пʼятниця, 30 листопада 2018 р.



 "СНІД: подумай про майбутнє – обери життя"

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.
Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з епідемією, яка поширюється у всіх регіонах світу.
30 листопада в Тячівській районній бібліотеці пройшов урок-застереження  "Снід: подумай про майбутнє – обери життя".  Учні професійного  ліцею мали змогу прослухати інформацію про цю небезпечну хворобу, взяли участь в анкетуванні щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу. Увазі присутніх було продемонстровано перегляд фільму "Життя на повну силу". Також була представлена розгорнута книжкова виставка "СНІД - біда одна, проблема спільна". Працівники районного методичного центру відділу культури Тячівської РДА підготували роздаткову  інформацію про ВІЛ/СНІД, яка була роздана під час проведення заходу.






четвер, 29 листопада 2018 р.

Тячівська районна бібліотека


Запрошуємо на
 годину-застереження "СНІД: подумай про майбутнє - обери життя"


30 листопада об 11.00 год. (ІІ поверх, читальна зала)

Пе́рша Світова́ війна́ — світова війна, глобальний збройний конфлікт, який розвивався перш за все в Європі від 28 липня 1914 до 11 листопада 1918 року, в якому брало участь 38 держав.
Під час неї загинуло понад десять мільйонів солдатів і цивільних мешканців. Конфлікт мав вирішальний вплив на історію XX століття.
Україна не залишалась осторонь цієї трагедії. Значна територія й опинилася в прифронтовій смузі, а в Королівстві Галичини та Володимирії, Герцогстві Буковина, Прикарпатті розгорнулися бойові дії. Тим більше, що Україна стала центром територіальних зазіхань з боку протиборчих сторін; Російської імперії та Австро-Угорської імперії, далекосяжні плани щодо України мала кайзерівська Німецька імперія.
З нагоди цієї дати в бібліотеках району були проведені бібліографічні огляди літератури, тематичні полиці, книжкові виставки, інформаційні години, години спілкування такі як: "Роки війни – століття пам'яті",  "Ні війні! Ні навіки!", "Біль війни у пам’яті нащадків", "Велика правда у пам’яті про війну", "Перша світова війна: український вимір", "Україна в період першої світової війни", "Події  першої світової війни", "Наслідки  І світової війни".

середа, 28 листопада 2018 р.


«Горить свіча пам’яті Голодоморів»
У пам’яті людській навіки залишаться 1932-1933 - найстрашніші в історії роки, трагедії минулого століття, які пронеслись над Україною великим голодомором.  Тож, працівники культури с. Ганичі (Н.В. Фіцай, М.І. Фіцай) разом з активістами будинку культури та користувачами бібліотеки вшанували пам'ять жертв Голодомору. 

Це наша історія.
Ми не можемо її викреслити з нашої пам’яті. 
Ми не можемо це забути.  
Це був страшний голокос, мор, 
що забрав життя 7 – 10 мільйонів українців.
Нас просто заставляли про це забути. 
Але пам'ять не можна знищити!


Хвилина мовчання сльозою горить…

вівторок, 27 листопада 2018 р.

"Голод - 33-й незагойна рана України" до дня пам'яті жертв Голодомору в бібліотеці с. Терново оформлено тематичну поличку та перегляд відеоматеріалу про причини і результати Голодомора



понеділок, 26 листопада 2018 р.

В с. Бедевля проведено годину -реквієм " Засвіти свічку " до вшанування пам’яті жертв Голодомору





неділя, 25 листопада 2018 р.


21 листопада клубно-бібліотечні працівники с. Ганичі провели годину-спомин «ГЕРОЇ  НЕ  ВМИРАЮТЬ».     

Зібралися, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час – Героїв Небесної Сотні. Розповіли про події, що відбувалися 5 років тому на Майдані Незалежності. Ця Революція Свободи та Гідності сколихнула весь світ, не залишила байдужої жодної душі, бо герої навічно пішли від нас заради торжества справедливості пожертвували собою.                          

Герої так не вмирають,  вони будуть вічно живі.
Героїв завжди пам'ятають на небі й на рідній землі!



23.11. 2018 р. в будинку культури с. Нересниці відбулася година пам’яті "Україна пам"ятає! Світ визнає!" до вшанування пам’яті жертв Голодомору1932-1933рр.
Масовий захід підготувала директор СБК М.М. Гасинець з  учнями 6-А та 10-А класів. Ведучі Свистак Л.Ю.- вчитель історії, М.М. Гасинець - директор БК,Токар Олександра таТомашко Рената уч.10 класу розповідали про трагедію, яка забрала життя мільйонів українців. Діти у своїх розповідях і віршах згадували яким чином виник Голодомор...Не було тоді ні війни, ні потопу, а була тільки зла воля одних людей проти інших - був великий голод. Також зачитувалися спогади очевидців тих, хто вижив у тому страхітті...Кров холоне в жилах,коли слухаєш про таке. Хвилиною мовчання писутні віддали шану померлим від голоду та запали свічки...
Бібліотекарі сільської та шкільної бібліотек Тяско Н.В.та Дикун О.І.оформили книжкову виставку "Страшна правда про Голодомор!"

         





пʼятниця, 23 листопада 2018 р.




