четвер, 16 червня 2016 р.

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

«В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний   в  нас   клич   і   порив:
Ніколи,  ніколи не буде Вкраїна
Рабою     фашистських     катів»
Микола Бажан

Війна – це найстрашніша трагедія людства. Вона приносить людям лише величезні жертви, страждання і горе. Особливо жахливою стала Друга світова війна.
22-ге червня 1941-го року, 4:00 ранку мить..., шквал крові, болю і смерті. Цей ранок трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців, коли німецька армія вторглася на територію СРСР/УРСР. Україна першою серед республік СРСР відчула її гіркий смак.  Але в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами. З того часу минуло 75 років. Сьогодні цей день відзначається щорічно як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Найжорстокіша й найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. За даними українських істориків, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 мільйонів осіб. Свій внесок у перемогу над фашизмом зробили і наші земляки. Понад 50 тисяч закарпатців воювало на фронтах проти нацизму. Багатьом героям, полеглим на полях битв, не судилося побачити Велику Перемогу. Серед них і понад 7 тисяч закарпатців, які полягли у запеклій боротьбі з жорстоким ворогом. Своєю хоробрістю, героїзмом і відвагою наші ветерани, довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам. Події Другої світової війни не перестають вражати силою народного духу, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин.
Сьогодні вже мало залишилося в живих тих, хто зі зброєю в руках захищав тоді нашу країну. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано в наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках.
Бібліотеки Тячівської ЦБС не залишаються осторонь відзначення пам’ятних дат історії нашої країни. Саме тому, напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в бібліотеках проводиться ряд заходів, присвячених цій даті.
У Тячівській районній бібліотеці діє книжкова виставка-пам’ять «І пам’ять про війну нам книга оживляє...». На ній представлено чимало цікавих матеріалів, книг, публіцистичних роздумів, фотоальбомів, які і сьогодні тривожать душу, викликають сум і сльози. У бібліотеках-філіях проводились: виставка-перегляд с. Терново «Герої житимуть вічно», виставка-реквієм с. Красна «Вогонь війни у пам’яті навічно»; бібліографічні огляди с. Новобарово «Подвиг народу – пам’ять поколінь», с. Теребля «22 червня – День скорботи»; інформаційні бесіди с. Дулово «Друга світова війна і доля народів України», с. Ш. Луг  «22 червня 1941 року: відновлення правди історії; години пам’яті с. Колодно « Пам’яті загиблих будемо гідні», с. Угля «В серцях і книгах пам’ять про війну», с. Лази «Вони змогли перемогти».

Зав. довідково-бібліографічним відділом                          Г.П. Волос

Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня

 Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня Саме цього дня працівники Тячівської ПБ провели вуличну акцію "Моло...