2014 рік
НОВОРІЧНЕ СВЯТО В БІБЛІОТЕЦІ!
З Новим Роком! З новим щастям!
Св. Миколай у місті
У п’ятницю на свято Миколая у місті відбулося урочисте запалення вогнів Новорічної ялинки. Для учасників святкового дійства було підготовлено насичену програму за участі вихованців тячівських дитсадків, загальноосвітніх шкіл, Центру дитячої та юнацької творчості, закладу «Парасольки». Також відбулося нагородження переможців традиційного конкурсу «Прикрась ялинку міста-2015», який пройшов серед учнівської молоді та малечі. У рамках святкового заходу працював Різдвяний ярмарок , на якому можна було придбати ексклюзивні новорічні прикраси, гроші виручені були і передані на потреби в зону АТО.
"Святий Миколай у навчанні помагай!"
Вечір-зустріч
"Ой хто, хто Миколая любить"
в с. Грушево
Дитячий ранок до дня СВ. Миколая
в бібліотеці-філії с. Криве
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Зустріч з воїном АТО Іваном Сідей
Захоплива зустріч у соціальному центрі "Парасолька"
СНІД – біда одна, проблема спільна
Семінар бібліотечних працівників
Герої не вмирають!
«На хресті голодомору»
Реклама бібліотечних послуг
Увінчання пам’яті полеглих та
День художника
Працівники культури закликали
Флеш-моб присвячений Дню Незалежності
День Незалежності України
Ми любимо Україну!
«Шовкова косиця»
І світу не впізнаєш, не знаючи свого краю
свою Україну, красу її вічно живу і нову
і мову її солов'їну.
«Кожен повинен бути патріотом»
Хрещення Русі. Історія віків
Відзначаємо День Конституції України
Районний семінар підвищення кваліфікації
Михайло Томчаній – син Карпатського краю
Чи потрібна бібліотека на сьогоднішній день?
Результати вуличного опитування у Тячеві
92 роки Івану Чендею
В бібліотеці були представлені і тематичні полиці російським письменникам від дня їх народження М.В. Гоголю "Гоголь і його творчість в мистецтві" та В. Шекспіру "Співець любові та свободи".
День Чорнобильської трагедiї
Писанка - мальованка
Всесвітній день здоров'я
Зустріч з поетами району
Вечір-реквієм
Тематична виставка
«Жіноча доля вишита нитками»
200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
Виставка – портрет
Вечір – реквієм до
вшанування пам’яті героїв Крут
НОВОРІЧНЕ СВЯТО В БІБЛІОТЕЦІ!
29 грудня в нашій бібліотеці відбулося свято бібліотечної родини "Діти наше майбутнє" до Нового року. Запрошені працівники бібліотек Тячівщини з своїми дітками!
Привітала присутніх колег та наше майбутнє підростаюче покоління - директор ЦБС Ключкей І.С.
Ведучими свята (працівники районної бібліотеки Патяник Л.М., Нодь Н.К., Сливка А.В., Стойка Н.П.) були зачитані новорічні щедрування та побажання. На свято були запрошені Снігурочка (Гуйван Т.Р.), Дід Мороз (Крегул М.І.) та колектив щедрувальників на чолі з начальником відділу культури Гудак В.А.
Заповнений зал дитячим сміхом, адже кожна дитина продекламувала вірш Ділу Морозу та колядку. Всі дітки дістали новорічні подарунки. Це стане нашою хорошою традицією!
З Новим Роком! З новим щастям!
Св. Миколай у місті
Гостей вітав в імпровізованій хатинці Святий Миколай, господарка та двоє її дочок, які допомагали Святому Миколаю. В лиці господарки була завідуюча відділу обслуговування Тячівської районної бібліотеки Патяник Леся та дочки учениці Тячівської школи ім. В. Гренджі Донського Тамара та Софія, вони приймали листи від малечі перечитували їх, роздавали цукерки дітям. Дуже великим хвилюванням було читати ці листи, адже в кожному листі діти висловлювали прохання до Святого Миколая, де просили подарунки не для себе, а для дітей, що залишилися на сході нашої країни, і щоб був мир на землі. Організатори свята підготували тячівцям чимало святкових сюрпризів, наймолодшим учасникам дійства були вручені пам’ятні сувеніри та солодкі подарунки.
Ніч Св. Миколая
в селищі Дубове
Працівники бібліотеки-філії спільно з працівниками шкільної бібліотеки провели святкове дійство "Ніч Святого Миколая, дивна і чарівна ніч". Ведучими свята були розказані оповіді про народження і життя великого Чудотворця, який щороку приходить у кожну господу з миром і дарунками.
Цікавими були дитячими розповіді про Св. Миколая, його доброту і милосердя до бідних. З великою радістю діти прославляли Чудотворця віршами, співанками та інсценіровками.
В бібліотеці-філії с. Лази був проведений літературний ранок до Св. Миколая спільно з вихователями продовженого дня Маркуш М.А., Думнич В.І. "Святий Миколай у навчанні помагай". У ранці взяли участь учні 4-х класів Лазівської ЗОШ І-ІІІ ступеня. По закінченні свята діткам були роздані подарунки від Св. Миколая.
"Ой хто, хто Миколая любить"
в с. Грушево
Свято Миколая в Свято-Благовіщенському храмі організувала та провела зав. бібліотекою-філією с. Грушево Пермінова Н. на якому дітки привітали всіх присутніх прихожан віршиками та піснями про Миколая. Відповідно діткам були роздані подарунки.
в бібліотеці-філії с. Криве
Свято Св. Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня Св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. Серед дітей на встановилася традиція писати Св. Миколаєві листа, у якому дитина вказує, що хорошого та поганого вона вчинила протягом року, і просити про подарунки.
У бібліотеці-філії с. Криве був проведений дитячий ранок "Миколай до нас в гості завітай". На святі були присутні представники сільської ради, батьки, працівники районної бібліотеки, зокрема директор ЦБС Ключкей І.С., зав. відділом обслуговування Патяник Л.М. та провідний бібліотекар Сливка А.В.
Дітки дуже були вражені святом, потім їм всім були вручені подарунки.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».
Доля нашої днини після Чорнобильської катастрофи сумна нелегка, але все дається в порівнянні .
Ми хочемо віддати данину пам’яті людям, які ціною власного життя врятували нас, а також людей які змушені були залишити свої домівки, свою батьківщину, людей які залишилися інвалідами. Адже ще і сьогодні ми не усвідомлюємо всіх наслідків лиха, не осягаймо всієї глибини катастрофи.
Тячівці також брали участь в ліквідації наслідків найбільшої екологічної аварії ХХ століття, відроджували до нового життя обпалену радіацією землю. Ми висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу.
У ці грудневі дні працівники нашої бібліотеки звертають неабияку увагу користувачів та громадськості до перегляду книжкової виставки «Чорнобиль усім нам болить» яка розміщена у читальній залі та перегляд теки – накопичувач «Чорнобиль – як чорний біль», де зібрані друковані матеріали з ЗМІ та список учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Надання державного статусу «Дня ліквідатора» ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких, недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов'язана й інша - проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Ця катастрофа ще дуже довго буде відчуватися важким відлунням в наших серцях. Нехай мирний атом служить на благо людства.
Зустріч з поетесою з нагоди ювілею
Наталією Орос
До творчої палітри знаних краян належить Наталія Орос, вона не тільки поет, автор поетичної збірки "Моїх найкращі сіті в світі", член спілки письменників Тячівщини, але й наша колега, завідувачка бібліотеки-філії смт. Буштино.
У віршах Наталії Василівни – світле народне начало. Вони не вигадані, а здобуті з глибини душі, котра в нашому народі, на щастя, не минулася. Вона намагається зберегти в душі в роботі з людьми ті цінності, котрі не залежать від товстосумів: світле чоло і світлу душу.
На свято були запрошені начальник відділу культури В.А. Гудак, головний спеціаліст відділу Магула О.В., директор РМЦ Сасин Н.Й., поетеса та односельчанка Г. Розман, етнограф, фольклорист Д. Копинець, М. Град. Дуже багато теплих слів звучало на адресу ювілярки, кожен присутній був у захваті від розповідей Н. Орос. Вона поділилася своїми переживаннями, спогадами, планами на майбутнє. Також нею були зачитані нові вірші, які не увійшли до збірки.
Вітали, Наталію Василівну, колеги директор ЦБС Ключкей І.С., зав. довідково-бібліографічним відділом Волос Г.П., зав. відділом обробки та комплектування літератури Сутула О.І., від працівників бібліотек-філій зав. смт. Тересви Новаленко А.В. Наталії Василівні відповідно були вручені грамоти від управління та відділу культури, квіти та подарунки.
Також не забув привітати і найактивніший читач А. Коротков, колектив, якій заснувала поетеса "Буштинські газдині" та звичайно колектив бібліотеки смт. Буштино.
Але найприємнішим виявилося привітання від родини двох синів, невісток та внука.
Ведучими Нодь Н.К. та Сливка А.В. були зачитані такі побажання побільше писати, розвиватися та випустити ще не одну поетичну збірку.
День 10 грудня у всьому світі оголошений
як День прав людини
Ухвалення Декларації стало своєрідною новою віхою в історії людства. З її ухваленням на міжнародному, наднаціональному рівні було визнано, що кожна людина володіє гідністю з моменту народження і до смерті.
З прийняттям Декларації людство отримало надію – надію на право кожного бути вільною людиною, жити у світі без насильства, дискримінації, бідності, воєн, екологічних катастроф.
Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді. В сучасних умовах правове виховання здійснюється не тільки в учбових закладах, а в бібліотеках також, коли молодь бере участь в диспутах, бесідах , діалогах, тренінгах, годинах спілкування, під час яких пробуджується інтерес до права, приходить усвідомлення того, що право - це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Тому правова освіта та виховання, профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги працівників районної та дитячої бібліотеки.
Для популяризації літератури по праву в бібліотеці постійно організовуються книжкові виставки «Права людини і громадянина», «Закон один для всіх», «Знай свої права!», «Є право – значить є надія», «Ваше право знати».
Заходи з правознавчої тематики бібліотека проводить в тісній співпраці з соціальною службою у справах сім'ї, дітей та молоді, учбовими закладами. Це сприяє підвищенню рівня правової культури, набуття молодими громадянами сталих правових знань та формування у них чіткої громадянської позиції.
Для попередження правопорушень серед молоді було проведено годину правових знань у районній бібліотеці для дітей «Межу закону не переступи» з учнями 9 класу Тячівської ЗОШ №2.
По вказаній темі перед учнями виступив адвокат М.М. Кошілко У своїй розповіді він намагався пояснити про необхідність виконувати свої обов’язки та розширити знання про їхні особисті права. Діти мали змогу задати запитання, на які отримували змістовну відповідь. На завершення зустрічі всі бажаючі мали змогу переглянути книжкову виставку «Ваше право знати».
Цікаво та змістовно пройшов тренінг «Інтернет на допомогу правовому вихованню молоді». Під час цього заходу молоді користувачі в мережі Інтернет знаходили законодавчі акти в галузі освіти, переглянули Кодекс законів про працю з коментарями до нього. Також дізналися на яких сайтах можна знайти інформацію по праву та отримали відповідь на запити: «Права неповнолітніх», «Захист прав неповнолітніх», «Де може працювати молодь».
Семінар підвищення кваліфікації
для працівників закладів культури району
9 грудня на базі районного будинку культури пройшов семінар підвищення кваліфікації працівників закладів культури району на тему: "Історико-культурна спадщина та роль туристсько-екскурсійних можливостей Тячівщини у формуванні у формуванні гармонійно розвиненої особистості".
На семінар були запорошені начальник відділу культури Гудак В.А., начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій, туризму та рекреації управління економічного розвитку і торгівлі державної адміністрації Боршош О. В. та Б. Праничука – голову правління Закарпатського обласного центру розвитку сільського туризму.
Привітав всіх присутніх начальник відділу культури Гудак В.А.
Потім було надано слово гостю семінару Б. Праничуку, який розповів про свій досвід роботи.
З консультацією "Система туристсько-краєзнавчої роботи закладів культури в Україні: створення, розвиток, перспективи" виступила директор РМЦ.
Презентувала краєзнавчі куточки, міні-музеї бібліотек-філій району зав. методичним відділом ЦРБ Нодь Н.К. "Розвиток та напрям роботи краєзнавчих куточків та міні-музеїв бібліотек Тячівщини у туристичному потенціалі краю".
Про напрями розвитку етнографічних музеїв району виступили Угляй М.А. Джуган В.Ю, Рекіта Т.Й.
Виховання молоді засобами туризму і краєзнавства: інноваційні форми та методи роботи бібліотечні працівники смт. Солотвино зав. бібліотеки Попович Ф.Д. та смт. Усть-Чорна зав. бібліотекою Костяк Н.Ю.
Після завершення доповідей про співпрацю та планами на майбутнє поділилася Боршош О. В.
Було показано уривок з "Грушівського скубілля" та прозвучали народні мелодії у виконанні троїстих музик родини Шіманів та Маньо.
Ще одною приємною подією стало завершення благодійної акції по в’язанню теплих речей для воїнів АТО.
Зустріч з воїном АТО Іваном Сідей
Днями в районній бібліотеці для дорослих була влаштована зустріч до Дня Збройних Сил України, який відзначається щорічно з 1991 року. Відбулася зустріч з воїном АТО Сідей Іваном – це старший син нашої працівниці завідуючої бібліотекою-філією с. Калини Сідей Галини Іванівни.
Минулого року Іван добровільно вступив на контрактну службу до військової частини інженерно-саперного батальйону «Тиса» у м. Виноградові. З 24 липня цього року солдат близько з сотнею інших військовослужбовців 128-ої механізованої бригади брав участь у проведенні антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях. Колегиням було дуже цікаво почути з перших вуст, що і як відбувається в нашій країні. Дуже коректним виявився співрозмовник, взагалі лишнім словом не обмовився. Він розповів, що приїхав нарешті додому, але лише на декілька днів, потім знову відправиться захищати нашу з вами державу.
На згадку про цю хвилюючу зустріч працівниками районної та дитячої бібліотеки був подарований оберіг "Ікона Богородиці". Хай щастить тобі Іванку! І хай Бог тебе оберігає!
Захоплива зустріч у соціальному центрі "Парасолька"
Не говори про доброту,
Коли ти нею сам не сяєш
Коли у радощах вітаєш,
забувши про чужу біду…
Такими рядками розпочалася зустріч з людьми з обмеженими можливостями під назвою "Дивись на нас, як на рівних", яка відбулася в соціальному центрі "Парасолька" 3 грудня до Міжнародного дня інвалідів. Працівники бібліотеки разом з РМЦ відділу культури відвідали соціальний центр та принесли гостинці.
Ведучими Нодь Н., Сливка А. та Шпілка Д. було сказано багато теплих слів, зокрема таких "Милосердя і доброта – як два крила, на яких тримається людство."
Присутніх прийшли привітати начальник відділу культури Тячівської РДА В.А. Гудак та в.о. голови районної ради І. Грабарь, які в свою чергу побажали всім присутнім здоров'я, щастя та досягнення всіх заповітних мрій.
Приємним подарунком стали пісні у виконанні К. Козичко та музичний номер Т. Мельника художнього керівника Тячівського РБК, який грав на баяні.
Також було підготовлено конкурс "Авіомоделювання", де всі мали змогу поринути в дитинство та згадати як робляться маленькі паперові літачки, які згодом були запущені в бік сцени. Ведучими кожному був розданий "Рецепт щастя" у формі серця.
По закінченні зустрічі, вже присутнім гостям, було організовано міні-концерт у виконанні "Парасольчат". Вони і співали, танцювали, грали на народних інструментах з своїм наставником Н. Бокоч – це було дуже захопливо і хвилююче. В подарунок директору О.В. Лукач вихованці заспівали її улюблену пісню "Гуцулка Ксеня".
Ця зустріч показала всім нам, що потрібно більше ніжних слів казати знайомим, друзям, коханим. Нехай комусь стане тепліше від наших добрих почуттів. Не залишаймося байдужими!
СНІД – біда одна, проблема спільна
У всьому світі у ці дні говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше був проголошений 1-го грудня 1988 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширенню обміну інформацією по ВІЧ/СНІДу. Бібліотечні працівники, саме ми, доносимо до своїх користувачів різну інформацію, зокрема і про СНІД.
1 грудня було запрошено учнів ЗОШ І-ІІІ ст. №2, №3 до кінотеатру імені Т.Г. Шевченка, де було проведено тематичну годину «Обери життя». Нашими працівниками районної бібліотеки Стойка Н.,Сливка А., Годомич О. та провідним методистом РМЦ Мацола Д. які донесли до всіх присутніх жахливі факти та наслідки цієї хвороби.
Після заходу було продемонстровано документальний фільм про людей які заразилися хворобою і живуть сьогодні серед нас. Фільм став своєрідним застереженням молодим людям, не бути легковажними, адже життя одне і потрібно його прожити гідно та розсудливо. Ніколи не знаєш, яка біда очікує на тебе за наступним поворотом життя…
Відділом обслуговуванням Тячівської районної бібліотеки було проведено соціологічне опитування серед учнів щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу. Опитування показало знання проблеми та небайдужість респондентів.
Доповненням до всього почутого та побаченого стала виставка-роздум «СНІД – біда одна, проблема спільна», учні шкіл підходили і з зацікавленістю вчитувалися в рядки книг. Багато думок і запитань звучало біля виставки, але висновок можна зробити один: не бути байдужими, адже це людська доля, яка може спідкати кожного!
Ми дякуємо всім, хто приєднався сьогодні до нас. Дякуємо тим, для кого слова, які звучали сьогодні, стали дороговказом у подальшому житті. Дякуємо всім, хто об’єднався заради здорового життя!
Семінар бібліотечних працівників
27 листопада на базі районної бібліотеки для дорослих був проведений семінар на тему: "Звітність за 10 місяців завідуючих відділів Тячівської ЦРБ перед працівниками бібліотек-філій".
Відкрив нараду начальник відділу культури Тячівської РДА В.А. Гудак, який привітав всіх учасників семінару та розповів їм про шляхи вдосконалення роботи бібліотеки, та побажав їм плідної праці.
Про роботу з фондами за 10 місяців перед працівниками району виступила зав. відділом обробки та комплектування літератури ЦРБ Сутула О.І. Вона наголосила, що працівники бібліотек повинні старанніше ставитися до розстановки фонду та списання літератури. Та про книги, які подаровані користувачами до бібліотеки та їх взяття їх на облік.
