понеділок, 18 червня 2018 р.


День Скорботи навічно в серцях

 Нам не забути днів війни...
У нашій пам’яті вони.
І ті герої незабутні,
Що з нами йдуть в віки майбутні

Життя швидкоплинне, із кожним роком Друга світова війна все далі іде в історію. І з кожним роком ми, на жаль, втрачаємо наших дорогих ветеранів – живих свідків тих подій, хто воював, йшов на смерть за свою країну, за рідний край.
День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала мільйони життів.  У Другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Свій внесок у перемогу над фашизмом зробили і наші земляки. Жертвами війни стало понад сто тисяч закарпатців, понад сім тисяч з них загинуло. Тому про мужність і героїзм, проявлений нашим народом у перемозі над нацизмом людство має пам’ятати. Кожен із нас має берегти в душі щиру гордість за батьків і дідів, які захищали нашу Батьківщину. Глибока вдячність тим, хто вистояв і переміг у війні, хто віддав своє життя в ім’я миру і спокою, не доживши до сьогоднішніх днів.
До Дня Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні та з метою увічнення пам’яті героїв Другої світової війни, залучення до активних форм громадського і патріотичного виховання молоді у бібліотеках Тячівського району планується провести ряд заходів:
-  книжково-ілюстративні виставки «Так починалася війна», «Україна в полум’ї війни 1941-1945», «Пам’ятати завжди», «Миттєвості війни», «Сторінки історії розповідають»;
-  виставку-пам’ять «Дорогами війни – дорогами безсмертя»;
-  виставку-спомин «Пам’ять і біль України»;
-  перегляди літератури «Збережемо пам’ять про подвиг», «Герої війни – наші земляки»;
-  патріотичні години "День скорботи навічно в серцях»;
-  уроки пам’яті «У назвах вулиць – імена героїв»;
-  години історичної пам’яті «Перемога: не забудемо нікого і нічого», «Внесок народу України в перемогу над фашизмом»;
-  бібліографічні огляди літератури «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо», «Щоб пам’яті вогонь не згас».
-   
Бібліотекарі району також організовують подорожі-екскурсії, покладання квітів до пам’ятних знаків загиблих земляків у Другій світовій війні, проводять хвилини пам’яті «Пам’ять про них невмируща», «Пам’ятаємо про ваш подвиг визволителі».
Події  Другої світової війни не перестають вражати силою народного руху, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин. Своєю хоробрістю, героїзмом і відвагою наші ветерани, довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам.


Зав. довідково-бібліографічним відділом          Г.П. Волос


Немає коментарів:

Дописати коментар

 Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Сьогодні, 21 березня, в  Всесвітній де...