пʼятниця, 31 грудня 2021 р.

Хто знає англійську на всі 100%?!

 Хто знає англійську на всі 100%?!

 Тоді приходьте до бібліотеки і читайте, вивчайте, вдосконалюйте ! 

Адже, напередодні Нового року, нам люб’язно подарувала книги англійською мовою активна читачка (ім’я попросила не вказувати)










пʼятниця, 24 грудня 2021 р.

 У головній книгозбірні громади - панує затишна атмосфера!
Чекаємо на вас, дорогі друзі, приєднатися до зимової казкової фотосесії!
А ми з колегами вже розпочали!
Приєднуйтесь! Чекаємо!










вівторок, 14 грудня 2021 р.

Останні новинки цього року!

 Книгомани хапайте!!! Останні новинки "прийшли" цього року!

В зимові дні, за чашкою запашного чаю, пориньте у світ, який цікавий саме вам. Різноманітність нових видань вражає. Приходьте і оберіть книги, які вам довподоби!!!!

Ласкаво запрошуємо! Ваша бібліотека на всі 100%!














День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 4 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Отже, 14 грудня – це день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.
Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
Щодня, протягом останніх років у зоні відчуження продовжують боротьбу з наслідками Аварії на ЧАЕС.
Щиро дякуємо ліквідаторам у нелегкій боротьбі із наслідками аварії на ЧАЕС!
З нагоди Дня ліквідатора в Тячівській бібліотеці для дорослих діє виставка "Чорнобиль усім нам болить".








пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини

10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини, що був заснований на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у 1950 році.

Враховуючи вагоме значення правової освіти в розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і  прав  людини, з метою підвищення загального рівня правової культури, на виконання Указу Президента України №1149/2008 від 8 грудня 2008 року «Про Всеукраїнський тиждень права» та відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 568-р від 24 липня 2019 року «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права», в Тячівській бібліотеці для дорослих  організовано книжкову правову виставку "Ваше право знати".

На виставці представлено документи з фонду бібліотеки про сучасний стан права в Україні,  перспективи розвитку сімейного права, правове регулювання соціального захисту різних категорій осіб, трудові та соціально-економічні права громадян, питання подолання насильства в сім’ї тощо.






четвер, 9 грудня 2021 р.

  5 грудня — Міжнародний день волонтера. Цей день відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця. Згідно статистичних даних, оприлюднених Організацією Об’єднаних Націй, по всьому світові нараховується близько 140 мільйонів волонтерів, що допомагають на безоплатній основі всім людям, які цього потребують.

Волонтерство засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.

Головною метою цього дня є визнання зусиль волонтерів та підвищення обізнаності громадськості про внесок волонтерів у розвиток суспільства.

Волонтерська робота молодіжних груп спрямована, як правило, на найболючіші проблеми, що існують в українському суспільстві. Типові види діяльності волонтерів у соціальній сфері – це догляд за хворими, людьми похилого віку та інвалідами, які перебувають вдома і у спеціалізованих установах, догляд за вмираючими в хоспісах, робота з ув'язненими у в'язницях, колоніях і допомога їм після виходу з ув’язнення, робота з дітьми та молоддю в дитячих садках, школах, групах вільного часу, молодіжних клубах, допомога представникам етнічних меншин через консультування та відповідний супровід, допомога бездомним і безпритульним, збір коштів тощо.

Участь молоді у волонтерському русі дає їй змогу зробити особистий внесок у розв’язання соціальних проблем, самореалізуватися через ініціювання проектів і програм соціально-педагогічної спрямованості.

Міжнародний день волонтера – свято кожного, хто хоч раз за покликом серця допомагав людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання. В Україні, як і в усьому світі, волонтерський рух займає особливе місце у наданні допомоги населенню у надзвичайних ситуаціях. В умовах бойових дій, коли кожен розуміє ступінь відповідальності за майбутнє, кількість громадян, які не стоять осторонь, а всіляко допомагають країні, суттєво збільшилася. Тому це свято є святом кожного, хто готовий підтримати ближнього від щирого серця.