Цікавим і змістовним виявилося професійне спілкування, яке провела зав. довідково-бібліографічним відділом ЦРБ Волос Г.П. на тему: "Інформаційна та довідково-бібліографічна робота: основні напрямки розвитку", яка показала на практиці, як оформлюється тека "Довідково-бібліографічна робота в бібліотеках".
Вдалим виявився обмін досвідом на тему: "Інноваційні напрямки роботи по обслуговуванню користувачів", який провела зав. відділу обслуговування ЦРБ Патяник Л.М. весь матеріал був підкріплений слайдами. Вона розповіла про новітні форми роботи в бібліотеці ЦРБ та наголосила на тому, що кожен працівник повинен "виходити у народ".
"Організація методичної та практичної роботи бібліотекам-філіям: шляхи вдосконалення" на таку тему пройшло професійне спілкування, яке провела зав. методичним відділом ЦРБ Нодь Н.К. В повідомленні були розставлені акценти на роботі бібліотек-філій району. Також методист наголосила, що методичний відділ займається випуском різного роду методичних посібників. На останок вона побажала працівникам району частіше звертатися у методичний відділ за допомогою в роботі.
Про масову та виставкову роботу бібліотек-філій по роботі з дітьми консультувала Федина В.В. завідуюча ЦДБ. Продуманим і логічним виявився вміст досвіду роботи. Вікторія Василівна розповіла про заходи, які проводить бібліотека для дітей, виставкову роботу. Подякувала всім працівникам району, які долучаються до спільної роботи з дитячою бібліотекою.
Після завершення консультацій був показовий масовий захід, година пам'яті: "Ти створив нашій волі Закарпатський пролог" до 40-річчя з дня смерті В. Гренджі-Донського.
Про велич постаті Василя Ґренджі-Донського як поета-трибуна, письменника-патріота, визначного громадського і політичного діяча, щирого поборника історичної єдності українських земель, редактора, журналіста, етнографа, розповіли учні ЗОШ № 1 ім. В. Ґренджі-Донського під керівництвом заслуженої вчительки української мови та літератури Г.І. Рекіти. В заході приймали участь декілька класів, і кожен з виступаючих відкрив нову сторінку з життя письменника. Година пам'яті супроводжувалася і піснями, які виконували учні школи, під час декламування віршів. Цікавим фактом стало і те, що Плине кача по тисині…, пісня, яка стала Всенародною - це вірш який написав поет, ще в свої молоді роки.
Завершальним етапом було підведення підсумків семінару директором ЦБС Ключкей І.С. Під час виступів завідуючих відділів Інна Степанівна, також зачитувала експертно-діагностичну довідку надіслану з області (результати перевірки бібліотек району). На закінчення директор зробила висновок, й надалі проводити такі семінари, де висвітлені консультації в презентації, тому що кожен працівник зміг підкріпити свою роботу прикладами, а не тільки на словах. Наостанок працівниками методичного відділу та дитячої бібліотеки був розроблений роздатковий матеріал, який вміщував Календар знаменних і пам’ятних дат на 2015 рік району, Календар знаменних і пам’ятних дат на 2015 рік області та загальний Календар знаменних і пам’ятних дат на 2015 рік , норми робочого часу на 2015 рік, інформаційно-методичний лист до відзначення 70-ї річниці І з'їзду Народних Комітетів Закарпатської України, Книги-ювіляри та інформаційно-методичний лист до 85-річчя з дня народження В.Нестайка.
25 РОКІВ ПЕРЕПОХОВАННЯ ВИДАТНИХ ПРАВОЗАХИСНИКІВ
19 листопада минає 25 років від перепоховання на Байковому цвинтарі праху В. Стуса, О. Тихого та Ю. Литвина – видатних правозахисників, які загинули в концтаборах.
Влітку 1989 року в середовищі недавно звільнених політв’язнів і родин загиблих виникла думка перевезти їхні рештки на батьківщину, щоб належно перепоховати. Це перепоховання стало знаковою подією.
До поетів-побратимів, які загинули в таборі ВС-389/36 провелися такі масові заходи: година спілкування «В. Стус, О.Тихий, Ю. Литвин – поети з відвагою борця» бібліотека-філія с. Новобарово, виставка-портрет «Мова як доля. Штрихи до портретів письменників, поетів», «Послідовні і безкомпромісні борці з русифікацією України» бібліотеки-філії сс. Грушево, Калини, Комсомольськ,
бесіда «Світ очима митців» бібліотеки-філії с. Ганичі, Солоний, в ЦРБ тематична полиця "Дорога болі й боротьби".
ЦРБ
БЕСІДА: "СВІТ ОЧИМА МИТЦІВ" с. ГАНИЧІ
ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ: "В. СТУС, О. ТИХИЙ, Ю. ЛИТВИН -
ПОЕТИ З ВІДВАГОЮ БОРЦЯ" с. НОВОБАРОВО
13 листопада 2014 року Президент України П.Порошенко підписав Указ про відзначення 21 листопада Дня гідності та свободи. В цей день вшановуються імена загиблих на Євромайдані за європейський вибір розвитку держави. Героями стали молоді люди, активісти, які прийняли на себе прямий удар тоталітарного режиму.
Це Небесна стоня, що ввійшла у вічність, та в нову історію України. Про революцію гідності будуть згадувати не одно покоління. Працівники Буштинської бібліотеки Н.В. Орос та О.І. Герчак організували вечір-реквієм і запросили в бібліотеку користувачів різних вікових груп, вчителів, творчих людей селища.
Вшанування відкрили хвилиною мовчання. Потім до слова запросили юного декламатора, учня гімназії-інтернату, який неодноразово був на районній сцені А. Короткова. З його вуст прозвучали вірші про мир, про Україну, вірш "Жди меня" в перекладі на українську мову.
Друга учасниця – учениця ЗОШ І-ІІІ ступенів, самодіяльна поетеса А.Вовчок, читала захоплюючі вірші про Майдан, Небесну Сотню. Свої вірші про події які склалися, донесли і поетеса Г.Розман та Н.Орос. Інші учасники вечору також ділились враженнями, своїми думками, емоціями.
«На хресті голодомору»
День пам’яті жертв голодоморів який щороку відзначається в Україні. Так і районна бібліотека для дорослих не стоїть осторонь цієї події. Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами:1921-1922, 1932-1933, 1947років.
Такої страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства.
Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.
Пекло, створене в У раїні на початку 30-х років ХХ століття, не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії.
Людиноненависницький комуністичний режим вирішив голодом поставити український народ на коліна, змусити його будувати «комунізм» – квітуче життя для можновладців – на кістках мільйонів.
Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду – діти. Вони виявились найменш захищеними, не брали участь у колгоспному виробництві, а відтак, не отримували рятівних 100-300г хліба на працюючого.
На думку приходять сумні рядки Кобзаревого плачу із поезії «Чума», в якій автор показав страшні картини людомору під час епідемії чуми. Чи не нагадують вони українське село періоду штучного голодомору? Тож пропонуємо переглянути розгорнуту книжкову виставку в нашій бібліотеці «На хресті голодомору» про ті страшні періоди. Бібліотеки - філії також долучаються до таких подій, в кожному бібліотечному закладі району проводяться вечори пам’яті «Голодомор – біль і скорбота України» та викладена виставка – роздум «Скорботна свіча пам’яті».
Згадаймо в наших молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час великого голодомору. Вірю, що в ці дні по всій Україні люди запалять свічки, щоб пом'янути тих, хто загинув від голодної смерті. Хай пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.
Вічна пам'ять замореним голодом!
Реклама бібліотечних послуг
серед мешканців міста
Закон України "Про доступ до публічної інформації" надає громадянам право отримувати будь-яку інформацію, що є у володінні органів влади. З такими листівками на вулиці міста вийшли працівники бібліотеки для дорослих.
Вони презентували своєрідну рекламу бібліотеки та бібліотечних послуг, які надає бібліотека.
" Маєте запитання до влади?"
"Вас цікавить, як витрачаються бюджетні кошти?"
"Ви хочете знати, які рішення приймають депутати?"
"Тоді, приходьте в бібліотеку!" з такими питаннями та зверненнями наші працівники зверталися до пересічних громадян.
Таку ж акцію було проведено і в самій бібліотеці для користувачів.
Увінчання пам’яті полеглих та
спогади про живих
28 жовтня 1944 року рівно 70 років тому, саме цього дня, що увійшов золотою сторінкою в тисячолітню історію Закарпаття, війська 4-го Українського фронту завершили визволення нашого краю від німецько-фашистських окупантів. Далося воно дорогою ціною. Круті схили, живописні для відпочинку ліси були грізними і важкими для наступу. Та ніщо не могло зупинити визволителів.
Розвиваючи наступ по всьому фронту - від Північного до Чорного моря радянським військам вдалося вигнати ворога за межі своєї Батьківщини. В результаті успішних боїв українська земля звільнилася від гітлерівських загарбників. Почався визвольний похід Червоної Армії, завдяки якому народи Східної і Центральної Європи змогли позбавитися фашистської окупації.
28 жовтня було визволено Чоп, і всю територію Закарпаття.У важких боях за визволення краю від загарбників віддали своє життя понад 12 тисяч воїнів Червоної Армії. Після визволення в Червону Армію добровольцями пішло понад 20 тисяч юнаків і дівчат Закарпаття. Серед них Василь Бабинець, Іван Горват, Андрій Ломага та багато інших. Всіх не перелічити.
Скільки крові пролито, скільки життів віддано в роки другої світової війни. І у нашому краї чи не кожна п’ята сім’я за час цього лихоліття втратила когось з рідних чи на полю бою у військових частинах, чи у партизанах або у лавах руху Опору. Такі події в бібліотеках району та в районній центральній бібліотеці для дорослих відмічають постійно, викладені книжкові виставки та тематичні полиці «На всі віки, на всі часи у спогадах живі», «Дорогами болю», проводяться різні масові заходи та зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни. І пам'ять волає не забувати тих, хто загинув в тій жорсткій бійні, хто поклав свою голову за визволення Закарпаття.Тож не забуваймо, що ми є нащадками славного покоління наших предків, які завоювали нам мирне життя. Наш з вами обов’язок, в цей непростий для України час - бути гідними їхнього подвигу. Усіма своїми справами утверджувати злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній українській землі.Від всієї душі бажаємо ветеранам мирного неба, ясного сонця та всього самого найкращого! Нехай завжди вас оточує мир, здоров'я та щастя!
День художника
10 жовтня на площі Поштовій у Тячеві з нагоди Всеукраїнського Дня художника відбувся конкурс малюнку на асфальті серед вихованців дитячих мистецьких шкіл району та учнів загальноосвітніх закладів міста на тему «Україна – єдина».
Конкурсанти неабияк старалися, проявили фантазію і майстерність. Буквально за годину площа зарясніла яскравими патріотичними дитячими малюнками.
А поруч була організована Тячівською районною бібліотекою книжкова виставка «Мистецтво краси та відображення прекрасного» та виставка творчих робіт майбутніх художників та вже відомих майстрів пензлю Тячівщини. Також під час мистецької акції юні митці створили аплікацію у формі мапи України з цитатами з творів Тараса Шевченка.
Біля сцени були встановлені скриньки для пожертв на потреби учасників АТО.
День відкритих дверей у
Тячівській районній бібліотеці
30 вересня – у день великомучениць Любові, Надії, Віри і матері їх Софії – бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек.У цей день ми відзначаємо високу місію Бібліотеки та Бібліотекаря інформувати та просвіщати, організовувати безперешкодний доступ до книг для всіх громадян, допомагати і навчати орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання різноманітних ресурсів.
29 - 30 вересня Тячівська районна бібліотека для дорослих оголосила днем відкритих дверей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек «Читаймо всі разом».Цими днями тут відбувалися екскурсії, привітання і все на тему: бібліотека і книга, де користувачі дізналися багато цікавого.До бібліотеки завітали учні 9-го класу з класним керівником Оксаною Василівною Дебич Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В. Гренджі – Донського.Культура читання – це вміння швидко знаходити в бібліотеці потрібні книжки. А для цього необхідні основи бібліографічних знань, – розпочала цікаву подорож у світ бібліотечних премудростей зав. бібліографічним відділом Галина Петрівна Волос. Вона не тільки ознайомила учнів із каталогами, картотеками, енциклопедіями, словниками, але і навчала присутніх користуватися ними.
Дорогі друзі, шанувальники друкованого слова, - звернулась до присутніх зав. методичним відділом Наталія Каролівна Нодь, - сьогоднішній день є для всіх нас важливим і незвичайним. Наша бібліотека відкрила свої двері вже шістдесят сім років тому і напевно немає в нашому місті родини, в якій би не чули про цей осередок культури, або не відвідували його. Ми щиро вдячні Вам за відданість і сподіваємось, нас ще чекає попереду багато дивовижних відкриттів у світі книжок.Для того, щоби краще вивчити зацікавлення читачів, здійснено міні-анкетування щодо встановлення мотивів професійного самовизначення, провела анкетування зав. відділу обслуговування Леся Михайлівна Патяник.
Всім бажаючим провели консультації по використанню інформаційно-комунікаційних технологій. Всі охочі можуть скористуватися безкоштовним Інтернетом.Гості ознайомились з книжковими виставками про які розповіли провідні бібліотекарі Марія Юріївна Гуцул та Ірина Миколаївна Мийсарош "Тячівщино моя - росяниста зірнице", на якій викладено багато книг видрукуваних авторами Тячівщини, «Мистецтво - краса та вираження прекрасного» також на виставці представлені цікаві книги та багато інших. Присутнім був представлений фотостенд «Колективне дерево Тячівської ЦРБ» на якому викладені фото всіх працівників бібліотеки.Цими днями діяла акція: "Запишися в бібліотеку", під час якої користувачі записувалися і приводили своїх друзів.
Відділ комплектування та обробки літератури - це один з "таємничих", так званих "внутрішніх", відділів будь-якої бібліотеки. Завітали учні і туди, де завідуюча відділом Ольга Іванівна Сутула та провідний бібліотекар Світлана Іванівна Савчук розповіли багато цікавого. Зазвичай, до цього відділу користувачі не потрапляють - ну, хіба що під час оглядової екскурсії до бібліотеки коротко вам про нього розкажуть, та й все! Користувачів працівники відділу не обслуговують. Тому й слова "будемо знайомі" на адресу користувачів працівникам цього відділу доводиться вимовляти досить рідко. Але водночас відділ комплектування та обробки літератури є обов'язковим у кожній бібліотеці. Більш того - саме з цього відділу фактично починається існування будь-якої бібліотеки!
На кінець екскурсії було запропоновано присутнім написати побажання бібліотеці, а також бібліотекарям, про свої враження від почутого і побаченого в бібліотеці, листівки які були закинуті в скриньку «Відгуків користувачів про бібліотеку».
Бібліотекарі закликали всіх присутніх: "Ніколи не розлучатись з книгою! Бережно ставитися до книг, бути активними читачами в бібліотеці", тому що безсмертя книги в її читачах.
День бібліотек
Урочисті збори з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек відбулись 30 вересня в Тячівській ЦБС. Святкування зібрало працівників усіх бібліотечних закладів району, яких з професійним святом привітали представники влади, колеги та юні читачі. Найперше з вітальним словом перед присутніми виступила заступник керівника апарату, начальник організаційного відділу апарату державної адміністрації Євгенія Славна. Вона привітала всіх бібліотечних працівників району від імені голови райдержадміністрації Петри Голубки та висловила вдячність за їх щоденну наполегливу працю. Відтак Євгенія Олександрівна вручила грамоти державної адміністрації переможцям районного конкурсу на кращу виставкову роботу присвячену 200-річчю від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.Опісля бібліотечних працівників району привітав запрошений до виступу голова Тячівської районної ради Михайло Данилюк. Крім того, він презентував учасникам зібрання нову книгу під назвою «Золотий фонд Тячівщини», яка вийшла у світ саме з його ініціативи.Зі щирими словами привітань на адресу бібліотекарів виступили також головний спеціаліст відділу культури Ольга Магула, директор центральної бібліотечної системи Інна Ключкей, директор методичного центру відділу культури Наталія Сасин. А юні читачі висловили свою вдячність бібліотечним працівникам та привітали їх за допомогою влучних віршованих рядочків.
Всеукраїнський тиждень права
пройшов у бібліотеці
Правове виховання є одним із напрямків загального процесу виховання молоді, що містить у собі правову освіту, вихованням поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій. В Україні налагоджується система правового виховання громадян, правової освіти, починаючи із засвоєння кожним змісту Основного Закону. Основним завданням правового виховання є формування шанобливого ставлення до законів, нетерпимість до порушень законності та правопорядку. Без знань права вступати в життя складно. Незнання не звільняє від відповідальності. Кожен громадянин повинен володіти хоча б необхідним мінімумом правових знань, знати свої права і обов’язки, які покладає на нього законодавство, знати куди і як звертатися за захистом. Тячівська районна бібліотека для дорослих не стоїть осторонь такої події. В читальній залі бібліотеки діє розгорнута книжкова виставка «Ваше право знати» де зібрані друковані матеріали по праву, довідково-бібліографічним відділом були проведені інформаційні бесіди, бібліографічні огляди літератури з користувачами бібліотеки «Молоді про право», «Права і свобода громадянина», а також практично всіма бібліотеками-філіями району було організовано книжкові виставки, тематичні полиці "Право і справедливість" ,"Я маю право","Молодь і протиправна поведінка".
Тематична полиця
«Незламний дух української нації»
Громадсько-політичний рух, утворений у 1989 році на базі численних демократичних угруповань, зіграв визначну роль в досягненні Україною державності. Наша бібліотека не стоїть осторонь таких подій, тож пропонує переглянути на абонементі тематичну полицю «Незламна Україна», підготовлену бібліотечними працівниками з нагоди 25 – річчя створення громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову».Головними заходами Руху були: "Живий ланцюг" до дня Злуки ЗУНР та УНР (22 січня 1990 року), масовий виїзд на Нікопольщину та Запоріжжя до 500-ліття Запорозького козацтва (1-5 серпня 1990), великі заходи під Берестечком, Батурином, в Лубнах і Хотині. У 1990 році на перших альтернативних виборах в УРСР, Рух досяг значних успіхів у виборчій кампанії та утворив впливову фракцію "Народна рада", забезпечив більшість у ряді місцевих органів Західної України.
