середа, 28 лютого 2018 р.


   Цими днями Україна відмітила 147-му річницю з дня народження видатної української поетеси, великого борця за соціальні права, полум’яного співця «досвітніх вогнів», істинної дочки Прометея, яка лишалася до останніх днів свого життя незломленою і нескореною у виборюванні кращої долі для людей і рідної батьківщини України.
   Працівники Буштинської бібліотеки-філії № 7 до цієї події підготували та провели годину поезії «Поетична світлиця Лесі Українки». Ведучі Григоренко Анастасія та Росоха Анюта ввели присутніх у світ поезії славетної української поетеси. На заході були присутні учні 8-х класів Буштинської гімназії-інтернат з класним керівником Я. І. Рошко.








вівторок, 27 лютого 2018 р.

  Уклін безсмертній жінці – величній Лесі Українці
            
25 лютого – День народження української письменниці Лесі Українки.
Лесю Українку знає весь світ. Багато її творів визнано шедеврами світової літератури, а в українську вона принесла нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур.
26 лютого в Тячівській районній бібліотеці у відділі абонементу відбулась бесіда біля  книжкової  виставки "Горить моє серце" присвячена 147 річниці від дня народження Лесі Українки. На виставці представлено її поезію, драматичні твори, прозу. Користувачі  мали змогу ознайомитися з біографією письменниці, а також почитати вислови відомих людей про неї.
Леся Українка прожила коротке життя, але про неї важко сказати "була…". Лесин дух завжди присутній поруч з нами.

"Ні! Я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!" – крізь роки промовляє до нас авторка словами Мавки.



пʼятниця, 23 лютого 2018 р.

«Герої не вмирають. Просто йдуть у вічність…»

   До четвертої річниці героїв небесної сотні на Майдані Незалежності  клубні та бібліотечні працівники в с. Красна провели годину-реквієм. 




середа, 21 лютого 2018 р.

20 лютого працівниками с. Терново проведено патріотичну годину «За Україну, за її волю».


     В бібліотеці с.Петрушів проведена година - реквієм, присвячена Дню Героїв Небесної Сотні.




     20 лютого бібліотеці-філії с. Калини була проведена година спілкування з відвідувачами бібліотеки про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні.



вівторок, 20 лютого 2018 р.

       20  лютого   клубно- бібліотечними працівниками с.Вишоватий було проведено годину пам’яті  "До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні". Бібліотекар намагалася донести до дитячих сердець  об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні  того періоду за допомогою  інформаційних матеріалів представлених  на тематично-ілюстративній  виставці.







                 З нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого  в бібліотеці – філії №58 с.Калини –  Заріка відбулась година пам’яті "Небесна Сотня воїнів Майдану". Користувачам демонструвався документальний фільм, присвячений трагічним подіям на майдані. На завершення присутні вшанували пам'ять загиблих  героїв хвилиною мовчання. 




      Четверта річниця одного з найзапекліших протистоянь в середмісті столиці, коли розстріляли 23-є Героїв Небесної Сотні. Саме 18-го лютого 2014-го року похід до Верховної Ради завершився штурмом барикад та вбивством учасників протестів.                                                                                                                                  Вшанування Героїв триває і сьогодні по всій Україні. 20 лютого в м. Тячів на площі Поштовій відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника Героїв Небесної Сотні, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито на Майдані в Києві - у мирний час.
       Долучилися  запалити свою лампадку в пам'ять людей, що віддали свої життя за Україну під час Революції Гідності і працівники Тячівської книгозбірні. Також бібліотекою була представлена книжкова виставка «Герої не вмирають!»




понеділок, 19 лютого 2018 р.




Небесна сотня. Мрії, що обірвалися.

18-20 лютого в Україні проходять Дні пам'яті Героїв Небесної Сотні.  Їх назвали Небесною сотнею – українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
 Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі.

В читальній залі Тячівської районної бібліотеки можна ознайомитися з матеріалами тих подій, і вашій увазі запропоновано виставку з фото та книг.





пʼятниця, 16 лютого 2018 р.


15 лютого 2018 року  до дня Вшанування учасників бойових дій на території інших держав у читальній залі Тячівської районної бібліотеки  відбулася хвилина пам’яті та патріотизму "Вічна біль – пекуча пам’ять" з учнями Тячівського професійного ліцею біля книжкової виставки з назвою "Їх долі відпалені війною".  Завідуюча відділу обслуговування  підкреслила, що афганська війна не стала загальною бідою нашого народу, а залишилася бідою тільки тих, хто в ній приймав участь. Для більшості людей вона далека, чужа і невідома. Близько 4 тисяч молодих хлопців – українців загинули на тій війні, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 чоловіки залишились у полоні або пропали безвісти.
Також цього дня користувачі та відвідувачі бібліотеки мали змогу подивитися на телеекрані в читальній залі бібліотеки  документальний фільм "Афган 1979-1989".
Афганістан… Він став синонімом людського лиха. Десять років (1979-1989) збройного протистояння в Афганістані виявилися чи не най тривалішою локальною війною ХХ століття, в якій брали участь і наші земляки. Саме тоді, наприкінці 1979 року, з наших закарпатських домівок почали брати в Афганістан перших солдатів строкової служби й продовжували забирати їх ще протягом довгих дев’яти років. Жоден військовий призов не обходився без страшного в ті часи слова "Афган", а на Закарпаття систематично привозили цинкові труни з понівеченими тілами. Їм, двадцятилітнім, було незрозуміло, за які високі ідеали на чужій, щедро политій кров’ю землі гинуть їх побратими. Вони не могли збагнути необхідності вбивати тих, хто чинив опір у власних оселях.
"Афганська" війна поволі забувається новими поколіннями, але для тих, хто воював, і для тих, хто їх чекав з того пекла, Афган ніколи не закінчиться.





