четвер, 11 травня 2017 р.

День Перемоги – свято кожного

        День Перемоги - це особливе  і радісне свято  для кожного українця, ще більше важливе воно  є для тих , хто здобув цю перемогу,  хоч нажаль, їх залишилося одиниці. Одним   з таких є ветеран війни, житель  села Тисолова  Джуган Юрій Васильович.  Він осінню 1944 року 17 – річним юнаком,  дописавши собі один рік щоб було 18, разом з іншими юнаками  вирішив пійти на фронт добровольцем. Самотужки добирались до призовного пункту  в Сваляву , де і був записаний на службу в радянську армію.
Пройшовши навчальну підготовку 1 міс. В місті Ужгород  був відправлений  на фронт в діючу армію  4- го Українського фронту 138 дивізії 344 полку. Почав воювати в місті Кошиці звідти з важкими боями пішки перейшли на територію Польщі, де був важко поранений в плече  і ліву руку.
 День Перемоги Юрій Васильович зустрів в госпіталї  в місті Кракові. Після 9 травня Юрій Васильович   продовжив своє лікування в місті Серпухів, де находився до кінця серпня.
За бойові заслуги Юрій Васильович нагороджено медаллю Жукова, бойовим орденом  «За відвагу» та Ювілейними медалями. Зараз Юрій Васильович, який відсвяткував своє 90-річчя. Згадує ті буремні часи, і дякує богові , що дарував йому життя, що прожив його достойно. Створив сім’ю,в якій народилося 5 – дітей.  Тепер в них є 21 онук, яким він дуже радіє, коли навідуються до нього. На День Перемоги   вони обов’язково приходять, а хто далеко телефонують ,каже Юрій Васильович. Не забуваєють  і про ветерана війни  працівники  культури та голова села В.В. Орябко.  В с. Бедевлі відбулася  година пам’яті, біля пам’ятника загиблим участникам Другої світової війни "Пам*ятаємо і не забудемо"      Бібліотекою с. Бедевля було  організувано вшанування ветерана на дому 
"Той біль із часом не минає"    В Україні з 2015 року відзначається не просто День перемоги, а День перемоги над нацизмом. Відзначення перемоги над нацизмом залишається як свято 9 травня. Разом з тим 8 травня є днем пам'яті і примирення. 8 травня в с. Красна був проведений масовий захід до Дня Перемоги, в якому з радістю прийняли участь мешканці с.Красна.  Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, продекламували віршовані вітання і слова подяки. Відбулось покладання квітів до пам'ятників полеглим солдатам .9 травня провідний бібліотекар Сойма Владислава з користувачами бібліотеки особисто пішли привітати ветерана війни.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня

 Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня Саме цього дня працівники Тячівської ПБ провели вуличну акцію "Моло...