій та Віта декламували вірші В. Гренджі-Донського та А. Патруса-Карпатського написані поетами в ті буремні дні. Після зачитали імена січових стрільців з села Тересва  і запаливши свічки біля підніжжя пам’ятника, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. А на  завершення  бібліотекар запропонувала всім бажаючим завітати в бібліотеку і переглянути тематичну полицю під назвою «Вони боронили Карпатську Україну» і відкрити для себе нові сторінки історії рідного краю, та дізнатися про життя і діяльність В. Мірявця, іменем якого названо Тересвянську ЗОШ.





Вечір-реквієм 

до 76-ї річниці Карпатської України

"Шлях істини і справедливості"  вечір - реквієм присвячений 76 річниці Карпатській Україні під такою назвою 13 березня пройшов в Тячівській районній бібліотеці. Були присутні учні Тячівського професійного ліцею, майстер виробничого навчання Губанова Л.Л. та працівники районної бібліотеки. Ведучі учні ліцею Боднар Аня, Майор Марія, Юраш Діана та Костяк Мирослава розповіли історію тих незабутніх 1939 -  1941 років. І наголосили «… що, кожен народ, якщо він народ, має свою власну історію. Багатовікова історія українського народу - бездонна, невичерпна криниця духу мудрості, перемог і страж дань. I тепер, коли ми вже побудували свою власну державу, нам належить вичерпати із цієї криниці багато солоної від сліз та горя води. Подія, яка зібрала нас тут, не просто свято, це вшанування пам'яті тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу. I хоч Карпатська Україна проіснувала не довго, вона продемонструвала прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради досягнення цієї світлої мети».
Масовий захід був доповнений короткометражним фільмом «39-ий Карпатська Україна». У фільмі розповідається про ті події, вшанування  невмирущої пам’яті всіх, хто загинув у боротьбі за створення своєї незалежної держави, хвилиною мовчання, за всіх тих, хто і тепер у цей неспокійний час віддав своє життя за нашу неньку Україну, за нашу свободу. Доповнювала дійство розгорнута книжкова виставка «Велич і трагедія Карпатської України», звучала пісня «Плине кача». У самому кінці було прочитано молитву із запаленими свічками, а також звучав гімн України.

Всім присутнім, ще раз було нагадано про те, як народ виборював свою незалежність тоді, і як це стало актуально сьогодні.





І знову приємна зустріч…
Днями в бібліотеці-філії с. Колодно відбулася зустріч організована зав. бібліотекою-філією Немеш М.П. з Мацко Михайлом Васильовичем – це молодий солдат, який служив з жовтня місяця 2014 року по лютий місяць 2015 року в Прикордонній службі – бригада 2418.
Службу відбував в Донецькій області Маріїнський район с. Константинівка. Він обороняв кордони нашої держави, за це честь йому і хвала.



Майстер-клас до свята ніжності й краси


Днями в бібліотеці-філій с. Вишоватий був проведений майстер-клас по виготовленню вітальних листівок для наймиліших у світі - жінок, мам, бабусь, сестричок, подруг, знайомих. Майстер-клас підготувала та провела бібліотекар філії Рошканюк Марія.





8 березня
святкували в с. Руське Поле

 8 Березня – свято втілення жіночої неповторної краси, дивовижної тендітності та ніжності. Жінка як символ розквіту весни уособлює в собі найкращі людські цінності – віри, надії, любові. Жінка виступає берегинею роду, миру, злагоди і гармонії на рідній землі. Саме тому на передодні свята 8 Березня працівниками культури с. Руське Поле був організований святковий концерт «Жінка – берегиня роду людського»,  в якому приймали активну участь  учасники художньої самодіяльності села.


Майстер клас до 8 березня в с. Терново

В бібліотеці с. Терново зібрались юні користувачі, щоб зробити

 оригінальні подарунки своїми руками для матусь, дубась.

Діти виготовляли різні квіти: підсніжники, тюльпани, нарциси, щоб

 порадувати своїх близьких та рідних. З захопленістю слухали легенди про

 квіти, які їм розповідали працівники бібліотеки.



В бібліотеці-філії с. Угля відбулася 

літературна година "Мово рідна, слово рідне"



"Небесна сотня: герої не вмирають!

