середа, 17 квітня 2019 р.


"Диво із див – українська писанка"
Як і в українській вишиванці, різні магічні знаки набули свого відображення в орнаменті писанки, історія якої сягає сивої давнини і пов'язана з уславленням весняного пробудження усього  живого на землі.
За давніми віруваннями наших пращурів, яйце – це символ Всесвіту. У писанкових орнаментах дуже поширеним є зображення сосонки–трави, що найпершою з'являється на піщаних ґрунтах і плететься, наче змійка. Найдавнішими вважаються крашанки – це писанки одного кольору. Згодом виникли багатоколірні писанки. Але колір в писанці з'явився не лише заради краси, а й отримав своє символічне значення, походження якого не випадкове.
Багатоколірна писанка є символом родинного щастя, миру, добробуту. Жовтий, золотистий, оранжевий кольори писанки означають тепло, надію, небесні світила, врожай в господарстві. Червоний колір символізує добро, радість, життя, для молодих – надію на щасливий шлюб. Зелений колір означає весняне пробудження природи. Блакитний небо, повітря, а також здоров'я.  
До Великодніх свят у Тячівській районній бібліотеці в читальному залі  експонується пасхальне деревце, яке прикрашене кольоровими писанками. Чудові, дивовижні, гарні, барвисті, яких ще слів потрібно дібрати, щоб змалювати красу великодніх писанок. Яскравим доповненням  слугує книжково-ілюстративна виставка "Диво із див – українська писанка". На виставці представлені  широкому колу  читачів  бібліотеки книги з історії виникнення писанок, їх символіки, кольорів, орнаментів та звичаїв пов'язаних з писанками. А також можна ознайомитися із книгами українських етнографів, які висвітлюють національні особливості українських Великодніх свят. Запрошуємо усіх користувачів відвідати книжково-ілюстративну виставку, яка присвячена відзначенню одного з найбільших і найсвітліших релігійних свят – Христового Воскресіння.Немає коментарів:

Дописати коментар

Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня

 Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня Саме цього дня працівники Тячівської ПБ провели вуличну акцію "Моло...