Працівники культури закликали
тячівців читати Кобзаря
2014 рік проголошено в Україні роком видатного українського поета і письменника, художника Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди в серпні, на площі перед районним будинком культури відбулася акція спрямована на популяризацію творів Кобзаря. Працівники культури роздавали перехожим листівки з уривками творів поета. Звернулися вони і до військових, які на сьогодні несуть службу у Тячівському райвійськкоматі. Хлопці навіть продекламували деякі уривки з творів Шевченка, які пам’ятають зі школи. А згадати вірші було легко – найбільш популярні були видрукувані на листівках. Також бажаючі мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою творів митця, які надала наша районна бібліотека. З великого екрану звучали уривки з відомих віршів поета, які є актуальними й на сьогоднішній складний для України час. Особливо ті, які вчать любити і цінувати рідну землю, не цуратися всього українського і боротися за правду і щасливе майбуття.
Днями в бібліотеках – філіях сс. Терново, Терново – Вишоватий Терново – Петрушів, спільно з клубними працівниками провели флеш-моб присвячений Дню Незалежності учасниками були користувачі бібліотеки, вчителі Вишоватської ЗОШ І-ІІ ст., та вихователі Вишоватського ДНЗ №2 з вихованцями. Діти зробили ходу від школи до бібліотеки, цим вони хотіли сказати, що потрібно любити свою країну бути патріотом і завжди захищати рідну землю.
День Незалежності України
День Незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.
В читальній залі нашої бібліотеки оформлено ілюстративну – книжкову виставку «Україна: шлях до Незалежності». Також в бібліотеці проводиться анкетування «Патріотизм у розумінні сучасної молоді».З метою визначення ставлення молоді до власної країни, суспільства.
Ми любимо Україну!
19 серпня, в мальовничому селі Красна, проводилася низка масових заходів до Дня незалежності України. Біля сільської ради обідньою порою зібралися діти-патріоти своєї неньки України для того щоб показати всім мешканцям села свою любов та повагу до держави в якій вони народилися і проживають. Всі учасники свята були одягнені у вишиванки.
Організатори свята працівники сільського будинку культури Сойма Марія та Сойма Мирослава і провідний бібліотекар сільської бібліотеки Грицан Олеся, влаштували справжнє, незабутнє, патріотичне дійство. Вийшовши на вулицю було роздано синьо-жовті стрічки людям що проходили поруч, та водіям, які проїздили біля місця проведення акції «Патріотичну стрічку кожному».
В приміщенні будинку культури була організована книжкова виставка до Дня Незалежності«Батьківщина в нас одна »Також було проведено невеличкий масовий захід.
Діти узяли участь в конкурсі «Яка Україна?». На блакитну карту України з Тризубом в центрі наклеїли жовті стрічки з описом нашої неньки України. Дружньою ходою, з повітряними кульками у вигляді національного прапору України пройшлися до Обеліску загиблим воїнам де поставили квіти у підніжжя пам’ятника і вшанували всіх загиблих у війнах людей хвилиною мовчання.
«Шовкова косиця»
17 серпня в приміщенні бібліотеки – філії с. Угля відбулося засідання клубу за інтересами «Шовкова косиця» на засіданні присутніми були письменники с. Угля та Колодне вони читали свої вірші присвячені Дню Незалежності України, під час засідання клубу бібліотекою було організовано та проведено історичну годину «Будь у віках щаслива Україно» ведучі розповіли про минуле і сьогодення нашої держави.
Нещодавно на екскурсію до бібліотеки-філії с. Ганичі завітали гості з Словакії. Там вони познайомилися із звичаями та історією села, його минуле. Про традиції села Ганичі їм розповіла М.І. Фіцай, зав. бібліотекою-філією с. Ганичі. Приємно вразила гостей виставка старовинних речей в бібліотеці, вишивки та речі домашнього вжитку.
"ЇЇ поезія справжня, чиста, немов
джерельна карпатська вода..."
7 серпня пройшла зустріч в районній бібліотеці з нашою поетесою, землячкою Анною Розман. На зустріч були присутні бібліотекарі району, працівники культури, колеги по перу. Цього дня гості зустрічі, в творчій атмосфері вітали поетесу з 55-літнім ювілеєм, який вона відзначила в червні. На адресу поетеси звучали теплі слова вітань та щирих побажань їх адресували: головний спеціаліст районної ради Н.І. Дунка; директор районного методичного центру відділу культури Н.І. Сасин; директор Тячівської ЦБС І.С. Ключкей, до привітань приєдналися письменники Тячівщини.
Любіть Україну у сні й наяву, вишневусвою Україну, красу її вічно живу і нову
і мову її солов'їну.
В. Сосюра
Патріотизм - це любов до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність. Патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства.
Одним із основних завдань бібліотекарів є пробудження і виховання в кожній дитині, підлітка, юнака патріотичних почуттів, залучення до вищих цінностей. У цьому зв’язку, як нам здається, величезного значення набуває визначення мети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей. І так бібліотеки роблять все можливе аби привити дітям любов до Батьківщини та рідного краю. Днями бібліотеки – філії сс. Бедевля, Руське Поле та Біловарці організували та провели акції «Ми всі діти твої, Україно», «Ми за мир», «Ні! Війні».
Діти були одягнені у вишиванки, також вони тримали в руках синьо – жовті стрічки та повітряні кульки утворивши сонечко, вигукували слова «Я люблю Україну», «Ми твої діти Україно», «Україно, ми любимо тебе».
Історія України являє собою нерозривне переплетіння трагічного і героїчного і не тільки не підлягає забуттю, а повинно служити головним стержнем в діяльності всіх суб’єктів патріотичного виховання.
Вже доброю традицією є збиратися бібліотечним працівникам району і проявляти патріотизм, тож цими днями відбулася нарада бібліотекарів на тему «Кожен повинен бути патріотом». Крім того присутні розглянули питання про підсумки роботи за І півріччя 2014 року та проведення і відзначення Дня Державного Прапора та 23-річниці незалежності України.
Насправді складно осмислювати такі абстрактні поняття як любов, чесність, відданість, патріотизм. Бо незважаючи на те, що кожен з нас більш-менш розуміє їх значення, та все одно вкладає в них щось своє. Це не річ, яку можна побачити чи помацати. Це щось невидиме, проте реально існуюче, те, що наповнює наше життя смислом, тим самим роблячи нас людьми.
Патріотизм у найзагальнішому розуміння – це любов до Батьківщини наголосила директор Тячівської бібліотечної системи Ключкей Інна Степанівна. Для кожної людини в світі її рідний край – найдорожчий та наймиліший серцю. Це той клаптик землі, що привітав її з життям, де минули дитячі роки, де живуть найближчі люди. Такі почуття зрозумілі, вони природні. Далі вони поширюються на цілу країну, в якій людина живе, на людей, що говорять однією мовою та створюють спільну культуру. Бо це все робить людей близькими одна до одної, об’єднує. У широкому розумінні країна – це велика родина, де всі живуть спільними радощами та проблемами. Тому ми відчуваємо свою причетність та відповідальність за все, що коїться у державі, тому нам не байдуже, як до нашої Батьківщини ставляться у світі. А патріотизм для нас – це не лише почуття, це дії, спрямовані на те, щоб рідній країні та нашому народові було добре жити.
Так як вже попередньо було написано, що діє акція написати листа українському солдату. Послання зберігатимуться у створеній представниками дитячої бібліотеки скриньці «Підтримай українського солдата словом», аж поки їх не відправлять армійцям. Всі працівники бібліотек прийняли участь у цій акції, де потім вийшли на вулицю з закликами до перехожих жити в мирі, любити Україну, також було роздано листівки які підготували працівники районної бібліотеки з написом «Я люблю Україну». На завершення наради в черговий раз було порушено питання Н.Й Сасин (директор РМЦ) про поповнення сторінок альбому-естафети «Україна єдина».
Тож, на нашу думку, патріотичні почуття є в кожного з нас, і ми маємо прагнути зробити щось важливе для своєї Батьківщини. Проте такі прагнення мають цінуватися. Людина має відчувати, що потрібна своїй країні, тоді вона захоче й зможе посприяти її процвітанню.
В Україні свято відзначається з 2008 року, і офіційно називається День Хрещення Київської Русі-України. Історично Хрещення Русі було обумовлено рядом причин. По-перше, об'єднання земель вимагало відмови від племінних богів і введення монотеїстичної релігії за принципом "одна держава, один князь, один Бог". По-друге, весь європейський світ до того часу прийняв християнство. І, по-третє, залучення до християнської культури давало країні сильний стимул до розвитку.
Першим православ'я прийняв Київ, а за ним і інші руські міста. Однак, Хрещення Русі в дійсності затягнулося на кілька століть - до тих пір, поки християнство остаточно не перемогло язичницькі вірування.
Збулося довічне прагнення нашого народу. Збулося те, за що страждали і гинули, боролися і вболівали, для чого жили і працювали мільйони синів і дочок України — впродовж років, десятиліть, століть… Те, що було провідною зорею для геніїв її духу, — і що було їхнім непозбутнім болем і тяжкою мукою…
Сьогодні 28 липня бібліотечні працівники району зібралися у Тячівській районній бібліотеці для дорослих (директор І.С. Ключкей) щоб віддати шану нашій державі, нашій неньці Україні. Працівники Тячівської ЦРБ Стойка Наталія та Кричфалушій Надія розповіли про ті історичні події які відбувалися 1026 років тому назад, також було підготовлено розгорнуту книжкову виставку «Хрещення Русі – епохальна подія в історії», яку можна переглянути нашим користувачам та відвідувачам бібліотеки протягом десяти днів.
