З нагоди відзначення 76 річниці визволення України та
Закарпаття від фашистських загарбників працівники сільської ради та бібліотекар
с. Криве поклали квіти до обеліска Слави.
Книжкову
виставку "Роки війни – століття пам’яті" підготували працівники центральної районної
бібліотеки для дорослих, присутні мали
змогу подивитись також два короткометражні фільми.
В цей день
традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення
України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Це свято
встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року №
836/2009 "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських
загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у
Другій світовій війні".
Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба,
самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці
кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу
в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми
зобов’язані всім, що маємо сьогодні.
24 жовтня Тячівська централізована бібліотечна система (директор Тячівської ЦБС І.С. Ключкей) отримала 11 комп’ютерів для забезпечення інформаційних потреб відвідувачів бібліотек, які вручав перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба.
29 вересня минулого року Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна у мережі Інтернет. На цій платформі кожен може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом. Саме завдяки комп`ютерам матеріали стануть доступнішими у бібліотеках, які отримають комп’ютери.
Комп`ютерна техніка, яку отримають бібліотеки полегшить роботу бібліотечним працівникам, дасть нові можливості для організації робочого процесу, сприятиме підвищенню рівня цифрової грамотності населення та розвиватиме нові безкоштовні інформаційні послуги для користувачів.
Ініціатива від партнерів «Favorit Foudation”, Асоціації розвитку туризму за сприяння Офісу Президента України, Міністерства цифрової трансформації, Закарпатської обласної державної адміністрації, Української бібліотечної асоціації та Червоного хреста
Дарунок бібліотеці!
Днями до Тячівської центральної районної бібліотеки завітав постійний активний читач Ярослав Одовійчук, який долучився до щорічної акції "Подаруй книгу бібліотеці" і подарував унікальну для охорони здоров’я району книгу спогадів «На життєвих перехрестях» знаного далеко за межами області педіатра і організатора охорони здоров’я заслуженого лікаря України Кравчук-Тіводар Марії Петрівни.
Книга побачила світ у видавництві «ТОВ РІК-У» в Ужгороді. Видання наразі єдине в своєму роді за багатьма критеріями. «Автопортрет в інтер’єрі епохи» — так образно визначено жанр твору в передмові «Слові про автора».
Колектив Тячівської ЦРБ, щиро вдячний за такий приємний подарунок п. Ярославу. Запрошуємо ознайомитися з виданням у читальній залі книгозбірні!
Дружній візит з Києва
Щиро радіємо візиту друзів-колег з Національної наукової медичної бібліотеки України, які завітали до Тячівської районної бібліотеки - це в.о. генерального директора ННМБ України – Тетяна Анатоліївна Остапенко та учений секретар – Тамара Володимирівна Кулієва.
Під час зустрічі київським колегам була проведена екскурсія бібліотекою, відвідано всі відділи бібліотеки.
Приємною несподіванкою для гостів став дарунок від колективу ЦРБ Національній науковій медичній бібліотеці.
На згадку залишились теплі враження від дружнього спілкування та фото.
Сьогодні, до Дня українського козацтва, Дня захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці в бібліотеці с. Колодно проведено бесіду "Щоб козацька слава навік не пропала".
Присутні: вчителька -пенсіонер Олена Немеш, вчителька ЗОШ Наталія Багара, учні-старшокласники - Віталія Немеш та Ангеліна Шугай.
14 жовтня в Україні відзначається День захисника України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. Щорічне державне свято встановлено Указом Президента України № 806 від 14 жовтня 2014 року. Сьогодні, 13 жовтня працівники Тячівської центральної районної бібліотеки були присутні на урочистому зібранні, на площі перед районною державною адміністрацією. Працівниками бібліотеки було оформлено книжкову виставку "Мужність і відвага крізь віки", на якій представлені книги, присвячені нашим співвітчизникам, які відстоювали та відстоюють незалежність, свободу, честь, гідність нашої держави.
У Красній відзначили День визволення села від фашистських окупантів
11 жовтня у с. Красній відзначили День визволення села від фашистських загарбників та освятили оновлений Обеліск Слави.
