понеділок, 30 січня 2017 р.

"Україна Соборна - моя гордість і слава " - за такою назвою проведено годину патріотизму у бібліотеці с. Ганичі.       
                                 
Мета цього заходу - сформувати у молодого покоління любов до своєї України, гордість за свою Державу. Адже, Україна має героїчну історію. Це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю. Працівники розповідали про те, що Соборність була надзвичайно важливаю, певною мірою символічною, оскільки обєднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу. Носіями ідеї соборності України традиційно вважаются члени Кирило - Мефодіївського братсва. Багато зусиль у цій роботі доклали Українські діячі М.Драгоманов, М.Грушевський, І.Франко. 

До Дня Соборності України в бібліотеці с. Новобарово відбулася бесіда 
"Вона  наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна"



неділя, 29 січня 2017 р.


29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
В Вишоватській бібліотеці спільно з клубом відбулася історична година «Їх оплакують роси у лузі». 
Діти уважно слухали про бій під Крутами, та його учасників. Присутні переглянули    мультимедійну - презентацію "Битва під Крутами"
В ході цих боїв загинули понад 300 молодих юнаків – героїв, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.
Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання героїв Крут. Пам'ять про героїв, які загинули буде прикладом, як потрібно любити свою батьківщину.
До заходу в бібліотеці було влаштовано  тематичну виставку «Крути- наша слава, наша історія».


До  вшанування пам’яті героїв  Крут бібліотекою с. Калини спільно з школою відбувся вечір-пам’яті  "Бій під Крутами" 




                З метою виховання почуття патріотизму і гордості за свою державу була проведена година пам’яті : «Крути – трагедія і гордість» присвячена Дню пам’яті Героїв Крут в бібліотеці с. Калини –Заріка.
Бібліотекар розповіла користувачам про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, і які навічно залишаються в історії, як символ національної честі. В кінці заходу учні вшановували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання.        
            


пʼятниця, 27 січня 2017 р.

У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 "Пам'ять про Голокост", що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Україна приєдналася до цього документу у 2012 році та вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства - Голокост. Поволі відходить страх… Пам’ять поступово заспокоюється… Натомість виникає переживання, що невдовзі все це стане «історією», тобто перестане бути безпрецедентним актом знищення мільйонів невинних людей. Молодь – повинна знати, пам’ятати ці страшні сторінки історії людства, нашої історії. Ми маємо зробити все, щоб Катастрофа не була забута, адже віра, історія, лихоліття, відродження ідуть поруч і створюють єдину картину життя.

На сьогодні, Голокост - це уособлення людських страждань і абсолютного зла, універсальний символ травматичної події для всього людства. Зараз чимало із сучасників, батьки і діди яких не мали жодного відношення до винищення єврейського населення під час Другої світової війни мають сильні та емоційні спогади про нього. Тячівська районна бібліотека дає змогу нагадати про ці страшні події,  викладкою тематичної виставки під назвою "Голокост – шрам на серці людства", на якій зібрано документи тих подій.
З нагоди дати в районній бібліотеці оформлено виставку-атрибут "Голокост - шрам на серці людства", біля якої проведено ознаймлення коритсувачів з представленою літературою.


 22 січня у Широколузькій бібліотеці-філії була проведена історична година до дня соборності  України ,,Моя єдина Ураїна. Читачі бібліотеки ознайомилися з історією соборності України. Дізналися про історичний факт злуки українського народу, його значення.

Було оформлено книжково-ілюстровану виставку ,,Україна-наш спільний дім.

22 січня 1919 року ввійшов в історію як велике державне свято – День Соборності України. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. В ЦРБ з нагоди цієї дати 23 січня відбулася бесіда біля книжкової полиці " Шлях до Соборності України".

четвер, 26 січня 2017 р.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.
Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано. Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».
Про це та багато іншого користувачі бібліотеки с. Тернова дізналися про бій студентів та вшанували памяті героїв Крут хвилиною мовчанням.


29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтивики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами.
Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. „Понад все вони любили свій коханий край”, — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
В Тячівській районній бібліотеці 26 січня відбувся вечір-пам’яті до Дня вшанування героїв Крут "Червона Калина на білому снігу". На вечір були запрошені учні Тячівського професійного ліцею навчальних груп №2 та №7, заступник директора з навчально-виховної роботи Балашова Ю.В., майстер виробничого навчання Губанова Л.Л., класний керівник групи №7 Кость Н.С., бібліотекар ліцею Фрінд Ю.М.
Розпочався вечір з вступного слова провідного бібліотекара ЦРБ Мийсарош І.М., яка розповіла про День вшанування героїв  Крут. Зачитали коротку довідку про ті події  учні ліцею Грига Ігор, Даш Олексій, Онофрюк Оксана. Всім присутнім було продемонстровано короткометражний фільм "До дня пам’яті герої Крут" , а також працівниками відділу обслуговування було підготовлено слайд-презентацію "Тут юні прекрасна і свята стелила землю вмить єдину" та книжкову виставку "Під Крутами пішли в безсмертя", які слугували доповненням заходу. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про героїв.






неділя, 22 січня 2017 р.

Ім'я Степана Миколайовича  Вайди сьогодні маловідоме його співвітчизникам, а даремно. Його життєвий шлях вартий того, щоб знімати фільми і писати романи: Вайда прожив всього 23 роки, але встиг захищати рідне Закарпаття від угорців і визволяти Київ від німців, будучи членом Організації Українських Націоналістів, здобув звання Героя Радянського Союзу.

Степан Миколайович Вайда народився 17 січня 1922 року на Закарпатті. Під час навчання в семінарії, в Мукачеві він вступив до українського культурно-просвітницького товариства "Просвіта" і невдовзі опинився в лавах Організації Українських Націоналістів, здобувши посаду в мукачівському Проводі ОУН. Після закінчення навчання Вайда вирішив присвятити себе вчителюванню, однак, доля розпорядилася інакше.
В 1938 році розпочалася боротьба за незалежність Карпатської України від Чехословаччини і керівництво ОУН, оцінивши здібності Вайди, доручило йому створення збройної організації українців – "Карпатської Січі". 

З нагоди цієї дати в ЦРБ та бібліотеках-філіях району діє тематична полиця "Зорить з граніту вічний солдат, болем його пам’ять жива".


Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.
Відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки це не тільки зовнішня суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок берегти світлу пам'ять незліченних жертв, принесених українським народом на олтар незалежності, соборності, державності.
Напередодні свята 20 січня у кінотеатрі ім.Т.Шевченка в Тячеві відбулися урочисті збори, присвячені Дню Соборності України та 71-й річниці утворення Закарпатської області у складі України. Найперше, присутні переглянули документальний фільм «Акт злуки: відтворення історичної правди», також присутні зібрання мали змогу переглянути книжкову виставку «На шляху до Соборності України», яку підготовили працівники районної бібліотеки.



четвер, 19 січня 2017 р.

"Ніхто незабутий, ніщо незабуто"  під такою назвою в бібліотеці с. Дулово проведено літературну годину присвячено 95-річчю з дня народження С.М. Вайди та оформлено тематичну виставку "Cлаветний син Карпат" 




понеділок, 16 січня 2017 р.

Хай Різдво у вашу хату принесе добра багато

 Різдво Христове самий давній і світлий день на землі, найулюбленіше християнське свято. З гарними щедрівками та колядками культосвітні працівники с.Чумальово  разом з читачами бібліотеки завітали в різні організації та установи села.



15 січня користувачі бібліотеки с. Терново прийняли участь в турнірі приуроченому Новорічно-Різдв'яним святам




четвер, 12 січня 2017 р.

    Різдво – це свято радості і єднання людських душ.
Від хати до хати ідуть колядники, щоб привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.
   До бібліотеки с. Терново завітали  діти з Тернівської ЗОШ I-III ст.  З гучною колядкою  "Над Вертепом зірка ясна світу засіяла"та щирим віншуванням привітали присутніх. 
Спільно з клубом та користувачами бібліотеки с. Біловарці було проведено новорічне щедрування    
«Радуйся,земле…».На  якому були присутні працівники органів місцевого самоврядування  та мешканці села.

вівторок, 10 січня 2017 р.

Сьогодні, 10 січня, після Різдвяних свят, до головної книгозбірні завітали активні користувачі бібліотеки-філії с. Грушово з колядками та Вертепом



середа, 4 січня 2017 р.

    
ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ

пл. Народна, 4, м. Ужгород, 88008, тел./факс: (0312) 61-76-43
e-mail: culture @carpathia.gov.ua Код ЄДРПОУ 02227943

  03.01.2017  01-11/07-02
На
№ ___________ від ___________


      Міськрайвідділи
      культури


Управління культури облдержадміністрації   надсилає положення про всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів - 2017».
Інформацію про конкурс просимо довести до керівників закладів культури і мистецтва.
Додаток на 2 арк.


Начальник   управління                                                                    В. Фролова



Мендель
617643


Всеукраїнський дитячий конкурс
«У пошуках літературних талантів-2017»
І знову оголошується конкурс «У пошуках літературних талантів». Результати першого року проведення конкурсу показали, що Україна має серйозний літературний потенціал. 811 дітей з усіх регіонів України взяли участь у конкурсі. Найбільша кількість творів надійшла із Західної та Східної України. Саме Донецька та Луганська області стали несподіванкою для організаторів конкурсу.
Виявляючи ранні літературні таланти, ми сприяємо розвитку не лише літератури, а й кінематографу, театру, пісенної творчості, оскільки ці мистецтва пов’язані з культурою мови.
1.     1. Положення про конкурс
1.     До конкурсу допускаються твори, написані українською мовою учасниками, що проживають в Україні або за кордоном.
2.     Допускаються поетичні та прозові твори учасників, яким на 19 травня 2017 року не виповниться  18 років.
3.     Конкурс проводиться у номінаціях «Поезія» і «Проза». У номінації «Поезія» до участі допускаються поеми, вірші, байки, пародії. У номінації «Проза» – романи, повісті, оповідання, казки, есе. Кількість сторінок і кількість поданих на конкурс творів не обмежується.
4.     Переможці конкурсу одержать такі премії:
У номінації «Поезія»:
1 премія – 8000 грн., 2 премія – 6000 грн., 3 премія – 4000 грн.
і 5 премій дипломантам по 1000 грн.
У номінації «Проза»:
1 премія – 8000 грн., 2 премія – 6000 грн., 3 премія – 4000 грн.
і 5 премій дипломантам по 1000 грн.
5.     Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно надіслати свої твори, набрані на комп’ютері в півтора інтервали 14 кеглем Times New Roman.
6.     Разом із машинописом потрібно прислати заяву про участь у конкурсі, написану в довільній формі, в якій вказуються прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання і навчання, домашня адреса, контактний телефон, електронна пошта та улюблені заняття конкурсанта.
7.     Оцінку творів проводить журі конкурсу, яке оголошується публічно.
8.     Твори не рецензуються і не повертаються.
9.     Збір конкурсних творів триває до 15 березня 2017 року.
10.                       Кращі твори будуть надруковані в антології, на сайтах та в літературній періодиці.
11.                       Церемонія вручення нагород відбудеться 19 травня 2017 року в місті Новограді-Волинському на Житомирщині в музеї Лесі Українки.
12.У конкурсі можуть брати участь минулорічні дипломанти. Лауреати конкурсу «У пошуках літературних талантів» не можуть бути повторно учасниками цього конкурсу.
13.                       Твори надсилаються в електронному вигляді на e-mail: talant_novogradvolynsky@ukr.net
Або в паперовому вигляді за адресою:

Володимиру Даниленку
На конкурс «У пошуках літературних талантів»
а/с В 373
м. Київ-1
01001
2.     Склад журі:
Голова журі:
Вячеслав Медвідь – письменник, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка
Члени журі:
Галина Пагутяк – письменниця, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка
Станіслав Бондаренко – письменник, головний редактор газети «Літературна Україна»
Микола Хомич – письменник, меценат
Юрій Ковальський – письменник, головний редактор журналу «Радуга»
Вано Крюгер – письменник
Володимир Каденко – письменник
Заза Пауалішвілі – письменник


вівторок, 3 січня 2017 р.


   "Щедрик, щедрик, Щедрівочка"
      За традиціями в селі В. Уголька, щорічно проводять Новорічні та Різдвяні свята з щедрівками та колядими. Правцівниками культури Г.М Апшай та М.І. Угляй  було залучено юнаків та дівчат, які дарували односельчанам гарний настрій та багато новорічно-різдвяних привітань. Дід Мороз та Снігуронька дарували діткам подарунки, а новорічні персонажі всіх веселили.
            



«Хай рік Новий, Різдво Христове,
Вам подарують дні казкові...»

Днями, в селищі Солотвино, пройшло яскраве свято
«Різдво для всіх».
Стартувало святкування у «Малому» Солотвині, де збирались колядники – учні шкіл з українською, румунською та угорською мовами навчання.
З минулими і прийдешніми святами солотвинців привітав начальник відділу культури Тячівської РДА Василь Гудак. Після чого колядницькі групи в національному одязі на підводах, запряжених кіньми, під переливи дзвіночків, співаючи колядки та щедрівки українською, румунською та угорською мовами, вирушили до центру селища.

Колядники зупинялись біля церков різних конфесій, де їх радо зустрічали і частували. Веселу ватагу вийшов привітати і Консул Румунії в Солотвині Габріел Нікола та працівники консульства.
А у парку – основному місці святкування «Різдва для всіх», колядники  виступали на сцені, водночас в обладнаних під сільські хати наметах частували гостей солодощами та напоями.







Рік Августина Волошина Історична довідка  Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...