І якщо у ваших душах є хоч краплина віри, щедрості й милосердя, утримайте й примножте їх, згляньтесь над собою і кожним, віддайте більше, ніж берете, пожалійте; перш ніж відвернутися. Нехай у нашій великій оселі збудеться воля творящого, світиться ім’я і пам’ять живущого, повернеться слава переможця, кріпиться сила і воля недужого.
«Україна єдина!»
«Україна єдина!» звучало на зустрічі поетів, членів громадської організації «Митці Тячівщини» також клубних, музейних та бібліотечних працівників, яке відбулося 11 липня. Актуальною на даний час залишається тема єднання в Україні. Зібрання почалося у галереї ім. Ш.Голлоші. З емоційними віршами про події в Україні виступила Г.І. Розман: «Хочеться писати і про щось хороше,але не виходить» - сказала з болем в очах. Після гарячих слів Ганни Іванівни, поети один за одним демонстрували свої патріотичні погляди віршами, Ю.Ю. Драгун прочитала вірші «Плаче вся Україна» та «Молімося за Україну». У вірші «Захисти нас Боже», автор якого Рак Г.М., звучить благання українського народу до Бога, щоб той захистив нашу землю. Також ця ідея пронизує у віршах М.І. Града. А ось Орос Н.В. рішуче висловила свою позицію словами: «Хто як не ми підтримаємо молоде покоління!? Ми повинні підняти їх дух, щоб мир запанував на рідній землі». На завершення слово взяла поетеса Валентина Спащук: «Всі говорять про війну і смерть, а в мене від цього шок і я не хочу про це писати, я пишу про мирне майбутнє». Завершила свій виступ пані Валентина віршем «Все буде добре».
Працівники РМЦ презентували гостям альбом-естафету «Україна єдина». Мовна частина завершилася коментарями працівників культури, зокрема про ситуацію серед військових, розповіла Галина Сідей працівник бібліотеки с. Калини, так як її син служить по контракту. Всі учасники даного зібрання мали змогу написати побажання та слова підтримки українському солдату і кинути листа в скриньку яку створила дитяча бібліотека під назвою «Підтримай українського солдата словом». Також можна було переглянути розгорнуту книжкову виставку «Україна: і сьогодення і часи минулі», яку заздалегідь підготували працівники районної та дитячої бібліотеки.
З цього приводу на площі «Поштовій», всі учасникизібрання та прості перехожі, вийшли щоб взяти участь у флеш-мобізробивши з вишитих рушників живе гасло «Україна єдина» яку підготували бібліотечні працівники Тячівської ЦРБ, ЦДБ та працівники Тячівського РМЦ.
Урочистості пройшли в районному будинку культури за участі представників місцевої влади, керівників служб, установ та організацій району, працівників державної адміністрації та громадськості.
Розпочались святкування традиційно – Державним Гімном України у виконанні хору працівників культури району.
Патріотичну промову, в рамках урочистостей, виголосив перший заступник голови райдержадміністрації Василь Дем’янчук. Зокрема він зауважив, що Конституція України – це святе і непорушне для всіх нас – українців, та закликав присутніх, в цей складний для нашої держави період, на своїх робочих місцях і повсякчас, дотримуватись законів Конституції та робити все, щоб зберегти мир на рідній землі та незалежність нашої країни.
Програма була насичена й талановитими музичними номерами, які створили в залі атмосферу свята та хорошого настрою. Провели її ведучі – Тетяна Гуйван та Михайло Рудик. Музичні дарунки пролунали у виконанні Олесі Лунгу, Віталія Горбея, хору працівників культури району, зведеного інструментального оркестру викладачів ДШМ району (керівник – Василь Барановський), фортепіанного ансамблю Ренати Мацоли та Олександри Бокоч, Марії Влад. Артемій Коротков продекламував вірш "Україно моя мила".
Крім того всі присутні мали можливість оглянути виставку книг: «Конституція - оберіг нашої держави», яку підготували працівники центральної районної бібліотеки.
Районний семінар підвищення кваліфікації
клубних та бібліотечних працівників Тячівського району
19 червня в будинку культури села Ганичі відбувся районний семінар підвищення кваліфікації клубних та бібліотечних працівників Тячівського району.
Навчання розпочалося з реєстрації учасників семінару та ознайомлення з будинком культури яке провела директор закладу – Фіцай Н.В.
Всіх учасників привітав сільський голова – Фіцай А.В.
З роботою будинку культури по патріотичному вихованню молоді та підлітків, залученням до участі в гуртках художньої самодіяльності та любительських об’єднань колег ознайомили директор будинку культури Фіцай Н.В. та художній керівник – Бердар Т.М. Про роботу бібліотеки-філії розповіла завідувач - Фіцай М.І.
На занятті обговорили такі питання:
- Сучасні підходи до патріотичного виховання молоді у клубних закладах району - директор РМЦ - Сасин Н.Й.
- Місце бібліотеки в системі національно-патріотичного виховання молоді. Ключкей І.С.– директор ЦБС
- Виховання патріотизму та національної свідомості дітей у бібліотеках району- Федина В.В. директор дитячої бібліотеки
- Інформаційно - бібліографічна робота по національно-патріотичному вихованню молоді Волос Г.П . - бібліограф ЦРБ
Для закріплення матеріалу працівники культури с. Ганичі підготували показовий масовий захід «Ми віримо в майбутнє твоє,Україно!» та зустріч з ветераном ВВВДумнич І.М.
Вшанували хвилиною мовчання пам’ять Василя Михайловича Калинича, чиї пісні виконував як дорослий вокальний ансамбль так і дитячий ансамбль будинку культури.
У приміщенні бібліотеки - філії села Угля проведено літературну бесіду за круглим столом з нагоди відзначення сторіччя видатного закарпатського письменника М.І.Томчанія. Захід організували спільно працівники бібліотек-філій сіл Угля, Колодне, Дулово, Теребля, М. Уголька та В. Уголька. А його учасниками стали читачі різних вікових категорій та клубні працівники Углянського куща. ”. Своєю присутністю також порадувала місцева поетеса с. Угля Ірина Голубка.
Насамперед всіх було ознайомлено з біографією письменника та його творчістю. М. І. Томчаній відомий українському народові своїми творами “Жменяки”, “Тихе містечко”, “Брати”. Події в трилогії відбуваються протягом пів століття – від Першої світової війни аж до початку 1970-х років. Це дуже вагомий художній літопис закарпатського села. Також вподобають читачі його наступні твори - “Скрипка – його молодість”, “Терезка”, “Вітчим”, “Наша сім’я ”. А також новели: “Слід у цементі”, “Водовоз”, “Троянда”, “Світло і тінь”, “Провідник вагона”. Загалом віра в людину і добро, символами якого стають світло і сонце, проймає весь його творчий доробок.
Михайло Томчаній приніс у літературу глибоке знання минувшини, власне бачення процесу оновлення землі і духовного зростання людей отчого краю, з яким творчо мужнів і сам. Його твори написанні з любов’ю до людини, з думкою про майбутнє України, актуальні сьогодні як ніколи.
Результати вуличного опитування у Тячеві
Днями працівники районної бібліотеки провели вуличне опитування у Тячеві та з’ясували чи користуються містяни бібліотеками, якими саме, і чи потрібні бібліотеки на сьогоднішній день.
За словами бібліотекарів, дослідження виявилось цікавим і позитивним, жителі із задоволенням спілкувались із ними та відповідали на питання.
Отож, протягом дня було опитано 257 тячівців.
Результати опитування:
119 - користуються бібліотеками ;
167 - знають, де знаходяться бібліотеки;
180 - знають як про традиційні, так і нові послуги, які надає бібліотека (безкоштовне користування Інтернетом, можливість спілкування в соціальних мережах, отримання інформації щодо роботи органів влади);
250 опитаних вважають, що бібліотеки потрібні, аргументуючи це тим, що справжня книга та живе спілкування ніколи не замінить Інтернет. Також бібліотека надає багато нових та цікавих видів послуг для громади міста, проводить соціокультурну діяльність ;
Тільки 7 співрозмовників знаходять альтернативу бібліотекам у мережі Інтернет, користуються тільки електронними книгами вдома.
Відтак можна спростувати думку про те, що Інтернет, радіо і телебачення замінили населенню бібліотеки, та сміливо стверджувати: послуги бібліотеки необхідні мешканцям Тячівщини. Адже книга – це джерело саморозвитку, знань та духовності.
20 травня Іванові Чендею, письменнику, кіносценаристу та першому лауреату Шевченківської премії і нашого земляка який народився в смт. Дубове виповнюється 92 роки. В пам’ять про нього працівники бібліотеки – філії смт. Дубове організували та провели бібліографічний огляд "В його творах історія рідного краю".
Тренінг Андрія Вишняка
та День української вишиванки
Зустріч з поетом
Проведення тренінгу у рамках спільного проекту "Сприяння доступу сільського населення до публічної інформації " та день 15 травня - День української вишиванки.
