понеділок, 22 серпня 2022 р.

 

         Інформаційна довідка до Дня Державного Прапора України



Кожного року 23 серпня Україна відзначає День Державного Прапора. Сьогодні по всій Україні та в багатьох країнах світу українці піднімуть тисячі жовто-блакитних прапорів.

Існують державні символи, які згуртовують націю, уособлюючи її минуле, сьогодення і майбутнє. Державний Прапор України – один із них. Для українців жовто-блакитний стяг – це символ боротьби, перемоги і любові до своєї країни, національної єдності і традицій державотворення.

У сучасному вигляді український прапор вперше зафіксований під час «весни народів» — у червні 1848 року його підняли на міській ратуші Львова. Після цього прапори в таких кольорах стали використовувати під час Шевченківських та інших свят, а на початку XX століття український прапор з’явився на політичних демонстраціях.

Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року та три сучасні революції: “Революція на Граніті”, “Помаранчева Революція” та “Революці Гідності”.

У січні 1918 року Українська Центральна Рада затвердила тимчасовий закон про флот, в якому визначила порядок кольорів на прапорі військової флотилії як синьо-жовтий. А 22 березня 1918 року Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого та блакитного кольорів як прапор Української Народної Республіки.

Під час правління гетьмана Павла Скоропадського на основі цієї колірної гами формувалися різні службові прапори. Синьо-жовтий стяг оголосила державним прапором і Західноукраїнська Народна республіка.

Коли до влади прийшли більшовики, синьо-жовтий прапор був заборонений.

Офіційно державним символом України синьо-жовтий прапор став 18 вересня 1991 року – в цей день президія Верховної Ради ухвалила відповідну постанову. А 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора».

День Державного прапора України встановлений указом президента «Про День Державного Прапора України» від 23 серпня 2004 року.

Національний стяг завжди з нами під час святкових та сумних подій. І сьогодні під жовто-синім прапором українські війська громлять рашиську навалу, звільняючи від загарбників нашу країну. Ми віримо, що невдовзі він замайорить всюди і на тимчасово окупованій території України.

Шануймо цей символ нашої держави, адже це ознака гідного ставлення до України і до себе як представника української нації. Нехай завжди в наших серцях живе почуття гордості за нашу державу, а прапор майорить над мирною, щасливою і сильною країною.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Рік Августина Волошина Історична довідка  Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...