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом …
Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.
Вічна, світла пам’ять Героям «Небесної сотні» – цим мужнім хлопцям нашої держави, справжнім її синам. Порядним і чесним, відвага і совість яких не могли бути іншими, – вони не поступилися б свободою України за жодних обставин. Тому стояли до останнього, – за дітей і батьків, за кожного з нас. За наш європейський вибір, нашу свободу і кращі часи. Продовжити справу Героїв маємо ми – тепер їхнє життя триває в кожному з нас. Пам’ятаймо про це й ніколи не забуваймо. Не забуваймо, якою ціною сьогодні ми опинилися в іншій державі. «Небесна сотня» перемогла.
Бібліотекар Вакій Т. провела вшанування пам'яті Небесної сотні в с. Криве.

Майдан – рік по-тому

Під такою назвою відбулася зустріч в бібліотеці с. Біловарці. Після години пам’яті всі присутні вшанували пам'ять загиблих на Майдані героїв на площі та запалили свічку за загиблими людьми.
"Це є наша пекуча біль, яка ще десятки років нагадуватиме нам, якою ціною дісталася свобода!" звучало з уст завідуючої бібліотеки Н. Решетар.






Ми пам’ятаємо подвиг Майдану!


Днями в смт. Тересва  вшановували пам'ять Небесної сотні, яка загинула на Майдані виборюючи своє право на краще майбутнє.
Селищний голова Олексій В.І. звернувся до присутніх з короткою промовою про ці події,  юні читачі бібліотеки прочитали патріотичні вірші присвячені борцям за свободу України. Опісля була оголошена хвилина мовчання і кожен запалив свічку біля пам’ятної дошки «Небесна сотня».
В бібліотеці-філії оформлено тематичну полицю "Майдан рік по тому", де можна дізнатися більше по минулі події. Про це завідуюча Новаленко А.В. повідомила на мітингу.


Герої не вмирають!


Рівно рік минуло від того дня, коли на Майдані пролилася кров невинних  людей в боротьбі за волю і кращу долю країни.
20 лютого було проведено вечір-реквієм до вшанування  пам'яті загиблим на Майдані "Герої не вмирають", який був організований  завідуючою бібліотекою Орсаг Н. А., вчителем позакласної роботи Стойка Д. М., практиканткою УжНУ історичного факультету Сутула Н. І., в якому прийняли участь учні ЗОШ І-ІІ ступенів. 
Пісню «Пливе кача» виконала учениця 9-б класу  Францух Анастасія. Під час виконання пісні учнями були запалені свічки, які символізували вічну пам'ять про загиблих героїв.

В наших душах живе глибоке переконання, що не вмре народ, не поляже, який має таке глибоке коріння, історію, чудову мову. Хочеться вірити, що нове покоління, яке зросло в своїй державі незалежній, суверенній підійме на новий рівень нашу Україну, і вона знову засяє, як колись яскраво, синьо-жовта!



 Підсумкова нарада 
працівників закладу культури і мистецтв району

19 лютого на базі кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка відбулася підсумкова нарада працівників культури району.
- Про роботу закладів культури відзвітував начальник відділу культури – Гудак В.А.;
- Про роботу районного методичного центру доповіла директор РМЦ – Сасин Н.Й.;
- З діяльністю бібліотек району у 2014 році ознайомила присутніх директор ЦБС – Ключкей І.С.;
- Про музейну справу прозвітувала головний спеціаліст відділу культури – Магула О.В.
На виробничій нараді були присутніми: начальник управління відділу культури Закарпатської ОДА – Глеба Ю.Ф. та заступник голови Тячівської РДА – Дем'янчук В., які були запрошені до слова, кожен з них підвів певні підсумки роботи  у всіх сферах діяльності культури.

Наприкінці підсумкової наради були відзначені грамотами працівники району. В бібліотечній сфері відзначили грамотою – завідуючу бібліотекою-філією с. Колодно Немеш М.П.








«Пам'ять НЕБЕСНІЙ СОТНІ»


Сьогодні 19 лютого  на площі Поштовій бібліотечні та клубні працівники району зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. І саме тут, сьогодні, було сказано ведучим  Крегул М.І.  "Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі. Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!»
Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Люди висвітлюють свої почуття через картини, пісні, вірші.
Учениця  Буштинської школи  І-ІІІ ст., Вовчок Аліна написала декілька власних віршів про ті події і прочитала їх на площі поштовій, також завідуюча бібліотекою – філією поетеса Орос Н.В. продекламувала свій власний вірш. Потім після цих слів всі рушили ходою до пам’ятника "Небесній Сотні", щоб покласти квіти і запалити свічку і пом'янути хвилиною мовчання.
В районній бібліотеці була організована виставка "Герої не вмирають", яка була перенесена до адміністрації.
Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов   від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!











