середа, 21 березня 2018 р.


Поезія чиста, справжня, немов джерельна вода

"Поезія, як океанська хвиля –
бурхлива й тиха водночас.
Думкам дарує ніжності вітрила,
щоб гостротою правди покарати нас.
Поет – це той, хто пробиває мури
Та вміє словом душу прокричать."
(Андрій Яремко).
Відродження, розквіт усього живого відбувається навесні, коли все оживає. Потік весни пробуджує все навколо, так і поезія пробуджує людину. Тому, щороку 21 березня (в день весняного рівнодення) відзначається Всесвітній день поезії.
На абонементі Тячівської районної бібліотеки діє поетична виставка "Поезія чиста, справжня, немов джерельна вода", на якій представлені твори кращих поетів України.
 Юні користувачі  звертають увагу і неодноразово підходять до виставки, щоб знайти для себе та рідних щось цікаве.
Запрошуємо і Вас! Виставка діятиме протягом тижня.






понеділок, 19 березня 2018 р.

"Історія, що стала легендою"

В бібліотеці-філії с. Теребля спільно з бібліотекарем с. Дулово було проведено історичну годину до річниці Карпатської України.





В бібліотеці с. Вонігово було проведено історичну годину до дня проголошення Карпатської України "Карпатська Україна: відродження та історія". На масовий захід було запрошено працівників сільської ради та користувачів бібліотеки. Віртуальна виставка, приурочена річниці "Велич і трагедія Карпатської України" розкривала історичні події, які відбувалися на той час. Бібліотекарем було прочитано багато цікавих історичних фактів того часу та історію тих людей, що активно впливали на перебіг подій.    Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України. Ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього народу, і тих, хто віддав життя за волю рідного краю.

" І все ж перед Богом схилив я коліна,
Щоб Україна Карпатська була…"
                                           Петро Скунць.









15 березня угорська громада селища Солотвино, провела урочисте зібрання з нагоди 170-річниці угорської революції. В урочистому заході взяли участь Голова угорського товариства Солотвино (KMKSZ) Д.Седлак та заст. голови селищної ради Я.Кочерга.

З літературно-музичною композицією виступили вихованці ДНЗ ім.св.Анни та учні Солотвинської ЗОШ №3 ім.Я.Бойої та користувачі селищної бібліотеки.













З нагоди відзначення 79- річниці від дня проголошення Карпатської України , на базі Солотвинської ЗОШ І-ІІІст.№1разом із селищною бібліотекою, проводилась історична година:

«Карпатська Україна: на світанку свободи».
Учні декламували вірші про творців і оборонців Карпатської України, які активно впливали на перебіг подій, про тих, хто віддав життя за волю рідного краю.
Доповненням до заходу слугувала виставка:
«Велич і трагедія Карпатської України».
Присутнім демонструвався документальний фільм та уривок із виступу Президента Карпатської України А.Волошина.
Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього українського народу.
Завершився захід хвилиною мовчання.










«Щастя і горе Карпатської України» - під такою назвою проведено історичну годину до 79-ї річниці Карпатської України в бібліотеці-філії смт. Усть-Чорна. День, 15 березня назавжди залишиться у пам’яті волелюбних закарпатців, бо цього дня уперше за свою багатовікову історію Закарпаття стало незалежним.
    Кожен користувач бібліотеки мав можливість більш глибоко дізнатися про першого президента України Августина Волошина, творців і оборонців Карпатської України, трагічно полеглих і сущих патріотів України.

пʼятниця, 16 березня 2018 р.


"Відроджені із забуття"
Саме так хочеться сказати  про звитягу січових стрільців 1938 – 1939 років у День 79-ї річниці Карпатської України. За часів радянської влади про героїчний чин і боротьбу наших дідів ми нічого не чули, бо ця тема була під забороною. Та з плином часу і зміною поглядів у суспільстві, свідчення учасників та свідків тих буремних подій виплили із закутків історії. Сьогодні ми маємо змогу вивчати, переглядати і відшукати достовірні факти про створення першої незалежної Карпато – Української держави, яка виникла в центрі Європи і була жорстоко знищена гортіївськими військами на очах всього цивілізованого світу.
 Бібліотека щороку організовує цикл масових заходів присвячених пам`яті полеглих на Красному полі під Хустом. Увазі користувачів експоновано книжкову полицю "Карпатська Україна: у пошуках незалежності Закарпаття", історичну довідку "Відроджені із забуття". З вихованцями бібліотечного драмгуртка "Радість" беремо участь у щорічному мітингу приуроченому до Дня вшанування полеглих у нерівній битві на Красному полі у березні 1939 року. На зібранні перед Хрестом, який встановлено в центрі Тересви, в цей день завжди людно, тут згадують славетні імена тересвянців січовиків Мірявця, Неболи, Прінца їх жертву в ім`я незалежності рідного краю. Присутні люди різного віку, віросповідання, соціального статусу яких об`єднав патріотизм, і любов до України. Тут  на мітингу завжди звучать вірші поетів-січовиків того часу  рядки їх актуальні й сьогодні.