Приходь до бібліотеки і детальніше ознайомся з волонтерською діяльністю через матеріали, представлені на нашій виставці.

І можливо саме Ти захочеш приєднатися до волонтерського руху і заповниш анкету на сайті  https://volunteer.country/registration. 











понеділок, 6 грудня 2021 р.

6 грудня - День Збройних сил України: Цікаві факти про українське військо

 


Сьогодні в Україні відзначають День Збройних сил України. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закони «Про оборону України» та «Про Збройні Сили України».

Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про українське військо

УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ВХОДИТЬ ДО ТОП-30 НАЙСИЛЬНІШИХ У СВІТІ

Згідно з рейтингом Global Firepower Index 2020, Збройні сили України займають 27-е місце в списку 138 найбільш потужних армій світу. Слід зазначити, що у 2018 році Україна займала 29-е місце.

Рейтингом Global Firepower Index враховує: людські ресурси країни, актуальну потужність її сухопутних, військово-морських та повітряних військ,  логістичні можливості держави (у тому числі для переміщення військ), паливні ресурси,  фінансові можливості і витрати на оборону, а також географію (включаючи протяжність кордонів тощо).

СИЛИ СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ ОДНІ З НАЙМОЛОДШИЙ ВІЙСЬК В СКЛАДІ ЗСУ

У складі Збройних сил України Сили спеціальних операцій (ССО) з'явилися лише 5 січня 2016-го року. Зараз це один з п'яти основних родів військ та сил (разом із сухопутними, повітряними, військово-морськими силами та десантно-штурмовими військами ЗСУ).

ССО - це спеціально навчені підрозділи, які призначені для виконання особливих місій у сфері розвідки, а також найбільш складних і небезпечних військових операцій та інших завдань.

Це найбільш секретний рід сил в українській армії - дані про їх особовий склад, детальну структуру цих сил, а також про тих, хто раніше служив у ССО на конфіденційній основі, є державною таємницею.

ЗА 6 РОКІВ ВІЙНИ НА ДОНБАСІ КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ПЕРЕВИЩИЛА ЧИСЛО УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ВОЮВАЛИ 10 РОКІВ У АФГАНІСТАНІ

З початку вторгнення російських військ до східних областей України в 2014 році та старту Антитерористичної операції на Донбасі (сьогодні - Операція об'єднаних сил) 398 941 тис. українців отримали статус учасника бойових дій. Крім того, відповідно до пункту 21 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» статус учасника бойових дій надано 333 добровольцям.

Для порівняння - за десять років війни СРСР в Афганістані (1979 - 1989) її учасниками стали близько 160 тис. українців.

Керівництво ЗСУ називає бойовий досвід однією з головних визначних рис сучасної української армії.

УКРАЇНА, ЗА КІЛЬКІСТЮ РЕЗЕРВІСТІВ, ВИПЕРЕДЖАЄ США І ВХОДИТЬ В ТОП-10 СВІТУ

Global Firepower Index 2020 оцінює загальне число потенційних військовослужбовців в Україні в 1 млн 255 тис осіб. З них 255 тис. - чинні військовослужбовці, а 1 млн осіб -  резервісти.

За останнім показником (резервний персонал) Україна посідає 8-ме місце у світі, випереджаючи навіть США (9-та позиція). Більш потужний військовий резерв мають В'єтнам (1 місце - 5 млн осіб), Південна Корея (2 місце - 3,1 млн осіб), Індія (3 місце – 2,1 млн осіб).

ОДНА З НАЙНОВІШИХ ПОСАД В ЗСУ - ВІЙСЬКОВІ КАПЕЛАНИ

З травня 2017 року в усіх бойових частинах і підрозділах ЗСУ з'явилася посада військових капеланів. Військові капелани є у більшості армій світу. Вводячи аналогічну посаду в ЗСУ, Україна вивчила досвід Канади, Німеччини, Польщі, Великої Британії та США.