Зустріч з бійцем АТО Миколою Куцина!

Днями повернувся додому на коротку відпустку і Микола Куцина з с. Теребля. Привітати Миколу вирішила й провідний бібліотекар с. Тереблі Куцина Мар’янна, яка підготувала невеликий презент бійцю та при зустрічі побажала удачі, здоров’я бійцю, щоб захищати Україну, а всій Україні миру та злагоди!
 24-річний Микола  полишив заробітчанство у Чехії, за  свої кровні купив усю амуніцію. 92 дні солдат-зенітник у складі 24-ї механізованої бригади провів у зоні АТО, з них місяць вистояв на пекельному 29-му блокпосту, під щоденними обстрілами артилерії бойовиків. 






«ХОРОБРІ СЕРЦЯ»

У  п′ятницю 13 лютого бібліотека-філія селища Солотвино спільно зі ЗОШ №1 вшанували пам′ять тих, хто поліг на афганській землі і на сході України, захищаючи нашу землю.
"…Ти ― вічний біль, Афганістан,
Ти ― наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій,
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей"
З таких слів розпочався захід, які озвучив учень 8-а класу Грін В. Вчитель історії К.І. Тракслер відкрила цю сторінку історії, адже жорстоке випробовування довелося витримати нашим землякам, ветеранам тієї війни, продемонструвала слайди і закликала присутніх пам'ятати історію та вшанувати своїх героїв.
Друга частина заходу була присвячена хлопцям, що зі зброєю в руках, які захищають крихкий східний кордон України, лікарям, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтерам, на плечах яких тримається наша армія.
Учні школи Грін А. та Тимків В. підготували слайд-проект про наших земляків Л.Данко, С.Литвина, які перебувають в зоні АТО. Були зачитані вірші: «Помолися за сина, Вкраїно!», «Мамо не плач», «Не розчаровуйсь в Україні» та заспівані пісні: «Плине кача», «Мальви».
Заступник директора з виховної роботи В.Розман вручив учням та вчителям подяки від командування військової частини ВО 124, командира
військової частини О.Г.Зими, листи із зони АТО і прапор підписаний бійцями.





Акція "Плануймо майбутнє разом!"

 та День св. Валентина 

Тячівською районною бібліотекою 11 лютого було організовано акцію "Плануймо майбутнє разом!" в рамках проекту "Майбутнє варто планувати", на яку були запрошені учні старших класів зош №1 ім. В. Гренджі-донського та студенти коледжу.
Планування сім’ї - надійний спосіб збереження та покращання здоров’я жінок та дітей. відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, а головне - практикувати здорову по відношенню до себе та майбутнього покоління поведінку. про ці та деякі інші аспекти розповіла завідуюча відділом планування сім’ї – Козар Вікторія Яківна, яка провела невеликий тренінг для присутніх. також про психологічні властивості підліткового віку поділилася психолог зош №1 – Бертич Яна Іванівна.
Після акції відбувся масовий захід до дня валентина спільно з методичним центром відділу культури. на якому присутні пари приймали участь у різноманітних конкурсах та отримували за це подарунки. також завідуючою відділом обслуговування Патяник Л.М. була організована книжкова виставка "Любов – це дуже дивна річ…" та тематична виставка до планування сім’ї "Майбутнє варто планувати", по закінченні заходу були роздані всім присутнім листівки та організований був солодкий стіл за сприянням Благодійного фонду "Центр громадських ініціатив".







Незагойна рана - Афганістан


Війна в Афганістані – це трагедія
і звитяга сотень тисяч людей, мужність,
доблесть і героїзм, кров і біль,
душевні страждання і втрати…
Це не лише незагоєна рана,
біль її учасників, це –
застереження на майбутнє.
 
В селі Красна Тячівського району є воїни Афганістану. Нажаль один уже помер, а другий живий-здоровий і передає свої спогади нащадкам, щоб ніхто не забув про страшні втрати, про біль, який несе війна. Так днями працівники культури провідний бібліотекар с. Красна Грицан О.Д. та організатор клубної роботи Сойма М. завітали до Миколи Юрійовича Сойма  - воїна-афганця.