Завідуюча бібліотекою смт. Тересва                                                                 Новаленко А.В.







середа, 14 березня 2018 р.

Обласний огляд-конкурс для бібліотек "Краща сілька бібліотека року"

Тячівська районна бібліотека запрошує до участі у конкурсі всі бібліотеки-філії району
деталі в наказі нижче











79 років тому, у 1939 р., українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав. 
В ніч на 15 березня 1939 року у місті Хуст була проголошена незалежність Карпатської України. Тієї ж доби союзниця гітлерівської Німеччини Угорщина розпочала загальний наступ. Незважаючи на героїчний збройний опір нечисельних загонів Карпатської січ, ворога зупинити не вдалося і Карпатська Україна була окупована. 
 Сьогодні, 14 березня у Тячівській районній книгозбірні було проведено історичну годину "Карпатська Україна: у пошуках історичної долі". Захід був розпочатий  Гімном України. Вступне слово мала завідуюча відділу обслуговування Леся Патяник, продовжили розповідь учні Тячівського професійного ліцею  групи №2 (ІІ–й курс): Михальчич Іван, Пацкан Василь, Половко Тетяна, Василинець Діана, Бедей Марина, Сошнікова Тетяна, Брай Лілія.
Присутніми були на заході викладачі ліцею: заступник директора з навчально-виховної роботи Юлія Валеріївна Балашова, методист ліцею викладач історії  Марта  Андріївна Копчалюк, майстер виробничого навчання Людмила Леонтіївна Губанова, бібліотекар ліцею Юлія Миколаївна Фрінт, учні ліцею, працівники районної та дитячої бібліотеки, провідний методист Тячівського РМЦ.
  На сам кінець було продемонстровано короткометражні фільми та кліпи з Стрілецькими  піснями. Книжкова виставка "Велич і трагедія Карпатської України " слугувала доповненням до заходу.







вівторок, 13 березня 2018 р.


10 березня в м. Хуст відбувся 9-й Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс Стрілецької пісні  "Красне поле" присвячений 79-й річниці Карпатської України. 
Учасники клубу любителів пісні та етно-фольклору Буштинської бібліотеки-філії, знані як гурт "Буштинські газдині" прийняли участь у конкурсі та представили там такі пісні, як "Терном, терном" та старовинну народну закарпатську пісню "Прийшла мамка до Любочки"

Н. Орос


понеділок, 12 березня 2018 р.

В бібліотеці с. Теребля до дня народження Т.Шевченка проведено бесіду "Кобзарева струна вмирає" спільно з бібліотекарем с. Дулово



В бібліотеці с. Красна відбулася літературна година «Нема на світі України, немає іншого Дніпра…». Про нелегке дитинство Тараса Григоровича Шевченка, його любов до рідного краю, до місця, де він народився та виріс розповіла бібліотекар Краснянської бібліотеки Сойма Владислава молодшим користувачам бібліотеки. Користувачі ознайомилися з  книжковою виставкою «Ми чуємо тебе Тарасе, крізь століття», читали вірші, поеми, де поет висловлює своє ставлення до дітей покріпаченої України.





В бібліотеці-філії с. Бедевля для користувачів бібліотеки оформлена протягом березня виставка-портрет "Вічне слово Шевченка"



У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Шевченка.
   З нагоди 204-річниці від дня народження великого Кобзаря  клубно - бібліотечними  працівниками с.Вишоватий  проведено  літературну годину   “Іду з дитинства до Тараса”, та оформлено виставку персоналій  
«Дорогами великого Кобзаря», метою якої є привернути увагу до поетичного слова генія, виховувати справжнiй патріотизм, який  включає i любов до рiдноï мови. Рiдне слово  його було ознакою нацiонального вiдродження, утвердження украïнськоï нацiï, ïï надiєю на кращi часи. Служiнню рiднiй Украïнi.  Гортаючи сторінки творчості генія, діти усвідомлюють, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість.  




9 березня в бібліотеці с. Калини-Заріка пройшла літературна година «Шевченкове слово у віках не старіє» присвячена 204- річчю від  дня народження Т.Г. Шевченка, на якій звучали вірші Кобзаря, розповіді про життя митця.

              






«Жінка — це запрошення на щастя»
Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну...
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.
Це чудо-в усмішках чарівних,
У морі квітів навкруги.
О жінко ти завжди велична!
Щоб слава по тобі пройшла в усій країні,
Знімалась до небес хвала в потомні дні,
Перед лицем богів лише тобі одній
Я присвячу ручай любові, вірності, терпіння!
В кожного свята є своє коріння. Так і Міжнародний жіночий день взяв початок понад 100 років тому.  Тільки з роками, світ почав ставитися до цього дня, як можливість  виразити любов до прекрасної статі.  З нагоди найгарнішого весняного свята 8-Березня в Краснянській бібліотеці відбувся майстер-клас із виготовлення квітів для найрідніших – мам, бабусь, сестричок.








Рік Августина Волошина Історична довідка  Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...