пʼятниця, 16 березня 2018 р.


"Відроджені із забуття"
Саме так хочеться сказати  про звитягу січових стрільців 1938 – 1939 років у День 79-ї річниці Карпатської України. За часів радянської влади про героїчний чин і боротьбу наших дідів ми нічого не чули, бо ця тема була під забороною. Та з плином часу і зміною поглядів у суспільстві, свідчення учасників та свідків тих буремних подій виплили із закутків історії. Сьогодні ми маємо змогу вивчати, переглядати і відшукати достовірні факти про створення першої незалежної Карпато – Української держави, яка виникла в центрі Європи і була жорстоко знищена гортіївськими військами на очах всього цивілізованого світу.
 Бібліотека щороку організовує цикл масових заходів присвячених пам`яті полеглих на Красному полі під Хустом. Увазі користувачів експоновано книжкову полицю "Карпатська Україна: у пошуках незалежності Закарпаття", історичну довідку "Відроджені із забуття". З вихованцями бібліотечного драмгуртка "Радість" беремо участь у щорічному мітингу приуроченому до Дня вшанування полеглих у нерівній битві на Красному полі у березні 1939 року. На зібранні перед Хрестом, який встановлено в центрі Тересви, в цей день завжди людно, тут згадують славетні імена тересвянців січовиків Мірявця, Неболи, Прінца їх жертву в ім`я незалежності рідного краю. Присутні люди різного віку, віросповідання, соціального статусу яких об`єднав патріотизм, і любов до України. Тут  на мітингу завжди звучать вірші поетів-січовиків того часу  рядки їх актуальні й сьогодні.

Завідуюча бібліотекою смт. Тересва                                                                 Новаленко А.В.Немає коментарів:

Дописати коментар

Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня

 Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня Саме цього дня працівники Тячівської ПБ провели вуличну акцію "Моло...