середа, 8 червня 2016 р.

РАЙОННИЙ ОГЛЯД-КОНКУРС 

"З ВІРОЮ В СИЛУ ДУХА НАРОДНОГО"

Цьогоріч виповнюється 160  років від дня народження геніального поета, справжнього патріота українського народу - Великого Каменяра - Івана Яковича Франка. За Указом Президента 2016 рік проголошений Роком І.Я.Франка.
З  нагоди цієї визначної події було проведено районний огляд-конкурс читців-декламаторів творів І.Франка "З вірою в силу духа народного". 7 червня зібрала нас у читальному залі районної бібліотеки для дорослих проста і добра людина, а водночас геніальний поет, справжній патріот українського народу - Великий Каменяр.
Учасниками конкурсу стали користувачі бібліотек-філій та районної дитячої бібліотеки - діти різної вікової категорії.  
Ведучі - провідні бібліотекарі дитячої бібліотеки Ганна Сасин та бібліотеки для дорослих Наталія Стойка розповіли коротку біографію поета, класика української літератури, геніального письменника, перекладача, публіциста, громадського і просвітницького діяча, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців. Було продемонстровано показ слайдів з уривками його життя. 
Користувачі читали вірші  І.Франка, твори Ю.Ю.Драгун, яка присвятила збірку поезій Франкові з нагоди ювілею, М.І.Грицан, присвячені Великому поету та власні твори про поета продекламувала Аліна Вовчок (смт.Буштино), а журі визначали найкращих. До складу журі входили: Ключкей І.С. -  директор ЦБС, Драгун Ю.Ю. – дитяча письменниця, Федина В.В. – завідуюча ЦДБ, Нодь Н.К. – завідуюча методичним відділом ЦРБ, Волос Г.П. – завідуюча бібліографічним відділом ЦРБ та Патяник Л.М. – завідуюча відділу обслуговування ЦРБ.
Найкращими визначили: 
І місце – Олексій Роман  (бібліотека-філія с. Ш.Луг)
ІІ місце – Бенца Богдана (бібліотека-філія с. Кричево-Росош)
ІІІ місце розділили між собою Токар Емілія (бібліотека-філія с. Добрянське) та Ферима Вероніка (бібліотека-філія с. Красна).

 Всі учасники отримали дипломи за участь та книги, закуплені за кошти відділу культури Тячівської РДА. За призові місця декламатори отримали грамоти та книги від закарпатської письменниці, поетеси, казкарки, драматурга, нашої землячки з села Новоселиця Ю.Ю.Драгун підписані на згадку самою авторкою.


  1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для жит...