вівторок, 7 квітня 2020 р.5 квітня виповнюється 75 років від дня народження закарпатського поета Василя Петровича Бухала, який народився в Українських Карпатах на Мараморощині у с.Теребля Тячівського району Закарпатської області.
 Він належить до тієї частки верховинської української людності Закарпаття, що наче птахи у вирій, але ранньою весною, розлітається по далеких чужинних усюдах у пошуках роботи, аби пізньої осені, зі справжнім пташиним вирієм, повернутися до родинного вогнища з теплом на всю довгу зиму. А словесне, поетичне, мистецтво ще зі шкільної парти залишається при тім його надійним оберегом, невід’ємним складником його єства.
Вірші Василя Бухала - явище небуденне навіть на тлі всього українського поетичного розмаїття. Вони виразно позначені органічною злитністю особистих трудів і днів автора як із долею вічного заробітчанина-закарпатця, ніби приписаною йому зінице, так і з глибинним народним звичаєвим й художнім ґрунтом.
У літературу він увійшов не від поетичних зразків, не від літератури, а із внутрішньої спонуки явити світові словесний образ зовнішнього світу, що пройшов крізь власне серце. Як поет він і починав із творення свого зліпку рідного краю:
Країна гір, зелена і казкова —
Тереблі річки невловимий плин
І коломийки жартівлива мова
Та неба плин над щоглами ялин.
Художницький погляд Василя Бухала на світ - не погляд із середини, погляд творця, що є часткою того селянства, яке представляє.
Помер поет 2 березня 2020 року і похований в своєму рідному селі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня

 Цього року Україна вперше відзначає офіційно День молоді 12 серпня Саме цього дня працівники Тячівської ПБ провели вуличну акцію "Моло...