суботу, 11 травня 2019 р.


"Найкраща в світі…"
У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. В 2019 році День матері в Україні припадає на 12 травня. 

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
     Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина.
    Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
    Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
Бібліотеки району щороку проводять та долучаються до організації святкових концертів до дня  Матері, проводять майстер-класи, творчі зустрічі, літературно-музичні композиції, святкові ранки та багато ін. 
До прикладу, в  бібліотеці с. Бедевля, с. Ганичі відбулося виготовлення подарунків для мам "Квіткова феєрія", 
в будинку культури спільно з бібліотекою с. Ганичі щороку проводять літературно-музичну композицію за участі відомих людей села та запрошених гостів під назвою "За все що маю, дякую Тобі",


  в с. Красна клубні працівники спільно з бібліотекою провели святковий концерт "Мати – берегиня роду", 
в бібліотеці-філії с. Нижня Апша проведено літературну годину "Ми вдячні Богові за маму" та ін.
В цей день від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!


Немає коментарів:

Дописати коментар

                             Уклін безсмертній жінці – величній Лесі Українці                                25 лютого – День народження укр...