неділя, 9 жовтня 2016 р.
8 жовтня, в селищі Солотвино відбувся семінар з нагоди 15 р. діяльності в румунських громадах Закарпаття обласної Спілки «Дачія».

Метою заходу була  популяризація історії, культури, звичаїв румун Закарпаття та налагодження тісних стосунків із різними навчальними закладами, громадськими організаціями Румунії; також
обговорили проблемні питання та подальшу плідну співпрацю.
З вітальними словами до присутніх звернулися  почесні гості з Румунії:
Г. Ангел (віце-посол Румунії в Україні), Е. Ропча ( ген.консул Румунії в м.Одесі), Е. Молдован (ген.консул Румунії в м.Чернівцях), Г. Нікола (консул в смт.Солотвино), В. Мар’ян ( сенатор румунського парламенту), К. Негруц (депутат румунського парламенту), делегація з м.Орадя (Румунія),В. Чобота (представник музею м. Сату-Маре) та ін.
На семінарі були також представники влади: Полажинець М.М., перший заст. голови Тячівської РДА  та начальник відділу культури Гудак В.А.
З вітальним словом до присутніх звернувся А. Боднар — лікар, відомий місцевий художник та «Почесний громадянин селища Солотвино», який згодом заспівав давні румунські народні пісні та романси.
Зачарувала присутніх своїм ніжним співом Народна артистка Румунії А.Бучу.
Румунська громада с.Нижня Апша  представила свій національний колорит, звичаї і самобутню культуру. Своїм чудовим співом порадувала присутніх А. Йовдій, студентка Ужгородського музичного училища. Віночком народних пісень привітали присутніх О. Ботош (зав.бібліотеки с.Нижня Апша) та троїсті музики родини Шіманів із смт.Солотвино.

                                                    зав. бібліотекою смт. Солотвино Попп М.
  Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–...