пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу
                     це його мова, ота жива схованка людського духу,
                 його багата скарбниця,  в яку народ складає і своє давнє  життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування”
Панас Мирний

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

В Тячівській районній бібліотеці діє книжкова виставка "Там, де живе рідна мова, живе український народ" тут зібрані матеріали про українську мову, історія виникнення української мови, культура української мови та інші…  Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–...