Микола Юрійович СОЙМА народився в звичайній сільській сім’ї 5 березня 1966 року. А в 19 років, як і усі юнаки пішов служити в армію.

Доля закинула його та ще 85 хлопців з Закарпатської області в навчальну частину Ашхабада. Після шести місяців навчання уже сержанта Миколу Юрійовича було направлено до Афганістану в м. Шинданд, де півтора року він перебував у пекельних умовах війни.

Після повернення додому Миколу Юрійовича було нагороджено медалями: «70лет вооруженных сил СССР», «Двадцать лет Победы Великой Отечественной Войны» та основна медаль «От благодатного Афганского народа», крім медалі є багато інших нагород і всіх їх Микола Юрійович старанно зберігає.

Через сім років після повернення додому Микола Юрійович Сойма одружився. Тепер виховує двох чудових діточок. У вільний час від основної роботи в Мокрянському ЛМГ чоловік займається різьбою по дереву та малює картини.





Вшанування на дому ветерана Думнич І.М. 

працівниками культури сс. Ганичі, Ганичі-Солоне

Вшанування на дому ветерана війни та праці Думнич І.М до прекрасної дати, славного ювілею 90-річчя від дня народження підготували та провели працівники культури сс. Ганичі, Ганичі-Солоний.
З найкращими побажаннями, квітами та піснями ветерана привітали М.І. Фіцай, Н.І. Фіцай, Т.М. Бердар, М.О. Корсак та Н. Цубера. Ветеран І.М. Думнич розповів про нелегкі воєнні роки, про роботу під час військових дій та розбудову села у післявоєнний період. Згадав ветеран і сьогоднішній нелегкий час в Україні і побажав миру та розквіту державі.
По закінченні зустрічі працівники культури заспівали "Многая літ".



Майстер-клас до Дня Святого Валентина

в бібліотеці-філії с. Лази

Днями до Дня Св. Валентина в бібліотеці-філії с. Лази був проведений майстер-клас "Чарівний Валентинів день". Молодші відвідувачі Лазівської бібліотеки, учні 3-х класів разом зі своїми класоводами Ворохта О.Д. та Мурга Т.М. власноруч виготовляли Валентинки для своїх друзів, близьких та рідних.
Натхненні бажанням висловити до них тепло і любов, ті поринули у творчість. Завідуюча бібліотекою-філією Токар Т.В. познайомила школярів з історією свята, його традиціями. Крім того діти дізналися як саме і коли з'явилися перші Валентинки.





Прощання з лідером гурту "Скрябін" А. Кузьменко

З приводу сметрі Великого музиканта, поета, і просто хорошої людини працівники Тячівської ЦДБ влаштували прощання з зіркою на пл. Поштовій, наш колектив також долучився до цього дійства, адже цю Кузьму ми неодноразово приймали у місті.Світ не знатиме подібної до нього Людини. Людини, поруч з якою відчуваєш неповторну легкість, якесь неймовірне душевне піднесення; здається, ти зможеш все.Людини з енергетикою, що може рушити гори. Людини з поглядом, який вміщує цілу палітру почуттів: доброзичливість та мудрість вперемішку з дитячістю та безпосередністю. Біля нього завжди хотілося посміхатись, навіть коли він сердився. Щось таке Величне у ньому змушувало прислухатись до кожного слова, а потім постійно працювати над собою та ніколи не зупинятись на досягнутому...Такі Люди не помирають. Ніколи. Він житиме поруч, пліч-о-пліч із нами кожен день. Наставляючи нас на правильну дорогою своєю глибокою життєвою мудрістю. Любимо і пам’ятаємо. Спочивай із миром.



ТВОРЧІСТЬ ОСЯЯНА ТЕПЛОМ!


Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині в сім’ї службовця.
       Коли Всеволод Нестайко був маленьким хлопчиком, він страшенно хотів швидше вирости і стати великим та дорослим.
       Перші оповідання для дітей Всеволод Нестайко почав друкувати в журналах “Барвінок” та “Піонерія”. Перша книжка “Шурка і Шурко” побачила світ у 1956 році. Майже п’ятидесятилітній шлях у дитячій літерарурі він засвідчив виданням близько тридцяти книжок оповідань, казок, повістей і п’єc.
       Всеволод Нестайко – лауреат літературної премії імені Лесі Українки.
З нагоди ювілею в бібліотеці-філії смт. Дубове була проведена літературна година "Творчість осяяна теплом" з учнями 7 класу.