"Це може стати виявом нашої державницької української позиції!!!" -
Зустріч з поетом
Петром Миколайовичем Мідянко
13 травня пройшла зустріч в районній бібліотеці з нашим поетом земляком лауреатом Шевченківської премії Петром Миколайовичем Мідянко, якому виповнюється 55 років від дня народження. На зустріч були запрошені бібліотечні працівники нашого району, голова районної ради Тячівської РДА Данилюк М.В., який привітав ювіляра і вручив грамоту до відзначення ювілею, та поети і письменники нашого краю вітали поета і читали ювіляру свої вірші.
День Перемоги
9 травня 1945 року назавжди увійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті. Святий обов’язок сучасних і прийдешніх поколінь – не забути, якою ціною старше покоління у кривавих боях вибороло для нас перемогу. З нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні у фойє Тячівської райдержадміністрації було розміщено книжкову виставку з метою утвердження героїчних традицій старших поколінь, національно-патріотичного виховання молоді, посилення поваги та турботи про ветеранів війни. Виставка вміщає краєзнавчі та історичні книги, що висвітлюють події Великої Вітчизняної війни, інформацію про героїв, які полягли в боях та ветеранів війни Тячівського району. Крім того представлена виставка періодичних матеріалів присвячена відзначенню на Тячівщині Дня Перемоги починаючи з 1962 року і до сьогодні.
Чорнобильська катастрофа 1986 року – найбільша за всю історію ядерної енергетики. Минуло 28 рокiв, а чорний день Чорнобильської трагедiї продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Цей день не минув безслiдно, вiн розплодив по свiту багато трагедiй; вiн буде завжди об'єднувати всiх одним спогадом, однiєю печаллю, однiєю надiєю. 25 квітня було оформлено книжкову виставку "Чорнобиль усім нам болить…", яку було віднесено в ЗОШ №1 м. Тячів на урок (лінійку) цивільної оборони.
День довкілля
19 квітня в 2014 році відзначається Український день довкілля. Дата свята щороку призначається на третю суботу квітня. Святкування Дня навколишнього середовища, який з'явився завдяки підписанню спеціального президентського указу, проводиться з 1999 року. В принципі, поява цього свята пов'язана не з подіями в самій Україні, а з проведенням Стокгольмської конференції. В бібліотеці було представлено виставку - роздум до дня довкілля "До природи не неси шкоди", де було проведено анкетування серед молоді, "Екологічне опитування користувачів бібліотеки м. Тячів".
Писанка - одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Писанка - це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Багато народів світу шанували яйце і мали власну атрибутику його возвеличення у багатьох стародавніх народів збереглися перекази, в яких яйце виступає джерелом життя, світла, тепла, навіть зародком усього всесвіту. 16 квітня 2014 року було відкрито виставку великодніх писанок на площі поштовій до дня Пасхи «Писанка мальованка». Столи прикрашали різнокольорові великодні рушники та салфетки на яких розмістилися писанки, крашанки, мальованки, крапанки, які власноруч виготовили викладачі та учні дитячих шкіл району, клубні та бібліотечні працівники. В дитячій бібліотеці пройшов майстер клас по виробу писанки де діти із захопленням навчалися розмальовувати писанки.
Всесвітній день здоров'я
7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись в 1948 році, ця організація об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу. Протягом квітня в Тячівській ЦРБ була оформлена розгорнута книжкова виставка "Шлях до здоров'я і добробуту нації ".
До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
Протягом року діє книжкова виставка "Шевченко. Людина. Епоха. Міф"
Національною бібліотекою України для дітей оголошений найдемократичніший фотоконкурс «map-Ukraine Шевченкіана». Умовами конкурсу було сфотографуватися поруч або на тлі, так, щоб на фото було видно табличку з назвою вулиці, пам’ятник, книгу, картину. Бібліотеки Тячівського району підключилися до конкурсу.
Наші фотографії :
21 березня в районній галереї ім. Ш. Голлоші відбулася зустріч з поетами району з нагоди Всесвітнього дня поезії. Свої поетичні рядки зачитали поети: Град Михайло Іванович, Драгун Юлія Юріївна, Орос Наталія Василівна, Голубка Ірина Михайлівна, Новаленко Аліна Василівна, Спащук Валентина Миколаївна, Рак Ганна Степанівна. Загальноприйнятою є думка, що сучасна молодь мало цікавиться поезією, людина із поетичною збіркою в рука обов’язково уявляється старшою. Сьогоднішня зустріч довела, що це не так. На зустрічі юні поети презентували свої перші спроби пера : учениці Тячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Бодак Злата, Шелевер Софія та учениці Буштинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вовчок Аліна, Паш Юлія.
«Найкращий читач України-2014»
Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України-2014» є відкритим і проводиться як творче змагання дітей в усіх адміністративно-територіальних одиницях України, де є загальноосвітні навчальні заклади ІІ ступеня та/або бібліотеки.
Організаторами Конкурсу є: Громадська організація «Форум видавців» (ініціатор), Національна бібліотека України для дітей, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.
На протязі багатьох років бібліотеки Тячівщини беруть участь у даному конкурсі. Цього року стартував Конкурс – 21 січня 2014 р.
Терміни проведення етапів за умовами конкурсу:
1-й етап (відбірковий) – проводиться з 21 січня до 23 лютого 2014 р. у шкільних, дитячих і сільських бібліотеках (філіях) всіх населених пунктів України.
2-й етап (міський/районний) проводиться з 24 лютого до 23 березня 2014 р. в районних (міських) дитячих бібліотеках районних центрів, міст обласного підпорядкування, районах обласних центрів, столиці АР Крим м. Сімферополі, міст Києва, Львова і Севастополя.
3-й етап (обласний) проводиться з 24 до 31 березня 2014 р. в обласних бібліотеках.
2-й етап конкурсу відбувся 20 березня 2014 р. у Тячівській районній дитячій бібліотеці, який організувала завідуюча – Федина В.В.. Переможці 1-го етапу – учні 6,7,8 класів – зібралися для змагання у 2-му етапі конкурсу. Учасників оцінювали члени журі: Сасин Н.Й. – директор РМЦ Тячівського районного відділу культури, Патяник Л.М. – завідуюча відділу обслуговування Тячівської центральної районної бібліотеки, Вакій Т.І. – завідуюча бібліотекою-філією с.Криве.
Учасники конкурсу письмово відповідали на запитання тестів (відповідно до їх віку), розповідали про свою улюблену книгу, представляли свої читацькі щоденники для оцінювання журі. Підсумовуючи зароблені бали журі визначили переможців:
6 кл.
І місце - Маджара Тетяна – с.Лази
ІІ місце - Коциба Марина – смт.Тересва
ІІІ місце – Тимків Марія – смт.Солотвино
7 кл.
І місце - Костевич Аліна – с.Терново
ІІ місце - Левурда Яна – с.Бедевля
ІІІ місце – Білей Лілія – с.Р.Поле
8 кл.
І місце - Вовчок Аліна – смт.Буштино
ІІ місце – Бойчук Неоніла – с.Калини
ІІІ місце - Філіп Андріана – м.Тячів
Всі інші учасники отримали подяки за участь.
Всі учасники отримали в подарунок рамки для фотографій.
Три переможці, які зайняли І місце змагатимуться у ІІІ етапі конкурсу, який відбудеться 31 березня 2014 року у Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва.
Вечір-реквієм
«Карпатська Україна: шлях до державності»
З нагоди 75-ї річниці проголошення Карпатської України 13 березня в Тячівській районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм «Карпатська Україна: шлях до державності». Підготували урочистий захід учні 10-го класу Тячівської ЗОШ І-ІІІст. №1 ім.В.Гренджі-Донського, під керінвицтвом завідувача відділу обслуговування Тячівської ЦРБ Лесі Патяник.
В своїх виступах учні зупинились на деяких фактах з короткої і трагічної історії Карпатської України, яка хоч і проіснувала не довго, та продемонструвала прагнення Українського народу до створення власної держави, його готовність до жертв заради цієї світлої мети.
Пам'ять тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу вшанували також поезіями, наскрізь пройнятими тривогою та болем. Молитвою до Святих юнаки та дівчата просили Благословення полеглим захисникам рідної землі у найбільшому бою з чужоземними загарбниками на Красному Полі під Хустом.
Крім того присутні переглянули відеоматеріали з документального фільму “Срібна Земля. Хроніки Карпатської України 1919-1939″. В залі також була розгорнута книжкова виставка «Велич і трагедія Карпатської України», де зібрані видання, присвячені величним і трагічним подіям, що пов’язані з проголошенням Карпатської України.
«Жіноча доля вишита нитками»
Коли настає весна і на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі, в селі і в місті відзначається велике свято – Міжнародний день – 8 березня. Ось і сьогодні ми відзначаємо це свято – свято весни, свято кохання, представляючи тематичну виставку «Жіноча доля вишита нитками».
З метою популяризації мистецтва художнього слова, збагачення репертуару читців-декламаторів, юних поетів Шевченківської поезії, належного відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка з 20-26 лютого у районі пройшли відбіркові тури районного огляду-конкурсу читців –декламаторів «До висот Шевченкового слова» на базі закладів культури сіл Дубове, Нересниця, Тячівської ЦРБ, та районного будинку культури. Кращі читці стали учасниками районного конкурсу, який відбувся 27 лютого у районному будинку культури.