Голодомор 1932-33 років - найбільша історична катастрофа України ХХ століття.
Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.
В історії бурхливого XX ст. голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце. Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України. Причини його лише частково мали об'єктивний характер – посуха 1931 р., економічні наслідки першої світової та громадянської воєн.
Заходи, присвячені  дню голодомору, щорічно проходять в четверту суботу листопада. В Тячівській районній бібліотеці викладено книжкову виставку-пам'ять  "ГОЛОДОМОР – крізь призму пам'яті і болю."


середа, 21 листопада 2018 р.


Учора, 20 листопада збиралося "Тячівське земляцтво в Ужгороді".
Знаний автор, колишній голова Тячівської районної ради Михайло Данилюк представив землякам дві власні книги - "Тячів у серці моєму" та "Тересва - наша отцюзнина".
Видання отримали високу оцінку фахівців-істориків і з величезним інтересом розглядалися земляками та запрошеними гостями.
На зустріч приїхали працівники закладів культури району: директор ЦБС І.С. Ключкей, яка презентувала присутнім всі книги, які вийшли за ініціативою М. Данилюка, в.о. директора РМЦ Сасин О.І. та  викладач Буштинської ДШМ Реплюк О.П. Проведення презентації книг  згодом планується і на Тячівщині.
Зустріч відбулася  в  "Галереї Ілько", де був присутній та приймав гостей сам  народний художник України Іван Іванович Ілько.









вівторок, 20 листопада 2018 р.

Працівники відділу культури с. Велика Уголька Угляй М.А. та Апшай Г.М. привітали з 80-річчям жительку села Немеш Н.М.



 У жовтні-листопаді 1944 року війська 4-гоУкраїнського фронту завершили визволення українських земель від німецьких військ та їхніх союзників. На жаль, завершення бойових дій та просування фронту на Захід не принесли закарпатським угорцям, німцям, корінним жителям інших національностей цього мультиетнічного краю довгоочікувані мир і спокій. Радше навпаки – на їхню долю випали нові жорстокі випробування. У пам’ять про загиблих у багатьох населених пунктах Закарпаття, запалюють свічки.

З цієї нагоди 17 листопада, в селищі Солотвино було проведено годину пам’яті та поминальну панахиду за тими, хто загинув у сталінських таборах ГУЛАГу.

З промовою до угорської громади звернулися заступник голови селищної ради Кочерга Я.Я. та голова місцевого осередку КМКС Седлак Д.Д.

А солотвинський марафонець Карло Токар організував символічний велопробіг від Солотвина до Сваляви, присвячений пам'яті колишніх ув'язнених угорців , в т.ч. мешканців Солотвина – жертв радянських репресій та сталінського терору. Саме у Сваляві у 1944 році  розміщувався збірний табір кінця Другої світової війни.

Світла пам’ять всім жертвам політичних репресій!
Нехай ніколи не повториться таке зло на нашій землі!

Зав. бібліотекою Попп М.











пʼятниця, 16 листопада 2018 р.


21 листопада 2018 року в Україні вчетверте  відзначатимуть  День Гідності та Свободи.
Свято встановлено на честь початку в цей день двох революцій в українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.  Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Тячівська районна бібліотека  та бібліотеки-філії візьмуть участь у мітингу-реквіємі, а також представлять книжкові виставки, тематичні полиці.


четвер, 15 листопада 2018 р.


У Тячівській районній бібліотеці відбулася літературно-музична композиція до Дня української писемності та мови "О рідне слово, що без тебе я" з учнями 9-А класу Тячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Гренджі-Донського №1 під керівництвом завуча з виховної роботи Острешко Л.М., педагога-організатора та класного керівника Острешко В.О. та музичного керівника Павлюк А.В.
Перед початком заходу був продемонстрований відеоролик "Будь в тренді – читай українське" підготовлений працівниками книгозбірні.
Ведучими заходу були Вайнагій Андрій та Лукач Ярослав учні 9-А класу, які ознайомили присутніх з історією виникнення української писемності та мови, з творами українських поетів про рідне слово. Учні класу декламували вірші про мову та виконали дві пісні "Мова єднання" (Н. Бучинська) та "Батьківська мова" (Т. Шарган). Метою заходу стало причіплювання почуття гордості за свою державу, рідний народ, бережливого ставлення до культурної спадщини українців, адже мова – душа нації.
Виховуючи в собі повагу до мови, якою спілкуємося, - це передусім, шанувати себе, виявляти повагу до народу, його історії, культури. Адже мова – своєрідний генетичний код нації, а не лише засіб спілкування. Доповненням заходу слугувала представлена книжкова виставка "Там, де живе рідна мова, живе український народ".









середа, 14 листопада 2018 р.


                        Мова – це талісман людини і нації

З нагоди відзначення Дня української писемності та мови у школі с. Ганичі-Солоний проведено літературно-музичну композицію «Мова – це талісман людини і нації». Створена на світанку людської історії, мова розвивається, живе в кожному народі. Мова – це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
Захід організували і провели вчитель української мови та літератури Фера Т.М., Орос О.І. та бібліотекар Корсак М.О.
Також було оформлено книжково – ілюстративну виставку за назвою «Мова рідна – колискова»



вівторок, 13 листопада 2018 р.

В Нересницькій ЗОШ І-ІІІст. учні 6-А з класним керівником Лазур О.М. та працівниками будинку культури і бібліотеки провели масовий захід"Єдиний скарб у тебе - рідна мова"до Дня української писемності та мови. Діти читали вірші про рідну мову,співалипісні про Україну. Зав.бібліотекою Тяско Н.В.підготувала перегляд літератури "Наша мова калинова".





Рік Августина Волошина Історична довідка  Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...