понеділок, 30 жовтня 2017 р.

27 жовтня в галереї ім. Ш.Голлоші - відбувся тематичний захід присвячений 73 річниці визволення Закарпаття від німецько-фашистських загарбників.
       Історичну годину «Над пам’яттю роки не владні» підготували і показали учні 9-А класу Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В.Гренджі-Донського під керівництвом вчителя Богдани Ленгер  та працівників районного методичного центру відділу культури Тячівської РДА.
Діти розповіли про основні історичні події війни, найжахливішої трагедії людства, яка забрала мільйони людських життів, про героїчну мужність українського народу, який  відстояв честь і незалежність Батьківщини.
    Не обійшла війна і  Закарпаття, яке в роки війни входило до складу Угорщини.  З його території, було вивезено в концентраційні табори понад 180 тис. чоловік, з них понад 114 тис. загинуло. Серед жертв геноциду – все єврейське населення краю.
    Учні нагадали присутнім основні етапи визволення Закарпаття і зокрема Тячівщини. Відділом обслуговування центральної районної бібліотеки для дорослих було підготовлено  книжкову виставку «Роки війни-століття пам’яті».
Участь в заході взяли  в.о. голови Тячівськької райдержадміністрації Михайло Полажинець,  керівник апарату Богдан Макусій, голова районної ради Василь Каганець.

Були запрошені ветерани Другої світової війни Лідія Гайналій та Василь Маркуш, які поділились фронтовими спогадами з присутніми . Також побажали всім мирного неба над рідною Батьківщиною, щоб якнайшвидше закінчилась війна на Донбасі.  Їм - живим свідкам тих буремних подій,  діти вручили квіти.
    Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять  жертв Другої світової війни та загиблих захисників на сході.  
... Жива людська пам’ять... Не старіє вона з роками, не тьм’яніє. І поки існуватиме наш рід, існуватиме і пам’ять, бо без неї немає  майбутнього. 







«Перегорнемо незабутні сторінки історії»
В будинку культури с. Ганичі клубно-бібліотечні працівники провели годину історичної пам’яті присвячену 73-й річниці визволення села від фашистського поневолення. Свято визволення прийшло до нас золотої осені 22 жовтня 1944 року. Директор будинку культури Наталія Василівна Фіцай зачитала імена 53-х односельчан воїнів-визволителів села. Їх імена викарбувані на сільському Обеліску Слави та занесені в Книгу Пам’яті України. 
Завідуюча бібліотекою Марія Іванівна Фіцай провела бесіду на тему "Незабутні дні Тячівщини".  Розповідала присутнім про те, як проходило визволення сіл району та зокрема села Ганичі, ознайомила з картою визволення сіл. 
Вшанували пам'ять про тих, хто віддав своє життя за щастя і свободу майбутніх поколінь хвилиною мовчання.



пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

В бібліотеці-філії №79  с. В.Уголька, було проведено краєзнавчий урок з учнями 5-6 класів, працівниками клубу та бібліотеки, спільно з вчителем Шобей Тетяною Василівною, на тему «Моє село – це рідна серцю пристань».



Дари  Осені!

Провідним бібліотекарем с. Красна була проведена літературна годинка про «Здорове харчування», а саме, як важливо всім людям, а більше всього діткам забезпечувати себе вітамінами.  Це харчування, яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє зміцненню його здоров'я та профілактиці захворювань. Дотримання правил здорового харчування в поєднанні з регулярними фізичними вправами скорочує ризик хронічних захворювань і розладів, таких як ожиріння, серцево-судинні захворювання, діабет, підвищений тиск і рак. Після дітки з радістю смакували фруктами та овочами.



четвер, 26 жовтня 2017 р.

Роки війни – століття пам'яті

 Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому.
З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише відходять у вічність справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ.
У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня.
Тячівська районна бібліотека пропонує вам для перегляду і ознайомлення  документи книжкової виставки "Роки війни – століття пам'яті".
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

З Днем визволення України!

середа, 25 жовтня 2017 р.

Тячівська районна бібліотека в рамках  проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) пройшла сьогодні "бойове хрещення", тобто провела свій перший захід, а саме Кіноклуб "Кращі практики".
На заході були присутні  представники  діючих громад Тячівської ОТГ, Вільховецької ОТГ, громадяни, які цікавляться питаннями подальшого майбутнього.
Працівниками Ключкей І.С. та Нодь Н.К. були надані дві презентації:  про проект ПУЛЬС та про поняття  "децентралізація".  Для присутніх були продемонстровані  відео з історії успіху громад "Більше року разом. Чим і як живе Тячівська ОТГ?", "Успішна децентралізація. Вільховецька громада", та історія Байковецької ОТГ, де було порівняно кожну з громад, як вони розвиваються, як працюють, що є спільного, відмінного та ін.
Багато було запитань, на які відповідав в.о. директора Агенції регіонального розвитку Тячівського району Токар Іван Іванович та представник Вільховецької ОТГ бібліотекар с. Вільхівці Бокоч Тетяна Василівна. Насамперед говорили про спроможну громаду та активних людей громади. Як зауважив Іван Іванович "Громада успішна – громада спроможна, де керівництво дослухається до громадян та враховує їхні інтереси".
По завершенню заходу всім присутнім були роздані інформаційні матеріали з питань децентралізації, а гостям  - сумки "Моя громада – мій добробут".
Довідка: Тячівська районна бібліотека перемогла у проекті «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС). Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС і має на меті донести до широкого загалу суть реформи децентралізації.

#USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС.














понеділок, 23 жовтня 2017 р.

Однією із жахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни.
В результаті Карпатсько-Ужгородської наступальної операції,
з 9 вересня по 28 жовтня 1944 року, була цілковито визволено Закарпаття.
Саме цим подіям і була присвячено цикл масових заходів під назвою:
«Закарпаття на перехресті історичних шляхів»,
які проводились в Солотвинській бібліотеці-філії №9.
В ході історичних хроноскопів, подорожей та переглядів літератури, учні школи дізнались, якою ціною далась перемога над загарбником. Вчитель історії Тракслер К.І., розповіла на прикладі історичних фактів про те, що 18 жовтня 1944 року над Солотвиною замайорів стяг свободи, а 2 жовтня 1944 р. — було визволено останній населений пункт Закарпаття – м. Чоп, що означало остаточне визволення сучасної території України.
Для закріплення знань з учнями проводились практичні заняття з використанням друкованих джерел, які представлені на книжковій виставці: «У спогадах війна— у сьогоденнях слава».

Святий обов’язок – донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги, радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв’язок поколінь.










Анонс заходів
Тячівської ЦБС
до Дня визволення Закарпаття від німецьких загарбників


Дата проведення

Назва заходу

Місце проведення

Відповідальні

Протягом тижня
Виставка-меморі «А пам’ять священна…»

ЦРБ,
бібліотеки-філії

Патяник Л.М.,
працівники бібліотек-філій
27 жовтня
Книжкова виставка "Низький уклін Вам!"
Бібліотека-філія
с. Н. Апша
Ботош О.І.

23 жовтня
Історична подорож «В книжковій пам’яті – миттєвості війни»

Бібліотека-філія
смт. Солотвино

Попп М.Ф.

28 жовтня
Година пам’яті «Минули дні, роки пролетіли, - а дня того забуть ніхто не зміг»

Бібліотеки-філії
сс. Калини,
Калини-Заріка

Михалчич Н.В.,
Куцин О.І.

28 жовтня
Виставка-перегляд творів українських письменників "Низький уклін Вам, герої"

Бібліотека-філія
 с. Бедевля

Пастернак П.М.


пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

В бібліотеці с. Бедевля проведено патріотичну годину "Мужності і боротьби свято" до дня Захисника України




             Вшанування на дому найстаршої жительки с.Бедевлі 96-річної М.В.Шобей.


вівторок, 17 жовтня 2017 р.

День захисника Вітчизни – мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато
І тим, хто нині з автоматом наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину, рідну землю свою – Україну.

Такими віршованими рядками розпочалася година патріотизму до Дня захисника України в с. В. Уголька.



понеділок, 16 жовтня 2017 р.

14 жовтня – визначний день в історії України. Адже цього дня ми відзначаємо День захисника України, День Козацтва і свято Покрови Пересвятої Богородиці.
Ці знаменні дати нерозривно пов'язані між собою, символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію. Адже Божа Матір – це заступниця і покровителька наших козаків.
З цієї нагоди на базі Солотвинської ЗОШ №1, разом з бібліотекою-філією №9, було проведено годину патріота:
 «Звертаюся до тебе, мужній мій солдате!»
Учні декламували патріотичні вірші, підготували плакати, присвячені Дню Захисника Вітчизни та переглянули документальний фільм, про мужніх захисників незалежності та територіальної цілісності сучасної України. Доповненням до заходу слугувала виставка:
«Я стану, Україно, захисником твоїм!»
Важливу роль у визволенні української держави відіграла Українська
Повстанська Армія, яка 75 років поспіль 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.
Про історію виникнення УПА  розповіла присутнім вчитель історії Тракслер К.І.
Достойними нащадками Української повстанської армії є сьогоднішня молодь, яка вже має право називатися захисниками Вітчизни ,бо брала активну участь у Революції гідності, допомагає і підтримує українську армію.







До Дня партизанської слави в бібліотеці смт. Дубове було проведено перегляд літератури «Шляхами мужності і слави», де користувачі мали змогу ознайомитися з книгами про героїв - уродженців Закарпаття.


«Ми роду козацького діти - землі української цвіт»

День Українського козацтва — свято України. Відзначається щорічно 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці. Крім цього в цей день відзначають ще одне важливе свято - це День захисника України.
Українському козацтву, цьому унікальному явищу світової історії, належить найвидатніше місце в історичному розвитку України. Протягом кількох століть воно відігравало провідну роль в житті нашого народу.На  передодні свята клубними та бібліотечними працівниками с. Вишоватий було проведено  історико-патріотичну годину «Ми роду козацького діти - землі української цвіт».









До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня працівники бібліотеки с.Терново організували і провели історичну годину «Слава козацька». Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, для відвідувачів в читальному залі оформлена тематична поличка «Ми з України козацького роду»




Рік Августина Волошина Історична довідка  Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...