Масовий захід відкрили самодіяльні поети, члени громадської організації «Митці Тячівщини» - Юлія Драгун, Марія Грицан, Михайло Роман, Ірина Плиска які прочитали поетичні рядки присвячені Великому Кобзареві.
Виставка – портрет
«Поетична світлиця Лесі Українки»
Леся Українка… Великий поет України і жінка з трагічною долею, що увійшла у свідомість поколінь як символ незламності і боротьби. Її слово звучало як гарячий поклик “до бою за волю і людські права”. Тож 28 лютого у районній бібліотеці була представлена виставка – портрет «Поетична світлиця Лесі Українки».
Міжнародний день рідної мови
«Мова ця – то зеркало душі народу, то святиня, з котрою пов’язана не тільки минувшість, але і будучність народу, його повага в світі».-Михайло Подолинський.
«Моя велична Українська Мово» з такою назвою була представлена тематична полиця 21 лютого 2014 року у Тячівській районній бібліотеці.
В рамках проекту "Сприяння реалізації права сільського населення на доступ до
публічної інформації"
19 лютого, Тячівську районну бібліотеку відвідали представники громадської організації "Розмарія"спільно з ЗОУНБ ім.Ф.Потушняка
Їхній візит відбувся в рамках проекту про "Сприяння реалізації права сільського населення на доступ до публічної інформації".
Мета цього проекту - сприяння впровадженню законодавства про доступ громадян до публічної інформації та території Закарпатської області.
Згідно цього, на базі бібліотек Тячівщини планується створити так звані пункти доступу до публічної інформації.
Надагуємо, що публічна інформація — це інформація щодо рішень влади та їх діяльності. Кожна людина може звернутися із запитом на отримання публічної інформації незалежно стосується це її особисто чи ні.
Під терміном публічна інформація, слід розуміти всю без винятку інформацію, яка наявна в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Ця ініціатива має на меті спростити доступ людини до публічної інформації, підвищити рівень використання Інтернету сільським населення Тячівщини, підняти статус бібліотек в суспільстві, приділити їм нові функції
Вечір - пам’яті до відзначення 25 –ої річниці з дня виведення військ з Афганістану
14 лютого у районному будинку культури та біля пам’ятника воїнам афганцям в центрі міста Тячів пройшов вечір - пам’яті до відзначення 25 –ої річниці з дня виведення військ з Афганістану «Їх оплакують роси у лузі» де бібліотекою було представлена книжкова виставка «Їх долі обпалені війною».
День Св. Валентина
13 лютого бібліотекою разом з будинком культури було проведено шоу до дня закоханих «Нехай у серці живе любов», в якому приймали участь учні Тячівської ЗОШ №1. Це все проходило на вулиці біля будинку культури на площі «Поштовій» де всі охочі мали змогу прийняти участь. Нашою бібліотекою була представлена книжково - ілюстративна виставка «Любов – це дуже дивна річ».
Підсумкова нарада бібліотечних та клубних працівників району
6 лютого 2014 року відбулася підсумкова нарада бібліотечних та клубних працівників району. Нарада пройшла в кінотеатрі імені Тараса Шевченка. Про роботу закладів культури за 2013 рік виступив начальник відділу культури Гудак В.А. Доповідь продовжили:
Ø Про роботу клубних закладів району за 2013 рік Сасин Н.Й. директор РМЦ
Ø Про підсумки роботи бібліотек району за 2013 рік. Ключкей І.С. директор централізованої бібліотечної системи
Ø Про роботу бібліотек- філіалів з дітьми та підлітками за 2013 рік. Федина В.В. зав.районної дитячої бібліотеки
Ø Про роботу дитячих шкіл мистецтв району за 2013 рік. Сасин О.І. провідний методист РМЦ
Ø Про роботу музейних закладів за 2013 рік. Магула О.В. головний спеціаліст відділу культури
Завершив підсумкову нараду заступник начальника управління культури Закарпатської ОДА Марюхнич В.В.,який звернув увагу на підготовку відзначення 200 річчя Т.Г.Шевченка.
Вечір – реквієм до
вшанування пам’яті героїв Крут
В українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави.
Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Міф битви під Крутами є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності.
Так, сьогодні не стоїмо осторонь і ми, бібліотечні працівники. Спільно з будинком культури було проведено 30 січня 2014 року вечір – реквієм до вшанування пам’яті героїв Крут. Учні 8-их класів Тячівської школи №1 ім. Гренджі-Донського виступили з такими рядками, що треба привертати громадську увагу до епізоду, що трапився в розпал революційного зламу, - бою під Крутами та продекламували вірші. Присутнім на заході учням, вчителям та бібліотечним працівникам було продемонстровано перегляд фільму «Крути. Молода кров.» із документальної серії «Україна. Забута історія», також була представлена бібліотечними працівниками книжкова виставка «Вічна слава героям Крут».
День Соборності України
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. А в розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. З нагоди Дня Соборності в Тячівській районній бібліотеці оформлена розгорнута книжкова виставка «На шляху до Соборності України».
15 січня 2014 року в Тячівській ЦРБ відзначили
підготовку до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка
Вивченню та популяризації творчості великого письменника, генія українського народу – Тараса Шевченка, який зробив неоціненний вклад у духовну скарбницю людства, цього річ приділяється особлива увага як на районному рівні, так і на державному. Адже 2014 рік в Україні Президент Віктор Янукович оголосив роком Тараса Шевченка з нагоди 200-річного ювілею від його дня народження.З цього приводу, під керівництвом директора Тячівської ЦБС Інни Ключкей, відбулась нарада-семінар працівників бібліотечних закладів району, адже саме вони проводять значну роботу з популяризації поетичної спадщини Шевченка.Присутніми обговорено першочергові заходи, що присвячені життю та творчості Кобзаря, зокрема літературні години, конкурси знавців творчості Шевченка, вікторини, літературно-музичні вечори та свята, книжково-ілюстративні виставки та перегляди літератури. Для подальшого використання в роботі бібліотекарі отримали набір методично-бібліографічних матеріалів та рекомендацій до відзначення Шевченківських днів.В рамках семінару присутні мали можливість переглянути інсценізацію поеми Тараса Шевченка «Катерина» про страждання простої жінки, яку спокусив і покинув представник вищого суспільного стану. Підготували її учні 11 класу Тячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, під керівництвом завідуючої відділу обслуговування Тячівської ЦРБ Лесі Патяник. Виконала роль автора поеми та продекламувала «Заповіт» провідний методист методичного центру відділу культури райдержадміністрації Тетяна Гуйван.
"ВЕРТЕП"-2014
Розпочався новий рік з колядуванням, щедруванням і святкуванням червоного вина де на площі «Поштовій» зібралися чимало тячівців та гостей міста де всі мали змогу весело та жваво відпочити на святі «Червоне вино», яке вдало доповнив огляд-конкурс вертепів та колядницьких груп «Вертеп -2014». Також в Тячівській центральній районній бібліотеці на абонементі оформлена тематична полиця "Зимові свята та обряди рідного краю" (до різдвяно - новорічних свят)
Міжнародний день інвалідів
До Міжнародного Дня інвалідів та людей з обмеженими можливостями який відзначають 3 грудня бібліотекарі Тячівської районної бібліотеки та дитячої районної бібліотеки з учнями школи №1 імені В. Гренджі – Донського навідалися у гості до соціального центру «Парасолька» у м. Тячів де проживають 24 дитини підросткового віку яким було продемонстровано виступ, учні читали вірші, співали пісні і закликали жити по доброму та робити добро всім людям. Вихованці також виступили перед гостями. Безумовно, кожен з глядачів впевнився, що «парасольківці» - люди наполегливі і… сильні треба в них вчитись радіти життю, всьому, що воно нам дарує, кожному дню.
Районний семінар
"Інноваційні та традиційні процеси у роботі бібліотек району"
21 листопада на базі бібліотеки – філії с. Криве відбувся районний семінар бібліотечних працівників Тячівського району на тему "Інноваційні та традиційні процеси у роботі бібліотек району", де мали слово начальник відділу культури Гудак В.А. та Ключкей І.С. директора Тячівської ЦБС, також працівники районної бібліотеки виступили з консультаціями, які презентували на слайдах:
Консультація: "Бібліотечні інновації у роботі з дітьми" виступила Федина В.В. зав. ЦДБ;
Консультація: "Популяризація художньої літератури методом книжкових виставок, тематичних полиць та масової роботи серед користувачів" виступила Патяник Л.М. зав. обслуговування ЦРБ;
Консультація: "Інформаційно – бібліографічна робота в сільській бібліотеці" виступила Волос Г.П. зав. довідково – бібліографічним відділом ЦРБ;
28 листопада в читаль ній залі нашої бібліотеки відбулася зустріч закарпатського фольклориста, заслуженого діяча мистецтв України Івана Хланти з творчою інтелігенцією району.
Були запрошені начальник відділу культури Тячівської РДА, завідуючі бібліотек, місцеві поети та письменники, всі небайдужі до рідного слова та духовності люди.
Відомий діяч презентував тут своє нове видання «Молодильна вода», куди увійшли героїко-фантастичні казки українських Карпат. Іван Васильович закликав усіх присутніх долучитися до благородної справи збирачів народних традицій, допоки вони ще не знищені глобалізацією і живуть серед місцевого люду.
Немає коментарів:
Дописати коментар