пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

150-річчя від дня народження Теодора Драйзера — видатного американського письменника ХХ століття

Сьогодні, 27 серпня - 150-річчя від дня народження  Теодора Драйзера — видатного американського письменника ХХ століття. 

Номінувався на Нобелівську премію 1930 року. Комерційний успіх і славу приніс йому роман Американська трагедія (1925). 

Вихідець з багатодітної сім’ї німецького емігранта, Теодор шістнадцятирічним юнаком приїхав у пошуках роботи до Чикаго. Рік навчався в університеті штату Індіана. 1894 року переїхав у Нью-Йорк. Працював репортером, писав для журналів Метрополітен, Харперс, Космополітен. Двічі був одружений: з Сарою Вайт та Хелен Річардсон.

Перший роман Сестра Керрі (1900), заборонений як непристойний, здобув визнання через кілька десятків років після публікації; 1952 року створена екранізація з Лоуренсом Олів’є та Дженніфер Лопес в головних ролях.

Головна тема Драйзера – конфлікт між особистими амбіціями і суспільними нормами.

Автор романів Геній (1915), Трилогія бажання - про чиказького магната Чарльза Єркса (романи Фінансист(1912), Титан (1914) і Стоїк (1947)), публіцистичних творів, драм, збірки Звільнення та інші оповідання (1918).

Українською перекладено книги Сестра Керрі, Дженні Герхард, Американська трагедія, Титан, Стоїк, Фінансист, збірки оповідань. 

Пропонуємо вашій увазі перегляд літератури "Теодор Драйзер - блискучий романіст і прагматик"Немає коментарів:

Дописати коментар

Інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2023 та 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки

  Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзнач...