пʼятниця, 26 січня 2018 р.


Свіча Голокосту не згасне

Сьогодні світ поминає мільйони євреїв, які в часи Другої світової війни поплатилися життям за свою національність.
Працівники бібліотек – філій району та Тячівської районної бібліотеки доносять інформацію до своїх користувачів проводячи бесіди, години скорботи, вечори-пам’яті, представляють до перегляду книги  історичної тематики.
В районній бібліотеці можна переглянути документальний фільм про Голокост в Україні "Крик чорнозему", який транслюватиметься протягом усього дня:  26 січня та 29 січня на телеекрані в читальній залі.
27 січня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.
У 1933 - 1945 роках війська фашистської Німеччини знищили близько 6 млн. людей тільки за приналежність до єврейської нації. Така цифра зафіксована у вироках Нюрнберзького трибуналу.
Однак точних цифр немає, й навряд чи вони коли-небудь з'явиться, адже до кінця Другої світової війни нацисти знищували табори смерті та поховання. До того ж часто єврейські громади знищувалися цілком, і не залишалося рідних, близьких, друзів, які могли б розповісти про їхню смерть.
На окупованих Німеччиною територіях були побудовані табори смерті, призначені для вбивства мільйонів людей.
Найстрашнішу "фабрику смерті" гітлерівці розташували на території Польщі: в містечку Освенцім неподалік від Кракова.
Тут були замучені близько 1,3 млн. осіб, із яких 1,1 млн. становили євреї, яких піддавали страшним тортурам і знищували в газових камерах.
Крім газових камер і масових розстрілів, нацисти застосовували й воістину бузувірські засоби знищення. Євреїв топили в Західній Двіні, спалювали в синагогах Риги й Білостока, бараках і свинарниках Веліжа й Богданівки, замуровували в каменоломнях Одеси, живими скидали у вугільні шахти Донбасу.
До 1945 року німці та їхні сподвижники вбили майже дві третини з числа євреїв, які жили в Європі, у рамках програми "Остаточне вирішення єврейського питання" - плану знищення європейського єврейства.
Хоча євреї, яких нацисти вважали головною загрозою Німеччини, були основними жертвами нацистів, серед приречених на смерть були й близько 200 000 циган.
Ми, хто живемо в XXI-му столітті, несемо величезну відповідальність перед мільйонами людей, які згоріли в печах таборів смерті й загиблих у Другій світовій війні.
 Генсек ООН Кофі Аннан після прийняття резолюції про день пам'яті жертв Голокосту 2005 року, назвав Голокост "безпрецедентним проявом зла, яке не можна просто залишити в минулому й забути".


Немає коментарів:

Дописати коментар

Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня

 Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня Саме цього дня працівники Тячівської ПБ провели вуличну акцію "Моло...