У жовтні 1944 року підрозділами 17-го гвардійського стрілецького корпусу, який входив до складу 4-го Українського фронту, було звільнено населені пункти району від фашистських окупантів, серед них і село Красна.
Вже стало доброю традицією відзначати цей день урочистими заходами та покладанням квітів до Обеліска Слави. Цьогоріч свято стало подвійним, адже напередодні знаменної дати було відреставровано пам’ятник та облагороджено прилеглу територію, тож в урочистій атмосфері відбулося ще й відкриття оновленого Обеліска Слави.
Відтак, у післяобідню пору у центрі села зібрались краснянці, аби віддати шану воїнам-односельчанам, які загинули, захищаючи Батьківщину в Другій світовій війні.
Розпочався захід з вшанування загиблих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника. Після отець Іоан провів панахиду за упокій померлих визволителів, а також освятив оновлених Обеліск Слави.
Вшанували воїнів-односельців й учні Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Разом з педагогами вони підготували тематичний концерт. Мелодійними заспівами радували присутніх шкільний ансамбль «Карпати», солісти Златослава Носа, Мар’яна Носа та Віталій Горбей.
Зі святом односельців привітала й сільський голова Марія Носа, яка закликала молодь ніколи не забувати про буремні роки Другої світової війни та про тих, хто ціною власного життя захистив рідну землю від окупантів. Також вона подякувала директору підрядної організації «КІК» - Денису Каганцю за якісно проведені роботи з реконструкції Обеліска Слави та облагородження прилеглої території та вручила подяку за сприяння у розвитку інфраструктури села Красна. Адже Денис Васильович постійно надає підтримку краснянцям у розбудові та покращенні населеного пункту.
Наприкінці свята діти випустили у небо сині та жовті повітряні кульки – символ надії та сподівань на світле та щасливе майбутнє.
За матеріалами Лідії Білак, dubove.info
Також у бібліотеці оформлена тематична поличка до Дня козацтва, Дня захисника України та Свята Покрови
В бібліотеці с.Нересниця оформлена книжкова виставка "Українська армія минуле і сучасність" присвячена дню Захисника України. Тяско Н.В та Гасинець М.М. підготували та провели зустріч з начальником ВОС Баришніковою Н.М. та учнями 9-11 класів. Запрошена гостя розповіла про сучасного захисника, про обов'язок служіння в армії, а вкінці зустрічі хлопці привітали Наталію Миколаївну з професійним святом
Нехай душа у Вас ніколи не старіє,
На білій скатертині будуть хліб і сіль.
Своїм теплом Вас завжди сонце гріє.
Слова подяки линуть звідусіль.
З нагоди особливої дати, що постукала у затишну оселю, з красним ювілеєм 80-літтям, літами, які даровані Богом клубно-бібліотечні працівники вітали шановану людину у селі, люблячу маму, чудову бабусю та прабабусю - Ганну Юріївну Фіцай.
Найтепліші слова подяки, за її доброту та людяність лунали звідусіль. Бо Ганна Юріївна мов та ластівка огортає своєю любов'ю та ніжністю своїх рідних. Тож щастя рясного, здоров'я міцного, на многая і благая літа.
Сьогодні, 9 жовтня у Тячівській центральній районній бібліотеці відбулася творча зустріч з Андрієм Любкою - українським письменником, поетом, романістом, перекладачем
Зустріч відбулася в рамках проекту БФ "Центр громадських ініціатив" - "Закарпаття єдине!" виконується за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).
Сьогодні, 6 жовтня до Тячівської районної бібліотеки завітав відомий письменник, перекладач, громадський і політичний діяч, директор видавництва "Пріоритет" Володимир Шовкошитний. Вже 5 років поспіль п. Володимир співпрацює з книгозбірнею і є її частим гостем.
На зустрічі були присутні його вірні друзі Іван Куцина, Петро Голубка та волонтери краю, також бібліотечні працівники району.
Всім працівникам були вручені книги В. Шовкошитного "Герої народжуються на могилах героїв", а для головної книгозбірні письменник подарував цілу низку чудових новинок.
Рік Августина Волошина Історична довідка Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...