середа, 5 травня 2021 р.

 

205 років від дня публікаціі

 "Новели" Ернста Теодора Амадея Гофмана

Народився Ернст Теодор Амадей Гофман 24 січня 1776 він був наймолодшою дитиною в родині прусського адвоката Крістофа Людвіга Гофмана і Ловізи Альбертини Доффер.

Маленький Гофман, наділений різноманітними талантами, чудово малював, грав на фортепіано і писав. Навчаючись в лютеранській школі Burgschule, хлопчик самостійно вивчав творчість Шиллера, Гете, Свіфта, Стерна, Руссо і Жана Поля. Завдяки дружбі з Теодором Готлібом фон Гіппель, який в майбутньому став політичним діячем, 12-річний Гофман знайомиться з творчістю Іммануїла Канта. Свою дружбу приятелі зберегли на все життя.

Німецький митець-романтик, перу якого належить такий шедевр, як символіко-романтична казка-новела "Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер" . Основний конфлікт твору — протистояння митця та філістера. Гофман переплітає реальну дійсність і фантазію, земне і піднесенонебесне, прекрасне і потворне. Казка-новела побудована за всіма канонами романтичної історії: тут є чарівник і фея, мрійливий поет, прекрасна кохана поета, є тупі й обмежені придворні. Іронія, сатира, гротеск — засоби, за допомогою яких автор загострює увагу на основному конфлікті, звеличує "життя духу", демонструє неприйняття буденності реального життя. Найвідоміші твори: "Золотий горщик", "Чортовий еліксир", "Життєві погляди кота Мурра", "Лускунчик".

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня

 Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня Саме цього дня працівники Тячівської ПБ провели вуличну акцію "Моло...