До Міжнародного дня дарування книг бібліотекою с. Бедевля проведено акцію "За кожною обкладинкою книги, живе цілий світ..." 
Активними дарувальниками в цей день були : Маханець А., Шуфрич О., Грабар А., Гуцул Д. та інші. 
Бібліотека вдячна всім, хто дулучився до акції!










«Найсердечніші вітання у Всесвітній день кохання» – за такою назвою в бібліотеці смт Дубове було проведено годину дозвілля.
День Святого Валентина – дуже ніжне, добре свято, день, в який люди говорять про найбільш прекрасні почуття – любов. Вважається, що це свято відзначають від ІІІ століття нашої ери.
Про історію виникнення цього свята розповіла бібліотекар Ганна Юріївна Жидак, а потім спільно з провідним бібліотекаром М.І.Марічак та художнім керівником СБК М.М.Піцур було проведено майстер-клас по виготовленню валентинок, а також проведено гру «Знайди книгу про любов у книжковому фонді», у якій користувачі відшукували книги з валентинками. 

       В бібліотеці була обладнана книжкова виставка «Любові чарівні сторінки».







В бібліотеці с. Бедевля проведено майстер-клас по виготовленню валентинок  " Від усієї душі"  та організовано виставку-натхнення  "Шануймо щирий дар любові"






ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНУ –
ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАНУ

Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокішій
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…

15 лютого працівниками культури с. Велика Уголька було проведено зустріч з воїном-афганцем Апшай М. С. до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення військ з Республіки Афганістан.









   

     15 лютого в будинку культури с. ГАНИЧІ працівниками культури сіл Ганичі та Солоний проведено вшанування воїнів-афганців з нагоди відзначення  29-ї річниці виведення військ з Афганістану за сценарієм "Афганістан болить в моїй душі".
    Ведучі свята привітали учасників бойових дій в Афганістані куплетами найщиріших побажань та розповідали про те, що ми маємо знати про страшні події афганської війни і пам'ятати, що серед нас живуть люди, які стали свідками цих подій.                   Сільський голова Анатолій Васильович Фіцай привітав запрошених на свято воїнів-афганців  - Лазорічок Василя Васильовича, Ковач Степана Степановича, Церкуник Івана Івановича і вручив їм медалі та квіти.     Також побажав міцного здоров'я, благополуччя в сім'ях, миру в Україні, подякував за витримку,  мужність і героїзм.
 Учасники бойових дій розповідали присутнім про страшні та незабутні дні війни, що саме з перших днів служби в Афганістані вони пізнали ціну життя, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки. Саме тут вони склали іспит на зрілість, мужність і гідність. Гостей свята привітали активісти БК та користувачі бібліотеки літературною композицією "Афганістан болить в моїй душі".
     Всі учасники заходу пом'янули пам'ять загиблих воїнів-афганців хвилиною мовчання та заспівали "Многая і благая літ". 




«Де є любов, там щастя!»
 За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийма́чка якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.  Але щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один був священиком і лікарем у Римі, другий — єпископом у Італії, третій жив у Єгипті приблизно у 100-153 роках. Останній був одним із кандидатів на пост римського єпископа, у своїх проповідях звеличував цінності шлюбу як втілення християнської любові.

14 лютого в бібліотеці с. Красна клубні та бібліотечні працівники провели майстер клас по виробленню валентинок. Після чого привітали один одного.






четвер, 15 лютого 2018 р.


15 лютого в бібліотеці проведено бесіду "Афганістан - на серці рана" під час якої присутні переглядали представлені документи та світлини. Увагу учасників бесіди привернула  тематична полиця "Зима, що нас змінила", яка висвітлює тему Майдану, революції гідності, "Небесної сотні"...Історія України вражаюча й багата історичними особистостями, які боролися за незалежність рідної землі, тому вважаю, що мої співбесідники праві в тому, щоб сьогодні згадати й поговорити про всіх борців за волю України!







Афганістан – осколки пам’яті
Чимало літ минуло відтоді, як вийшли з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. Війна в Афганістані забрала життя понад 15 тис. осіб, з них – 3360 українців. 
Ми маємо знати про страшні події безглуздої Афганської війни і пам’ятати, що серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій і ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом. Саме такими юними брали участь у цій війні 33 хлопці-дубівчани.
У середу, 14 лютого, ми запросили в бібліотеку очевидців цих подій. Вони поділилися своїми враженнями про ці лихоліття, які випали на їх долю. Уже, на жаль, багатьох їхніх друзів немає серед живих, тож хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
Бібліотекарі смт. Дубове спільно з ведучими практикантами Ужгородського коледжу культури привітали воїнів-афганців з побажаннями міцного здоров’я та мирного неба.






Рік Августина Волошина Історична довідка  Верховна Рада України та Закарпатська і Львівська обласні ради проголосили 2024 рік – роком Август...