неділя, 5 березня 2017 р.

4 березня у  Солотвинській школі мистецтв відбулося румунське народне свято «Мерцішор - провісник весни».
Мерцішор— весняний символ відродження природи. Дві його переплетені ниточки символізують добро, здоров’я, надію, любов.
Усі присутні отримали в подарунок  мерцішор – бутоньєрку у вигляді квіточок з білими та червоними нитками.
Завітали на свято  почесні гості, яких привітали з початком весни та побажали весняного настрою в душі, благополуччя і достатку, миру та здоров’я кожній родині, організатори свята: Габріел Нікола, консул Румунії в  Cолотвино; Михайло Токар, голова Асоціації «Надія» Солотвино; Іон Ботош, голова Закарпатської Обласної Румунської Спілки «Дачія»;
Також були представники влади: Полажинець М.М., перший заст. голови Тячівської РДА  та начальник відділу культури Гудак В.А. Своїм чудовим співом зачарувала присутніх А.Йовдій, студентка Ужгородського музичного училища.
Окрасою свята стала художня програма, присвячена Мерцишору: виступи учнів шкіл Солотвино, Біла Церква, Подішор, Стримтура, Середнє Водяне, Топчіно, Кербунешть, Нижня Апша, Валя Малулуй, школи мистецтв: Солотвино та Нижня Апша, ліцей М. Емінеску,які зачарували всіх легендою про мерцішор та дзвінкоголосими піснями.
Бібліотеки-філії сіл Н. Апша, Топчино, Г. Потік та селища Солотвино долучилися до заходу краєзнавчими виставками та виробами народних умільців.
Також у концертній програмі брала участь завідуюча бібліотекою Ботош Олена з піснею «Мама мама, дор де мама».Немає коментарів:

Дописати коментар

  Інформаційні матеріали до Дня пам'яті Героїв Крут -105     У 1917 році постала Українська Центральна Рада, згодом була створена Ук...