У Збройних силах України за штатом введено близько 130 посад військових священиків (капеланів), із них укомплектовано – понад 90. У ЗСУ наявні військові священники від п’яти церков, а саме: православна церква України – 59, Українська греко-католицька церква – 20, Українська євангельська церква – 6, Церква “Скинія” – 4, Українська православна церква (Московський патріархат) – 1.

Статус учасника бойових дій отримали 25 військових священників (капеланів).

ЖІНКИ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

В Збройних Силах проходять службу і працюють понад 23% жінок, це більше 58 тисяч. З них майже 29 тисяч - військовослужбовці. Сумлінно виконують свої посадові обов’язки більше 4 тисяч жінок-офіцерів, майже 7 тисяч жінок-сержантів і 17 тисяч жінок-солдатів.

У вищих військових навчальних закладах проходять підготовку більше тисячі курсанток, які завтра поповнять Збройні Сили України. (дані на березень 2020 року)

НОВІ ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ СЕРЖАНТСЬКОГО І СТАРШИНСЬКОГО СКЛАДУ, ЯКІ ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ НАТО

Верховна Рада України 17 жовтня 2019 року 278 голосами ухвалила закон щодо запровадження нових сержантських звань у Збройних Силах України відповідно до колонки «NATO Code» згідно з STANAG 2116.

12 листопада закон підписав голова Верховної Ради України, а 29 листопада Президент України. Закон набрав чинності 30 листопада, але пункт про нові військові звання сержантського і старшинського складу набув чинності через десять місяців – 30 вересня 2020 року.

ЗВАННЯ ГЕРОЙ УКРАЇНИ

З початку війни звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» отримали 64 військовослужбовці, 41 із них посмертно.

ФОРМУВАННЯ НОВИХ КОМАНДУВАНЬ ЗСУ

На початку 2020 року на виконання спільних Директив Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України завершився перший етап реформування Збройних Сил України. За результатами були створені нові командування, зокрема:

Командування об’єднаних сил Збройних Сил України,  Командування медичних сил Збройних Сил України,  Командування сил підтримки Збройних Сил України,  Командування військ зв’язку та кібернетичної безпеки Збройних Сил України.

Трансформація структури війська спрямована на досягнення чіткого розмежування повноважень між усіма органами військового управління за принципами країн НАТО.

За традицією, 6 грудня вітають усіх військових, а надто тих, хто захищає східні рубежі нашої країни. Зараз це свято стало символом справжньої мужності, героїзму і відваги. В цей день ми низько вклоняємося подвигу тих, хто віддав своє життя за Україну,  та всім тим, хто несе військову службу в зоні АТО, за відданість українській державі, незламну силу волі та безстрашність.

 

 Слава Україні! З Днем Збройних сил!

 

 

середа, 1 грудня 2021 р.

   ВСЕ про віруси, щеплення, здоров'я …

💉💊💉💊 та навіть БІЛЬШЕ в актуальних новинках від УІК:
Еула Бісс Імунітет. Правда і міфи про щеплення. Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення оточення впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою. Авторка цієї книжки, Еула Біссс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов’язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п’ята» та історію про Дракулу. Для широкого кола читачів, всіх, хто цікавиться питаннями зміцнення імунітету та вакцинації.
Фрэнк Райан. Вірусосфера. Від застуди до COVID – навіщо людству віруси. Захоплива і вкрай актуальна подорож до світу вірусів, з якої ви довідаєтеся про те, чим вони є насправді, що роблять у природі та яку роль відіграли в еволюції на Землі та в історії людства. Доктор Френк Раян розкриває ці та інші питання, глибоко занурюючись у проблематику низки хвороб, що їх спричиняють віруси. Він починає зі звичайної застуди, знайомих усім кору, вітрянки, герпесу, свинки і краснухи та поринає разом із читачами в подробиці таких менш поширених хвороб, як сказ, костоломна лихоманка, Ебола та навіть вірус-індуковані ракові захворювання. Завдяки цій книжці читач дізнається про особливості поведінки вірусів і про причини, через які віруси вражають людство. Автор пояснює, як віруси еволюціонували паралельно з нами і допомогли нам стати тими, ким ми є тепер.

Рік Августина Волошина Історична довідка  Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...