"Будуймо громаське суспільство разом!"

 4 лютого в приміщенні районної бібліотеки відбулося консультування учасників громадських організацій, об’єднань, фондів за сприянням Благодійного фонду "Центр громадських ініціатив", під девізом: "Будуймо громадське суспільство разом!"
Андрій Вишняк консультував про Громадські організації: партнерство, професійну діяльність та надання послуг. Елеонора Вишняк (виконавчий директор) ознайомила з законодавчою базою, зокрема з Законом України "Про благодійність та благодійну діяльність" та законом України "Про громадські об’єднання".
Учасниками заходу були задані безліч питань стосовно їх професійної діяльності та виражено безліч думок стосовно їх подальшого розвитку.
 Всі присутні були активні, дізналися актуальну інформацію. Було запропоновано надалі проводити такі оперативні зустрічі на базі районної бібліотеки.



«Україно – соборна державо, сонценосна колиско моя»

22 січня в приміщенні бібліотеки с. Красна було проведено літературну годину для дітей 4-5 класів. Після літературної години діти було запропоновано намалювати своє бачення Соборності України, а також своє ставлення до сьогоднішньої ситуації в країні.
Після чого всі учні вийшли на вулицю, де було проведено флеш моб, для   підтримки нашої держави.




"Їх оплакують роси у лузі" вечір-реквієм

 в бібліотеці с. Колодно

В бібліотеці-філії с. Колодно спільно з бібліотекою філією с. Угля був проведений вечір-реквієм  під назвою "Їх оплакують роси у лузі" та була оформлена книжкова виставка "Спом’яни їх – не забудь".
На захід були запорошені учні 9-х класів та вчитель історії.
Багато почерпнули учні з цього вечору, ще ближче познайомились з історією України. По закінченні заходу, зроблено висновок, що як і тоді так і в наш час слід боронити та захищати неньку-Україну, адже вона у нас одна!



"Класик сучасної української літератури"
до 85-річчя Всеволода Нестайка

В. Настайко – видатний дитячий письменник. В бібліотеці с. Колодне з учнями 5-х класів було проведено обговорення книг письменника. Учні познайомились з героями книг – розумними, жвавими, дотепними, сміливими маленькими героями, які в різних життєвих ситуаціях, іноді зовсім химерних, а часом і відверто драматичних виявляли неабияку кмітливість, людяність.
Маленькі користувачі виявили неабияку цікавість до творів В. Нестайка і захотіли прочитати їх.


Виробнича нарада бібліотечних 

працівників району та вечір спомин 

до дня пам’яті героїв Крут 

Сьогодні 29 січня відбулася планова виробнича нарада бібліотечних працівників району.
Привітала всіх присутніх директор ЦБС – Інна Степанівна. На нараді будо обговорено наступні питання:
Про підведення підсумків звітності за 2014 рік та завдання на 2015 рік, виступила директор ЦБС – І.С. Ключкей;
Про сімейний конкурс "Книга пам'яті мого роду", повідомила завідуюча ЦДБ – В.В. Федина;
Про створення електронних адрес та подання інформації на блог бібліотеки, виступила завідуюча методичним відділом ЦРБ – Н.К. Нодь;
Про перевірку книжкових фондів в бібліотеках у 2015 році, інформувала завідуюча відділом обробки та комплектування літератури – О.І. Сутула.

        Також Інною Степанівною, було озвучено ряд проблемних питань, якими на даний час переймаються всі працівники бібліотек. Після наради був проведений масовий захід під назвою "Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ", так як цей день співпав з пам’ятною датою  бою під Крутами.

    Ведучі Нодь Наталія зав. методичного відділу, Федина Вікторія зав. дитячою бібліотекою та Патяник Леся зав. відділу обслуговування наголосили , що нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину. Всі присутні  вшанували  пам’ять героїв Крут хвилиною мовчання. А також всі мали змогу переглянути показ презентації на слайдах,  де було продемонстровано історію тих часів та перегляд книжкової виставки «Під Крутами пішли в безсмертя».

        Цю ж виставку було перенесено в кінотеатр ім. Т.Г. Шевченка, де всі присутні змогли побачити масовий захід, книжкову виставку та переглянути документальну стрічку про трагедію під Крутами.




Флеш моб "Моя соборна, суверенна..."

до дня Соборності України

96 - річницю  відзначаємо з Дня Соборності України та 69 - річницю утворення Закарпатської області у складі України.  22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу - урочисте проголошення Акту Злуки: в єдину українську соборну державу об'єдналися Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка.     Соборність України у сучасному, багатомірному розумінні пролягає від територіальної цілісності до громадянської консолідації. Україна обрала свій шлях - шлях непохитного національного консенсусу і безумовного та безперервного суспільного діалогу.       
Це особливе свято покликане нагадати нам, що в якому б куточку країни ми не мешкали, якою би мовою не спілкувалися, яких релігійних або політичних переконань не дотримувалися, наші серця об’єднані любов`ю до України.  І щоб підтримати ідею свята, Тячівська районна бібліотека, бібліотека для дітей та Тячівський РМЦ відділу культури Тячіської РДА провели  символічний флешмоб до Дня Соборності України. До участі в ньому ми запросили  бібліотечних та клубних працівників району з користувачами та відвідувачами закладів і всіх небайдужих  тячівців та гостей міста! І вже по традиції нашою бібліотекою було викладено у фойє адміністрації книжкову виставку  «На шляху до Соборності України»     Акт Злуки 22 січня 1919 року - подія величезного історичного значення. Навіть залишившись тоді нереалізованим, ідеал соборності українських земель упродовж багатьох десятиліть виступав визначальним чинником національної консолідації, виявом генетичного прагнення українства до територіального й духовного єднання, спадкоємності історичної державницької традиції.                  
Цілісність етнічної території стала фундаментальною підвалиною відродження сучасної незалежної, соборної України. Наше завдання - зберегти і примножити державотворчий потенціал ідеї соборності як запоруки нерозривності і єдності державного організму, поступального соціально-економічного і духовно-культурного розвитку України.




Свято "Чевеного вина" у місті

14 січня 2015 року  чимало жителів та гостей міста мали змогу весело та жваво відпочити на святі «Червене вино», яке вдало доповнив огляд-конкурс вертепів та колядницьких груп «Вертеп-2015». 
Зібравшись на площі перед міським будинком культури, учасники яскравого дійства, а саме колядницькі групи та вертепи з сіл та селищ району, залюбки розважали енергійну публіку, а винороби-аматори та працівники культури, зокрема і бібліотечні працівники радо пригощали всіх бажаючих білим та червоним вином з присмаком меду, кориці та інших духмяних прянощів. 





«ОЙ, РАДУЙСЯ, ЗЕМЛЕ, СИН БОЖИЙ НАРОДИВСЯ» 

РІЗДВЯНЕ СВЯТО В БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІЇ С. КРАСНА

 «Ой, радуйся, земле, Син Божий народився» під такою назвою було проведено різдвяне свято з дітьми молодшого шкільного віку та їхніми вчителями в бібліотеці. Діти з захопленням співали колядки, слухали про традиції проведення Рождества Христового.


Після свята всі охочі разом з дітками пішли колядувати і в школу, і в дитсадок, і в клуб, і  по домівках односельчан.
Різдво Христове – велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха. Свято Різдва Христового вважається другим після Пасхи (Великодня) великим святом.

Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія – народження Ісуса Христа у Вифлеємі (Ісус у перекладі з єврейської означає «спасіння»). 





З колядками завітали до тутешніх
 жителів і працівники культури 
с. Велика Уголька








Колядування та щедрування 
в бібліотеці с. Бедевля




ВИСТУП ПРАЦІВНИКІВ 
КУЛЬТУРИ 
НА ТУРБАЗІ "ВЕЛИКИЙ" 
с. Калини"


Напередодні Різдва Христового працівники культури від усієї душі щедрували та колядували житлям села Ганичі.

З Ганичівськими вечорницями  «Немов ожила давнина» виступили перед гостями з м. Одеси та м. Бердянська Запорізької області на турбазі «Великий» в с. Калини.




Зустріч до Нового року 
в бібліотеці смт. Тересва


В бібліотеці-філії смт. Тересва була проведена зустріч з дітками до  Нового року "Новий рік завітай на наш поріг!"



2015 рік



          14 березня, Україна відзначає День українського добровольця. Цей день встановлено Верховною Радою України з метою вшанування мужно...