понеділок, 15 жовтня 2018 р.

Напередодні  Дня українського козацтва та Святої Покрови в   сільському клубі с. Вишоватий  пройшла година українознавства та була  представлена книжково-ілюстраційна виставка.    
На захід були запрошені учні  3-го класу. Діти дізналися про історію свят.Свято Покрови ознаменовує засинання природи та вкривання землі на зиму. Справді, в жовтні перші дерева втрачають листя, всі плоди уже дозріли: «Прийшла Покрова – на дереві голо», “Покрова накриває траву листям, землю - снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем".    
14 жовтня також свято української військової честі та звитяги. У серпні 1999 року Указом Президента України цей день було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом. Цього дня у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. 
Немає коментарів:

Дописати коментар

  «Знай права – виконуй обов’язки" Інформаційна довідка Права людини як броня – вони захищають нас; вони як правила – говорять нам,...