середу, 16 листопада 2016 р.

«Криниця національної гідності» 
День Гідності та Свободи – свято, встановлене Указом Президента України Петра Порошенка 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої Держави та її європейського вибору…». З цієї нагоди в сільському клубі с. Вишоватий  спільно з бібліотекою було проведено годину мужності"«Криниця національної гідності».  Бібліотекар   ознайомила читачів з історією виникнення цієї пам'ятної дати.  Зараз, коли Україна перебуває в тяжкому часі, нам необхідно впевнено орієнтуватися в проблемах сучасності, бачити перспективи розв’язання цих проблем і розуміти, що «Вільні творять майбутнє», що вибір боротьби за свободу і гідність був виправданий. Також відвідувачам була запропонована   виставка подія  "Доленосний день України". 

В бібліотеці с. ГАНИЧІ проведено літературну годину «ШАНУЙМО РІДНУ  МОВУ»  до Дня писемності та мови


Завідуюча бібліотекою М.І.ФІЦАЙ розповіла дітям про рідну українську мову, милозвучну як спів солов’я, бо вона немов барвистий український віночок в якому вплетені різнокольорові стрічки.  Директор будинку культури Н.В.ФІЦАЙ доповнила розповідь про те, як нашу мову порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як улюблений символ українців. А що таке мова? Народ говорить, що слово до слова – зложиться мова. Як сказав Т.Г. ШЕВЧЕНКО про слова нашої мови.                                                                                                                     Веселою й дотепною, з жартами звучить наша мова у народних традиціях, розповідала художній керівник будинку культури Т.М.БЕРДАР. А ще мова рідна, мелодійна в щедрівках, колядках і коломийках. Під кінець заходу клубно-бібліотечні працівники з любителями поезії та користувачами бібліотеки підготували літературну композицію «БУДУ  Я  НАВЧАТИСЬ  МOВИ  ЗОЛОТОЇ».

В будинку культури с. ГАНИЧІ проведено годину пам’яті  поетеси ОЛЬГИ  ДАНИЛІВНИ  ФЕЛЬБАБА – КОСАЧ «ПОЕЗІЯ – ЦЕ МУЗИКА ДУШІ».
Із безмежною шаною та сердечним теплом згадали поетесу, котрій нещодавно могло б виповнитися 77 літ та нажаль, не судилося.                           

  Ведуча заходу директор будинку культури Наталія Василівна Фіцай  розповіла про життєвий та творчий шлях поетеси і просто про чудову людину, яка залишила свій слід на землі у творах. У своїй педагогічній і наставницькій діяльності навчала дітей, сіяла добре й розумне. Прищеплювала любов до рідного краю, спонукала творити добро.
Художній керівник Тетяна Миколаївна Бердар прочитала присутнім поезії присвячені українській пісні, адже вона дуже любила співати. На вірші «КАЛИНА», «ОБЕЛІСКИ» музику написала вчитель музичного мистецтва талановита Надія КАЛИНИЧ – ОМЕЛЬЯНЕНКО.  З задоволенням слухали вірші із збірки «СЛІД НА ЗЕМЛІ» -  «НАШЕ СЕЛО», «СТЕЖИНА». Відлунням з її серця полилися рядочки вірша «В ЗОНІ», про катастрофу, що сталася на ЧАЕС.                                                       
Ряд поезій ОЛЬГИ ДАНИЛІВНИ присвячені порам року, рідним, колегам з якими працювала 30 років, випускникам, які уособлюють життєвий шлях людини. Писалося їй легко і просто, розповідала завідуюча бібліотекою Марія Іванівна Фіцай. Та не тільки вірші писала талановита вчителька, а й прозові твори, гуморески, публіцистичні твори – «СЛОВО ПРО МАТІР», «УРОКИ ДОБРА І КРАСИ» та інші.  

  Діти з цікавістю оглянули папку «Поетичні таланти села» та фотоальбом «Моє село – моя історія жива», де зібрано матеріал про творчість поетеси.
У листопаді 1997 року указом Президента України встановлено День української мови та писемності, який відзначають щороку 9 листопада, коли вшановується пам'ять Нестора літописця послідовника творців слов'янської  писемності Кирила і Мефодія. Нині свято вже стало традиційним, це один із тих днів, коли кожен має нагоду відчути себе частиною свого народу з героїчною історією, багатою культурою і прекрасною , Богом дарованою мовою.
Днями у районній бібліотеці пройшла година спілкування до дня української писемності та мови. На захід були запрошені  учні 10-Б класу Тячівської ЗОШ №1 під керівництвом Гарастей Г.В. Годину спілкування підготувала вчитель української мови і літератури Екшміт К.М.
Ведучі години спілкування учні школи: Яковлєва Г.М., Думнич А.С.,Мельник В.І., Дочинець О.І. ознайомили присутніх з історією виникнення української писемності та мови , а також із творами українських поетів про рідне слово, удосконалення культури власного мовлення, прищеплювання почуття гордості за свою державу, рідний народ ,бережливе ставлення до культурної спадщини українців, адже мова-душа нації.

З вступним словом та привітанням виступила провідний бібліотекар Мийсарош І.М.  Доповненням до даної теми слугувала книжкова виставка:  "Там, де живе рідна мова, живе український народ". Також були роздані анкети по соціологічному дослідженні "Чи вважаєте Ви себе патріотом України",  які підготувала зав. відділу обслуговування Патяник Л. М.
  19 лютого – День Державного Герба України Як державний символ – Державний Герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Рад...